Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spádové schôdze KCHSK - diskusia

autor: off jmatta
pridané: 6.3.2014 16:02

Priatelia – kopoviari ! Naše spoločné úsilie dosiahnuť zmeny v Klube chovateľov slovenských kopovov sa konečne blíži k cieľu. V poslednom období sme sa snažili urobiť čo najviac preto, aby na konferencii klubu bolo umožnené nám všetkým, celej členskej základni vyjadriť svoj názor na ďalšie smerovanie KCHSK. Pán predseda klubu sa ešte pred prijatím našich „Žiadostí o konferenciu klubu s účasťou všetkých členov“ rozhodol čo v najkratšom čase zorganizovať spádové schôdze klubu, kde sa majú zvoliť delegáti na konferenciu podľa jeho predstáv. Už samotný spôsob oznámenia termínov spádových schôdzí je presne taký, ako aj komunikácia výboru klubu s členskou základňou za posledných päť rokov. Spádové schôdze, ktoré sú naplánované na 8. a 9. marca 2014 na strednom a západnom Slovensku, ako aj 15. a 16. marca 2014 na východnom Slovensku sú šancou pre členskú základňu, legitímne poslať do zabudnutia egoistický záujem jednotlivca. Ak má byť táto šanca reálna, potom musíme držať spolu a zúčastniť sa týchto spádových schôdzi. Ak chceme zabrániť prepadu slovenského kopova, teraz na to máme príležitosť. Len aktívnou účasťou na schôdzach môžeme zvoliť delegátov zo svojich regiónov, ktorí môžu schváliť zásadné rozhodnutia na konferencii klubu. Výsledok je v našich rukách priatelia. František Homola, MUDr. Jozef Matta, Ing. Ján Pilát Termíny spádových schôdzi: 1. Oblasť Senica: Nedeľa 09.03.2014 , o 10.00 hod. , cukráreň Veronika, Štefanov, okr. Senica 2. Oblasť Zvolen: Nedeľa, 09.03.2014, o 8.00 hod., Pivovar Dobrovar, Dobrá Niva, 3. Oblasť Považská Bystrica: Sobota, 08.03.2014, o 10.00 hod., zasadačka RgO SPZ Považská Bystrica, Podhlinie 1159/15 4. Oblasť Liptovský Hrádok: Nedeľa, 09.03.2014, o 9.00 hod, Liptovský Hrádok, budova LESY SR, OZ Lipt. Hrádok, J. Martinku 110/6, 5. Oblasť Rimavská Sobota: Sobota, 08.03.2014, o 9.30 hod. , Lesná správa Hnúšťa 6. Oblasť Levoča: Nedeľa, 16.03.2014, o 14.30 hod. ,Penzión Hubert, Levočská dolina- Levoča 7. Oblasť Prešov: Sobota, 15.03.2014, o 9.00 hod. Prešov, budova LESY SR, š. p., OZ Prešov Obrancov mieru 6, zasadačka 1. Spádová oblasť SENICA: Senica, Skalica, Myjava, Nové Mesto n/ Váhom, Piešťany, Topoľčany, Malacky, Trnava, Hlohovec, Nitra, Zlaté Moravce, Pezinok, Bratislava, Senec, Galanta, Šaľa, Nové Zámky, Dunajská Streda, Komárno 2. Spádová oblasť ZVOLEN: Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Žiar n. Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica, Krupina, Veľký Krtíš, Levice 3. Spádová oblasť POVAŽSKÁ BYSTRICA: Považská Bystrica, Čadca, Kysucké n/ Mesto, Bytča, Žilina, Púchov, Martin, Ilava, Turčianske Teplice, Trenčín, Bánovce n/ Bebravou, Prievidza, Partizánske 4. Spádová oblasť LIPTOVSKÝ HRÁDOK: Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš 5. Spádová oblasť RIMAVSKÁ SOBOTA: Rimavská Sobota, Brezno, Rožňava, Revúca, Poltár, Lučenec 6. Spádová oblasť LEVOČA: Levoča, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Poprad, Spišská n/ Ves, Gelnica 7. Spádová oblasť PREŠOV: Prešov, Svidník, Bardejov, Sabinov, Košice, Stropkov 8. Spádová oblasť HUMENNÉ: Humenné, Medzilaborce, Snina, Vranov, Sobrance, Michalovce, Trebišov

počet zobrazení: 12 377
počet hlasov: 5
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 11.2.2014 o 21:29

pán kormoran666 alias maro-maro, nemienim Vám vyhovárať Váš názor. Jednoducho potom čo som si prečítal Váš komentár radšej nie. Ale aspoň zo slušnosti, ak dovolíte niekoľko rád. Myslím, že sa Vám to v živote môže hodiť. V údajoch uvádzate,že mate 18 rokov. Máte svoju poľovnícku a možno aj kynologickú kariéru pred sebou.Hneď na začiatku si ju nenechajte pokaziť tým, že budete prezentovať názor, o ktorom predpokladám nemáte dostatok informácii. Nedajte sa zneužiť. Nejako mi vypadlo, aby sme sa my dvaja niekedy v živote stretli. Keď chcete niečo kritizovať, najprv si o problematike zistite čo najviac faktov. Hlavne si zistite názor viacero strán. Nedajte sa nahovoriť na bars čo, čo Vám niekto "nakuká". Keď myslíte tu poznámku pri mojom mene na "zozname" členov, tak k tomu pane len toľko. Zdá sa Vám normálne, že nezmysel, ktorý pán Jevčák udáva ako dôvod na vylúčenie sa mal stať 27.augusta 2011 a pán Jevčák ho vytiahol na svetlo sveta 31.januára 2014??? Hlavne keď zistil aká je mienka o jeho práci a jeho päťročnom ťažení. Taktiež si myslíte, že je to zase jedna veľká náhoda, že so zverejnením tohto nezmyslu čakal pán Jevčák takmer tri roky??? Je to náhoda, že ten správny čas nastal podľa scenára pána Jevčáka až tesne pred konferenciou KCHSK??? V čase, keď zistil, že napriek jeho vyhláseniu o odchode z funkcie predsedu KCHSK, nakoľko sa chce plne venovať "šľachteniu" Tatranského-nízkonohého a ešte neviem akého duriča sa členská základňa domáha po piatich rokoch Konferencie klubu, ktorá by mala priniesť zmeny v klube. O výsledku disciplinárneho konania voči mne som sa dozvedel pred niekoľkými dňami z web stránky klubu. To, ako predmetné rozhodnutie vyriešim, nechajte prosím na mňa. Ja som žiadne predmetné rozhodnutie osobne nikdy nedostal. Keby mi bolo doručené, myslíte, že by som sa hneď neodvolal? Nemusel by som to riešiť teraz. Je to trápna úbohosť a nič len úbohosť. Hlavne keď pán Jevčák má k dispozícii čestné vyhlásenie rozhodcu, ktorý ma na ŠSSK doprevádzal. Nakoniec informáciu o predmetnej súťaži si môžete prečítať kedykoľvek v Spravodaji klubu 1/2012 strana 148-"ŠSSK 2011", ktorá nehovorí o žiadnom porušení predpisov. Je to na smiech. Predmetná zápisnica je blud. Som lekár a o to ľudskú slabosť viac tolerujem a rešpektujem. Čo ale nikdy nebudem tolerovať a s čím nikdy súhlasiť nebudem je, aby si niekto urobil zo slovenského kopova "trhací kalendár"!!! Ja Vám želám, aby ste v živote zažili pocit, keď Váš kopov dosiahne hlavne za prácu, ale aj exteriér tie najvyššie ocenenia. Ja som ten pocit zažil a chválabohu nie raz. Ale na súťaži, kde sú známky rozdelené v piatok večer pred súťažou a na nástupe je len polovica psov tento pocit asi ťažko bežný člen zažije. Tam musíte byť ten "piatkový". Aj toto je dnešná realita KCHSK. Pokiaľ sa v tomto klube bude posudzovať majiteľ a nie jeho pes, potom toto plemeno nečaká nič dobré.jmatta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 32

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 151 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Icko1, 25.2.2014 o 16:58

Vážení, nejde o utieranie sĺz, ale navodenie korektnosti do KCHSK a serióznu prácu so SK. Čo sa deje posledných 5 rokov je možné len na Slovensku a v Absurdistane. Napríklad : - konferencia volí výbor na nasledujúce obdobie. Čo si ale dovoľuje pán Jevčák si nedovolil ani pán Mečiar na vrchole slávy. On vymenil iba pána Gaulidera, pán Jevčák znížil počet členov výboru na 10, odídení sú pániBabej, Hudák, Petro, Pilát. ZVOLILA ICH KONFERENCIA, AKO NAJVYŠŠÍ ORGÁN!!! Doplnení je pánom Fedorom z náhradníkov a pánmi Fedorkom a Lánim, ktorí neboli ani náhradníkmi. - Za 5 rokov sa mu podarilo znegovať a prekrútiť závažné fakty a vo vývoji plemena a KCHSK na Slovensku - Pán Matta Štefan bol vlani ešte čestným členom, variabilný symbol 1240. Teraz ním už nie je. Prečo??? Ťíško sedí vo veku nad 80 rokov v Davidove a za posledný rok sa ničoho nedopustil. Súdny človek je si istý prečo-pre aktivity jeho syna. - Teraz keď sa budú riešiť Petičné hárky budú žiadatelia o Mimoriadnu konferenciu vylúčení a so svojimi rodičmi a príbuznými? - Dovoľuje si takýto stalinizmus pán Jevčák bez vedomia kompetentných nadriadených, s ich tichým súhlasom, alebo nebodaj s ich požehnaním? - Navodia po piatich rokoch bezprávia predstavitelia SKJ do chodu KCHSK morálku, korektnosť, slušnosť a pluralitu názorov. Verím, že áno, prajem to všetkým členom klubu, ale hlavne SLOVENSKÉMU KOPOVOVI. Ide predsa o naše národné plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off haluska, 25.2.2014 o 15:03

A teraz čo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zajo78, 25.2.2014 o 11:44

Na klubovej stránke KCHSK sú termíny spádových schôdzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jmatta, 19.2.2014 o 15:40

Jagoš, vidím, že ste nikdy na spádovej schôdzi KCHSK za posledných 5 rokov neboli. Ja som bol každý rok. Neviem kto tu vyplakáva,ale ako čítam vaše slová, len radosť vládnuť v tejto krajine:) jm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jagos, 19.2.2014 o 15:29

Chlapi nechcem Vám tu utierať vaše slzy nárekov, ale otázka či "prídu tam aj tí členovia, ktorí sú v tej paródii na zoznam členov, ktorý je uvedený na webe klubu a sú už po smrti, alebo mali poslednýkrát zaplatené členské napr. pred piatimi rokmi???" je už naozaj smiešna. Ja som presvedčený, že ten kto bude chcieť prísť a bude mať naozaj záujem o SK tak sa spádovej schôdze zúčastní. A ten čo bude chcieť plakať ďalej tak zostane pripojený na internete a pridá zopár sĺz na čítanie ako nevedel, a neskoro, a len vyvolený, a ďaleko, a .... A nekŕmi nás tu už niekto veľmi naivnou kašou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Karin, 19.2.2014 o 8:35

Netreba podceniť žiadnu akciu KCHSK aby sa zase nerozhodovalo o nás bez nás.A stránku KCHSK spravuje asi pan Lelko ale pri takej vyťaženosti niet sa čo čudovať že zabúda na členskú základňu. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 19.2.2014 o 8:28

Ing . Jevčák nepotrebuje zverejňovať miesto a dátum konania spádovej schôdze , on si tam ,, svojich,, ľudí pozve osobne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off jmatta, 19.2.2014 o 6:28

Lesky, neberiem vám váš názor. Ale: 1. Päť rokov sme na ne chodili, ani len zmienka o podnetoch zo spádových schôdzi, kde bola konštruktívna kritika. 2. Päť rokov nie je zozonam členov, keby bol, už dávno tu je mimoriadná konferencia klubu aj s dôsledkami. 3. Odkiaľ vlastne viete, že bude spádová schôdza v Hnúšti??? Na stránke KCHSK, (keď sa to vôbec stránkou dá nazvať) nič nie je. Už som voľačo v živote preskákal, ale nie som naivný a hlavne ak je to v spojitosti s Jevčákom s.r.o. A nakoniec, prídu tam aj tí členovia, ktorí sú v tej paródii na zoznam členov, ktorý je uvedený na webe klubu a sú už po smrti, alebo mali poslednýkrát zaplatené členské napr. pred piatimi rokmi??? jmatta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesky, 19.2.2014 o 5:19

Pozdravujem všetkých kopoviarov, no povedzte...sú nám treba iné kluby??? KSK, NKSK, alebo NKCHSK???? a čo ešte...čo ešte vymyslíme....??? všetko je v našich rukách, ako napísala cucka, treba prísť na spádové schôdze a tam všetko rozhodneme...všetok potencionálny neúspech riešite vytvorením niečoho nového, ale poďte na schôdze a vyjadrime svoj názor. Jedna spádová schôdza sa uskutoční 8.3.2014 na LS Hnúšťa - Daxnerova 920, Hnúšťa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off zajo78, 18.2.2014 o 16:21

No mlsrb, podľa KCHSK nemáš pravdu stránka je plne funkčná :-) odkaz Keby tak zriadili fórum, to by bola návštevnosť, ale to by sa im asi nepáčilo. Osobne prispievam denne do štatistiky, ale márne čakám info o konferencii alebo spádových schôdzach. Ale po viac ako 40-tich dňoch aspoň nejaká informácia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jmatta, 18.2.2014 o 14:49

Irentka, dnes odoslané. Sorry. jm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karin, 18.2.2014 o 13:45

Štefan veď ja viem,len som chcel poukázať, že darmo budeme zakladať nové kluby, keď podmienky pre riadenie chovu zostanú v moci KCHSK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.2.2014 o 11:31

Kua, kiež by sa tie pomery dokázali skonsolidovať samé, ale samo to nejde a ako som si všimol tendencia odstraňovania kritikov pretrváva. Konsolidácii KCHSK by mohla pomôcť konferencia klubu, ale sú tu reálne obavy na základe predošlých skúseností i súčasnej prezentácie členskej základne, že bude zmanipulovaná. Možno nastal čas pre okrúhly stôl pod taktovkou SKJ, pri ktorom by sa malo nájsť miesto aj pre vylúčených, ktorí odmietli posluhovať vedeniu s klapkami na očiach a zátkami v ušiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stefa, 18.2.2014 o 10:40

Karin, Goret... Aj KSK bol "z núdze cnosť". Vedenie nášho klubu (KSK) už niekoľkokrát verejne deklarovalo, že jeho existencia má opodstatnenie len dovtedy, dokedy budú vládnuť s slovenskom kopoviarstve také pomery aké vládnu v súčasnosti. Akonáhle sa pomery skonsolidujú, KSK stratí svoje poslanie a ihneď sa zlúči s KCHSK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 18.2.2014 o 10:21

.. a čo ak ten klub je už rozdelený, rozdrobený a odsúdený na zánik, lebo sa v ňom nenašlo miesto pre iný názor ako oficiálny názor a ani pre kritiku. Tam kde sa rieši kritika odstránením kritika, tam to postupne hnije až zaniká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 18.2.2014 o 9:27

goret energiu netreba šetriť,a delenie klubu vidím ako úplnú hlúposť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.2.2014 o 9:26

Karin, myšlienka ďalšieho klubu je z núdze cnosť. Je to šetrenie energie na užitočnejšie veci, než je "odháňanie svíň od korýt". Nech si majú svoje korytá, keď tak veľmi po nich túžia, stačí ak sa od tých korýt odvrátia tí, ktorí im ich plnia. Súhlasím s tebou, že jeden chovateľský klub nám úplne stačí a väčší klub dokáže zorganizovať viac akcií a na vyššej úrovni ako malý, ale .. ak to majú byť akcie prioritne pre "korytárov", potom .. (tento príspevok netreba vnímať, že sa týka len kopoviarov, lebo to čo u nich deje nie je u nás ojedinelé) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Karin, 18.2.2014 o 8:00

Myšlienka nového klubu iba delí a oslabuje členskú základňu. KCHSK patrí nám členom, nie skupinke vyvolených. Každý z nás musí vedieť čo chce a keď sa bude rozhodovať, byť správny čas na správnom mieste, všetko bude OK!/KCHSK-KSK-NKSK?/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lrentka, 17.2.2014 o 21:33

Adresu som poslal emailom a žiaden list som nedostal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jmatta, 17.2.2014 o 20:57

STOKLASA, veľmi zaujímavá a aj aktuálna myšlienka. Musím priznať, že z viacerých strán sú podobné doporučenia. Ak aj táto konferencia bude tak zmanipulovaná ako posledná, je to jedna z dvoch veľmi reálnych možnosti. NKSK - NÁRODNÝ KLUB SLOVENSKÉHO KOPOVA. Keď sledujem ohlasy členov na zoznam členskej základne zverejnenom na stránke (keď sa to vôbec stránkou dá nazvať) KCHSK, kde sú t.č. uvedené mená mrtvých, ako aj mená niekoľkoročných neplatičov, táto myšlienka nadobúda reálnosť.To ešte nevie pán Jevčák, aké prekvapenie ho čaká v zozname členov, ktorí žiadajú konferenciu s účasťou všetkých členov. jmatta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 17.2.2014 o 13:07

Slečna Paveleková bude to asi preto lebo atmosféra v KCHSK je tiež agresívna a kto vlastne spravuje tu nefunkčnu a neaktuálnu stránku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cucka119, 17.2.2014 o 12:24

Takže ja zverejňujem len toľko, čo viem... Stránku KCHSK už ja nemôžem spravovať... Tak aspoň na FB prispievam... Zatiaľ ja viem len o našej spádovej oblasti "Zvolen" že bude 9.marca... Keď budem vedieť viac, zverejním to na FB ;) Bohužiaľ nie som jedna z kompetentných, čo by o tom mali informovať... PS: Táto diskusia je mňa príliš agresívna. Takže budem komentovať len minimálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 16.2.2014 o 20:04

Možno sa týmto začal vznik nového klubu chovateľov kopovov. Starý ostane pre fajnšmekrov, nový po poctivých chovateľov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Karin, 16.2.2014 o 19:55

Na stránke KCHSK žiadne info o spádových schôdzach! Už sa pomaly začína šachová partia.Som zvedavý na ďalší ťah!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagos, 16.2.2014 o 18:02

Vážení, boj o moc je silný ťahúň a inšpirátor. je to tu vidieť. Blíži sa éra posudzovania výstav pod taktovkou vlastnej chovnej stanice? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jmatta, 16.2.2014 o 16:04

Keď je toto pravda, že dátum spádovej schôdze sa zvereňuje takýmto spôsobom, tak už potom neviem, či je to "len" strach Jevčáka pred tlakom členskej základne, alebo pohŕdanie členskou základňou hrubého zrna?? Stav v KCHSK mi pripomína celkovú situáciu v spoločenskom a politickom živote Slovenska. Jeden kríži plemená hlava nehlava, druhý rozdeľuje známky deň pred zahájením vrcholovej súťaže...Kam sme to vlastne došli? Asi by bolo najlepšie urobiť schôdzu len v Michalovciach a určite by to dopadlo veľmi zdarne. Ešte rozdať nejaké ceny členom, urobiť slávnostný ples a máme ďalší pekný rok za sebou. Akurát na kopova sa voľajako pozabudlo:) No comment! jmatta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off BucokB, 16.2.2014 o 14:27

Ahoj zuzka píšeš že sa treba zúčastniť na sadových schôdzi ale aká informovanosť je? Napísala si že sa budu konať 8-9 marec bolo by dobré ak máš nejakú konkrétnu informáciu posunúť ďalej! Alebo ide oto aby sa ich zúčastnili len vyvolený a takto si mohli voliť svojich zástupcov? Lebo na KCHSK neni nič zverejnené! Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jmatta, 15.2.2014 o 22:46

cucka119- Zuzka Pavelková, preskúšanie v diviačom oplôtku nemá nič spoločné s Jevčákom a spol., to je pravda. Túto podmienku uchovnenia schválil predošlý výbor klubu kvôli tomu, že časť rozhodcov hodnotila kopovov na SD známkami, ktoré nemali veľa spoločného s výkonmi psov na SD. S tým sa stotožňujem. Slečna Zuzi Pavelková, vážim si Vašu iniciatívu, ale nemiešajte tu prosím hrušky s jablkami. Škoda, že ani raz za päť rokov sa nenašiel nikto z terajšieho vedenia klubu, kto by aspoň okrajovo vysvetlil príčiny aktuálného stavu v klube. Viem, že sú tam ľudia, ktorí nesúhlasia s tým, čo sa v KCHSK deje. Zúčastňoval som sa spádových schôdzi na východnom, strednom aj západnom Slovensku. Zo schôdzi, kde bola každoročne vyslovená kritika voči Jevčákovi a jeho postupom v klube, sa tieto zápisnice nikdy nezverejnili. Návrhy, skúsenosti a doporučenia z týchto schôdzi neboli nikdy zverejnené a už vôbec nie riešené.Toto je realita klubu Zuzi Pavelková. Naprosto súhlasím s komentárom od FRANTO. Dva kroky späť je možno aj slabé slovo. Spýtajme sa tých, ktorí tento klub zakladali(Boldiš, Renčo, Kanka, Matta st,Dudík, Pilát st, Homola, Moravčík atď.)na ich názor o stave kopova a situácii v klube. Morálny úpadok v klube, spôsoby pri posúdzovaní, uchovňovaní nepotrebujú komentár. Mám to šťastie žiť a poľovať, pracovať s tým plemenom desaťročia. Posledných päť rokov mám dojem, že tu už vôbec ne ide o kopova. O čo vlastne tu kráča, záver si môže urobiť každý sám. Nezáleží na tom,či už padne za obeť plemeno, alebo človek. Hlavne, že je "niekto" ukojený. V komentároch k téme je veľa rozumných názorov, s ktorými sa naprosto stotožňujem. Aspoň vidím, že poľovníkom a psiarom na veci záleží. Zároveň by som ešte reagoval na otázku kopoviara ZAJO78. Podpísané žiadosti o konferenciu KCHSK, prípadne svoje adresy môžu členovia odosielať do konca buducého týždňa. Kliknutím na kchsk.zoznamclenov2013@gmail.com v diskusnom príspevku môžte priamo svoje dáta odoslať. V konečnom dôsledku bude celý zoznam členov využitý pre databázu členov klubu. Databázu, ktorú nebol schopný ekonóm klubu za 5 rokov spracovať. KOPOVOM ZDAR! jmatta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off abba1, 15.2.2014 o 20:56

cucka ospravedlňujem sa, asi mám medzery, ale nenapadla ma nijaká iná závažná zmena v uchovňovaní, franto tiež nevie, pretože o tých dvoch krokoch vzad nenapísal .... za aktívnu účasť na spádovej schôdzi som sa dostal aj s kamarátom na čiernu listinu, mňa vykopli s VD dvakrát, kamaráta, len raz s D!!! jeden z tých "pánov rozhodcov" si tu už sype popol na hlavu, asi chce byť znova vo výbore, myslím si, že všetko je dopredu uvarené (v tomto štáte je to tak), ale hlasitosť a odvahu za 4 asi predvedieme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cucka119, 15.2.2014 o 17:22

Preskúšanie odvahy v oplôtku nie je žiadnou novinkou... Táto podmienka bola vymyslená už za pôsobenia minulého výboru (t.j. viac ako 5 rokov dozadu). A opäť k téme... Či už konferencia, alebo klasické každoročné spádové schôdze treba brať vážne!!! To znamená, že je potrebné sa na nejakú aj dostaviť a povedať svoj názor... Nie len reagovať na diskusných fórach... ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off abba1, 15.2.2014 o 14:23

franto o akých dvoch krokoch dozadu tu píšeš? Podľa mňa sa urobil jeden veľký krok dopredu a to je individuálne preskúšanie v oplotku ako jedna z podmienok na získanie chovnosti, garantujem ti, že je to veľmi husté sito cez ktoré sa dostane oveľa menej odpadu ako boli, len dur. skúšky, koronu na týchto skúškach tvoria aktívni psíčkari, býva ich tam 50 a viac, ak tam prepašujú slabého psa tak o reklamu má postarané a štence pri tak vysokom odchove nepredá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off marin, 15.2.2014 o 12:30

Konečne to niekto vysvetlil,ako je to s tou kvalitou psov. ursus a franto dávam 100 bodov.Som rád,že stále existujú uvedomelí kynológovia a zúčastňujú sa diskusie.Už to robilo dojem,že sa tu bavia iba samí "experti". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off franto, 15.2.2014 o 10:26

Vážení páni, úplne ste odbočili od hore uvedenej diskusii. Ja si myslím , že o psy bez PP prestane byť záujem, na novú platnú vyhlášku MP SR č. 489/2013 zo 16.12.2013 - tak už je povinnosť držať polovne upotrebiteľné psy na výmeru revírov. Kvalita a výkon, či už skupiny terrierov, jazvečíkov , duričov je taká istá ako pri slovenskom kopovovi a tak isto sa množia u všetkých skupín psy bez PP, čo si myslím že sú to jedince, ktoré nepôsobia v chove. Každý poľovný pes sa dá vycvičiť ,ak sa majiteľ psovi dostatočne venuje , podľa jeho povahy, akú má získanú.Mnohí majitelia psa vyberú raz do roka na spoločnú poľovačku a chcú od nich zázraky. Ja som robil v služobnej kynológii s nemeckým ovčiakom ešte u vojsk ministerstva vnútra, kde nám dodali rôzne psy, ktorí majitelia z civilu sa ich chceli zbaviť a za 2 roky systematického výcviku šľapali ako hodinky. Takže zo psa sa dá spraviť pes, len sa mu treba venovať.Klub KCHSK za 5 rokov fungovania mal urobiť v rámci kvality kopova krok vpred, ale žial urobil dva kroky dozadu. Treba sa jednoznačne zamerať na konferenciu, aby ju zas neskamuflovali ako tú našu minulú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off urssus, 15.2.2014 o 9:07

Tiež si myslím že propagovať bastardy na poľovníckej stránke je dosť mimo. Nevravím, že aj medzi nepapierovými psami sa nenájdu také, ktoré pracujú, ale nikto so zdravím rozumom nemôže tvrdiť že sú lepšie ako papierové. Podľa mňa je celý problém klesajúcej úrovne kynológie spôsobený mizernou úrovňou majiteľov psov. Nenavštevujú výstavy, skúšky, nevzdelávajú sa a pokiaľ pes nie je samouk tak proste nerobí. Samozrejme že máme aj kopu výborných psovodov, ale podľa mňa sú v menšine. Ďalší problém je ten, že kvôli pracovnej vyťaženosti majú ľudia čoraz menej času venovať sa svojim záľubám a dobrý pes proste potrebuje čas a príležitosti aby sa prejavil. To nie je o tom, že si kúpim papierového psa z dobrej chovnej stanice a on bude automaticky výborný v tom čo ja od neho chcem aby robil. Má len vlohy a tie treba objaviť, prebudiť a upevniť aby zo psa niečo bolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off goret, 15.2.2014 o 8:55

Nech už je stav našich kopovov taký či onaký, prioritne by sa o ňom malo diskutovať na fóre jeho chovateľov, ktorým je ich členská schôdza, príp. konferencia. Ak niekto bráni zvolať takúto schôdzu, bráni plniť základný cieľ (poslanie) chovateľského klubu t.j. brubým spôsobom znevažuje stanovy klubu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mlsrb, 15.2.2014 o 8:16

Preboha to tu na poľovníckej stránke prezentujete bezpapierové bundáše a ani radšej nechcem hodnotiť komentáre ktoré nemaju s témou nič spoločné.Skuste si poobzerať inzerciu Bazoša tam si zoženiete každý kto potrebuje bundáša a za lacný peniaz a verím že budete spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bakchus, 14.2.2014 o 21:26

Pa33ck vyjadrenie nazoru nie je mudrost - nie som mudrlant- pocuvam nazory, zazivam skusenosti a robim si zavery a pisem z toho svoj nazor.na 500-eurove skakajlaby sa mieri rovnako... a tvoja alergia sa da liecit, v sibirskej tajge psa ktory nepracuje pre majitela strielaju na navnadu na soboly... ja reagujem hlavne na nazory za vsetky kopovy su super. nie su. priznaj to. niektore su FANTASTICKE ale nie vacsina... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 14.2.2014 o 21:16

Ďalší mudrlant na scéne!K téme priatelia!Na bezpapierové skákajlaby som alergický!!!odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.2.2014 o 21:16

bakchus nevravím že sa pletieš/te aj ja si to všímam ale ide o majitelov..samozrejme dokurvilo sa to aj vdaka ´´chovatelom´´ čo napr. ponukajú psov na párenie na bazoši a podobný hlupáci..ale to je zas demencia ta tu bola je a bude...ale nikto nemôže tvrdiť že kvalitná základňa pracovných psov tu nieje !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.2.2014 o 21:15

Zajo, "palec hore", pravda je taka, len ta poopravim ze psa bez PP netreba ani kupovat ale napr. ja som ho dostal darom lebo majitelova suka vrhla stence a jemu ich bolo luto... Jej pracovne schpnosti uz nebudem opisovat lebo by to znelo ako rozpravocky podobne ako rozpravaju "spickovy chovatelia" kopovov. ale posledne som od jedneho podla mna "pana kopoviara" pocul vetu ze: "Dobrych kopovov sme uz zakopali..." Potom ako som prisiel o fantasticku sucku, koli vlastneniu ktorej by ma zarabajuci kynologovia udali za protipravnu cinnost v lese som sa rozhodol si zaobstarat fantasticke steniatko AJD odporucene hlavnym poradcom chovu (nie ošípaných) ktore mi po roku narastlo ako z vody na 43cm... zaver: seriem na ich "chovnost", sucka robi priemerne ale sme kamosi. sme v lese kazdy den a vela lebo tam pracujem ale kazdy clovek porovnava... mam rad novu kamosku ale Doru (sucku bez PP) mali radi vsetci ktori ju stretli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 151 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM