Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

neobvyklá divina - diskusia

autor: off spishunter
pridané: 19.12.2013 18:44

Dobrý deň, prosím všetkých ľudí, ak máte recepty na prípravu neobvyklej diviny - jazvec, medeď, havran a iné krkavcovité, holub hrivnák, ondatra, nutria, chochlačka sivá a vrkočatá a iné ... bol by som Vám vďačný, keby ste sa s nimi podelili, ďakujem.


počet zobrazení: 8 776
počet hlasov: 3
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off martin203, 15.1.2014 o 19:51

peeterko, pri citani tvojho posledného komentara som si zajedal sisku s belicovym lekvarom od strynky Dodrvky z horneho konca. Siska bola paradna, akurát vykysnuta, lahulinka, do chrumkava usmazena. Strynka ju na svojom staruckom sporaku v otlcenom randliku prazili, opatrne bukove polienka prikladali, siroko daleko ziadna ina kucharka nevie take naprazit ... no bol by som ti ju celu zhltol, nastastie som sa docital, ze: "Pri takejto logike spravania by sme vsak este asi stale zili v jaskyniach a ludstvo by nenapredovalo nikam." Ako dobre, ze si mi otvoril oci! Sisku som zhnusene zahodil a idem si pohladat volaku modernu nahradu. A ked sa najem, aby som neustrnul vo vyvoji a zamedzil stagnacii celej spolocnosti, skusim porozmyslat ako sa podla tvojich rad popasujem s tym 40kg splnovym prasiatkom ... hlavne morskou solou a v celku

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-58 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Finist, 20.12.2013 o 19:13

Mám doma Magazín polovníka z roku 1971 a v ňom sú uvedené netradičné recepty: pečené čvíkoty,veverička,pečený jazvec,líščie jaterničky,sojka,potápka,pečený medveď,údené medvedie stehno,medvedia pečeň,opečené vrabce. Asi to oskenujem a pridám sem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Leon, 20.12.2013 o 19:05

polévka ze sojek nebo mladých strak a vrán je super stejně jako z holuba dnes to nikdo nedělá ale dřív se to vařilo běžně a lišky vaří běžně v Švýcarsku i Francii ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 20.12.2013 o 18:28

Syn se proslavil větou: Zase bažant? Já bych si dal raději sojky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 20.12.2013 o 17:21

Počas francúzskej revolúcie stál jeden potkan 1-frank,francúzska kuchyňa je vychýrená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 20.12.2013 o 17:12

Nech sa páči, všetkým ,,gurmánom,, pridávam jeden fotorecept. Dobrú chuť! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rado100, 20.12.2013 o 16:49

Pepies zrovna mám doma dve líšky odrané tak tie klobásy vyskúšam a 28ho ti dám okoštovať. Keď nezačneš robiť kav,kav,kav, tak ich vyskúšam aj ja:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 20.12.2013 o 16:32

Ondrik mam staru polovnicku kucharku pisanu svabachom a je tam kopu receptou z lišky a dokonca aj klobasky z nej.ale nikdy som na to nenabral odvahu uvarit to a tobož to zjest. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 20.12.2013 o 16:00

krokomerec to myslíš vážne? jeden dôvod prečo by som mal jesť líšku by som chcel vedieť! A nepíš, že to je delikatesa, to neberiem! Slovač, to si na tom už tak zle, že začínaš žrať aj lasicovité a psovité šelmy? Ale veď ke´d už budeme mať toho nového prezidenta hádam sa Nám len polepší a vrátime sa opäť k normálnemu jedálničku :):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off krokomerec, 20.12.2013 o 14:48

Vyskúajte mladú líšku,pečená na slanine s fenyklovou omáčkou je výborná! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 20.12.2013 o 14:10

a čo tak kormorán? aké máte recepty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 20.12.2013 o 14:05

Diviaka stačí nasoliť,posypať rascou a čiernym korením vtedy je to delikatesa,keď cítim tú chuť mäsa a nie ked ju musím prekrývať možným aj nemožným ako pri jazvecovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.12.2013 o 13:35

jazvec pečený na zelenine a cesnaku , nutria na spôsob zajaca na divoko a holub buď do polievky alebo pečený s plnkou . tieto fajnovosti som mal možnosť ochutnať . moc dobré :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off spishunter, 20.12.2013 o 13:26

vďaka Jeger za podporu, mám knižku "Československá myslivost" (1937) a tam je zmienka o tom, že zverina z mladých havranov býva chutná. Potom som sa zamyslel, že koľko havranov sa na Slovensku ročne uloví ( v roku 2012 len 239 ) a z toho, koľko je spotrebovaných. Veľmi málo a pritom havranov je na Slovensku habadej. Tak isto jazvec, niekto to už len z princípu odmieta. A všade čítam, že ked je dobre pripravený, tak je to deliktesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 20.12.2013 o 13:17

Tých mudrcov nepočúvaj oni nech si papkajú jeleninku, ale ak chceš ochutnať aj niečo iné tak sa nedaj odradiť. Ináč super téma lebo aj ja sa zaujímam o špeciality rôzneho druhu tak tu čakám rozumné príspevky a kto nemá čo povedať k téme nech radšej mlčí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off spishunter, 20.12.2013 o 13:03

ja zatiaľ poľovník nie som, ale o všetko okolo poľovníctva sa zaujímam. Za to že mäso z nich nie je rozšírené má byť hneď označované za nepoužiteľné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 20.12.2013 o 9:39

to vam uz dosli jelene a diviaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off cita, 19.12.2013 o 19:27

Doporučuji Myslivecká kuchařka, rok vydání 1968, dá se sehnat na Aukru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-58 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel