Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spádové schôdze KCHSK - diskusia

autor: off jmatta
pridané: 6.3.2014 16:02

Priatelia – kopoviari ! Naše spoločné úsilie dosiahnuť zmeny v Klube chovateľov slovenských kopovov sa konečne blíži k cieľu. V poslednom období sme sa snažili urobiť čo najviac preto, aby na konferencii klubu bolo umožnené nám všetkým, celej členskej základni vyjadriť svoj názor na ďalšie smerovanie KCHSK. Pán predseda klubu sa ešte pred prijatím našich „Žiadostí o konferenciu klubu s účasťou všetkých členov“ rozhodol čo v najkratšom čase zorganizovať spádové schôdze klubu, kde sa majú zvoliť delegáti na konferenciu podľa jeho predstáv. Už samotný spôsob oznámenia termínov spádových schôdzí je presne taký, ako aj komunikácia výboru klubu s členskou základňou za posledných päť rokov. Spádové schôdze, ktoré sú naplánované na 8. a 9. marca 2014 na strednom a západnom Slovensku, ako aj 15. a 16. marca 2014 na východnom Slovensku sú šancou pre členskú základňu, legitímne poslať do zabudnutia egoistický záujem jednotlivca. Ak má byť táto šanca reálna, potom musíme držať spolu a zúčastniť sa týchto spádových schôdzi. Ak chceme zabrániť prepadu slovenského kopova, teraz na to máme príležitosť. Len aktívnou účasťou na schôdzach môžeme zvoliť delegátov zo svojich regiónov, ktorí môžu schváliť zásadné rozhodnutia na konferencii klubu. Výsledok je v našich rukách priatelia. František Homola, MUDr. Jozef Matta, Ing. Ján Pilát Termíny spádových schôdzi: 1. Oblasť Senica: Nedeľa 09.03.2014 , o 10.00 hod. , cukráreň Veronika, Štefanov, okr. Senica 2. Oblasť Zvolen: Nedeľa, 09.03.2014, o 8.00 hod., Pivovar Dobrovar, Dobrá Niva, 3. Oblasť Považská Bystrica: Sobota, 08.03.2014, o 10.00 hod., zasadačka RgO SPZ Považská Bystrica, Podhlinie 1159/15 4. Oblasť Liptovský Hrádok: Nedeľa, 09.03.2014, o 9.00 hod, Liptovský Hrádok, budova LESY SR, OZ Lipt. Hrádok, J. Martinku 110/6, 5. Oblasť Rimavská Sobota: Sobota, 08.03.2014, o 9.30 hod. , Lesná správa Hnúšťa 6. Oblasť Levoča: Nedeľa, 16.03.2014, o 14.30 hod. ,Penzión Hubert, Levočská dolina- Levoča 7. Oblasť Prešov: Sobota, 15.03.2014, o 9.00 hod. Prešov, budova LESY SR, š. p., OZ Prešov Obrancov mieru 6, zasadačka 1. Spádová oblasť SENICA: Senica, Skalica, Myjava, Nové Mesto n/ Váhom, Piešťany, Topoľčany, Malacky, Trnava, Hlohovec, Nitra, Zlaté Moravce, Pezinok, Bratislava, Senec, Galanta, Šaľa, Nové Zámky, Dunajská Streda, Komárno 2. Spádová oblasť ZVOLEN: Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Žiar n. Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica, Krupina, Veľký Krtíš, Levice 3. Spádová oblasť POVAŽSKÁ BYSTRICA: Považská Bystrica, Čadca, Kysucké n/ Mesto, Bytča, Žilina, Púchov, Martin, Ilava, Turčianske Teplice, Trenčín, Bánovce n/ Bebravou, Prievidza, Partizánske 4. Spádová oblasť LIPTOVSKÝ HRÁDOK: Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš 5. Spádová oblasť RIMAVSKÁ SOBOTA: Rimavská Sobota, Brezno, Rožňava, Revúca, Poltár, Lučenec 6. Spádová oblasť LEVOČA: Levoča, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Poprad, Spišská n/ Ves, Gelnica 7. Spádová oblasť PREŠOV: Prešov, Svidník, Bardejov, Sabinov, Košice, Stropkov 8. Spádová oblasť HUMENNÉ: Humenné, Medzilaborce, Snina, Vranov, Sobrance, Michalovce, Trebišov

počet zobrazení: 12 361
počet hlasov: 5
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 11.2.2014 o 21:29

pán kormoran666 alias maro-maro, nemienim Vám vyhovárať Váš názor. Jednoducho potom čo som si prečítal Váš komentár radšej nie. Ale aspoň zo slušnosti, ak dovolíte niekoľko rád. Myslím, že sa Vám to v živote môže hodiť. V údajoch uvádzate,že mate 18 rokov. Máte svoju poľovnícku a možno aj kynologickú kariéru pred sebou.Hneď na začiatku si ju nenechajte pokaziť tým, že budete prezentovať názor, o ktorom predpokladám nemáte dostatok informácii. Nedajte sa zneužiť. Nejako mi vypadlo, aby sme sa my dvaja niekedy v živote stretli. Keď chcete niečo kritizovať, najprv si o problematike zistite čo najviac faktov. Hlavne si zistite názor viacero strán. Nedajte sa nahovoriť na bars čo, čo Vám niekto "nakuká". Keď myslíte tu poznámku pri mojom mene na "zozname" členov, tak k tomu pane len toľko. Zdá sa Vám normálne, že nezmysel, ktorý pán Jevčák udáva ako dôvod na vylúčenie sa mal stať 27.augusta 2011 a pán Jevčák ho vytiahol na svetlo sveta 31.januára 2014??? Hlavne keď zistil aká je mienka o jeho práci a jeho päťročnom ťažení. Taktiež si myslíte, že je to zase jedna veľká náhoda, že so zverejnením tohto nezmyslu čakal pán Jevčák takmer tri roky??? Je to náhoda, že ten správny čas nastal podľa scenára pána Jevčáka až tesne pred konferenciou KCHSK??? V čase, keď zistil, že napriek jeho vyhláseniu o odchode z funkcie predsedu KCHSK, nakoľko sa chce plne venovať "šľachteniu" Tatranského-nízkonohého a ešte neviem akého duriča sa členská základňa domáha po piatich rokoch Konferencie klubu, ktorá by mala priniesť zmeny v klube. O výsledku disciplinárneho konania voči mne som sa dozvedel pred niekoľkými dňami z web stránky klubu. To, ako predmetné rozhodnutie vyriešim, nechajte prosím na mňa. Ja som žiadne predmetné rozhodnutie osobne nikdy nedostal. Keby mi bolo doručené, myslíte, že by som sa hneď neodvolal? Nemusel by som to riešiť teraz. Je to trápna úbohosť a nič len úbohosť. Hlavne keď pán Jevčák má k dispozícii čestné vyhlásenie rozhodcu, ktorý ma na ŠSSK doprevádzal. Nakoniec informáciu o predmetnej súťaži si môžete prečítať kedykoľvek v Spravodaji klubu 1/2012 strana 148-"ŠSSK 2011", ktorá nehovorí o žiadnom porušení predpisov. Je to na smiech. Predmetná zápisnica je blud. Som lekár a o to ľudskú slabosť viac tolerujem a rešpektujem. Čo ale nikdy nebudem tolerovať a s čím nikdy súhlasiť nebudem je, aby si niekto urobil zo slovenského kopova "trhací kalendár"!!! Ja Vám želám, aby ste v živote zažili pocit, keď Váš kopov dosiahne hlavne za prácu, ale aj exteriér tie najvyššie ocenenia. Ja som ten pocit zažil a chválabohu nie raz. Ale na súťaži, kde sú známky rozdelené v piatok večer pred súťažou a na nástupe je len polovica psov tento pocit asi ťažko bežný člen zažije. Tam musíte byť ten "piatkový". Aj toto je dnešná realita KCHSK. Pokiaľ sa v tomto klube bude posudzovať majiteľ a nie jeho pes, potom toto plemeno nečaká nič dobré.jmatta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 32

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-151 z 151 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off zajo78, 14.2.2014 o 20:47

Bakchus, máš pravdu PP nezaručuje že pes bude špičkový a veľa poľovníkov si kúpi radšej psa bez PP, ktorý je často pracovne lepší. Je to chyba tých chovateľov, ktorý produkujú psov skôr pre peniaze a nie preto aby zlepšili alebo aspoň udržali plemeno na určitej úrovni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.2.2014 o 20:27

jozef, ja som skalopevne presvedceny ze na Slovensku uz PP nekoresponduju so skutocnostou a tie polovacky s kopovmi co spomina jager68 zazivame vsetci... a nie len v domacich reviroch ale aj na hostovackach. BOHUZIAL. Mozeme si pred tym zakryvat oci ale je to tak. Ale nie je to len u kopovov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.2.2014 o 20:06

Jager68,,po prvé boli psíky s PP ? za druhé ako hodnotíš majitelov ak ich poznáš? Dík za objektívnu odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 14.2.2014 o 20:00

a nešponuj to...nazar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 14.2.2014 o 19:11

Pa33ck ukludni sa.naozaj asi nechces vidiet..ja fandim skutocným kopoviarom..viac ako si myslis..ty pako... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.2.2014 o 18:56

Pa33ck, bud nevidis alebo nechces vidiet... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.2.2014 o 18:52

Jager68, zdielam plne tvoj nazor. Bohuzial je to podobne u vacsiny plemien. Necudujem sa ze niekto vyslovene chce psa bez PP. Zoberem peniaze rodine, kupim "spickove stena", chovam, platim veterinara, a cuduj sa svete psik ma 51 cm, boji sa macky, alebo ho hladam v druhom okrese lebo sa nedokaze vratit.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 14.2.2014 o 18:47

Sprznená je Tvoja gebuľa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 14.2.2014 o 18:33

andy8 aj ja chodim na dost spolocnych polovaciek..ak je tam 6 kopovov tak 5 je o nicom..uz si to konecne priznajte,ze kopov je doslova sprznený a najst naozaj dobreho psíka je problem...mne osobne je to luto..ale je to tak. ja fandim vsetkým kopoviarom..ale urobte si tam poriadok...zdravim a prajem vela sily... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormoran666, 14.2.2014 o 16:15

ja jsem zteho vul ospravedlnujem sa p.MUDr MATTOVI a vsetkym ktorych sa to dotklo a v psyckarskej teme sa viac vyjadrovat nebudem kynologii zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zajo78, 14.2.2014 o 15:37

Dokedy sa môžu ešte posielať adresy členov KCHSK? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misakp, 12.2.2014 o 18:54

Kormoran6666 kolko chovnych psov si vychoval a predviedol na skusky a vystavy ked hodnotis inych?V tvojom veku asi moc nie,Mas vlastne nejakeho psa?Aby si niekoho sudil tak tak sa ukaz.Vybor klubu aj s panom jevcakom mali na to 5 rokov a nic.Len dokaslali slovenske plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Tapusik, 12.2.2014 o 12:56

Je úcty hodný záujem širokej verejnosti o naše národné plemeno o čom svedčia fakty a to Otvorený list dozornej rade SPZ, čo do dnešného dňa si prečítalo 7563 ľudí a Žiadosť členov KCHSK o zvolanie konferencie čo za tri dni si to prečítalo niečo cez 900 ľudí, ale je smutné, že ľudia ktorí sú vo výbore KCHSK ako napríklad p. Jozef Majerský majú na internetové stránky a diskusné fóra názor " že takéto stránky čítajú len ľudia, ktorí nemajú nič iné na robote ". Veď nebuďme ľahostajní k problémom okolo nášho národného plemena, ktoré sa postupne vynárajú z hlbín ďalekého východu. Bez lístka sa ani vietor nepohne a riešme veci, ktoré sú čerstvé a objektívne informujme verejnosť a nie vyťahujeme staré veci na našich členov, ktorí nesúhlasia s názorom par jednotlivcov okolo vedenia KCHSK. Sú tu problémy na ktoré sa poukazuje niekoľko rokov a nik s tým nič nerobí, na spádových schôdzach boli podané pripomienky a sťažnosti, ktoré boli brané zrejme jedným uchom dnu a druhým von a neboli vyvodené žiadne dôsledky, to je realita dnešného klubu. Nie slová robia chlapa chlapom ale skutky. Vážení členovia KCHSK nebojte sa vyjadriť svoj názor na problematiku, ktorá sa týka nás všetkých, určite ste sa stretli s neobjektívnosťou posudzovania a to nielen na skúškach či výstavách nedovoľme, aby to zostalo bez povšimnutia... Je tu snaha o navrátenie demokracie do KCHSK a nie aby vládla diktatúra úzkeho kruhu ľudí, nedovolme aby bolo zrúcané to čo budovali generácie kopoviarov. Pevne verím, že táto búrka prehrmí a mraky sa rozídu a opäť zasvieti slnko nad KCHSK a že ak dôjde k zvolaniu konferencie prídeme si tam všetci vyjadriť svoj názor bez ohľadu nato akú diaľku budeme musieť precestovať, lebo je dosť možné, že miesto konania konferencie bude niekde na Slovensko - ukrajinských hraniciach aby aj to odradilo ľudí, zúčastniť sa a vypočuť si pravdu čo by som sa ani nečudoval pri tomto smerovaní KCHSK..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 12.2.2014 o 12:07

mimo tému: Rada SPZ vydala pokyny k X. Snemu SPZ, konanému 16.6.2012, podľa ktorých ... II. Konferencie záujmových klubov SPZ 1. V zmysle stanov záujmových klubov sa do 30. 4. 2012 uskutočnia konferencie, resp. členské schôdze záujmových klubov SPZ. Kluby si zvolia svoje orgány na nasledujúce funkčné obdobie. 2. Do 10 dní od konania konferencie zašlú ústrediu SPZ zápisnicu z konferencie, resp. členskej schôdze a zoznam členov nových orgánov klubu s uvedením funkcie. 3. Kynologické kluby zvolia svojich zástupcov do kynologickej rady SPZ podľa kľúča určeného kynologickou radou SPZ. Mená a adresy zástupcov oznámia do 10 dní kynologickej rade SPZ. 4. Zasadnutie novozvolenej kynologickej rady SPZ zvolá v zmysle štatútu kynologickej rady SPZ doterajší predseda kynologickej rady SPZ do 31. 5. 2012. Kynologická rada zvolí na svojom zasadnutí nové orgány, zloženie ktorých oznámi ústrediu SPZ do 10 dní. Novozvolený predseda kynologickej rady SPZ sa zúčastní snemu SPZ ako delegát s hlasom rozhodujúcim. Otázka k téme: prečo si Výbor chovateľského klubu na čele s predsedom, ktorý je zároveň členom Predsedníctva KR SPZ môže dovoliť pohŕdať pokynmi Rady SPZ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mlsrb, 12.2.2014 o 10:17

Jožo bol si odsudený najsvätejšou východniarskou inkvizíciou ako bosorák a pôjdeš na hranicu kde zhoríš v pekelných plameňoch lebo si neposlušný a pán Jevčák nemá rád oponentov!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jmatta, 11.2.2014 o 21:29

pán kormoran666 alias maro-maro, nemienim Vám vyhovárať Váš názor. Jednoducho potom čo som si prečítal Váš komentár radšej nie. Ale aspoň zo slušnosti, ak dovolíte niekoľko rád. Myslím, že sa Vám to v živote môže hodiť. V údajoch uvádzate,že mate 18 rokov. Máte svoju poľovnícku a možno aj kynologickú kariéru pred sebou.Hneď na začiatku si ju nenechajte pokaziť tým, že budete prezentovať názor, o ktorom predpokladám nemáte dostatok informácii. Nedajte sa zneužiť. Nejako mi vypadlo, aby sme sa my dvaja niekedy v živote stretli. Keď chcete niečo kritizovať, najprv si o problematike zistite čo najviac faktov. Hlavne si zistite názor viacero strán. Nedajte sa nahovoriť na bars čo, čo Vám niekto "nakuká". Keď myslíte tu poznámku pri mojom mene na "zozname" členov, tak k tomu pane len toľko. Zdá sa Vám normálne, že nezmysel, ktorý pán Jevčák udáva ako dôvod na vylúčenie sa mal stať 27.augusta 2011 a pán Jevčák ho vytiahol na svetlo sveta 31.januára 2014??? Hlavne keď zistil aká je mienka o jeho práci a jeho päťročnom ťažení. Taktiež si myslíte, že je to zase jedna veľká náhoda, že so zverejnením tohto nezmyslu čakal pán Jevčák takmer tri roky??? Je to náhoda, že ten správny čas nastal podľa scenára pána Jevčáka až tesne pred konferenciou KCHSK??? V čase, keď zistil, že napriek jeho vyhláseniu o odchode z funkcie predsedu KCHSK, nakoľko sa chce plne venovať "šľachteniu" Tatranského-nízkonohého a ešte neviem akého duriča sa členská základňa domáha po piatich rokoch Konferencie klubu, ktorá by mala priniesť zmeny v klube. O výsledku disciplinárneho konania voči mne som sa dozvedel pred niekoľkými dňami z web stránky klubu. To, ako predmetné rozhodnutie vyriešim, nechajte prosím na mňa. Ja som žiadne predmetné rozhodnutie osobne nikdy nedostal. Keby mi bolo doručené, myslíte, že by som sa hneď neodvolal? Nemusel by som to riešiť teraz. Je to trápna úbohosť a nič len úbohosť. Hlavne keď pán Jevčák má k dispozícii čestné vyhlásenie rozhodcu, ktorý ma na ŠSSK doprevádzal. Nakoniec informáciu o predmetnej súťaži si môžete prečítať kedykoľvek v Spravodaji klubu 1/2012 strana 148-"ŠSSK 2011", ktorá nehovorí o žiadnom porušení predpisov. Je to na smiech. Predmetná zápisnica je blud. Som lekár a o to ľudskú slabosť viac tolerujem a rešpektujem. Čo ale nikdy nebudem tolerovať a s čím nikdy súhlasiť nebudem je, aby si niekto urobil zo slovenského kopova "trhací kalendár"!!! Ja Vám želám, aby ste v živote zažili pocit, keď Váš kopov dosiahne hlavne za prácu, ale aj exteriér tie najvyššie ocenenia. Ja som ten pocit zažil a chválabohu nie raz. Ale na súťaži, kde sú známky rozdelené v piatok večer pred súťažou a na nástupe je len polovica psov tento pocit asi ťažko bežný člen zažije. Tam musíte byť ten "piatkový". Aj toto je dnešná realita KCHSK. Pokiaľ sa v tomto klube bude posudzovať majiteľ a nie jeho pes, potom toto plemeno nečaká nič dobré.jmatta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 32

off kormoran666, 11.2.2014 o 18:37

KOPOVIAR17 MNA NEZAUJIMA CO DOSIAHOL ALE AKO SA SPRAVA MUR HLAVOV NEZBURAS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.2.2014 o 18:29

Jeger68 musím nesúhlasiť...záleži na tom ako sa na vec dívaš..lebo to čo si napílas by som zhrnul tak že nie že zo sto psov je jeden ok ale že zo sto majitelov je jeden ok a to číslo si samozrejme prehnal ale to neriešme myslel si to asi obrazne...celkovo úroveň kynológie moc nerastie skôr si drží stálu kvalitu a to nieje dobré...kopov nieje pochovaný to je nezmysel,niesom v kynológii nejak extra dlho ale poznám dosť chovatelov a ich pracovné psi ktoré mi tvoje tvrdenie vyvrátia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BucokB, 10.2.2014 o 18:21

Marin a Andy8 súhlasím s názormi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marin, 10.2.2014 o 18:14

andy8 - zdieľam názor,máš môj úplný súhlas. Jager86 - neviem aké máš skúsenosti,ale ľutujem,že si nemal možnosť poľovať s kvalitnými kopovami.Skús sa niekde pozrieť na vrcholové súťaže,alebo na poľovačku,kde si kopovov vážia a nepoužívajú ich raz do roka po vypustení z koterca.Vo výkone psa sa odráža práca vodiča! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off andy8, 10.2.2014 o 14:55

Mám inú skúsenosť ako Jager68,zúčastnujem sa do roka dosť spoločných na diviaky vo viacerých revíroch,aj v združení kde poľujem máme vždy najviac kopovov spomedzi všetkých plemien využívaných na lov diviakov.A každý na diviaka pracuje,samozrejme kvalitatívne nie sú všetky na jednej úrovni no pracujú každý jeden.Takže asi až tak zlé to s nimi nebude.Osobne mám teraz 3.kopovku a za žiadneho psa som sa zatiaľ hanbiť nemusel.Korupcia a kšefty,to je iná vec,no to sa už bavíme o ľudskej úrovni a nie tej psej ,a tá postihuje viacero klubov a plemien,nielen kopova.Na druhej strane rovnako ako mám možnosť si vybrať plemeno,môžem si vybrať i chovaťeľa,práve preto sú chov.stanice kopovov z ktorých by som nebral šťena ani keby ho dávali zadarmo,a sú stanice ,ktoré majú zarezervované šťenatá, ktoré sa ešte ani nenarodili...Každý kto si myslí,že kopov stojí za prd,nech si spraví,menšiu anketu na poľovačke ktorej je účastný a pýta sa majiteľa z akej chov.stanice je,a možno budete prekvapený zistením,že vlastne sa ani nepozeráte na psa s PP,ale na bastarda ktorý sa na kopova podobá(je bez PP),a kedže SR je domovskou krajinou kopova,s najväčším výskytom jedincov na svete,logicky tu máme i najvyšší výskyt "čistorkrvných psov bez PP",tiež je známe ,že takéto jedince nie vždy majú šťastie na majiteľa,kedže sa často dostanú za babku ku kynologickému diletantovi.Z môjho okolia mám pekný príklad toho,že kto sa psovi náležite venuje a chce s ním čosi dosiahnuť,tak s ním zväčša aj dosiahne ,potom poznám psy ktoré nestoja za nič pretože za nič nestojí ani ich gazda poväčšine...Preto si myslím že takéto nečistokrvné jedince u každého plemena treba vynechať z hodnotenia plemena.A čo sa týka témy-po tom čoho svedkami sme boli za posledné roky,si myslím že je psou povinnosťou každého člena aby sa zúčastnil niektorej spádovej schodze,aj keby klub nezvolal konferenciu za účasti všetkých členov! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off Jager68, 10.2.2014 o 12:29

Chlapi..SLOVENSKY KOPOV je uz davno ,,pochovany"..hadky,osocovanie,nahananie kseftov,vybavovanie papierov a skusok po znamosti..a kvalita je totalne na nule..zo 100 psov je jeden o.k....toto spravila nenažranosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 10.2.2014 o 10:29

kua, chlapi, mne sa zdá, že kormorán svoju úlohu splnil na 1*, ale konferencia klubu chovateľov nášho národného plemena si zaslúži inú vážnosť ako vaše vášnivé reakcie na jeho sprostý útok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 10.2.2014 o 9:09

podla pravopisu sa da usudit ze......cesi na to maju krasny vyraz : "mentalne ochuzenej". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 10.2.2014 o 8:59

Ktovie kto sa skrýva za Kormoran666. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 10.2.2014 o 8:43

kormoran ty si urcite stredoskolak..podla pravopisu sudim,..ze si chodil do skoly len v stredu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 10.2.2014 o 8:35

kormoran666 :) stačí sa pozrieť na jeho vek a hneď každý zbadá že je v kynologii odborník :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kopoviar17, 10.2.2014 o 8:23

:) :) :) :) kormoran666 ty si pekný de...l nevyjadrujem sa na forach hlupo ale toto mi nedalo...sa uvedom.. ked dosiahnes aspon polovicu co rodina Mattu v kynologii tak sa ti ospravedlnim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 10.2.2014 o 8:07

Právo zvolať mimoriadnu konferenciu zaručujú radovým členom stanovy klubu a spochybovanie tohto práva je možné označiť ako pohŕdanie stanovami - základnou listinou klubu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormoran666, 10.2.2014 o 7:59

MUDr MATTA CO TY CHCES ZVOLAVAT SAK UZ NIESY CLENOM KCHSK CO TI KTO ROBY S KOPOVOM KAZDE PLEMENO KTORE VZNIKLO BOLO KRYZENE BUDME RAD ZE SA NIEKTO NASIEL KTO KINOLOGII POMAHA A NIE BYJE PSOV NA SKUSKACH ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jmatta, 9.2.2014 o 20:19

Konferencia KCHSK 2014 -

Adresa: Ing. Jaroslav Jevčák, predseda KCHSK pri SPZ, Petrovce nad Laborcom 119, 072 21

Hárok č.:

VEC: Žiadosť členov KCHSK pri SPZ za zvolanie konferencie Klubu chovateľov slovenských kopovov s účasťou všetkých členov klubu

My, dolu podpísaní členovia Klubu chovateľov slovenských kopovov žiadame výbor KCHSK, aby v zmysle platných stanov klubu zvolal konferenciu klubu s účasťou všetkých jeho členov.

Už v roku 2009 pred poslednou konferenciou KCHSK sa vyjadril k myšlienke účasti všetkých členov na konferencii prezident SPK Ing. Tibor Lebocký, CSc.: „ osobne vítam takýto postup a považujem zvolanie konferencie vášho klubu s účasťou všetkých členov za najdemokratickejší spôsob možnosti prejavu jeho členov“ . Škoda, že už v tom čase nedošlo k naplneniu tejto myšlienky. Ostatné kynologické kluby na Slovensku túto formu konferencie s účasťou všetkých svojich členov už dlhoročne využívajú (klub farbiarov, teriérov, stavačov atď.)

Dať priestor celej členskej základni na zaujatie stanoviska na najvyššom fóre – konferencii KCHSK považujeme za zásadnú vec pri riešení otázky ďalšieho smerovania KCHSK.

Od konferencie klubu ako najvyššieho orgánu KCHSK očakávame definitívne doriešenie otázky účasti nášho národného plemena – slovenského kopova v krížení - „šľachtení“ s akýmkoľvek iným plemenom poľovných psov!!

Zároveň sa na konferencii musia riešiť ďalšie dôležité otázky, vznášané členmi KCHSK každoročne na spádových schôdzach, ktorými sa výbor klubu dlhodobo nezaoberá.

Klub chovateľov slovenských kopovov musí byť pre všetkých svojich členov istotou, ktorá im garantuje rovnaké práva a povinnosti. Zároveň musí byť zárukou zlepšovania sa úrovne nášho národného plemena - slovenského kopova.

č.

Meno a priezvisko

Adresa

PSČ

Podpis

1.

2.

3.

Priatelia, kopoviari

časť z Vás tento list –„Žiadosť členov KCHSK...“ nedostala, nakoľko nebolo možné získať adresy všetkých členov. „Zoznam“ členov zverejnený na klubovej web stránke 31.januára 2014 je skôr na úsmev a zamyslenie, nakoľko nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Chýba rok prijatia za člena, obdobie ktoré má člen vyplatené...To tam už môže byť uvedený ozaj ktokoľvek. Aj takto sa dá zavŕšiť päťročné funkčné obdobie!

Vážení členovia KCHSK, po návrate týchto žiadostí o konferenciu s účasťou všetkých členov je našou povinnosťou urobiť všetko, aby sme dosiahli priebeh konferencie, v ktorom sa okrem iného musia prejednávať otázky:

1/ účastníci konferencie navrhnú svojich kandidátov z regiónov Slovenska do výboru KCHSK

2/ účastníci konferencie si pripravia pripomienky k návrhu zmeny stanov KCHSK. Návrh na úpravu stanov klubu bude zaslaný každému členovi po obdŕžaní listu, „Žiadosti členov KCHSK...“ , ktorý mu bol minulý týždeň doručený

Členovia, ktorí ste neobdŕžali spiatočný list so „Žiadosťou členov KCHSK...“, prosíme Vás o urýchlené odoslanie vašej adresy, na ktorú Vám predmetný list obratom zašleme. Nepremárnime si túto možnosť pomôcť nášmu národnému plemenu, a tým mu zachovať dobré meno doma aj v zahraničí.

Svoju adresu môžete zaslať na mailovú adresu:

kchsk.zoznamclenov2013@gmail.com

alebo na mobil: 0905 274 546

Slovenským kopovom zdar!

MUDr. Jozef Matta, František Homola, Ing. Ján Pilát a ost. členovia pracovného kol.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-151 z 151 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov