Heming hunting
dnes je pondelok,  20. máj 2024,  meniny má Bernard,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:03,  dnes západ slnka: 19:22
IBO výpredaj

fotosúťaž - diskusia

autor: správca admin
pridané: 2.7.2008 13:40
Sem píšte vaše dotazy, pripomienky a návrhy k fotosúťaži.
počet zobrazení: 35 903
počet hlasov: 4
okruh tém: LovuZdar.sk
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 30.4.2019 o 18:03

Bikerov,štvorkolkárom,motorkárov ste si do hôr dotiahli sami. Už je po horách viac zvážnic ako dialnic.Niekedy sa čistili polovnícke chodníčky ,(NIE TURISTICKÉ) a polovníci sa po nich tichučko po svojich pohybovali a boli viacmenej jediní.Teraz si založíte krmovisko blízko zvážnice ,obsadíte ho fotopascami a myslíte si naivne že o ňom viete len vy . A fotopascí pribúda ,už nie je čas chodiť pešo revírom,aj darebných polovníkov je hojne,len nastavit fotopascu a potom prísť autom a bác.A veľmi sa divíte že vás tam vidia a rušia bikeri,štvorkolkári,turisti atď.Už je málo skutočných polovníkov,oni tu ale neplačú ,plače len ten čo sa mu nechce ,nevie a potom sú na vine všetci ,len nie on :-) A nefrfli na fotografov,oni chodia po hore najtichšie zo všetkých,ak by vŕzgali na tereňákoch ako niektorí polovníci,tak by odfotili prd.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 533 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 29.3.2018 o 6:23

Reakcia na príspevok od 357AS, 28.3.2018 o 20:04 :
U mňa je autorom záberu z fotolovky človek, ktorý ju tam nainštaloval. Dnes už máme aj foťáky ovládané diaľkovo, ktoré majú pre "pohodlných" fotičov nepopierateľné výhody voči staticky nainštalovaným fotolovkám, ale aj nainštalovať a ovládať taký foťák treba vedieť a samotný foťák bez poriadneho fotiča je ako panvica bez poriadneho kuchára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.3.2018 o 6:05

Reakcia na príspevok od soson, 28.3.2018 o 22:28 :
Ó Rasťo, aká paralela! Na oslavu jari umrieť na silu, hoci len dočasne. Ísť sa pásť na rašiacu trávu a vymýšľať naivné básne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 28.3.2018 o 22:28

admin podla mna daj bann goretovi aj 375 a je klud. zase riesia teplu vodu. mat tak ich starosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 28.3.2018 o 22:19

Reakcia na príspevok od miso111, 28.3.2018 o 20:38 :
Milovník pravidiel sa nezdul. On provokuje. Siláci to zvyknú robiť a beda súperovi, ktorý im naletí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 28.3.2018 o 20:44

Reakcia na príspevok od miso111, 28.3.2018 o 20:38 :
ešte sú zamrznuté,lámu sa :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 28.3.2018 o 20:38

:) ako vravel v jednom trefnom dialógu Švejk..."To chce klid!" Ale že sa budú správať práve administátori tejto stránky ako urazené deti na základe diskusie troch-štyroch ľudí je naozaj zarážajúce :))) P.S. Všetkým prajem príjemné veľkonočné sviatky...Na upokojenie nervov odporúčam odrezať prútiky z vŕby a upliesť si korbáčik na rúče devy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off 357AS, 28.3.2018 o 20:33

Reakcia na príspevok od MMasska, 28.3.2018 o 20:28 :
Nebolo treba rušiť súťaž,bolo treba nekompromisne mazať fotky ktoré nesúvisia s témou a nie sú robené fotoaparátom,to stačilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 28.3.2018 o 20:28

Super Páni keď že ste celú súťaž obrátili na posmech a znevazujete ju tak ju RUŠÍME! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 28.3.2018 o 20:04

Reakcia na príspevok od jaro1, 28.3.2018 o 17:13 :
autor fotky ??? Žiadny nie je a ak tak FOTOPASCA jeho meno,príkladno,prídem k cudzej fotopasci s tabletom,stiahnem z nej fotky a najlepší záznam pridám sem,tiež ma budeš považovať za AUTORA ??? Tu žiadny autor nie je ! Len majitel fotopasce a ako som napísal,ani to nemusí byť vždy pravda. (NEHOVORÍM ŽE TOTO JE TEN PRÍPAD ! ! ! ) ale stať sa to môže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.3.2018 o 19:57

Reakcia na príspevok od lubenko, 28.3.2018 o 19:48 :
Fotolovka je dobrá vec. Nie pre každého, ale napr. ak aj dnes, ako kdysi, Jaro na jar ráta rysy, tak pre neho áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.3.2018 o 19:48

Jaro to snad nemyslíš važne s tou fotopascou,to je len nastroj pre lenivých polovnikov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.3.2018 o 17:36

Reakcia na príspevok od jaro1, 28.3.2018 o 17:24 :
Asi aj tá kurátorka bola náchylná na trávu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 28.3.2018 o 17:30

Goret- u nas v galerii vyhral cenu obraz s nazvom "ovce na pasi". Pozerali sme s udivom na ten obraz, pretoze bol len sedobiely a nebolo na nom vidiet ani ovce ani travu, iba podpis autora. Ked som sa pytal kuratorky vystavy ze kde su tie ovce a trava odpovedala, ze ovce uz travu zozrali a pobrali sa prec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.3.2018 o 17:13

Lubo, ja beriem aj to parenie rysa prave v tomto obdobi. Cize rys je tam a preto aj z uvedeneho dovodu je fotka v sulade s nazvom temy sutaze. To je podstatne a rozhodujuce. Co sa tyka fotopasce je to tiez zariadenie ktore urobi fotku podobne, ako aj fotoaparat, mobil, atd. Takze u mna fotka ako fotka, lebo aj fotoaparat si dam na casovac a odfoti ma sam a je to tiez fotka! PS- Aj pri instalacie fotopasce treba pouzivat rozum, vytipovat si vhodne miesta, prechody, spajky zveri, clovek sa musi obetovat, nelenosit, vyvinut istu namahu a chodit, aby dosiahol uspech. Uz len to chodenie do reviru do vrchov alebo vysokom snehu, ci dazdi a pod. je namaha a fuska a treba aj to ocenit, lebo niektori nedokazu ani toto a uz vobec nie nam vsetkym urobit radost, aku nam urobil autor fotky rysa pri uhyne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 28.3.2018 o 17:07

Reakcia na príspevok od jaro1, 28.3.2018 o 15:50 :
Môj problém je v tom, že na obrázku je rys, no nepári sa, ale žerie úhyn. Kebyže to bol medveď, ktorý hladný po zimnom spánku robí jarné upratovanie, tak by to bolo o jarnom prebúdzaní. No rys predsa potrebuje prijímať potravu po celý rok a nie len pred, či po párení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 28.3.2018 o 16:40

ten uhyn by som bral ale nebere mi tu fotopascu ,čo to ma spoločne s fotografom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.3.2018 o 15:50

Jarne prebudzanie prirody. A co je priroda? Ved predsa fauna a flora. A jar predsa je aj o pareni a rys sa pari prave teraz na jar, ale mozno niektori ludia o tom nevedia, vsak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.3.2018 o 15:14

Reakcia na príspevok od jaro1, 28.3.2018 o 15:08 :
Haló Hjústn, mám problém. K oslave jari patrí aj morenie Moreny. Morenie je ale skôr o uspávaní, než o prebúdzaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.3.2018 o 15:10

357 o 10:57- tema je : jarne prebudzanie prirody. Je to rozsiahly pojem. Je to na jednej strane zivot, no na druhej smrt. Cize to nie je len o kolobehu miazgy, ktora vyzivuje strom a nasledne sa na nom objavia puky, listy a neskor kvety. To nie je len o prvych jarnych bylinach, to nie je len o rozzelenalej trave. To je aj o jarnych uhynoch, ktore su najcastejsie a priroda nam vyda o tom dokaz.. Tak to funguje najcastejsie v jarnych mesiacoch (umrtnost) bohuzial aj u ludi. PS- rys sa pari myslim ze februar, marec? Je to v sulade s prebudzajucou sa jarnou prirodou? Podla mna ano. Alebo chces 357 AS zakazat rysovi, aby sa v prebudzajucej sa jarnej prirode paril ? Skratka a jasne, rys sa pari a teraz je momentalne pri uhyne. Co je na tom nepochopitelne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.3.2018 o 14:09

Reakcia na príspevok od 357AS, 28.3.2018 o 14:04 :
Pre poľovníka je to úhyn, nie zdochlina. Úhyn sa používa na označenie kadáverov zveri i psov, a zdochlina pre kadávery hospodárskych zvierat. Tej uhynutej jelenici prajem, nech to vyhrá, keď už ju tento smutný osud postihol na 1. jarný deň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 28.3.2018 o 14:04

no nech sa snažím sebeviac,nechápem to,už som videl vela zdochlín ,ale ani jedna mi nepripomenula jarné prebúdzanie prírody , ak zdochlina toto niekomu pripomína... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.3.2018 o 13:24

Reakcia na príspevok od lubenko, 28.3.2018 o 13:16 :
pane, zjavne nepoznáte pravidlo o tom kedy má šéf resp. správca pravdu, a on napísal, že aj toto patrí do prírody a k jarnému prebúdzaniu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.3.2018 o 13:16

Anton má pravdu a dobre to napísal,ked poriadok taK poriadok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 28.3.2018 o 10:57

Reakcia na príspevok od jaro1, 27.3.2018 o 23:57 :
jaro1,aj ja som dal hlas a netvrdím že ten záznam z fotopasce je nie pekný,ale nemá nič spoločné s dannou témou tejto fotosúťaže,o tom mňa nepresvedčí (a nie len mňa)ani "zatial platných 500 hlasov". Ak vyhlásim FOTO súťaž s témou "Prebúdzanie" tak čo tam hladá zdochlina jelenice,(ešte k tomu záznam z fotopasce),čo jú ten rys prebúdza ?? Už je neskoro ,je z nej len polovica :-) A čo to je 142 z 31470 ??? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on elciervo, 28.3.2018 o 6:17

Reakcia na príspevok od MMasska, 27.3.2018 o 19:17 :
Great shot! :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.3.2018 o 2:07

Reakcia na príspevok od jaro1, 27.3.2018 o 23:57 :
A čo hlasy milovníkov jarnej krásy? Budú to asi len nechápaví trkvasi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.3.2018 o 23:57

357 o 20:00- v prvom rade treba respektovat rozhodnutia administratorov ako aj respektovat pocet hlasov (zatial 142 platnych hlasov) pri fotke uhynu. Nie su to hocijake hlasy, ale su to hlasy ludi, ktori su skusenymi, resp. odbornikmi ci v polovnictve, lesnictve, fotografovani, resp. svojej profesii. Preto je spravne podriadit sa, uznat vec a zbytocne nespekulovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.3.2018 o 20:16

Reakcia na príspevok od 357AS, 27.3.2018 o 20:00 :
V nedeľu sa mi skoro podarilo nafotiť jarné svrbenie predkožky. To 2 srnce na oráčine si v súboji vzájomne vytľkali parožky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 27.3.2018 o 20:00

Reakcia na príspevok od MMasska, 27.3.2018 o 19:13 :
Nemôže ísť o široký záber ked je stanovená jasná téma "Prebúdzanie jarnej prírody"ak je tu takýto názov ,nemôže byť v ňom zdochlina ,veď je to úplne niečo iné,veď ak by to tak malo byť ,ako píšeš ,tak niekto tu pridá foto ekzému a napíše jarné svrbenie kože a neporuší tému ? :-) veď sa trošku zamysli.Keď ste to tak mysleli,tak stačilo napísať TÉMA VOLNÁ a všetko by bolo OK,bez poznámok.To nie je len môj názor,veď to tam píše viac ludí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.3.2018 o 19:57

OK, na verejnú vyhrážku kontrujem verejným pokáním. Ide Veľká noc a treba prejaviť silu ducha a nie paží. V rámci pokánia, ak nezabudnem, zajtra pridám foto do súťažienky, len škoda, že na ňom nebude počuť škovránka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 27.3.2018 o 19:17

Reakcia na príspevok od goret, 27.3.2018 o 5:51 :
goret môžeš nám nevzdelancom prezradiť aký je hlavný dôvod fotosúťaže a sekcie fotogaléria? Ale vopred ťa varujem, ak zase napíšeš ten istý blábol o umelom navyšovaní návštevnosti, tak tu verejne ti vyhlasujem, že ju ihneď znížim o jedného účastníka aspoň na 1 rok! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca MMasska, 27.3.2018 o 19:13

Reakcia na príspevok od 357AS, 26.3.2018 o 23:11 :
Fotosúťaž sme urobili na podnet pána Mareka Zimku, ktorý nás oslovil s otázkou, či nezvažujeme spustiť nejakú súťaž? Naša odpoveď bola, že radi, ale nevieme teraz dať vhodnú poľovnícku tematiku na toto obdobie. Jeho slová boli, že keďže ide jar tak to môže byť niečo súvisiace s príchodom jari, nemusí to byť presnejšie definované, aspoň sa bude môcť zapojiť úplne každý, pretože každý keď chce, vie odfotiť niečo súvisiace s jarným obdobím. Jednoducho každý kto bude mať o súťaž záujem a chce pridať fotku do súťaže, nech kľudne pridá, veď rozhodujú hlasy od vás a tie rozhodnú kto vyhrá. Aj sme zvažovali či je takýto široký okruh tém dobrý alebo nie, ale nakoniec sme s jeho návrhom súhlasili aj keď v konečnom dôsledku s tým po skončení súťaže budeme mať veľa práce my, nakoľko bude treba pracne všetky fotky preradiť do príslušných kategórií. Povedali sme si OK, taká súťaž tu ešte nebola, tak nech je súťaž pre každého. Samozrejme ani vo sne nás nenapadlo, že sem niekto pridá fotku úhynu. Ale aj napriek tomu aj takáto fotka neporušuje pravidlá tejto súťaže, keďže aj toto patrí do prírody a k jarnému prebúdzaniu. Preto ma veľmi mrzí, že si zaujal takýto postoj k tomu ako súťaž prebieha, a že útočíš na nás, že sa nedodržujú pravidlá - to som bral osobne, pretože ja som známy tým, že som zástanca pravidiel a jedného metra na každého ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 27.3.2018 o 5:51

Reakcia na príspevok od 357AS, 26.3.2018 o 23:11 :
dobrí fotiči vedia, aký je hlavný účel tunajšej fotosúťaže a vlastne celej fotogalérie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 26.3.2018 o 23:11

admin,neboli označené od začiatku,označil som ich teraz ! Banujem že som ich tu vôbec dal,prvá bola do súťaže,druhá len na poukázanie toho,že v tejto súťaži je viac fotografií ktoré absolútne nesúvisia z dannou témou,dokonca je tam záznam z fotopasce,ja som sa zúčastnil nie jednej FOTOSÚŤAŽE,serióznej a v každej z nich sa pravidlá DODRŽIAVALI NA 100%,bez ohladu na to či to bola sebeviac pekná fotka,ak nebola v súlade s témou,bola nekompromisne zo súťaže vyradená,okamžite. Tu už dobré fotky nedávam,najprv sa kradli,teraz sa lepšie dávajú na fb.odkial sa zas kradnú,nemá to cenu. Ale neide o mňa a moje fotky,sledujem už túto stránku dosť dlho a je škoda že dosť dobrých fotografov už tu fotky nedáva a aj ked je tu kopec fotiek,ich kvalita rýchlo klesá,už to tu pár ludí napísalo okrem mňa,niekto povie,"keď sa mu nepáči,nech ide" ok,dnes to môže byť povedané mne,zajtra komu ? No je to tvoja stránka,ak myslíš že sa zlepšuje,OK. Nemôže Ťa nik presvedčiť o opaku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 20.3.2018 o 18:42

K prvému jarnému dňu sme pripravili v spolupráci s maliarom prírody a zvierat Marekom Zimkom novú Fotosúťaž na tému Jarné prebúdzanie prírody.

Termín súťaže: 20.03.2018 - 31.05.2018

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Téma Jarné prebúdzanie prírody je univerzálna téma, do ktorej sa môže zapojiť naozaj každý registrovaný. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 3 fotografie.
Taktiež bola do súťaže zavedená anonymita autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách.
Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala najlepšia fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.05.2018 (vrátane) najviac hlasov.

Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

1.cena: ručne maľovaný obraz srnca
2.cena: šiltovka LovuZdar.sk
3.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 20.03.2018.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy v júni 2018.

Tešíme sa na Vaše fotografie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 4.9.2017 o 20:44

Víťazom fotosúťaže na tému Srnčia zver sa stáva pblovec s fotografiou ID 317952 s názvom Starý Pán srnec-12torák s počtom hlasov 302. Gratulujeme!

Autor víťaznej fotografie získava od maliara prírody a zvierat Mareka Zimku ručne maľovaný obraz srnca.

GRATULUJEME!

2. miesto: počet hlasov 281, ID 318170 Horský srnec , autor: LenkoL (získava tričko LovuZdar.sk)
3. miesto: počet hlasov 195, ID 318109 Bez slov..., autor: mirko2 (získava šiltovku LovuZdar.sk)

GRATULUJEME! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 9.6.2017 o 21:27

Víťazom fotosúťaže na tému Vtáctvo vo voľnej prírode sa stáva duch s fotografiou ID 313422 s názvom Sen každého poľovníka s počtom hlasov 249. Gratulujeme!

Autor víťaznej fotografie získava od Zlatníctva Ivan Godál prívesok z líščieho trháku osadeného v 14karátovom zlate.

GRATULUJEME!

2. miesto: počet hlasov 206, ID 313498 Kvalitné proteíny na dosah , autor: ivanteplan (získava šiltovku LovuZdar.sk)
3. miesto: počet hlasov 193, ID 313350 Nebojácny Hlucháň , autor: matej (získava termo podkolienky LovuZdar.sk)

GRATULUJEME! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca admin, 15.5.2017 o 22:37

Pripravili sme pre vás ďalšiu Fotosúťaž na tému Srnčia zver, ktorá bude spustená 10. júna 2017, môžete si začať pripravovať fotky a hlavne fotiť. 1. cena je maľba srnca akryl na orámovanej doske od autora obrazu, maliara prírody a zvierat, Mareka Zimku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 31.3.2017 o 10:55

ja navštevujem, teda len jednu, a keď ma na nej niekto požiada o hlas odkážem ho na admina .. tento príspevok venujem práve im, nie adminovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Geronimo11, 31.3.2017 o 10:45

Caute, ja socialne siete nenavstevujem a foto sutaz tu na lovu zdar ma vzdy potesi. Ak ma niekdo potrebu nahanat hlasy pre fotky inym sposobom ako v sutazi tak je to jeho ubohost. Vyhra tymto sposobom by mne radost nepriniesla. Pekny den prajem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

zobrazené 161-200 z 533 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel