Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Všetko čo sa týka Bavorských a Hanoverskych farbiarov - diskusia

autor: off max
pridané: 25.7.2008 22:13

Všetko čo sa týka bavorského a hanoverského farbiara. Vaše rady postrehy a skúsenosti s týmto plemenom

počet zobrazení: 28 816
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mlsrb, 13.4.2014 o 20:58

Ahoj na toto môžeš dostať len takuto odpoved,ostrosť je povahová vlastnosť psa a je jedno akého plemena vždy záleží na konkrétnom jedincovi.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off zalesak, 15.1.2010 o 17:19

skús z pralesa Miroslav Učeň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 13.1.2010 o 21:15

ja mam psa, vek: v juni bude mat 4 a po skusenostiach s tynto plemenom si myslim, ze toto plemeno dospieva az v tomto veku. Ale nikdy som nemenil. je to pan, kral,cisar pes. vravim, nikdy by som nemenil ba bavoraka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlavar, 13.1.2010 o 18:52

Možno to súvisí s výmenou chrupu. Ešte ho môžu svrbieť jasna , zuby ešte nedorástli. Potrebuje len hrýzť, aby im pomohol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 13.1.2010 o 18:14

...môj ma rád umele flaše,a najradšej vrchnak z nej,to si rozkuše a potom si to nadhadzuje a hraje sa.Bude mať 19 mesiacov,no doteraz rozkúsal cca 3 deky,psie hračky mu vydržia tak týždeň,pustil sa aj do stolíka v obývačke no po dôraznom napomenutí sa ho už nedotkol.Treba psa poriadne unaviť,potom nebude mysliet na somariny a radšej si odýchne a pospí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 13.1.2010 o 0:06

Vie mi niekto poradiť chovateľskú stanicu s kvalitnými jedincami hanoverákov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 2.1.2010 o 22:48

mal som tento isty problem,moj pes ma 19mesiacov a sem tam este nieco rozkuse nie moc ale sem tam,farbiar je pes ktory trosku neskor dozrieva a potom to takto vyzera ja ratam ze ten moj do 2rokov ak nie dlhsie bude hravy.ked si zoberes je to este stena.nepomohlo karhanie aj ked vedel ze urobil zle urobil to zasa a na niecom inom.neboj postupne to bude menej a menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 2.1.2010 o 22:44

nijak pockaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sebi, 14.12.2009 o 16:47

bavorský farbiar - Všetko mi roztrhá čo nájde /loptu,ratan kíbel umelý atď./ má už rok,ako ho odnaučím Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 31.8.2009 o 13:05

Veru v tomto máte svätú pravdu. Nemám síce farbiara, ale u nás sa poudzujú všetky plemená takýmto spôsobom. Nájdu sa síce aj podstivý rozhodcovia, ale to ozaj len česť výnimkám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 30.8.2009 o 22:26

ano to je velmi smutne ked dojde rozhodca ku psovy a zdvihne mu hrudnik aby mu nameral vysku.vies dnes asi zalezi na tom nie aky je pes ale koho je ten pes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 27.8.2009 o 13:12

ked som bol mladý polovník ...a mal som 1 bavoráka hned na prvej výstave, nechal som sa obabrat .... moj psík bol exterierovo super ...nevedeli na nom násjt chybu ... až pri výške mi povedali že je malí .... čo som nesúhlasil ... celé to bolo jedná fraška ... až som sa rozhodol že idem domov..... po obede som ešte zavolal kamarotovi čo mal na výstave sučku vlastne sestru poviedac mojho psa .... pri pohlade na mojho psa a tej sučky bol evidentný rozdiel že pes je vyšší od nej ... ale čuduj sa čuduj výsledok s výstavy bol nasledovný suka merala viac ako pes a pes bol menší ... prostest som nepodal nakolko som nemal vtedy ešte také skúsenosti a bol som už doma a bolo po výstave ... ale aj takéto veci sa dejú ..... pochopil som že by som bol niekomu len konkurencia a celé je to len o peniazoch ... a kšeftoch zrejme ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 25.8.2009 o 13:20

ja som kupil jazvecika v cechach,podpisal som kupno-predaj nu zmluvu a hybaj domov.chovatel v cechach nasledne poslal doPrahy PP na odhlasenie s plemennej knihy,to trvalo asi dva tyzdne a prisiel mi doporucene domov.Ja som ho okamzite poslal do Blavy na zapis do plem. knihy a otyzden som ho mal doma -hotovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 31.7.2009 o 13:58

Ja si myslím, že posudzovanie nie je vždy "košér". Buď to má mať svoj význam, alebo nech stačia do chovnosti výstavy. Je mi do smiechu, keď na bonitácii dvíhajú psovi hrudník aby dosiahol výšku a podobne. Farbiaristi podeľte sa so svojimi skúsenosťami. Moje sú také,že niekedy presiel do chovu nevhodný pes a ten ozaj predstaviteľ plemena pre nejakú drobnosť nie. V Nemecku, ktorého je toto plemeno domovom psy neposudzujú takto tvrdo. Možno nemajú taký veľký počet farbiarov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 9.7.2009 o 9:15

chovny zvod - Prosím o popísanie Vašich skúseností s chovnými zvodmi farbiarov. Spokojnosť, spravodlivosť rozhodcov, ovplyvňovanie prítomnými účastníkmi, prísnosť štandardu, ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 24.6.2009 o 6:36

Treba požiadať o vidanie exportného PP s uvedením mena a bydliska majiteľa ( nadobúdateľa ). Šteniatko musí byť natetované s očkovacím preukazom a po počiatočných očkovaniach ( odčervení.. ).Exportný PP sa vybavuje dlhšie, preto v rámci EU sa šteniatko prepravuje volne. Dodatočne sa doručí EPP. Samozrejme pri kúpe šteniatka sa odporúča kúpnopredajná zmluva. Po doručení exportného PP ( EPP), treba šteniatko zapísať v národnej plemennej knihy psov. To sa urobí na ten EPP krátkym zápisom s pečiatkou. Potom hotovo ! Veľa úspechov prajem. Vlasto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 23.6.2009 o 22:06

Vybav si exportný (pedigree) preukaz na meno a adresu budúceho majiteľa. Samozrejme stačí tetovanie. I tak sa psy čipujú v neskoršom veku, aby pri vývoji šteniatka necestoval po tele. Šteniatko si zatiaľ môže zobrať bez pp (ale zatetované), lebo skôr, ako za dva, tri týždne ho nebudeš mať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 23.6.2009 o 17:19

Informace jsou na stránkách ČMKCHB - forum ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.6.2009 o 16:16

Chyt ho pod pazuchu a hybaj s nim k zaujemcovi. Staci tetovanie. Ja som tak doviezol Hanoveraka z Moravy. PP mi prisiel postou asi za mesiac, ked som uz ani nedufal. :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mortishia, 22.6.2009 o 14:51

Exportny preukaz do Čr - Dobrý den, prosím skusenejsich chovatelov o pomoc, ake doklady je treba vybavit na predaj steniatka s PP do Českej republiky? Je treba ho aj čipovat, alebo staci tetovanie? Jedna sa konktretne o plemeno Bavorský farbiar. Dakujem mnohokrat za pomoc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 11.5.2009 o 23:15

To sa teraz neodvazim, lebo momentalne ma malicku prevahu Beagl, ale Hanoverak ho zakratko predbehne, lebo je mladsi a to by si vybavovali este raz. Uz teraz nevedia, kedy prestat a hryzu sa, ked na seba dociahnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 11.5.2009 o 18:16

musis ich nechat aby si to vybavili medzi sebou. treba aby si vyjasnili miesta vo svorke. inak mas doma dve casovane bomby. cim skor si to vyjasnia tym lepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.5.2009 o 16:40

No ten moj fesak si teraz dokazuje silu na Beaglovi, ale ani ten sa nechce dobrovolne podriadit a ziarlia na seba a stale sa hryzu a nemaju mieru. Bojim sa, ze keby som ich nechal, tak si ublizia. Mam s tym dost problem, musel som ich rozdelit, co mi nevyhovuje. Vie mi niekto poradit ako ich zmierit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 1.5.2009 o 8:19

Vyriesil som to kompromisom. Nenasiel som ziadnu chybu, preto som zobral ani najtmavsie, ani najsvetlejsie, druhe najvacsie, ktore ma uputalo tym, ze vsetkym dokazovalo svoju dominantnost, aj tomu najvacsiemu. :o)) Presvedcil ma a zmenil som povodny vyber, dufam ze som neprebral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 27.4.2009 o 12:01

Je naozaj ťažké vybrať šteňa a ešte k tomu ak je vrh vyrovnaný. Súhlasím s jurajom22.
Pes sa do 1roku života mení, vyvíja. Šteňa s maskou ju po roku nemusí mať takú výraznú, vlastne celá srsť sa zmení. Ja pozerám zuby, masku, kylu, vlčie pazúriky (niektoré štence sa už rodia bez), sčasti farbu oka, osrstenie brucha a celkový vzhľad. Mám radšej tmavšie ako "žemľové". Typickú tmavú jel. červeň. Pozerám to u BF, ale podobnosť tu bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 24.4.2009 o 17:25

je to normalne je to predsa stena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 24.4.2009 o 13:22

BLAZER zatvor oci a prve ktore chytis tak to ber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.4.2009 o 22:57

Juraj presne si to vystihol, uz som sa prichytil pri myslienke, ze zoberiem dvoch. A to mam uz doma biegla a na vycviku suku BF. Uvidime ako to dopadne. :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 23.4.2009 o 22:21

blaser-najlepsieho je tazko vybrat stena sa ti moze zmenit.na stenati nikdy nevies ake bude ci uz exterier alebo pracovne.najvacsie stena z vrhu nemusi byt to najlepsie.neexistuje nikto kto vie finty ako vybrat naj stena.maximalne ti moze poradit naco sa mas zamerat,chodza ci nezaostava nejak ua surodencami ci je hrave zvedave aby nebolo utiahnute.mas to tazke lebo vybrat zo siestich steniat je problem najradsej by si ich zobral vsetky lebo vsetky su pekne.poznam to.:-)))))drzim palce aby si dobre vybral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.4.2009 o 18:20

K fenkam, alebo u nas sukam nemam velmi vrely vztah. :o)) Mam radsej psov, takze to uz mam nastastie vyriesene, lebo je tam jedna naozaj krasna. Pri psoch mi je samcie plemeno sympatickejsie. Inzerat som daval presne v tom duchu, aby mi niekto odborne poradil, pripadne obcas tyzden dva precvicil, preto kupujem stena a nie hotoveho psa, hoci by som to mohol aj takto riesit. Nie je to pre mna otazka penazi. A fintu s klucami poznam, to som skusal. Nie su to zlomene stenata, nemaju byt od coho. Majitel sa naozaj vyzna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 23.4.2009 o 17:32

Blaser300VM - hned na začátku si rozmysli, jestli chceš fenku, nebo pejska. Na tom záleží i to, jak budeš štěňata posuzovat. Fenky jsou většinou opatrnější už jako štěňata. A ještě jednu radu mám - jestli chceš s tím psem mít opravdový vztah, cvič si ho sám. Můžeš mít pro výcvik pomocníka, ale TY buď pro něj od začátku nejdůležitější člověk na světě. Tím narážím na tvůj inzerát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 23.4.2009 o 16:55

BLASER ak ti mozem poradit tak treba brat urcite stena ktore je najsmelsie nesmie sa bat na velkosti uz tolko nezalezi skus tlesknut zastrngat klucami a uvidis ktore je smele a pride k tebe urcite neber bojazlive velkost psa dozenies kvalitnou stravov ale zlomene steniatko sa tazie cvici ako smele polovneho psa som nikdy nemal mal som pracovne plemena ale vyber urcite ostava rovnaky prajem vela nervov a trpezlivosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.4.2009 o 13:01

To je ten stastnejsi pripad, ale trosku mi pripomina pribehy z polovnickej kapsicky. Netvrdim, ze nie je pravdivy, ale urcite sa da pri vybere nieco vypozorovat na psikoch a prave o to mi ide, ze mam moznost vyberu a chcem to vyuzit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 23.4.2009 o 10:27

když jsem si bral já svou fenku, tak byla nejmenší takový drobeček, svými většími sourozenci bita. Dnes má 14 měsíců a mám pocit, že nikdo z tehdy větších sourozenců by ji dnes nechtěl rozčílit.
Pokud jsou štěňata ve vrhu vyrovnané tak spíš bude záležet potom na tobě jak ho povedeš, než na tom jaké si vybereš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 22.4.2009 o 23:06

Zaroven sa chcem spytat, ci sa farba v suvislosti s vekom podla Vasich skusenosti meni a ktorym smerom. Paci sa mi jeden, ale ten je najbledsi, kym ja preferujem tmavsie odtiene. Cernosi su zasa v tomto vrhu na potvoru pomerne mensi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 22.4.2009 o 23:02

Za tyzden si musim vybrat psa zo siestich steniat a fakt sa neviem rozhodnut. Dajte niekto nejake rady a finty, ako vybrat zo siestich psov toho najlepsieho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek469, 26.10.2008 o 19:18

Cvičenine - Ako sa cviči bavorský farbiar? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie hanoversky farbiar (autor: peto593).

off krepelak, 30.8.2008 o 16:41

Mám spustu kamarádů kynologů, ale nevím ani o jednom, který by chodil se svým psem na cvičák, všichni si je cvičí sami na dvoře a výsledek je 100 %, takže v tom nevidím žádný problém, spíš naopak tak jak někdo uvedl, tak si také myslím, že cvičák je spíše pro psy služební, těm loveckým přece jenom sluší více pobyt v přírodě. Mně samému by bylo nějak ve společnosti Boxera či Vlčáka nějak divně. Navíc výcvikové metody některých cvičitělů na cvičáku mnohdy vedou ke zlomení psa, či jeho přílišným drilováním ke snížení ostrosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie hanoversky farbiar (autor: peto593).

off bakinko, 30.8.2008 o 10:13

no ja som mojho bavoraka vycvicil na dvore a urobil jediny v prvej triede a invydualky v jednotke tiez. samozrejme ze som sem tam isiel aj do lesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie hanoversky farbiar (autor: peto593).

off vlado59, 29.8.2008 o 21:36

farbiar na cvičisku v žiadnom prípade, to je tak pre služobné psy, hanoverák ten potrebuje les a kontakt zo zverou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov