Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia

autor: off aro97
pridané: 19.6.2014 18:43

Čo poviete na novinku od Meopty.

počet zobrazení: 43 596
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off renderko, 13.8.2015 o 14:05

napísal som im, do dnes žiadna odpoveď po týždni. Asi dovolenka. :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 7.8.2015 o 10:47

tie gumičky majú asi zle vyriešené, po mesiaci nosenia flinty sa mi odlepila stratila, zakúpil som novú, vydržala asi rok a tiež sa stratila, to už bola prilepená aj sekundáčom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off renderko, 4.8.2015 o 22:15

Vďaka a nevie niekto okolie NM, TN, bo za poštovné by som dal viac ako za to samotné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 4.8.2015 o 18:28

Autokompo Zvolen 2,50 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off findula, 4.8.2015 o 18:15

Zavolej přímo do fabriky. Rádi Ti jí pošlou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off renderko, 4.8.2015 o 18:04

náhradné diely Meopta. - Zdravím. Mám puškohľad Meopta Meostar R1r 3-12x56 RD. Stratil som obrubovú gumičku, alebo ako to nazvať z okuláru. Poraďte, kde ju zoženiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 12.5.2015 o 19:36

Nemám zkušenost s tímto novým modelem, nic méně s tím předchozím velmi bohaté a bohužel velmi negativní a po pravdě už bych si meoptu nekoupil, ale za mě má skla vynikající akorát ta mechanika holt občas trochu vázne a za ty prachy už se nechá koupit něco co funguje naprosto spolehlivě (např.docter, nižší řada zeise) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off petjan, 12.5.2015 o 15:21

Dobrý den všem, jsem tu nový. Vlastním Meostar R2 2-12x50 4K. Pořídil jsem si radši tu variantus osvětleným křížkem, protože ten bod je fakt dost veliký. Co se týče osvětlení, tak oproti modelu R1r je mnohem lépe vyřešeno: při nastavení za nízké viditelnosti, na ( na hranici viditelnosti ) pokud zapnete bod naplno u R2 -svítí pouze křížek. U R1r se osvětlí celý tubus. Sice to není na závadu, protože v takovém případě dáte bod na co nejmenší intenzitu a tam ten problém není. Za plné viditelnosti je oproti R1r křížek plně viditelný a je možné jej použít i při slunci na sněhu, což u R1r není za dne vidět. Klikání je vyřešeno jemně ozubeným kolečkem, které je navíc nulovatelné a nemáte od něj olámané nehty jak u modelů R1r a nižších. Při používání se záměrný bod vždy vrátil na své místo, takže je celkem přesné. Jsem s ním velmi spokojen. Sice jej nyní prodávám, protože si už nechávám jen jednu flintu a ta má montáž s Zeiss šínou a ta byla dosti drahá. Tak nechávám R1r 3-12x56 MR. Ale už ve mě hlodá červíček, že jej pošlu do světa a pořídím R2 2,5-15x56 protože jsem koukal, že už jej také dělají s Zeiss šínou. Co se týče těch poruch co jsou u Meopt tak diskutované, tak já sám s tím mám taky takovou zkušenost, že jsem také u mé flinty reklamoval Artemis 2-8x42, protože mi to lítalo po celém terči A4, ale nakonec bylo zjištěno, že problémy zpočívaly v celopažbě, která byly asi špatně zpracovaná a tak mi puškař uřízl předpažbí a soustřel je už v pohodě. Taky jsem si ale nejdříve myslel, že je to optikou. Mám celkem 3 Meopty a nemohu na ně říct křivé slovo má skvělé sklo. ( pro rejpaly: vlastnil jsem i Smidt&Bender a Kahles ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 24.4.2015 o 20:36

nie,nie marketing, ja Meoptu nemam, zase uznaj, tych reklamacii na R1 je kolko? U mna v okoli nepoznam nikoho kto ma problem. Ale ten pan z Meopty to hovoril objektivne, uznal aj v minulosti nevydarenu radu puskohladov, ktore "obcas zlobili". Ja som mal tri z tejto rady, tak si vypocul kritiku z mojich ust. Vela ludi si mysli, ze Meopta vymysli, vyvynie novu radu optik, poviem priklad vymyslim 5-50x56 v prvej fokalnej, ale kdeze, vsetko je patentovane, chranene licenciou, to by sa Meopta alebo iny vyrobca nedoplati.l ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 24.4.2015 o 15:02

Poruchy a reklamácie R1 sú spôsobené 95% zlou montážou...??? to je trochu zvláštny marketing... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off millos, 24.4.2015 o 13:34

Čo sa týka mechaniky, spoľahlivosť R1 na prvom mieste, R2 má o čosi kvalitnejšie sklá, ale to nikto voľným okom nezbadá... Poruchy a reklamácie R1 sú spôsobené 95% zlou montážou... podotýkam, nie je to z mojej hlavy, ale z hlavy človeka, ktorý tie optiky vyvíja, navrhuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 20.4.2015 o 9:12

lubosko, skus si pozriet Docter Basic, isli dolu s cenou a do 1000 Eur kupis 3-12x56 s DOCTER-basic/5/895-DOCTER-basic-VZF-3-12x56-R-4-0-Dot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 20.4.2015 o 8:33

Mám tiež meostar r1 3-12x56 RGD, zatial som s ním spokojný po všetých stránkach, keby niečo tak je tam po registrácii 30ročná záruka. Kupoval som ho v NR u p.Fraňa, za najnižšiu cenu aká bola na internete u iných predajcov. Takže z tvojich 1000 eur ti ešte zvýši. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 19.4.2015 o 21:25

S týmto puškohľadom neurobíš chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubosko, 19.4.2015 o 20:56

9,3x62 aký puškohľad kúpiť do 1000€ - Za každú radu vopred ďakujem, kupujem guľovnicu TIKKA T3 HUNTER cal. 9,3x62 a potrebujem poradiť z vlastných skúsenosti dobrý a spoľahlivý puškohľad do 1000€. Zatiaľ uvažujem o MEOPTA MeoStar R1r 3-12x56 RD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off moravan328, 19.1.2015 o 17:27

Zajimali by me Vase zkusenosti s novu optiku Moptta R2 klady - zapory Dekuji . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikole, 27.10.2014 o 17:10

Mám na guľovnici R 93 ráže 9,3 x 62 puškohľad Meopta R 3-12x56. Mám problém, že po určitej dobe niekoľkých mesiacoch je kríž posunutý a rana na 100 m ide aj 40 -50 cm mimo. Viackrát som ju nastreľoval. po určitej dobe sa to opakovalo a preto s touto guľovnicou nemôžem poľovať. Stretol som sa s názorom, že na niektorých meoptách sú zúbky nai nastavenie kríža malé a pri výstrele alebo aj manipulácii sa kríž posunie. Údajne sa to dá opraviť výmenou ozubených koliesok za nové s väčšími zúbkami. Stretli ste sa už niekto s týmto problémom? Puškohľad je ešte v záruke, takže to budem riešiť touto cestou ale ocením si váš názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie pomoc pri výbere puškohľadu Meopta (autor: semo444).

off mibe74, 30.9.2014 o 20:44

Poprosil by som pouzivatelov puskohladov tych, ktori maju modely meopta artemis 2000 3-12x50 so zamernymi osnovami 4, 4B a Z-plex a artemis 2100 3-12x50 s osvetlenym bodom, aby mi-pokial mozu odpisali do posty, ale iba ti, ktori ich vlastnia-potrebujem surne nejake info-len odpiste, ze dany model mate doma a ja vam polozim zopar otazok-samozrejme komunikacia bude prebiehat aj cez postu, popripade mozete zanechat svoje tel. cislo a ja sa ozvem. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta Meostar r2 2-12x50rd alebo Zeiss Conqest dl 3-12x50 (autor: aro97).

off borza222, 4.7.2014 o 10:55

Veľký bod sa dá vyriešiť príjemnejšou alternatívou osvetlený kríž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Meopta Meostar r2 2-12x50rd alebo Zeiss Conqest dl 3-12x50 (autor: aro97).

off motaq, 4.7.2014 o 8:18

u mna skor Zeiss, uz len kvoli osnove a bodu, aj ked R2 ma trosku lepsiu osnovu ako R1 ale bod je dost velky, tak ako napisal Jaro, bod je jemnejsi u Zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta Meostar r2 2-12x50rd alebo Zeiss Conqest dl 3-12x50 (autor: aro97).

off jarodt, 4.7.2014 o 6:17

No babo raď, estetický je Conquest (aspoň u mňa) oveľa krajší, u Meopty mi vadí vysoký bočný výstupok (zapínanie osnovy), ktorý sa zachytáva o odev. Ďalej osvetlená bodka v prípade Zeissu je oveľa menšia a jemnejšia. Optický tam veľký rozdiel nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bart, 22.6.2014 o 19:42

při 2,5 je zorné pole 15 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aro97, 22.6.2014 o 16:10

Ešte otázka.Na stránke Meopty je v technických parametroch údaj priemer vystupnej pupily-11-4,15.Pri všetkých modeloch R2 je pri najmenšom zväčšení pupila-11.Neviem či to má tak byť alebo je tam chyba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 22.6.2014 o 11:34

Turbiak, o tejto novinke som ani nevedel. Vyzera to zaujimavo. Keby som teraz zhanal puskohlad, urcite by to bol horúci kandidát. Aj keď je vyššia cena, ale vyzerá, že to je o kus lepšie od Duralytu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 22.6.2014 o 11:20

aro ...tento týžden by som mal ist pre ne, ak mas zaujem napíš mi do pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.6.2014 o 11:07

Ked uz porovnavat nejaky Zeiss k tejto novej Meopte , tak nech je to Conquest DL , ma vylepsenu jednotku osvitu - tlacidla su vacsie - pohodlnejsie sa to ovlada + vylepsenie zoom kruzku , krytky retifikacie su duralove - nie plast ako Duralyt ,celkovo lepsi dizajn a hlaven je Made in Germany , tym samozrejme nechcem hanit Duralyt - aj to moze byt volba vzhladom na terajsie znizene ceny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 22.6.2014 o 10:55

Duralyt ma osnovu c. 60, podla mna najlepsia, bodka je neviditelna, ak je vypnuta a jej regulacia je plynula, bezkrokova. Svetelnost ma lepsiu Zeiss v porovnani s R1r - porovnaval som 2 krat v rozmedzi 3 rokov po dva rozne kusy v terene vecer a v noci. Kamarat ma na predajni aj R2r, porovnaval s Duralytom, a ci chcel, ci nie, tvrdi, ze Zeiss je lepsi. Napriek tomu, ze to je "len" 50-tka. Pochybujem, ze by sme mali obidvaja vadne oci. Vlastne aj moj 55 rocny otec s dioptriami to potvrdil. A to som sa pri kupe branil lacnemu Zeissu, tahalo ma to k Meopte, napriek tomu som kupil aj na druhu pusku Duralyt. Ano tlacitka, suhlas s Lanusom. Problematicke je vypinanie, kedtreba stlacit obe naraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.6.2014 o 10:45

Duralyt má umiestnenie ovládacích tlačítok osvetlenia (pri mierení) na "nešikovnom mieste" ; podstatne dostupnejšie by bolo na vrchu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bart, 22.6.2014 o 10:32

Tady máš poměrně lehké rozhodování jednoznačně meopta a né jen proto , že jí mám .Opravdu je daleko lepší než ten duralyt, troufnu si říct že ve všem , duralit je opravdu jen takové Bčko zeiss .Jestli ti mužu poradit vem si křížek bod je dost velký. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aro97, 22.6.2014 o 7:34

Ešte mi poradte,rozhodujem sa medzi Meoptou r2 2-12x50rd alebo Zeiss Duralyt 3-12x50.Pre Zeiss hovorí cena a značka,ale je to najnižšia trieda,pre Meoptu 30 ročna zaruka a je najvyšia trieda od Meopty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aro97, 22.6.2014 o 7:10

borza222,Kde sa da objednať.Máš ho už v obchode? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.6.2014 o 21:56

Tento model už je dostupný aj v SR - cena cca 1200 Eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bart, 21.6.2014 o 18:46

Ještě jsem zapomněl křížek neoslnuje a na polohu 7 je krásně vidět ve dne bude to dobré na nahánky, jak psal kolege dobrej univerzál za slušnou cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aro97, 21.6.2014 o 13:50

Nevie niekto,kedy sa začne predavať v SR a aka bude cena?Vyzerá to byť celkom dobrý univerzál.Hlavne sa mi páči šírka zorného pola. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.6.2014 o 12:49

Mal som už v rukách, na výstave v Lysej nad Labem ale to je asi tak všetko...tiež by som doporučoval kríž - je jemnučký. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bart, 20.6.2014 o 17:49

Uvedený puškohled vlastním cca 2 měsíce,musím říct, že mě mile překvapil ,mam křížek a ten je opravdu jemný , řekl bych totožný jako na ZD taktiku.Nastřelení proběhlo v pohodě , klikání uplně jiné než doposud tvrdé slyšitelné klikání a po nastřelení jde vynulovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off bibiak, 3.6.2014 o 14:49

no a mam ho doma je super dobre vyzerá bodka v pohode a kríž fajn.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off BLEIKER, 22.4.2014 o 16:23

Hunter 243-sme v teme o R2 a tam je na vyber bud križik alebo obrovsky bod.Už som to písal niekolkokrat,že ak Meoptu na hlavnu zbran,tak za mna jedine ZD.Avšak na ten V-Dot je potrebne si zvyknut,prejst na tuto osnovu nie je,ako prejst z T-čka na 4C.Turbiak-to ani nekomentujem,je to sice slušne urobene,ale od 12 si to tu paralaxu už pyta,aspon pri mojich očiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off Turbiak, 22.4.2014 o 10:31

BLEIKER : a co ta chybajuca paralaxa?? je hlbka ostrosti dostatocna pre vsetky vzdialenosti a vsetky zvacsenia aj napriek chybajucej nastavitelnej paralaxe?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškohľad MeoStar R2 2.5-15x56 RD (autor: MartinHudak).

off Hunter243, 21.4.2014 o 20:11

Zdravím Bleiker, aký máš názor na osnovu V DOT ako je v ZD 3-12x56, nie je to v praxi lepšie ako Tebou spomínaná osnova 4K v tej R2..., ten krížik môže taktiež "robiť" určité prekrývanie zámerného bodu, ale u tej V DOT je hrot špičky na dotyk zámerného bodu, alebo sa mýlim..., nechám si poradiť, alebo vysvetliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov