Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zaklady a rozmery posedu - diskusia

autor: off majo1982
pridané: 20.4.2014 18:04

ako urobit pevny zaklad pod posed


počet zobrazení: 26 336
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 22.4.2014 o 22:35

Páni, hlavne sa držte témy, nech opäť neskĺzne niekde inde. Netreba sa upínať len na použitý materiál. Videl som pekné kovové konštrukcie a naopak videl som aj drevené, na ktoré by som veru radšej liezť nechcel, o estetike ani nehovoriac. Veď aj pri pažbách zbraní sú ortodoxní zástancovia dreva, ale aj fanúšikovia plastu a každý má svoj kus pravdy. Mne sú osobne srdcu bližšie pekné drevené posedy, vhodne namorené, voňajúce drevom. Mám rád tie otvorené, len so strieškou, z ktorých počujem a som v kontakte s okolím. Ale nezatracujem ani tie kovové, sú trvácnejšie, odolné voči vandalom a pri vhodnom umiestnení nepôsobia rušivo. Necítim sa však na nich komfortne pokiaľ vonku blysne :) Netreba zabúdať aký je účel posedu a načo má prioritne slúžiť, použitý materiál nie je garanciou estetiky, dôležitejšia je skôr poloha a správne umiestnenie posedu a ruky jeho zhotoviteľov. Na internete som našiel aj toto odkaz. Estetické? Ani nie, pri tomto type konštrukcie je to otázka vhodná polemiky. Účelové a funkčné? To určite, najmä pre lov na rovinách či pri veľkých lánoch kukuríc a podobne. Všetko má svoje pre a proti, ale namiesto sporu o tom, aký materiál je "krajší a lepší" by som privítal nápady ako materiál, a je jedno či drevo či kov, použiť pri stavbe posedu čo najlepšie a esteticky pre prírodu najprirodzenejšie. (plániky, nápady, realizácie toho čo máte v revíroch).

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-64 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 22.4.2014 o 16:07

peťo, ja som už asi taký domotaný, keď si myslím, že do hory patrí drevo a nie železné a betónové rárohy. no ak sa lepšie cítiš v prírode v železnej búde, prosím... aj lebocký si ich dal na poľovnícku výstavu ako výdobytok komory, tak asi na tom čosi bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 22.4.2014 o 15:43

Papo ten posed prežije svojho majiteľa ked by ten agat ošupali tak ako sa patrí. Inak nerozumiem čo vlastne máš proti posedom ktoré majú rám zo a konštrukciu zo železa astojky sú zabetonovane. Polujem v 2 PZ a v každom sa robia takéto posedy a z agatu samozrejme ošupaneho robime iba sedačky. Iný kraj iný mrav a pravidlá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.4.2014 o 15:31

kukol som si toto odkaz a čuduj sa sveru... jednoduchý, plne funkčný, pohodlný posed možno aj na pár generácií. dôležitým konštrukčným prvkom je agátové drevo, ktoré staviteľov prežije, pokiaľ sa doplní klincovanie o ovinutie oceľovou pásovinou. toto je cesta, a nie kdejaké železobetóny, priatelia! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Discover5, 22.4.2014 o 6:01

Asi tak , ako napísal lubenko. Keď potom stojky poriadne krížne zavetruješ, posed vydrží, kým nezhnije. Ja to ešte robím tak, že cca 200 mm rúra o dĺžke asi 15 cm sa privarí na platňu 30x30 cm a na spodok sa privarí 70 cm lešenárskej trubky. Potom to zabijem do zeme po tú platňu. Stojka sa potom trošku zastrúha, aby vošla do tej rúry. Stabilita odskúšaná. Ináč tie betónové pätky zo stĺpov sú tiež dobré, ale najskôr ich musíš mať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.4.2014 o 21:09

neviem čo to tu stale rozpravate o zakladoch pod posed,pod každu stojku stači podložit betonovu kocku o rozmere 50x50x10cm a hotovo,posedy važia tonu a drži až sa nerozpadnu,podstatna je zakladna pod posedom,Jaro maš pravdu ako skoro vždy:):):):) zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off citulik, 21.4.2014 o 20:29

Otázka znie, ako urobiť pevný základ a nie ako ohlásiť drobnú stavbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 21.4.2014 o 20:13

správne, namreh, no pevný základ dáva možnosti blbcom. sú aj iné možnosti ako to spraviť poriadne a nepchať do hory železobetón bez porušovania zákona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 21.4.2014 o 19:31

apple to nie je o iniciativnom blbcovi.Ja položím otázku inak,boli sa niekedy stavitelia pevných posedov spýtať majitela pozemku či môžu posed postaviť?Súhlas potrebuješ aj na prenosný alebo aj na krmelec.Kto ho má od majitela? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 21.4.2014 o 19:12

spito270 ak maš tam aj nejaké kamene a nastrkaš ich okolo pätiek a hore pospájaš,stabilitu už riešiť nemusíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.4.2014 o 19:09

priatelia, je treba zvažovať, ako robiť stabilné posedy. stačí iniciatívny blbec a je problém... upozorním na stavebný zákon, § 43:----------- Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie------------------------- a) spojenie pevným základom, ------------------------- b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu, ----------------------- c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe, ---------- ...................... atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 21.4.2014 o 18:33

toto dam normalne do metrovych jam a otazku stability viac neriesim zaklady a rozmery posedu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off citulik, 21.4.2014 o 17:56

Vykopeš štyri jamy hlboke cca 1m, rozpon asi 2m postavíš do jám dubové stojky hrubé cca. 20cm dlhé podľa výšky posedu a zasypeš to hlinou a kamením,poriadne udupeš a potom staviaš ďalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.4.2014 o 17:23

lubo, ani nie, musí predsa myslieť aj na pevnosť stoky a kanála pre inžinierske siete.... zrejme si na stavbu posedu vybaví stavebné povolenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.4.2014 o 16:07

to je uplne chore betonovat v hore petky pod posed:(:(:(:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off tibor112, 21.4.2014 o 10:41

majo1982 tie pätky zo stlpov treba dať cca na polovicu do zeme,druhá polka slúži na uchytenie stojok posedu.Ak je dobré podložie,netreba ani beton. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 21.4.2014 o 9:48

majo1982 - Rozmery jám sú min. 40x40x80 cm(hĺbka) ; pri betónovaní sa nesmie zabudnúť ani na osadenie kotviacich prvkov !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off piadihajzlik, 21.4.2014 o 9:01

Najprv vykopes jamu s rozmermi 3x3m ,hlbokú 1m,tak objednáš domiešavač s 9 kubikami betonu. Jamu zaleješ a po dvoch dnoch máš ten najpevnejší zaklad pod posed. P.S. beton treba pocas schnutia občas poliať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majo1982, 21.4.2014 o 8:27

tie pätky zo stlpov ako hlboko zakopat aby boli stabilne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martintr, 20.4.2014 o 21:16

železobetón, chod kuknut ako stavajú dialničné piliere :) to dlho vydrží , ale nie na Slovensku, tu dávaju na h.... betón a malo železa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Strelec11, 20.4.2014 o 20:15

Betonové pätky zo stlpov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 20.4.2014 o 19:52

Kamene.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 20.4.2014 o 19:26

:):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 20.4.2014 o 19:04

Betón.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-64 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov