Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnice SABATTI - diskusia

autor: off BLEIKER
pridané: 18.7.2014 19:53

Na slovenský trh začal oficiálny dovozca pre SR dovážat gulové aj polovné zbrane od výrobcu,ktorý je známy predovšetkým výrobou kombinovaných zbraní ,resp. gulových kozlíc a dvojakov.Je už dakto majitelom niektorého z modelov tejto gulovnice,alebo máte niekto inú,pokial možno praktickú skúsenost s týmito gulovými zbranami?

počet zobrazení: 24 776
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 10.10.2021 o 6:01

Reakcia na príspevok od pepies, 9.10.2021 o 17:07 :
Potreboval by som jeho názor v istej technickej záležitosti, prosím zavolaj mu .Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 9.10.2021 o 17:07

Reakcia na príspevok od Lysec, 9.10.2021 o 14:23 :
Robert sem chodí veľmi málo keď to je súrne viem mu zavolať alebo zastaviť sa u neho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 9.10.2021 o 14:23

Reakcia na príspevok od BLEIKER, 4.9.2014 o 20:44 :
Bleiker , prosím Ťa, pozri si osobnú poštu. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 13.1.2021 o 18:52

Reakcia na príspevok od bulldog5, 30.8.2017 o 19:18 :
Mal som Roverv Rem.25-06 ...Čo sa mi nepáčilo : a./nemožne dlhý dopredný chod napináčika b./ vystrelené nábojnice vyhadzoval vyrážač rovno nahor takže narážali na puškohľad a často zostávali ležať na nábojoch v schránke ,či na podávači... Čo sa mi páčilo : a./ keď som po nabití komory a zaistení spúšť akoby napružil (zatlačil dozadu) ,tak odpálenie po odistení bolo priamo (bez napináčika) také krátke a jemné a popritom bezpečné, že som nenachádzal slov b./ presnosť zbrane, rozptyl bez nastr. stojana do 15 mm/100 m : ulovil som s ňou (optika Delta Titanium 2,5-15,5x56) síce len jednu srnu, ale na 197 m "na hlavičku" (potom som ju predal lebo pred odchodom na dôchodok som redukovasl počet zbraní)...Takže si vyber ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 9.1.2021 o 8:46

Reakcia na príspevok od bulldog5, 30.8.2017 o 19:18 :
ja mam sabatti rover 870 v 308w kupovana v trencine 2018 roku a vsetko funguje ako ma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 30.8.2017 o 19:18

No pekne, dnes už druhý. Je tu niekto kto ma inú skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 30.8.2017 o 15:56

Bulldog: neviem ci ju najdes na Slovensku v tejto razi, v 6,5x47, 308w je ich zopar...ale tie myslim este neboli v MRR, teraz uz seriu Tactical robia vsetko s tymto vyvrtom. Co sa tyka spokojnosti, moj pribuzny ju vlastni a nechcem byt vulgarny, ked sa vratil zo strelnice. Mas to v sprave. Pravdepodobne trafil na nepodarok a vyzera to na vadnu seriu, pretoze to robia "strojova vyroba". Po debate s predajcom sa na reklamaciu vykaslal. Pusku zbrojar urobil, ak ma vezme, pozajtra podam dojmy zo strelby a ci sa ju podarilo opravit uspesne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 30.8.2017 o 10:26

Pozdravujem. Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť so Sabatti Rover Tactical s multiradiálnym vývrtom hlavne. Uvažujem nad touto zbraňou, ktorú chcem na 90% využívať hlavne na strelnici. Konkrétne mám záujem o kaliber 6,5x55 SE. Je možnosť niekde sa na túto zbraň pozrieť, prípadne si z nej aj vystreliť? Ďakujem za každý zmysluplný koment. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 30.7.2017 o 18:37

odkaz vpravo dole na stránke klik na video... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ludo800, 14.12.2016 o 19:55

Sabatti rover 870 - Panik kto ma skusenosti s touto gulovnicov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buki7, 30.8.2016 o 12:11

Zdravím, chcel by som sa opýtať či má niekto skusenosti so Sabatti Rover 870 M (verzia pre laváka), kde sa dá zohnať, dodacia doba, či sa dá zohnať Leupold QR montáž na ňu. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 9.8.2016 o 9:11

K Roveru - mal som ju vo výbornom kalibri .25-06 Rem. Všetko na nej fungovalo (fantasticky krátka a jemná priama spúšť!) až na to, že pri prebíjaní mi prázdna nábojnica udrela do puškohľadu (hoci bol na veľmi vysokej montáži Leupold QR) a ostala ležať na vrchu nábojovej schránky ,čiže na ďalších nábojoch ,alebo na podávači nábojov (ak sa jednalo o posledný náboj). Konštrukčná chyba , ktorá to spôsobuje je podľa mňa to, že vyťahovač a vyrážač nábojníc ich vyťahuje a vyráža nesprávnym smerom, čiže len vertikálne dohora namiesto šikmo dohora ,alebo do strany t.j. horizontálnym smerom von z nábojovej schránky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off borza222, 6.8.2016 o 9:21

boletus...túto ráž môžeš bezproblémov používať na všetku zver, jej účinok je 150 metrov postačujúci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusan11, 5.8.2016 o 22:28

caute mam rover 850 kal 243Win a zatial nemam problem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off boletus, 15.6.2016 o 18:55

sabatti 7,62 - Zvažujem kúpiť Sabatti 7,62 x 39 , používať ju chcem na srnčiu zver. Ak má niekto skúsenosti s touto rážov, prosím poraďte. Referencie prosím v diskusii, resp. 0907 236 551 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 2.3.2016 o 22:40

...nemá nikto žiadne skusenosti...?!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vincze, 12.2.2016 o 7:20

gulovnica sabatti - Zdravím Vás má niekto skúsenosti s gulovnicou sabatti rover 870 všeobecne alebo konkrétne cal.8x57js ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Asafa, 2.11.2015 o 11:12

sabatti skl98dl - Prosím Vás o radu kto ma skúsenosti s jednoranovou Sabatti skl 98 Dl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off robson, 15.10.2015 o 19:49

Zdravím chlapci chcel by som vedieť scoho bi mi pasovala dvojdielna weaver základňa na rover 600 na nejakej zahraničnej stránke uviedli reminkton 700 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pato7, 3.5.2015 o 12:01

odkaz tu je ten test :) a ak smiem vedieť čo je to za zbraň ? Vyrobca napr? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pato7, 3.5.2015 o 11:54

Niesom odbornik ale ako layk si myslim že do hustych porastov kde potrebuješ obratnosť by mohla byť fajn ale taka kratka hlaveň už asi dosť ubera naboju na energii a vyrobcovia robia naboje optymalne pre 60cm lauf tym padom ti ista časť prachovej naplne nestihne zhorieť v hlavni a tak ti to v noci bude robyt poriadny zablesk.vcera som pozeral test hlavni o rôznych dlžkach od 76cm po 55cm v raži 308 boli to dost rozdiely vzhľadom na to že bola použita hlaveň od rovnakej firmy len s inou dlzkou. Pohladam ten test a pošlem ti ho. Ale čo som si zapametal tak pri 76cm hlani bola usťova energia cez 3900joul a pri najkratsej asi 3400. Presne info najdes v teste. Ale myslim že pri použiti na bežne polovnicke vzdialenosti asi do 200m to nema az taky vplyv na balistiku ale na ďalej už určite ano. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelencik, 3.5.2015 o 11:43

mam zaujem o tu to pusku v 308 w kalibri ma 41cm dlhu hlaven ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelencik, 3.5.2015 o 11:38

skusenosti skratkov hlavnov - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jelencik, 1.5.2015 o 21:58

gulovnica sabatti - Nova gulovnica sabatti s 41cm.hlavnov v308kal.Vas nazor dik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 16.11.2014 o 11:50

Je možné , že je už unavená pružina vyhadzovača , alebo záver treba len vyčistiť . Ak sa dá záver rozobrať bez použitia nejakého špeciálneho náradia tak ako napr. M98 nemal by to byť problém ani v domácich podmienkach . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 15.11.2014 o 12:13

Navštívit puškára alebo zájst do ZV k autorizovanému dovozcovi,tam Ti to určite spravia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 15.11.2014 o 6:01

Riadením osudu (výhra v tombole) som sa stal majiteľom už použitej ,ale zachovalej Sabatti Rover 870 (.25-06 Rem.). Problém spočíva v tom, že záver mi prázdnu nábojnicu síce vytiahne, ale ju nevymrští a táto zostane ležať v priestore podávača. Vyťahovač aj vyrážač (aspoň si myslím, že je to tá odpružená tyčka v čele záveru) vyzerajú byť funkčné.Prosím o radu ,ak máte s tým niekto skúsenosti.ĎAKUJEM ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 4.9.2014 o 20:44

Takže po dlhšej odmlke sposobenej mojím pracovným a iným zaneprázdnením som sa minulý a tento týžden predsa len dostal na strelnicu a pokračoval v zabehávaní laufu.V krátkosti-trvalo to celkovo 57 rán,lež sa konečne aj po 5 po sebe nasledujúcich výstreloch dalo lauf bezproblémovo vyščistit.Botka pažby,ktorá mi spočiatku imponovala musela byt vymenená za botku Wegu-vačšia plocha,ale hlavne originál botka sa neskutočne šmýkala.Inak tá Wegu ide neskutočne dobre a aj esteticky opracovat.Dalším prekvapením bolo,že zbran nebola vyvážená-zistil som to pri strelbe v stoji bez opory,kedy zbran prevažovala dopredu.Pri výmene botky som potom zistil,že celá zadná čast pažby bola uplne dutá-preto ihned nasledovalo vyliatie cínom a dováženie-olova som sa bál,predsa len má vačšiu teplotu tavenia a ten plast by to nemusel vydržat.Po vyvážení uplne komfortná strelba,radost strielat napriek vačšej váhe.Presnost som zatial moc neriešil,viac menej závisí od presnosti streliva.Posledné série chodila LAPUA s rozptylom 30mm na 100m,vlašimská zábavná pyrotechnika FMJ 35-40mm,čo je velmi slušné.Pozoruhodný je fakt,že prach z tejto krátkej nábojničky v 56 cm hlavni vyhorí úplne dokonale,dokonca aj pri strelive BARNAUL,ktoré je známe tým,že značne špiní hlaven v CZ 527 Carbine-takže to nie je strelivom,ale dlžkou hlavní.Inak pri strelive SB je uplne jednoznačný rozdiel oproti iným značkám-slabšia akustika aj správanie sa po výstrele-fakt čajíčkové laborácie.Takže po miernych úpravách z toho začína byt celkom slušná pracovná puška.inak vzhladom na to,že dcera má kratšie ruky,vyriešil som to navliekacou botkou Limbsaver,ktorá mi stála v skrini.Tú si navlečie na botku wegu a striela s tým uplne v pohode,asi po 15 ranách sa s puškou velmi rýchlo zladila,ešte aj spúšt si pochvaluje.No čo by človek pre tie deti neurobil,že áno,zvlášt ked popri tom može aj tatko konečne uletiet z reality do oázy pokoja na strelnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 26.7.2014 o 23:01

Ale vies co nechapem, preco tam je twist 1:11, vsetci vyrobcovia v tovarenskych puskach davaju 1:10, len tito musia byt inaksi...pochopil by som mozno, keby to dali aspon do ich vybornych TRG, ale kdeze....a tak mi ostalo kopec velmi tazkych striel v diam.308, a nemam chut ich robit na nizke rychlosti, to ich radsej predam... A to ich strelivo ma az tak neprekvapilo, ale cakal so po dllllhej dobe od streliva kupeneho nieco viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.7.2014 o 17:28

S polutovaním Ti musím oznámit,že si druhyý.Pred 4 rokmi som dostal 2 krabice Sako Gamehead 120gr a z mojej výberovej 85 išiel horšie len Federal NP,tak som ich vystrielal v rámci treningu na strelnici,ale som rád,lebo to je v podstate klasický SOFT a to pre rýchlu ráž nie je zrovna najlepšie.A aj kvoli tej konštrukcii sa v tej 7,62x39 nechystám to Sako skúšat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.7.2014 o 22:43

Bleiker: ja som to len tak tresol, ze musis "prikupit" a trafil som do cierneho. Asi sa dam na vestenie. A to Sako strelivo, no, ja som si ho kupil kvoli nabojniciam, a predpokladal som, ze mi pojdu dobre v Saku 85, ale prd, Super HH, 180gr, v 300wm mi neslapal, tak ma potesoli aspon prazdne hilzne. Ale v Remingtone 700 Sendero, isli tieto tovarenske skoro do jednej diery. Takze Bleiker , som asi prvy, co ma sklamalo "Sako v Saku". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.7.2014 o 22:04

Prvé dojmy zo zabehávania hlavne-zatial len 9 rán cez otvorené mieridlá-spatný ráz nie je-len akesi potlačenie,to je všetko.Celkom dobre je urobená botka pažby,napriek tomu ,že na moj vkus má malú plochu,je mierne vykrojená a takmer verne kopírije ramenný oblúk-je to krásne vidiet pri strelbe v tenkom tričku,ale hlavne je tam pocit istoty rovnakého založenia do ramena.Zatial som však nepostrehol ,že by sa hlaven začala vyhladzovat,stále rovnako zašpinená po výstrele-je to predsa len málo rán,aj ked stále strielam iba po jednej a potom čistím.Budúci týžden nahodím na 3m aj hradlá,tak som zvedavý,ako to bude (ne)sediet s tabulkami LAPUA.ROZDIEL BY TAM MAL BAT LEN MALý,KEDZE ONI MERALI SO 60CM HLAVNOU,UVIDíME. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 24.7.2014 o 16:16

lubos2-nie je za čo,my tomu rozumieme a teraz už aj ten zvyšok čítajúci túto diskusiu,tak je to O.K.Milos-ty si horší ako stará klebetná baba(:-Velmi dobre viem,že Martin Ta už určite informoval,pepies mi volal,ešte som pomaly ani nebol doma..Ale k veci-kúpil som dcére za postup na ME SABATTI 600 na taký plinking do terča a vybláznenie na strelnici.Ráž-7,62x39.Asi stárnem-vždy som mal len rýchle kalibre-243,25-06,30-06 a teraz -toto.Jasné,že som si už dal aj ja držanie zbrane,aby som to sem-tam otestoval v praxi.Prvé dojmy-pažba plastová-ale je možné vybrat aj klasiku drevo.Mimoriadne tuhá,zatial bedding neplánujem,časom sa uvidí.Povrchovka a opracovanie bez problémov,žiadne stopy po nástrojoch alebo CNC.Hlaven klasická čierna 560mm,po celej dlžke volne plávajúca s rovnakou medzerou po oboch stranách.Záver ide klasicky ako Mauser-nie síce lahko,ale horšie ako u 527 Carbine určite nie,náboje podáva uplne bez problémov,dokonca aj vybíjacie hliníkové,vytahovač konštrukciou podobný ako SAKO ich vytahuje tiež v pohode.Zásobník plastový jednoradový nenarúša spodný okraj pažby.Poistka dvojpolohová,velmi lahko ovládatelná palcom pravej ruky-dá sa odistit nehlučne.Spúšt na požiadanie nastavená u predajcu na 700-750g-výborná,s vekmi krátkym chodom a žiadnym prepadom-tak ako sa to písalo už vyššie-táto spúšt po naladení skutočne schová do vrecka aj spúšte ovela drahších značiek zbraní,pre pokoj radšej nemenujem.Sakra -ale musím napísat aj nejaké nedostatky-montáže-ja som to vyriešil klasickou duralovou lištou a PRW krúžkami,ktoré osobne uprednostnujem pred QRW-ale to je len moj názor.Inak zatial mi v ponuke chýbajú napr.origoš jednodielne montáže od výrobcu zbrane .Zbran má aj mechanické mieridlá-tie som však ihned zhodil dolu a mušku upravím,aby sa dala zbran v pohode opierat o nu o strom!Asi tolko z prvých dojmov,po zabehnutí hlavne sa začnem venovat nejakým prvým nástrelkamám,tak sem budem postupne hádzat dalšie poznatky.Na zastrelenie hlavne som vybral LAPUA FMJ 123 gr,dalej sa uvidí,dcéra bude na strelnici prskat Barnaul HP a ja v praxi určite testnem Hornady SST-nebudem predsa strielat SAKO,ked to strielajú všetci a ešte aj chvália:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubos2, 24.7.2014 o 7:23

Ja sa ospravedlňujem, ale sám neviem prečo som uviedol zlý typ guľovnice...samozrejme ako si napísal Ty BLEIKER jedná sa o typ 98 a nie ako som ja napísal 80. Bolo to asi tým, že som to písal v práci :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.7.2014 o 22:05

Nuz Bleiker, ziadny prispevok, co sa tyka opakovacky...je to na tebe,"prikupit". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 23.7.2014 o 21:46

vážne uvažujem o guľovej dvojke Sabatti.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 23.7.2014 o 21:46

4 druhy streliva...(RWS,SB,2x Geco....)...2 je RWS a to som ja strhol.. Guľovnice SABATTI - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 23.7.2014 o 20:16

mirob1-tam sú oni ako sa hovorí doma,takže ma to neprekvapuje,i ked ten sústrel je famozny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 23.7.2014 o 17:35

..trochu možno z iného súdka..mal som guľovú kozlicu Sabatti mod.230...sústrel cez pevné mieridlá na 50 m 2,5 cm...naozaj super a zbraň bola perfektne spracovaná.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 23.7.2014 o 15:54

lubos2 -samozrejme a díky za info z praxe.Je to polovnícke forum a myslím si ,že SKL či už 80 alebo 98 je viac než polovnícka.Je vidiet,že už tento model mali zvládnutý na výbornú.Kaliber samozrejme -paráda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov