Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia

autor: off aro97
pridané: 19.6.2014 18:43

Čo poviete na novinku od Meopty.

počet zobrazení: 43 669
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off BLEIKER, 21.4.2014 o 19:39

Turbiak-tá bodka prekrýva 5,6cm na 100m a je taká velká,že som sa jej zlakol..Ale verzia s osvetleným krížikom ma hned upokojila,jednoducho Meopta a osvetlený bod to nie je zrovna optimálna kombinácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off borza222, 21.4.2014 o 15:45

v návode nie je rozmer bodky .....mibe písal som ti do pošty...čo je pre teba veľmi výrazná ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off mibe74, 21.4.2014 o 14:12

otazka pre borza222 - mohol by si dat info o R2 2,5-15x56 ked pises, ze ho mas na sklade, ci je paralaxa na 15x zvacseni velmi vyrazna-alebo od akeho zvacsenia uz zacina byt vyrazna. Pytam sa pre zaujimavost, lebo ten puskohlad nema tocitko paralaxy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off Turbiak, 20.4.2014 o 19:20

borza222 : Je v navode aj presny rozmer tej bodky?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ma niekto skusenosti s puskohladom meopta meostar R1 1,5-6X42 RD. (autor: antoniov).

off BLEIKER, 18.4.2014 o 13:28

Ja osobne by som ho neodporučil nikomu a to z jedného jediného dovodu-cena je nehorázna.42 zostane 42 a o nejakej oslnivej svetelnosti sa určite hovorit nedá.Bolo by zaujímavé to porovnat s rým YUKON Craft,či je tam rozdiel takmer 600E. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off dudas, 18.4.2014 o 10:34

Má niekto nové skúsenosti s týmto puškohľadom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ma niekto skusenosti s puskohladom meopta meostar R1 1,5-6X42 RD. (autor: antoniov).

off MatoN, 17.4.2014 o 20:43

Mam ho na 8x57 JS .S pušky som zatiaľ strieľal len na strelnici ale kukal som cez neho aj za súmraku a aj v noci a maximálna spokojnosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

on lanus, 24.2.2014 o 11:58

Meoptácke 4C-osnovy v 2.obr.rovine majú pri zv. 4x /100m tieto rozmery : 20/140/ ø5,6 ;(cm) ! Pri zv.8x sú teda polovičné a pri zv.12x len tretinové ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off sako80, 24.2.2014 o 11:23

cagi ten kríž čo je na fotkách je blbina, to sú fotky toho starého kríža v R2 je tento odkaz tenšie ramená dalej od seba, bodka oddelená od nitky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

on lanus, 24.2.2014 o 11:16

cagi - Keď Ti vadí veľký bod tak skús osnovu " 4k " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

on cagi, 24.2.2014 o 10:22

Tiez som bol v ocakavani ohladom tohto puskohladu ale tusim sklamanie prislo este skor sko ako sa mi dostane do ruk. Nerozumiem ked niekto vie urobit tak spickovu optiku ako Meopta nedrzi krok s konkurenciou aj ohladom ponuky zamernych osnov. Stale tie "hrube krize"..Ak je este pravda aj to co popisuje mibe74 s tym cervenym bodom, tak darmo mozu mat 92% priepustnost svetla, nebude to ono... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off mibe74, 23.2.2014 o 9:42

sako80 daj napr. info, aky je ten bod velky, ci neoslepuje a pod, ako sa stalo na niektorych modeloch meostarov...pred dvomi tyzdnami som si pisal s jednym cechom, co ho kupil a napisal, ze ide ho vymenit, ze ten co on ma puskohlad R2, tak velmi oslepuje bod aj na najnizsej urovni...no pri zvacseni 15x by asi bolo potrebne zostelovat paralaxu a pokial som dobre kukal na tu meoptu, tak tocitko paralaxy nema...ono 2-3 mesiace je na skusanie malo...tak po roku, ked s nim niekto aktivne bude polovat, horucavy v lete, mrazy v zime, vlacit to na parcovnej zbrani stale, potom nech napise, ako puskohlad slape...no skusenosti nateraz su minimalne, pretoze je to novy puskohlad a este len prednedavnom vysiel z vyroby....tazko to bude hodnotit, ked nie su skusenosti...uvidsime do buducna...sklo je urcite paradne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off millos, 22.2.2014 o 21:44

Len musíš brať do úvahy, že Meopťáci a vlastne nikto iný ti nikdy na výstave nepovedia nič negatívne na svoj produkt. Je to iné, keď s nimi večer sedíš pri pive, a v kruhu kamarátov hodíme reč. Ale myslím, že Meopta napreduje, drží si meno a tento produkt im pôjde na odbyt. Určite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off pandur1, 22.2.2014 o 21:38

milos ťažko povedať či ten koment písal nemec alebo rakúšan, bolo to na stránke frankonie, mohol to byť kľudne aj niekto zo SR, ČR,MR a podobne. :-)))). Ja dúfam že meopťákov vyspovedám už 7-8.3 na IWE :-))). Pozdravujem Ťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off millos, 22.2.2014 o 21:20

Vydržať do 15.3.2014, vyspovedáme so Sakom80 kompetentných pánov z Meopty a podáme správu... Pandur: To klobúk dole, že Nemci, či Rakušáci chvália niečo cudzie...v tomto sú dosť nacionalisti. Ale verím, že to bude fungovať, čas ukáže. Cenou sa teda švihli, bude sa to asi míňať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off MartinHudak, 22.2.2014 o 19:43

Podla mojho nazoru pojde na dracku uz len kvoli takejto cene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off Baikal, 22.2.2014 o 19:32

nedrazdite, nemam teraz tolko prachov na novy "kuker" :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off pandur1, 22.2.2014 o 18:22

no dokonca, tak už sa predávajú aj u nás ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off sako80, 22.2.2014 o 18:05

Prečo by sa nepredaval, ja už som ich zopár popredal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off pandur1, 22.2.2014 o 17:28

Martin tu máš jednu skúsenosť „ich habe lange warten müssen jetzt war es endlich so weit nach 6 Wochen und keinerlei Erfahrung seitens der Verkäufer hat sich das warten gelohnt . das Glas übertrifft bei weiten meine Erwartungen der Tages Leuchtpunkt ist der Hammer. Für mich war besonders interessant das es ein weites Spektrum 2,5-15 abdeckt. Der preis ist aus meiner Sicht absolut gerechtfertigt kann jeden der darüber nachdenkt nur empfehlen es mal näher zu betrachten.“ "Musel som dlho čakať, teraz je konečne čas po 6 týždňoch a žiadne skúsenosti na strane predávajúceho, je čakanie stálo za to. sklo prekonáva zďaleka moje očakávania denné červená bodka je kladivo. Pre mňa to bolo obzvlášť zaujímavé, že pokrýva širokú škálu 2,5-15. Cena je úplne oprávnená podľa môjho názoru, môže každý myslieť ísť len odporučiť pozrieť sa občas bližšie. " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off pandur1, 22.2.2014 o 17:27

mibe prečo myslíš, R2 je už v predaji, u nás síce asi až za dva tri mesiace ale vonku sa už kúpiť dá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off mibe74, 22.2.2014 o 17:11

tak to asi tazko, zeby niekto mal nejake skusenosti...mozno o pol roka, o rok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

off Gringo13, 31.5.2013 o 10:50

Meopro 3-9x42 vs. Artemis 2000 3-9x42. Meopro: má užšie zorné pole a o niečo slabšiu svetelnosť za šera. Mechanika funguje OK. Nemení sa veľkosť zámernej osnovy, je ľahší a má palcový tubus z hliník. kompozitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

off jan2222, 30.5.2013 o 23:00

Mal som Artemis 3000 3-9x42. Bol problém nastreliť ho (presne ako popisuje rado100), nedržal nástrel. Bol som nakoniec rád, keď sa mi ho podarilo úplne vyreklamovať. Meopro posúdiť neviem, lebo nemám s ním žiadnu skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

off PoloVlad, 30.5.2013 o 21:41

Minulý rok sme boli s kamarátom na augustovom splne na diviaky. Keďže sme sedeli obaja na rovnakom posede a mesiac raz zašiel za oblaky a potom vykukol, sme si povedali, že otestujeme dva puškohľady Meopty za týchto svetelných podmienok, v rovnakom čase, na rovnakom mieste. Ja mám na guľobroku Meoptu Meostar 3-12x56 RD, kamarát Meopro 6-18x50. Predpokladal som, že Meostar bude opticky hodnotený iba okom lepší. Meopro má tenký nitkový kríž a za znížených takto prezentovaných svetelných podmienok by som na tmavom mieste, alebo na tele diviaka polohu kríža dobre nerozoznal. Možno len môj pocit. Môj Meostar má hrubý kríž, ktorý prechádza do tenkej nitky, ale po zapnutí svetelného bodu by som vystrelil bez problémov. Aj svetelnosť bola u Meostaru lepšia, čo mi potvrdil aj kamarát. Vyhodnotili sme to nasledovne. Poľovať sa dá za šera s oboma typmi puškohľadov, voľným okom sme výrazný rozdiel medzi oboma radami Meopty nepostrehli. Určitou výhodou môže byť svetelný bod u Meostaru. Bol som len pri nastreľovaní Meostaru, ani neviem o žiadnom probléme pri Meopro, čo sa týka mechaniky. Obe puškohľady slúžia nám obom doteraz bez nejakých problémov a závad, mne druhý rok, kamarátovi jeden rok. Či niekto siahne po lacnejšej variante Meopro, alebo zvolí vyšší model Meostar a ten cenový rozdiel mu za to stojí, je na každom z nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

off dusab, 30.5.2013 o 21:19

Vdaka za info. Nejde mi velmi do hlavy, preco je vlastne rada Meopro lacjensia ako Artemis, ked v Meopte zarucuju tu istu kvalitu mechaniky a dokonca Meopro ma lepsiu svetelnost. Akurat tubus ma uzsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

off rado100, 30.5.2013 o 18:31

Mám Meopro 4-12x50. Po siedmich mesiacoch bol na reklamácii. Rozhadzoval, no keď sa vrátil tak je to v pohode. Používam ho na 223ke rem. Opticky je veľmi dobrý na snehu a za šera nepotrebujem žiadny svetelný bod. Nitka je tenká no dobre viditeľná. Rozdiel medzi meoprom a Artemisom ktorý má kamarát je podľa mňa nepozorovateľný už len kvôli tomu, že aj jeho Artemis bol po šiestich mesiacoch na reklamácii taktiež mechanika nedržala nástrel. Po opravení oba puškohľady v pohode. Záver po optickej stránke Meopro za tie peniaze výborná. Po mechanickej stránke katastrofa hlavne pri nastreľovaní. Potrebuješ rektifikovať 5 cm tak klikneš 7 krát a nič sa na nástrele nemení. Kliknem ďalších 7 krát a zásah je 10 cm od prvého. Skôr nastrelím starého ceizza so skrutkami ako meopro, ale keď som ho konečne nastrelil tak to už drží. Artemis tá istá pesnička aspoň u mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

on lanus, 30.5.2013 o 16:21

Keď MeoPro tak len ďalekohľad ; puškohľad radšej nie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskohlady Meopta Meopro (autor: dusab).

off Ondrik, 30.5.2013 o 16:04

Nemôžem porovnávať s radou Artemis, ale moje skúsenosti sú nasledovné: Puškohľad používam cca. 2 roky, kaliber 7x57R, nástrel drží, prekvapivo dobre poslúži aj za šera...zatiaľ spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off michmich, 26.5.2013 o 17:03

predchadzajuci majitel to do strán šteloval pomocou šrobov na tych objimkach čo drzia tubus...povolil na tej strane co treba, posunul puškohlad do tej-ktorej strany, a zatiahol, či nejako tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off agbar, 26.5.2013 o 15:41

Tak som nieco precital na ceskyh strankach a ta tvoje meopta je bez stranovej korekcii, tak ta caka vymena montaze co by som ja na tvojom mieste urobil nakolko tam mas duralovy smejdik a su uz aj lepsie puskohlady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off nemcekma, 26.5.2013 o 15:14

odkaz- aj tito puškohlady sa tak štelovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off agbar, 26.5.2013 o 15:07

Radil som sa so zbrojarom a taktiez nam vychadza len ina montaz prip. puskohlad. No mozno sa mylim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off michmich, 26.5.2013 o 15:06

to mi chcete tvrdiť že sa na tom nedá kríž hybať do strán? predchádzajúci majitel strieľal bez nastrelenia, jasné :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off nemcekma, 26.5.2013 o 15:01

Musíš vymeniť montáž.odkaz odkaz alebo puškohlad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off michmich, 26.5.2013 o 14:19

tým navrchu je pohyb kriza hore, dole, ten malý pri nom je zaisťovací šrob,a krutenim konca tubusu zaostrovanie... Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off agbar, 26.5.2013 o 14:06

Daj foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off michmich, 26.5.2013 o 14:04

na montáži sú len tie šroby na doťahovanie uchytenia na hlaven, nechapem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off mibe74, 26.5.2013 o 14:00

do stran na montazi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad Meopta 4x32 (autor: michmich).

off michmich, 26.5.2013 o 13:52

no šak je tam len jeden kruzok s ktorým sa dá krutit- ten je na pohyb kríža hore-dole....a nič iné tam nie je, chcem vedieť ako sa pohybuje krížom do strán ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM