Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Weatherby VANGUARD - diskusia

pridané: 27.11.2013 23:19

Vie mi niekto na základe svojich skúsenosi povedať niečo o týchto zbraniach ?


počet zobrazení: 51 751
počet hlasov: 0
Weatherby VANGUARD - diskusia
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 17.3.2015 o 19:39

Jednoducho rozptyl spôsobený kmitmi voľnej TENKEJ hlavne (do spomínanej kontúry č.3) je väčší, než keď je podopretá. Ide už len o to, že ako je podopretá. Napr. v USA známe O'Connorove uloženie znamená, že tenká hlaveň sériovej zbrane je na konci predpažbia podopretá vtmelenými podperami, ktoré vytvárajú predpätie 10-20 libier. Vertikálny moment na konci puzdra záveru sa tým zmenší o cca 50%, čo znamená signifikantné zredukovanie kmitov hlavne a tým aj rozptylu..... CT308W, len sa na to pokojne pozri, literatúry je až-až. Free-floating uloženie má zmysel u TUHÝCH (rozumej hrubých) hlavní, ktoré spomínaš (súťažné) a to je trocha mimo. Tu je reč o sériových loveckých zbraniach. Ale možno si u Weatherby nechajú poradiť, len treba skúsiť.....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 30.1.2014 o 12:56

Myška z Dojča ta tvoja 770je určite lepšia:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 30.1.2014 o 12:50

čítaj dolu 25.1. 17:17 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 30.1.2014 o 12:46

pandur1: Veď stačí strohá recenzia nemusí to byť román ala Rosamunde Pilcherová na dobrú noc :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 30.1.2014 o 8:43

Mišo, nemprovokuj :-))), odpíšem, len si musím nájsť trochu času a dať tomu nejakú fazónu. A hlavne čakám kým sa dostaneme na strelnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 29.1.2014 o 21:12

pandur1: tak sa nehanbi a opisuj :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.1.2014 o 19:58

vivatvikend, viem Ti porovnať WBY s CZ, Rossler, Tikka, AZ 1900 a to z bežnej praxe, nie len to ýe som ich držal v ruke v obchode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 29.1.2014 o 19:48

ja by som navrhol, ak by to bolo mozne, aby sa stretli majitelia jednotlivych zbrani kazdej znacky povedzme do 1000€,nech vsetky pusky prejdu vsetkymi rukami.potom nech kazdy ohodnoti ktora zbran mala najlepsiu poistku,chod zaveru,atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.1.2014 o 19:00

peters, už som ich dolu trochu opísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 29.1.2014 o 17:14

Porovnať co je na ktorej zbrani odflaknute, nedobre vymyslene, system poistiek, ako ľahko- ťažko sa nabijaju/vybijaju atd. Ktoré časti sú plastové alebo hliníkové atd.. Kto ma značkové / LW/ hlavne , presnosť v dnešnej dobe dúfam ze nieje treba riešiť ani u jednej. Take praktické porovnanie zbrani v jednej triede je lepší vyraz ako test... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 29.1.2014 o 16:34

Rempo nezavisle to v SR asi nikdy uplne nebude ale zato to neznamena ze ten test nemoze byt objektivny. Len je dost tazke najst cloveka co to dokaze otestovat a aj k tomu napisat solidnu recenziu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.1.2014 o 13:54

chlapi, čo by malo byť v teste? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 29.1.2014 o 12:49

nezavistlý test platený jednou zbrojoffkou, poprípade predajcom :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 29.1.2014 o 12:41

vyzera to na dost slusnu zbran.taky sporter v .300WM by som bral. zas sa bude tazsie rozhodovat ktoru kupit v cenovej relacii 1000 EUR. či Weatherby, Browning, Savage, AZ, Marlin, Remington, Tikka, Rossler... chcelo by to nejaky nezavisly test ale kvalitou spracovania to asi bude plus minus rovnake a kazdy si vyberie podla oka a ako ktora sadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.1.2014 o 9:49

Rempo, poslal som ti to do posty.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 29.1.2014 o 9:32

A v mensích kalibroch (Vanguard® Series 2 Sporter) budú tento rok? 223rem.,.22-250 Rem., .243 Win..? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 28.1.2014 o 22:42

pardon, na tento model som zabudol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pista64, 28.1.2014 o 21:51

Aj WBY- Youth ma stúpanie v 308 1:10 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 28.1.2014 o 21:47

Aha, tak to som prehliadol. Vďaka. A ako je to s tými drážkami? 4 alebo 6? Pozrel si? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 28.1.2014 o 15:40

millos, tento model odkaz ma stupanie 1:10 aj v .308 Win.a vsetky modely WBY-X (to su novinky pre rok 2014) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 26.1.2014 o 12:04

Lanus: ja som to nenasiel, iba 1:12 stupanie. Asi som slaby "hacker". A tie modely triedy MarkV boli ponukane pred par rokmi v Zelenci. S tym kanelom a ustovkou v 7mmRM to moze byt zaujimava muzika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 26.1.2014 o 9:58

Pre zvedavých lenivcov ; (dúfam,že im to nebudem musieť aj prekladať) ":odkaz + klik na " SPECS (U niektorých modeloch má 308 Win. 1-10" twist !) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 26.1.2014 o 0:23

Som rád, že táto značka prišla na náš trh. V US je obľúbená, a asi právom. Prorovnávam ju k novej CZ, Rosler, Mauser 012 ... . Veľmi slušná braň za naozaj skvelú cenu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.1.2014 o 23:08

Ak máš chuť, príď ku mne, cca 30km nie je diaľka, 100m mám aj u nás na strelnici. Možno bude o stupeň teplejšie...he,he. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 25.1.2014 o 22:43

milos frknem, len sa musím s tým dostať k Fraňovi. Dnes bol u nás dosť silný vietor a -4, takže sa nedalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 25.1.2014 o 22:42

drážky pozriem zajtra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.1.2014 o 22:18

Motaq: a tie drážky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.1.2014 o 22:17

Škoda, myslel som, že to bude identické ako Howa, a kto chce, objedná si z USA ak mu to tí "odrazu opatrní" amíci pošlú, alebo Nemecka. Pri magnume twist 1:10 som predpokladal, ale pri 308W trooošičku prekvapili...možno niektorých potešili. Nevadí, som fanda magnumov a LR, tak spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.1.2014 o 22:07

twist pri 308 je 1:12, 300 win mag 1:10 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.1.2014 o 22:03

dvojdielne zakladne ano, ale Leupold robi montaz priamo pre Weatherby, ale jednodielna weaver napr. od Kozapu nepasuje, lebo Rem. 700 ma inak umiestnene diery na puzdre zaveru (predna a zadna zakladna su od seba inak vzdialene ako u vanguard... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.1.2014 o 21:53

a v 308W twiste je to v 1:10? Predpokladám, že 4-drážkové, a v magnume 300wm 6-drážkové? Nechce sa mi behať po webe a hľadať. Pandúr, nebuď fajnovka, bež s tým frknúť nejakú sériu...nezamrzneš,he,he... som zvedavý ako to sype továrenské krmivo. Mimochodom, myslím, že by mali základne, alebo weaver lišta pasovať aj z Remingtona 700? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 25.1.2014 o 21:16

tak nie, aj lúčik aj schránka je kov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 25.1.2014 o 21:05

fuha si ma zaskočil, ale myalím že plast. Pozriem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 25.1.2014 o 20:52

Z coho je vyrobeny lucik? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 25.1.2014 o 19:13

nevadí mam karbošku bošku :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.1.2014 o 18:04

Trosku by som Risa poopravil, hlaven pri 270win ma 24" = 60,96cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 25.1.2014 o 17:17

tak ssa konečne dostal k pár slovám o puške. Zatiaľ som z nich nestrielal, takže len taký testík na sucho. WBY Vanguard S2 270 win., schránka . Hlaveň je 22". Puška je dobre vyvážená v ruke celkom dobre sedí. Chod záveru je po vyčistení, odmestnení a znovu natretý vazelinkou slušný. Záver je dvojpolohový pri posuve nezadrháva. Chod je hladký aj pri prebíjaní. Schránka: náboje do schránky idú zasunúť veľmi dobre a ľahko (lepšie ako pri mojom zoltánovi :-))) ). Aj do nábojovej komory ide náboj zo schránky ľahko, neseká, nepoškodzuje špičku náboja. Poistka: Je trojpolohová. Je trochu húževnatá. Pri používaní je trochu počuť, ale nie je to hlučné. Ak si dám pozor, viem ju odistiť potichu. Spúšť: Je bez napináčiku, nastaviteľná, ale netreba s ňou vôbec nič robiť (nastavenie spúšte je porovnateľné s blaserom, trochu jemnejšia ako pri rossleri. To pre tých, čo to vedia porovnať.) Chod spúšte je vynikajúci, mne však trochu vadí, že má v prvej fáze asi 2-3 mm voľný chod. Ale dá sa na to veľmi ľahko zvyknúť. Povrchová úprava je matná (aj pažba, aj černenie). Pažba je orech, štandard drevo na konci s gumovou bodkou. Úprava pažby je veľmi dobrá. Opracovanie je hladké, rybiny klasické, veľmi presne rezané, povrchová úprava je matná ( pravdepodobne olej) . Celkový dojem je zatiaľ dobrý, uvidím ako sa bude správať pri strelbe, ale zatiaľ je to veľmi slušná flintička pomer cena kvalita 30:70 :-))). Pri druhom modely WBY Vanguard S2 YOUTH plast 308 win., krátka hlaveň. Pri tomto modeli je mechanika totožná z dlhou verziou. Mne plast nesedí, takže kvalitu neviem posúdiť. Pažba je však trochu štíhlejšia, dobre sa drží v ruke. Rybiny sú trochu ostrejšie, cítiť ich v dlani, ale veľmi ľahko sa dajú upraviť aj doma v kuchyni, hubkou. Je to neporovnateľná alternatíva remingtonu 770. A ešte trochu o ostatných modeloch. Pri zásobníkovej verzii som zatiaľ skúšal len zásobní. Ten je plastový, celkom dobre upravený v zbrani drží dobre. Nemá žiadne vôly (nehrkoce :-) ). Carbine totožná s Youthom, len lepší plast v sivej farbe, bez rybín. Pažba je trochu mohutnejšia. Zatiaľ toľko. Ak sa dostanem k strelbe pridám aj z toho trochu slov a samozrejme aj terč :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bezek, 25.1.2014 o 15:20

lanus mas uplnu pravdu.carabine v 308 je tiez moj favorit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 25.1.2014 o 10:13

pandur1 - Odpoveď je jednoduchá,lebo len na flinte s mech. mieridlami a silným nevariabilným puškohľadom (napr.8x56) môže byť výhodnejšie jeho bleskové zhodenie napr. pri dohľadávke v húštine . Ak máš flintu bez mech. mieridiel tak je ti "rýchlo-páčka " skôr na oštaru ! Inak dovezenie Weatherby VANGUARD rozhodne kvitujem !!! Konečne je k "maniu " presná ,trvanlivá,lacná aj vzhľadná pracovná flinta ; napr. model v prevedení CARBINE - .308Win. je v naších revíroch podľa mňa vzor univerzálnosti !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pandur1, 25.1.2014 o 7:25

Lanus, chybička se vloudila, ano je to 3-18. Tá rýchloupínacia montáž je na oboch flintách. QRW-čko mám na puške a ver, že sa mi ešte nezachytila ani v aute ani na oblečení ani na poľovačke. A prečo len na flinte s mieridlami? Presne, ako uviedol motaq, ak chce niekto pušku aj na posed aj na spoločnú a chce na to kolimátor alebo nadhánkový.....? Ak mám k puške kufrík, kde musím zložiť puškohľad dolu ? Je to vec vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 281-320 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM