Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zaklady a rozmery posedu - diskusia

autor: off majo1982
pridané: 20.4.2014 18:04

ako urobit pevny zaklad pod posed


počet zobrazení: 26 041
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 22.4.2014 o 22:35

Páni, hlavne sa držte témy, nech opäť neskĺzne niekde inde. Netreba sa upínať len na použitý materiál. Videl som pekné kovové konštrukcie a naopak videl som aj drevené, na ktoré by som veru radšej liezť nechcel, o estetike ani nehovoriac. Veď aj pri pažbách zbraní sú ortodoxní zástancovia dreva, ale aj fanúšikovia plastu a každý má svoj kus pravdy. Mne sú osobne srdcu bližšie pekné drevené posedy, vhodne namorené, voňajúce drevom. Mám rád tie otvorené, len so strieškou, z ktorých počujem a som v kontakte s okolím. Ale nezatracujem ani tie kovové, sú trvácnejšie, odolné voči vandalom a pri vhodnom umiestnení nepôsobia rušivo. Necítim sa však na nich komfortne pokiaľ vonku blysne :) Netreba zabúdať aký je účel posedu a načo má prioritne slúžiť, použitý materiál nie je garanciou estetiky, dôležitejšia je skôr poloha a správne umiestnenie posedu a ruky jeho zhotoviteľov. Na internete som našiel aj toto odkaz. Estetické? Ani nie, pri tomto type konštrukcie je to otázka vhodná polemiky. Účelové a funkčné? To určite, najmä pre lov na rovinách či pri veľkých lánoch kukuríc a podobne. Všetko má svoje pre a proti, ale namiesto sporu o tom, aký materiál je "krajší a lepší" by som privítal nápady ako materiál, a je jedno či drevo či kov, použiť pri stavbe posedu čo najlepšie a esteticky pre prírodu najprirodzenejšie. (plániky, nápady, realizácie toho čo máte v revíroch).

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 30.10.2015 o 19:28

agbar super,proti tomuto,žiadne namietky,čelom ku mne,zadkom ku lesu :):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 30.10.2015 o 15:46

Myslim, ze to by slo... zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off tkovanic, 26.4.2014 o 9:31

Normálne si postav posed na zemi ,prevez to do revíru dajakou V3S,vykop v mieste státia pol metrove jamy ,šupni stojky do nich a máš to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ph8007, 26.4.2014 o 9:27

Najnovšie a aj v celku jednoduché sú zemné skrutky, napr. odkaz a keď nie to, tak si doma urob sám nejaké betónové pätky s týmto napr. odkaz a prišróbuj, a tiež nezabudni pätky zapustiť do zeme a máš pokoj, ale to nesmieš robiť také opachy ako sa to teraz bežne robí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 25.4.2014 o 16:22

Dušan tak toto je super,proti tomu by som nemal žiadne vyhrady:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.4.2014 o 9:27

dnes už sa robia kazateľne aj z "večného" plastu. napr. odkaz , sú tam aj rozmery ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rado100, 25.4.2014 o 9:01

Osobne staviam posedy z dreva. Stojky posedu robím buď z hranolov, alebo agátu podľa toho čo mám. Vyvŕtam jamy, vložím stojku ktorej časť vložená do jamy je obalená ipou (kvôli vlhkosti) a zasýpam hlinou a kameňmi. Pri zasypaní hlinu s kameňmi ubíjam. Naproti tomu lavičky robím vždy zo železa. Je to pre mňa oveľa praktickejšie a hlavne sú bezpečnejšie ako drevené. Doma lavičku zvarím, natriem a traktorom vyveziem kam chcem. Uchytená je o strom obručou pod ktorou je guma. Pekne natretá a zamaskovaná sieťou krásne splýva z okolím. Takže osobne nie som ani zástancom železných posedov, ale ani ich neodsudzujem. Ak je posed pekný a pohodlný vôbec mi nevadí že je z kovu. Apropo bolo by zaujímavé vidieť nejakú štatistiku koľko poľovníkov zabil blesk na kovovom posede. Každý rok sledujem v televízii ako blesky zabíjajú turistov v Tatrách, ale o poľovníkoch neviem. Isto nejaký budú, ale myslím si že viac sa ich zabije pri páde zo zlomeného rebríka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.4.2014 o 6:09

Každý stavia z toho, čo mu je dostupnejšie a do hory hlavne nepatrí "zabudnuté" nefunkčné železo. Zdrbať sa dá aj z dreveného rebríka a blesk sa najčastejšie trafí do vysokej svrčiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 25.4.2014 o 0:29

K „zelezn. posed.“ a zeleznym rebrikom v hore mam aj ja vyhrady. Pri vystupe alebo zostupe najma v chladnejsich mesiac. byva kov az neprimerane mrazivy na ruky a smyklavejsi pre nohy, co moze byt nebezpecne. Nebezpecenstvo ale vyraznejsie hrozi polovnikovi pri hrmeni, bleskoch. Dalej si myslim, ze „zelez. posedy“ nepatria do hory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.4.2014 o 21:35

jasneeee.... môžem zhrnúť? :-D všetko už bolo povedané.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 24.4.2014 o 21:31

apple - Pevný základ aj potrebu stavebného konania sme už my dvaja predsa popísali,tak nevidím dôvod to znovu opakovať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.4.2014 o 21:24

plný súhlas, takže rada: pevný základ? najprv stavebné konanie! ... tak si to myslel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 24.4.2014 o 21:21

Vážení - dovoľujem si Vás upozorniť,že zadávateľ témy sa pýtal na toto : " ako urobit pevny zaklad pod posed " ; čiže dohadovanie sa o železnom posede je úplne mimo jeho záujem !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.4.2014 o 21:07

rado, ja viem veľmi dobre čo píšem.. tá klietka funguje len vtedy, ak je celá z vodivého materiálu - kovu. kdežto drevená konštrukcia z dreva - sa tak podľa zákonov fyziky nespráva. poviem ti aj prečo: je z nevodivého materiálu . no nie kvôli tomu som ju spomenul. pred časom jeden iniciatívny redaktor PaR dokonca oslovil vedátorov a napísal o tom článok. na moju neskoršiu otázku, či je zástancom budovania železných posedov sa priam zhrozil, že v žiadnom prípade nepatria do prírody... a nie je to nejakom guste, je to o tom, ako sa dokážeme do prírody začleniť. ak to majú byť železné konštrukcie, hoci aj s ornamentami a fotkou budovateľa, asi sme si pomýlili miesto budovania takých stavieb. ja ich bežne vídavam ako strážne búdky na ostrahu väzňov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 24.4.2014 o 20:45

No neviem, ale mne sa zdá že Faradayova klietka je zariadenie práve na ochranu človeka pred úderom blesku. A k téme, páni železo či drevo proti gustu žiadny dišputát. Svoj názor si poviem iba raz inak to vypadá ako by som chcel niekomu svoj názor vnucovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 24.4.2014 o 19:33

ale veď hej, len by som nerád zostal nad vecou v nejakej faradayovej klietke. :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 24.4.2014 o 19:27

Jaro nesmut treba nam len ostat nad vecou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.4.2014 o 19:19

je mi smutno z takýchto reakcií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 24.4.2014 o 19:16

citulik a ty pouzivas drevene klince ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off citulik, 24.4.2014 o 18:33

Železo do lesa na poľovnícke stavby nepatrí. Jediné železo čo má poľovník do lesa nosiť je zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 24.4.2014 o 11:20

Tak tu je posed čo som robil ako kandidátsku prácu :)) zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 23.4.2014 o 22:53

lovec84,tiež si mu svojim prispevkom moc neporadil:):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 23.4.2014 o 20:35

Jedna lepšia rada ako druhá. Ale aby ste mu niekto poradili to nie. Možno je to jeho prvý posed a preto sa chce spýtať nemyslíte? Až bude robiť 3,4 či 5 už sa pýtať nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusanbe, 23.4.2014 o 20:30

Tam už len dievčatá z eskortnej služby chýbajú,ale pevne verím že dlho to nepotrvá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gabriel8, 23.4.2014 o 16:44

to už hej.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petokk, 22.4.2014 o 22:51

Pre zaujímavosť prispejem aj ja do diskusie... je to len začiatok stavby, ale je to k téme diskusie.. kovové pätky v zemi, zvyšok drevo. zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Stagstalker, 22.4.2014 o 22:35

Páni, hlavne sa držte témy, nech opäť neskĺzne niekde inde. Netreba sa upínať len na použitý materiál. Videl som pekné kovové konštrukcie a naopak videl som aj drevené, na ktoré by som veru radšej liezť nechcel, o estetike ani nehovoriac. Veď aj pri pažbách zbraní sú ortodoxní zástancovia dreva, ale aj fanúšikovia plastu a každý má svoj kus pravdy. Mne sú osobne srdcu bližšie pekné drevené posedy, vhodne namorené, voňajúce drevom. Mám rád tie otvorené, len so strieškou, z ktorých počujem a som v kontakte s okolím. Ale nezatracujem ani tie kovové, sú trvácnejšie, odolné voči vandalom a pri vhodnom umiestnení nepôsobia rušivo. Necítim sa však na nich komfortne pokiaľ vonku blysne :) Netreba zabúdať aký je účel posedu a načo má prioritne slúžiť, použitý materiál nie je garanciou estetiky, dôležitejšia je skôr poloha a správne umiestnenie posedu a ruky jeho zhotoviteľov. Na internete som našiel aj toto odkaz. Estetické? Ani nie, pri tomto type konštrukcie je to otázka vhodná polemiky. Účelové a funkčné? To určite, najmä pre lov na rovinách či pri veľkých lánoch kukuríc a podobne. Všetko má svoje pre a proti, ale namiesto sporu o tom, aký materiál je "krajší a lepší" by som privítal nápady ako materiál, a je jedno či drevo či kov, použiť pri stavbe posedu čo najlepšie a esteticky pre prírodu najprirodzenejšie. (plániky, nápady, realizácie toho čo máte v revíroch). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

off jozef, 22.4.2014 o 22:06

Ale prosím Vás..druh materiálu na stavbu posedu zabíja ľudové polovníctvo?Niesú tie príčiny iné ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef3006, 22.4.2014 o 22:01

Základ+posed zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 22.4.2014 o 21:21

Toto je jedna z príčin, ktoré zabíja to ľudové poľovníctvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.4.2014 o 21:06

Petko ved jasne že nechapeme ,tvoje prirovnanie je scestne,keby som mal výkonu gulovnicu tak môžem srncou strielat z okna mojho domu,ano doba ide dalej,ale tiež od polovnictva.Naše posedy su všetky nove ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.4.2014 o 20:12

peťo, mrzí ma, ak som sa ťa dotkol.. no mne to jednoducho nejde dolu krkom. za chvíľu vyhlásime, že bez teplej vody posed ani nemôže byť. a pravdu povediac, mne by šikol aj eskalátor, ale bezpečný!!! postupom času sa prestávam toľko diviť kadejakým "ochranárom", že sa do nás obúvajú pri každej príležitosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.4.2014 o 19:59

Peho7 neboj sa je bezpečný madlo je po celej dĺžke rebríka hore je zábradlie to zelene a rošt kde si mozes obuv očistiť aby si sa nesmykol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 22.4.2014 o 19:45

Páni posed musí byť hlavne bezpečný či je drevený, alebo železný. A železné posedy majú jednu veľkú výhodu, a to že ak ti ho niekto podpáli tak kostra zostane a za dva dni máš posed opravený no pri drevenom môžeš začať od znovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off peho7, 22.4.2014 o 19:31

pepies : celkom fajn posed ale dufam ze zabradlie tam bude onedlo tiez bezpecnost je bezpecnost :) ja som robil z dreva lebo kolega mal zeleznu konstrukciu a dostala nohy, cigan šee nigda nezapre :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.4.2014 o 19:29

Lubo stále mám dojem že sa nechapeme.U nás sa dbá pri stavbe posedu aby bol funkčný a bezpečný. Esteticka stránka je druhorada.Či je posed drevený či železný aj tak je to zasah do prírody. Táto debata je rovnaká ako keby mi moj pradedo vyčital ze on jazdil do hory na koni a ja jazdim na aute ktoré je plechove a je škodlivé na ovzdušie. Nie všetko nové musi byt zakonite aj zle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 22.4.2014 o 18:11

Peto radšej sa ani nepýtam ktorý posed zapadne do prirody lepšie či tvoj železný či moj drevený,o tom su vlastne posedy a cele polovnictvo,ale asi je ina doba,kludne už robme soliska aj valovce zo železa lebo plechu,v prirode to super ukaže ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.4.2014 o 17:05

Moja kandidatska praca. zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.4.2014 o 17:03

Jardo len z tých vašich komentárov mám pocit že kto nerobí posedy z dreva je chuj.U nas je to zakotvené aj v domácom poriadku ake poľovnícke zariadenia mame vyrábať . Všetky posedy maju kovovu konštrukciu a rebrík na každom je rošt a zelezne zábradlie kvoli bezpečnosti v prvom rade pri stavbe posedu treba dbať na bezpečnosť a funkčnosť az potom je na rade estetická stránka. Ja osobne som ako kandidatsku pracu robil posed foto prikladam ale aj lavicku v poli ktorá je aj podľa tvojich predstav foto prikladam. zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM