Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kvóta na lov vlka - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 22.10.2013 8:20

Bola uz vydana kvota na lov vlka na tuto polovnu sezonu ? nemozem to nikde najst.



Ake cislo by na nej podla Vas malo byt ?


počet zobrazení: 195 776
počet hlasov: 6
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dusanbe, 24.10.2013 o 16:07

jkupculak, naši pseudoochranári vlka ešte ani nevideli!!! Možno len v kúpeľni, keď si umývali svoju vysedenú riť. Však oni nevedia o vlkoch vôbec nič, robia iba to, čo im iný nakázali, lebo iné robiť nevedia. Keby sa mali živiť vlastnými rukami a vlastným rozumom, tak pokapú od hladu...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 90

komentáre

zoradiť
zobrazené 2281-2320 z 2332 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 3.11.2013 o 16:36

Mikulaš ja nemam žiaden problem a vlkou mame v reviry dakedy tiež dost,mam len problem z niektorimi pispevkami ktore su tu zverejnovane a nič nerieša,len vrhaju zle svetlo na nas polovnikou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 3.11.2013 o 15:18

lubenko tvoj problem je v tom že sa dívaš na veci celoplošne lenže problematika celoplošna nie je každy kto má vlka v revíri čosi o tom vie a každa situacia je ina tu globalne riešenie nenajdeš a tobož nie tým že pobehneš na ministerstvo ktore sa stara o svoj bachor a nie o problemy ktore tým vznikú tak ako chlapy z čergova tažko pochopia situacie v žiline tak ty prd vieš o tom čo sa deje na východe a my sme dotknutý a nepravom pretože z poliakmy su stále problemy a toto je len čerešnička na torte... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.11.2013 o 15:07

jongo som rad že si zareagoval ako si zareagovcala aj som to čakal,presný obraz časti polovnickej obce ktoru tu prezentuješ všetci podaktorí vykrikujete,ale nič tym nedosiahnete,jediný ktorý sa tu vzburil a opravnene vôči SPK bol papo alias Jaro Pavlorek a pomôhol mu niekto a i ked mame niekedz rozdielne nazory tak si ho za to strašne važim,pretože to čo povie si vie aj obhajit,ale ty a tebe podobný len dristate a čakate ,že to za čo tu vzkrikujete niekto za vas vybavi.ale zkus sa verejne vyjadrit ku zniženemu odstrelu vlka ,skus ist na ministerstvo živ. prostredia a na margo toho frajera,určite niesom,ale aj keby som chcel toho vlka strelit určite by som to nezverejnoval na verejne stranke,ale pytliak zo mna určite nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 3.11.2013 o 14:58

ták nepohli sme z medvedmi a už nepohnem ani z vlkmi...čo čert nechcel roja sa nám tu naši odporcovia ako huby po daždi a do pekla aj z osvetou ked na hlupáka len neprij..eš nevysvetlíš...čo diskusia to odobrník prečo ak na ochranarskom fore zareagujete ihned vas zablokuju vymažú a mi si necháme kydať na hlavu a dýchať na krk?...k čomu je ukazovanie rozumu ked s namy viditelne zatčí zopar hlupakov...suhlasím len v tom že nerobíme nič tak nemáme nárok niečo chcieť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carli, 3.11.2013 o 14:57

80 ks aj to len vo vybraných revíroch a individuálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 3.11.2013 o 14:40

Kedysi sa dávali za zabitie vlka odmeny 2000 a 500 korún. Zrušili sme. Potom sa vlci strieľali neobmedzene. Zrušili sme. Potom sa strieľali na celom Slovensku. Zrušili sme. Teraz sa môžu veľmi obmedzene a v kľúčových územiach vôbec. Bojuj ďalej.... povzbudzovanie naroda na boj proti odstrelu vlka najstarsim nacelnikom Lukacom z kmena vlkov a my sa tu flakame a vadime ktory z nas napisal list do europskej komisie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jongo, 3.11.2013 o 12:16

Lubenko treba sa zdrzat takych komentarov??? neviem co zle som napisal. Ty si frajer od Žiliny ale my tu z Čergova mame po polovačke na vlka tak netrep o tej kvote. a pozri sa na stranku čergov miznuca divočina a na tie ich komentare. obyčajný k***ti. parada ne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jajo5, 3.11.2013 o 11:48

Chlapi túto medzi sebou nič nevybojujete, treba sa vyjadrovať na iných stránkach.. všetko je o tom ako nás vníma spoločnosť, pán Lukáč si denne láka ovečky do svojho košiara, ktorí narozdiel od vás nešomrú túto na lovuzdar.sk ale smelo píšu listy europskej komisií odkaz; to že nás verejnosť vníma ako niečo negatívne je problém náš, prístupom k ľuďom. Poľovník nie je pán tvorstva ako si to niektorí myslíte. Treba šíriť osvetu medzi ľuďmi, správať sa k ľuďom v lese ako k ľuďom nie psom. Na Slovensku je oslovenie poľovník skoro urážka. Zamyslíme sa nad tým o čom to je .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off miso111, 3.11.2013 o 11:24

Hmm stále som nepochopil ako poľský bratia prišli na to, že strieľame ich vlkov. Zrejme majú za uchom poľskú vlajočku - ale taký sa mi ešte nepodaril :) Taký paškvil môže vypustiť len niekto, kto nemá o etológií vlka ani paru. Svorky pochpiteľne operujú bez ohľadu na hranice a to smiešne pohraničné pásmo v chránených územiach bez lovu nič nerieši. V PL totiž podľa mojich info od kompetentných priateľov zjavne neubúdajú. Akurát ich trošku se..e, že u nás sa strieľajú ešte relatívne voľne a u nich nie. Celé zbyrokratizovanie lovu bude viesť pochopiteľne k prístupu zmeny manažmentu lovu tejto šelmy rovnako ako pri medveďovi. Už to tam smeruje najakú dobu. Darmo si budeme pred takým prístupom zatvárať oči. Individuálny prístup jedincov k operatívnemu riešeniu tejto otázky tým rozhodne nik nezmení. Najmä pokiaľ sa podobných praktík neštítia ani mnohí, ktorí môžu do legislatívneho riešenia predmetných vecí priamo vstupovať...LaLZ! A pamätajte parobci...kým bude mať vlk nadbytok potravy bude ho u nás stále dosť... podľa tendencie vývoja stavov vysokej a diviakov sa to bude len lepšiť :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 3.11.2013 o 9:56

cieľom je nepochybne zachovať vlka v poľsku, aj toho čo tam dochádza z čiech, maďarska, ukrajiny cez naše územie. poliaci si to asi vydupali na nás, lebo u nich na to kašlú, ináč to nevidím.... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 3.11.2013 o 9:50

nikde som nepostrehol debatu o tom prečo sa prstupilo k tak radikalnemu kroku to nestačilo obmedziť lov na spoločných poľovačkách ale zavrtať aj do kvoty?...ved to mohli dať celoplošný zákaz a maju vystarané...aké argumenty boli základom tohto kroku?...čia je to politika?...ved to možem čakať zajtra dalšiu novelu a pozajtra celkový zákaz...smerujeme k tomu aby vlk skončil ako medved...potom bude všetko idealne však? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 3.11.2013 o 9:39

tak u nás sme už s lovom vlka skončili nadobro ako som sa najnovšie dozvedel, a to už náhaňajú ovce. Mali by ste počuť čo tí ľudia vravia, akí su naštvaní, že:,, čo to nestrieľate?". Však nech je vlkov plná prdeľ, kašľať na ne, le mi je ľúto, že kôli tomu aby sa vlci rozšírili do Poľska aby mala tá banda všivavá, zlodejská poľská čo nás chce otráviť ich hnusnými potravinami dobrý pocit z toho že videla bardzo ladnego pšika v lase, ich my budeme musieť tolerovať až do takej miery, že nám všetko vyžerú a keď už ich tu bude priveľa aby sa uživili, začnú sa rozširovať ďalej. Však keď ich tam nemajú, tak asi tam nemajú dobré podmienky, nemajú čo žrať alebo ich vystrieľali alebo tam nie je pre ne vhodné prostredie.Tak nech nám tu potom naoplátku nechodia autobusy tých poľkých švandier drancovať lesy, a rozhadzovať odpadky, zato že u nich ich do lesa ani nepustia. Čo to máme za SPZ a SPK, že všetci na nás serú, to čo sme za krajina že skáčeme ako si kto kde pískne. Prečo to aspon SPZ SPK s poľovníkmi neodkomunikujú, prečo tu nikde na fóre niekdo zo SPZ a SPK oficiálne nezareaguje. Lebo na nás j*bú. Potrebujú len naše prachy. Za čo im vlastne platíme? Za to že poľujeme na vlastnej pôde. Je to skoro ako za komúny. Normálne som nasratý, ale čo už zákon je zákon, zákonov je veľa, zákony sa každú chvíľu menia, zákony sú vyvoleným šité na mieru a zákony sú na to aby sa **** keď sú *ujove, ako pri čipovaní ha ha ha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on WolfHunter, 3.11.2013 o 9:25

lubenko...tento rok je kvota schvalena s obmedzeniami a na rok sa bude automticky vyžadovať...bezohladu na náš nazor už tu bolo spomínane riziko zavlčenia besnoty a ja len nerozumiem ako je možne že navrhovana kvota nie je oznamena aspon mesiac dopredu z možnosťou pripomienkovania nikto nič nevie a len z brucha príde príkaz zhora...čo sa deje už nie je normalne videl si aby sa slovensko angažovalo v niečom v polsku ohladom polovníctva alebo na čechách je to závisť že máme alebo o čo tu ide?...kde su kompetnetny zase dáme hlavu medzi plecia a naserú nam na ňu ...len my máme povinnosti nikto iný???...neviem ako je to na ukrajine ale zaujimalo by ma či aj tam sa poliaci seru do vlkov?...mám taky pocit že už sme len za somarov a len boxovacie vrecia pretože sa nevieme dať dohromady a spraviť čosi preto v prvom rade z tými čo nas zastupuje lebo im je to evidentne jedno ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 3.11.2013 o 9:04

chcel by som timto poprosit,aby sme sa zdržali komentarou tipu prispievatela JONGO,kvota je schvalena nik s tym už nič nik neurobi,tak sa aspon spravajme ako polovnici a nie ako ta banda pseudoochranarou na čele s našim vedenim SPK,dakujem,Lovu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 2.11.2013 o 23:38

bojda miesto svojho humoru si rob doma poriadky z diviakmi a slovenských vlkov a ich otázku nechaj slovenským poľovníkom...vaši dedovia vas o nich pripravili a mi sa vami o tie naše pripraviť nedáme...a ak maš chuť na ochranarske žvasty zajdi radšej na pivo tu na teba nikto nie je zvedavý... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bojda, 2.11.2013 o 23:11

Chlapi, jak to tak čtu, je tu problém. Hodně z vás by chtělo mít tuto sezónu svého vlka, ale kvóta je nízká. Mám návrh: tak si sedněte na mokrý pařez a budete mít vlka všichni:-). Myslím, že je to pro vás lepší řešení, než se uchylovat k pytláctví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jongo, 2.11.2013 o 21:49

Chlapi netreba sa rozčuľovať.Kľud a rozvahu. Naši zastupcovia v SPK robia h*vno akurat tak beru legalne výpalne z každého združenia.A tá smiešna kvota a s ňou spojené obmedzenia dosiahnú len to že sa bude lovit "načierno". Viete ako sa hovorí aj keby na ňom sedel neviem kto .......... Lovu zdar:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.11.2013 o 11:47

lubo, napríklad vyžierajú eurofondy, alebo vozia odpad z tesca do hory a potom vypisujú, ako zver vyhľadáva v blízkosti obydlí potravu na ktorú ju cieľavedome učia.... ale máš pravdu, ťažko to pochopiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.11.2013 o 8:11

nechapem,čo vôbec robia naši dobre plateni zastupcovia v SPK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirojevo, 2.11.2013 o 7:38

Inač k činnosti ochranarov: tu je link , z LOVUZDAR , snad ho admin nevymaze . Neštitia sa ničoho , klamstva, krádeže ( fotografií) atd. odkaz Kvóta na lov vlka - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off luBOSSco, 2.11.2013 o 0:03

Minutaz videozaznamu je vazne potrebna pri dokumentovani lovu vlka? To je fakt vela.Jdu blejt... Niekto tu prehana. Co to mame za zastupcov? Inac pre ochranarov v CR a Polsku, by som rad dal do poroznosti davnejsie zauzivanu binomicku nomenglaturu: Vlk karpatsky… Plus 70% vymery nasho PZ je v okrese Humenne, no lov vlka mame zakazany kvoli sidlu PZ v okrese Snina. Nie sme prihranicne zdruzenie… Doteraz som bol lokal patriot, ale pan Cikovsky uz asi robi tiez nieco zle, aj ked som ho doteraz vnimal ako kompetentnu osobu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusanbe, 1.11.2013 o 5:18

Zákonom prírody je dané, že nadbytočná a premnožená populácia zverí sa redukuje sama a to rôznymi chorobami,ktoré sa žiaľ prenesú aj na domáce zvieratá.Je len na škodu že sa nedá podobným spôsobom redukovať aj ľudská sprostosť!Pohroma blížiacej sa epidémie z východu by sa mala riešiť zvýšením odstrelu a nie jeho obmedzením.Všade sa robí opatrenie,len u nás nie,som zvedaví kto za to bude niesť zodpovednosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 1.11.2013 o 4:07

ten, kto dal príkaz na spracovanie obmedzení chce podľa mňa naprosto vedome škodiť republike. poľsko, ukrajina, bielorusko majú besnotu a takýmto opatrením sa len reálne zvyšuje možnosť zavlečenia besnoty k nám. v normálnej krajina by takéto rozhodnutie malo byť predmetom trestného stíhania za diverziu a priame ohrozenie republiky. a hľadal by som štb-ákov a kolaborantov. je najvyšší čas začať orálne podávať na ministerstve vakcínu proti hlúposti. a nielen tam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hekler, 31.10.2013 o 12:16

pochopil si to úplne správne a správne si to aj zhodnotil, napriek tomu že už som "blavák" tak s tebou súhlasím, keby sa dalo tak aj na 117% ako za Stachanovcov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.10.2013 o 10:23

Možno som to správne nepochopil, ale ak bod 3 v súčinnosti s bodom 4 znamená, že úlovok vlka treba nechať na mieste a ísť o tom bezodkladne informovať PH, ktorý následne .. atď., tak z môjho pohľadu ponechanie úlovku len tak "naverímvboha" odporuje minimálne poľovníckej etike. Pozn. sebelepší mobil i s GPS je mi na nič, ak u nás nie je dostatočné pokrytie signálom a vôbec ma neprekvapí, ak niektorý PH z našej oblasti označí daný predpis za "blavácky" (rozumej ministerský) "kokotizmus" (rozumej nezmysel). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hekler, 31.10.2013 o 9:01

bod 4 v praktickej činnosti ide nad rámec zákona, neguje oprávnenia a povinnosti PH ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik223, 31.10.2013 o 8:55

Ten bod 4 tu uz raz bol spomenuty, tento rok sa kvota asi nenaplni tak rychlo, lebo sa nebudu moc poprihlasovat tie kusy co boli strelene pocas roka. Dobre to maju vymyslene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off elciervo, 31.10.2013 o 8:37

Vyzerá to že aj okr. Žilina je na sucho,ale východ teda riadne priškripli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 31.10.2013 o 6:11

nimbus - pravdepodobne región Spiša v pôsobnosti OLÚ Spišská Nová Ves zabudli uviesť v zozname, nakoľko loviť vlka možno iba v tých okresoch, kde je to priamo uvedené. (bod 1) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 30.10.2013 o 23:05

Nechápem tomu. To v okrese Spišská Nová Ves sa na vlka nepoľuje, keďže nie je v zozname? Alebo môžme poľovať bez obmedzení? Máme ich požehnane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 30.10.2013 o 21:05

ako žarty bokom ale zas si nechame srať na hlavu ved všade kde je vlk je bud zakaz alebo obmedzenie...som zvedavý čo na to kompetentný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 30.10.2013 o 20:54

nuz a mozno budu naplnene ale neoficialne... :D ved k tomu to vedie. A staci sa dohodnut, spravit na snehu noc vlkov...vsetci na prechody, posedy a myslim, ze by sa cudovali na ministerstve do 5 dni :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 30.10.2013 o 20:40

Mam taky neurcity pocit, ze tohto roku kvoty nehudu naplnene :-) :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ph8007, 30.10.2013 o 20:37

bod 4 tam je iná genialita :) Dobre to premysleli :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 30.10.2013 o 20:21

Adam321: na stranke SPK: odkaz Ale ak by sa dalo z tej kvoty jedneho by som isiel na just skusit ...kto ma pozve? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslavko, 30.10.2013 o 19:22

my už ich dávno chránime.dokonca ako prešli na jadrové a dužinaté krmivo, asi zriadime oboru aby nám ich vysoká a srnčia nepožrali. LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 30.10.2013 o 19:20

neviem dôvody, možno sa len domnievať.... tiež neviem o nejakom rozhodnutí eu voči nám ohľadom vlkov. poľský argument je úplne o ničom, poliaci nech prestanú hlušiť potravu pre vlkov, nebudú vyhladované chodiť k nám za potravou. a ešte nech prstom ukážu, ktorýže vlk bol poľský. tí čo poľujú okolo hraníc s poľskom mi dajú snáď za pravdu, že obrazne: to čo prejde na ich stranu, sa nezvykne vrátiť. pozoruhodné je, že lov vlka je nepovolený okolo celých hraníc. tak tomu nerozumiem už vôbec... ceši plačú, že im nepustíme vlky, to viem... no čo za rozumbradu také niečo vymyslí??? jemu rovný zas vymyslí, že sa tam na hraniciach nebude poľovať.... celé to akosi vyvoláva zrejme oprávnený dojem, že sa jedná o neuveriteľnú nekompetenciu a bezohľadnosť ministerských riadiacich pracovníkov. a nezabúdajme, že SPK sa "spolupodieľa" na takýchto rozhodnutiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 30.10.2013 o 19:06

kde sa o tom dočítam kaso79 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 30.10.2013 o 18:58

a je to tu o rok 50ks a o dlaší 20 a ptom celoplošny zakaz...zaujimali by ma argumenty.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 30.10.2013 o 18:40

Apple, akurat som to cital...to jake smiesne urobili...sa posrali zas z ochranarov a poliakov... :( nech daju polovne reviry kde sa vlk nelovi nahradu skody za kazdy uhynuty kus strhnuty...a do polska rekomando. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 2281-2320 z 2332 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM