Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kvóta na lov vlka - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 22.10.2013 8:20

Bola uz vydana kvota na lov vlka na tuto polovnu sezonu ? nemozem to nikde najst.



Ake cislo by na nej podla Vas malo byt ?


počet zobrazení: 195 169
počet hlasov: 6
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dusanbe, 24.10.2013 o 16:07

jkupculak, naši pseudoochranári vlka ešte ani nevideli!!! Možno len v kúpeľni, keď si umývali svoju vysedenú riť. Však oni nevedia o vlkoch vôbec nič, robia iba to, čo im iný nakázali, lebo iné robiť nevedia. Keby sa mali živiť vlastnými rukami a vlastným rozumom, tak pokapú od hladu...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 90

komentáre

zoradiť
zobrazené 2241-2280 z 2332 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tito81, 4.11.2013 o 22:32

abba1 palec hore.......... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.11.2013 o 22:32

viktor, v čom som vedľa, že zver má potravu navyše z poľnohospodárskej činnosti? teba kvôli takým žabožrútom, čo vykrikujú, že zver sa samozreguluje?? a čím budeš kŕmiť somára, hááááá? no máš neseriózny a naivný prístup a chápanie... obúvaš sa do poľovníkov, a pritom ty si príčina stavu: chceš bývať, žrať, voziť sa, obliekať sa a mať kde aj srať.. kvôli takým ako si ty, tu nie sú vlci, zver - vyhnali ste ich preč, aby ste mali kde prdieť v teple a nestarať sa, odkiaľ máte žrádlo a vybľakovať po tých, čo sa znažia zachrániť aspoň to, čo zostalo. no a ešte čosi: uvedom si, ako reaguješ na serióznu otázku. obávam sa, že som jediný, kto sa tu chcel s tebou kultúrne baviť. výsledok: "si mimo?". nemáš čo odpovedať, tak požiješ argument sprostých: nadávať. zabúdaš však na dve veci: syna mám staršieho ako si ty a druhá: nemám problém ťa navštíviť a vysvetliť sociálnu a vzťahovú štruktúru medzi ľudmi. je veľmi podobná tej vlčej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off MatkaLC, 4.11.2013 o 22:28

apple, klobúk dolu ako si sa rozpísal 1* ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 4.11.2013 o 22:27

rozumný, zmazal hneď po pridaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 4.11.2013 o 22:27

volám po adminovy aby udelil bann tomu provokaterovi viktorovmt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 4.11.2013 o 22:25

viktormt, váž slová! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 4.11.2013 o 22:23

zase vedla? to prijimas len nazory polovnikov hej? naco chces potom diskuovat, ked nevies prijimat ine nazory? pokrytecke.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 4.11.2013 o 22:18

Viktor zase vedľa ... tuhá zima je pre množenie vlkov vhodnejšia - viac uhynutej a slabej zveri, populácia rastie dostatkom potravy, tie tri vĺčatá si si vycucal z prsta, vrh 2013 mal byť rekordný. Teória, že alfa samica nedovolí párenie svojim dcéram je proti zdravému rozumu, viete doložiť alfa vlčicu pri ktorej je 10 - 15 jalových dcér vo veku 1 - 7 rokov???? silná,dospelá vlčica zo svorky jednoducho odíde a založí novú rodinu. Vhodné prostredie je všade, kde je dostatok potravy a malý tlak na zníženie populácie viď líšky, medvede, diviaky v mestách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off viktormt, 4.11.2013 o 22:17

apple: zver tu zije od cias mori.. aka katastrofa? prezili dodnes aka katastrofa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.11.2013 o 22:16

to akože ja? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 4.11.2013 o 22:12

zver tu zije od cias mori.. aka katastrofa? prezili dodnes aka katastrofa? si mimo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 4.11.2013 o 22:07

Ale zase poznám aj pár ľudí ktorí sa sa tejto vlčej tematike venujú celkom seriózne a celkom sa mi ich práca páči. Ja si myslím že každá strana má kus pravdy a treba hladať kompromis.... napr. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.11.2013 o 22:05

juuj, viktor, ktorúže otázku? poprosím ešte raz. a k vlkom: je pekné, že sa im venuješ, to vravím úprimne. no podľa toho, čo si napísal, nedomýšľaš niektoré veci. a hlavne robíš veľmi subjektívne závery. no ale to nie je dôležité. to je len na povzbudenie. k tvojmu príspevku: hneď prvá veta: poľovníci tvrdia.... nuž asi ti uniká, že o love a počtoch nerozhodujú poľovníci, ale štát. takže nepodsúvaj, prosím, je to neseriózne. druhá veta: ak už o vlkoch čosi vieš, tak ti je zrejmé, ako sa zachováva sociálna štruktúra pri strate niektorého z alfa páru. neobjavuj objavené a nestavaj argumentáciu na neznalosti. a tvrdenie o tom, že vlk je samoreguregulovateľný je naprosto scestné v kultúrnej krajine. to platí v dostatočne veľkých biotopoch, ako napr sibír, aljaška, tundra... a tam poľovníctvo neexistuje. tam sú len lovci. a div sa svete, tiež to tam reguluje štát... zaujímavéééé... čo povieš? no a k zvyšku škoda drať prst písaním, prázdne slová... a navyše akosi z cesty. ale dám ti ešte jednu otázku: zoberieš na seba zodpovednosť, keď sem vlci dovlečú besnotu z poľska, maďarska, alebo ukrajiny??? nie, budeš zal len jačať, tentoraz ako sa poľovníci nestarajú. dovalím si vysloviť toto tvrdenie, lebo nič iné osprosťovaným hlupáčikom neostane. nehnevaj sa, ale po vás je len spúšť! chránili ste ako sprostí kormorána, krorý zdevastoval aj ryby - endemity. poučovali ste, ako treba naťahovať špagáty ponad vodu, nech nemôžu pristáť - výsledok: vodné vtáky s dolámanými krkmi. vraj budujte úkryty rybám... nuž akosi hlupáčikom nedošlo, že krkúň je aktívny lovec - prenasleduje korisť. a keď sme vás konečne poslali aj s vašimi študovanými murákmi, tak ste si našli inú tému a zas to ide dookola. koľko škôd ste už napáchali, a ešte sa k takej zberbe hlásiš... divím sa ti. no ale kto chce kam... ..............................takže znovu ťa poprosím, prečo sedíš doma v teple na mieste, kde majú žiť vlky??? prečo používaš energie - každá má niekde postavený zdroj. a prečo sa neobuješ do družstevníkov, že poničili toľké výmery, kde žila zver... aha, tam treba byť ticho, lebo by si nemal kde bývať a čím sa štopať.. nuž divné parametre to máte, vytrhnete z celku a hráte sa na spasiteľov. a daj odpoveď, naozaj len tip, za koľko rokov by došlo ku katastrofe bez lovu zveri. aspoň si tipni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off viktormt, 4.11.2013 o 21:58

ak mas intelektovy deficit chapat pisany text, okamzite zajtra navstiv psychologa. ja uz neviem ako inak.. mas to tam vysvetlene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajo5, 4.11.2013 o 21:55

áno kopírovanie ti ide super, ale vyjadriť sa k veci to nie .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 4.11.2013 o 21:36

" Poľovníci tvrdia, že treba regulovať vlkov, aby sa nepremnožili. A ak im vysvetľujeme, že strieľaním niektorého z alfa páru robia opak toho, čo deklarujú, začnú čosi o tom, že o to akože nám (ochranárom) ide. Má to hlavu a pätu ? Nám ochranárom ide o jediné, aby poľovníci nechali vlkov na pokoji. Nám neide o to, aby sa vlk množil a množil a množil. Na to Ste prosímvás ako prišiel ? Ak vlkov necháte na pokoji, oni sami aj bez vás poľovníkov ustrážia veľkosť svojej populácie. Vlk sa nedokáže množiť a monožiť, ako lumíky. Vlk žije sociálnym spôsobom života a monogamne. Svorka má prísne pravidlá a nemôže sa rozmnožovať, ako ju napadne. Skúste si najprv o tom niečo preštudovať skôr, než nás zasa začnete poučovať. Veľkosť vlčej populácie je daná veľkosťou vhodných území, kde môže vlk žiť, dostupnosťou a množstvom potravy a niektorými ďalšími vplyvmi. Ak nie je dosť územia, ktoré by mohol vlk obsadiť, veľkosť jeho populácie prestane rásť a stabilizuje sa. Ďalej bude kolísať podľa dostupnosti koristi okolo nejakej prirodzenej hladiny. Svorka, ktorú sledujem najpodrobnejšie, mala minulý rok 6 vĺčat. Jedno vĺča poľovníci zabili a dve vĺčatá uhynuli. Zostali tri, z ktorých sú teraz 1,5 roční vlci. Okrem alfa páru boli vo svorke ešte dvaja dospelí vlci. Takže svorka mala koncom zimy v roku 2013 7 členov. Zima bola tuhá a boli tvrdé podmienky. To sa odrazilo na tohtoročnom vrhu, boli iba 3 vĺčatá, ktoré stále prežívajú. Ľahšie je totiž nakŕmiť 3, ako 6 vĺčat. Svorka má teda teraz 10 čenov, ale z toho je 6 veľmi mladých vlkov/vĺčat. Koľko prežije zimu, to sa uvidí. Ale môže sa opäť stať, že svorka bude mať na jar 2014 zasa iba 6-7 členov tak, ako mala aj predtým. Straty sú spôsobené úhynom, zabíjaním vlkov poľovníkmi (pytliakmi) a migráciou zo svorky. Ak ale poľovníci zabijú jedného z alfa páru, situácia sa celkom zmení - je to tvrdý zásah do organizácie svorky - a svorka sa rozpadne na niekoľko častí, ktoré môžu dať základ samostatným svorkám. Namiesto jednej svorky tak budú svorky dve alebo tri a obsadia iné územia, ak nájdu nejaké voľné. Nám ide o to, aby sa do sociálnej štruktúry svoriek nezasahovalo. Poľovníkom ide nie o reguláciu vlčej populácie, ale o vystatovanie sa vlčou trofejou, o svoje vlstné ego." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off viktormt, 4.11.2013 o 21:33

je mi luto, otazku som polozil ja.. skratka ochranari a odbornici tahaju ochranu prirody na slovensku.. zial.dovi dopo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 4.11.2013 o 21:30

ale noooo, prázdne slová! takže znovu: aspoň si tipni, koľko rokov by trvalo, než by došlo premnožením zvere ku ekologickej katastrofe a zostali by sme bez poľnohospodárstva, obnovy lesa a pod... ja nepotrebujem drísty, je to veľmi jednoduchý výpočet, ktorý zvládne už poľovný hospodár, a nemusí byť študovaný envirochytrák ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lukas208, 4.11.2013 o 21:26

tato diskuisa to je nekonečny pribeh ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off viktormt, 4.11.2013 o 21:24

ako polovnik NEMOZES vsetkych oznacovat tym, ze tomu nerozumeju.. polovnici NIE SU jedini, co tomu rozumeju.. skor naopak.. ekolog ti na tvoju otazku napise odpoved v rozsahu 500 stran.. ale tebe to nestaci, lebo tvoje zaujmy su cisto sebecke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 4.11.2013 o 21:21

viktor, no ale ja som ťa nechcel umlčať! daj teda aspoň odpoveď na dve základné otázky. prípadne ich polož tým múdrym, čo niečo dokázali. odpoveď by mali pozať, keď sú angažovaní v niečom, čomu rozumejú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.11.2013 o 20:28

viktorko, prosím ťa, ja ťa mám rád, si tvorivý, ale venuj sa prosím duchom na záchode... to ti ide. ja sa rád venujem tvojej tvorbe, tak sa tu nezahadzuj a venuj sa zmysluplným veciam.. tvoj obdivovateľ papo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 4.11.2013 o 20:26

nuž sú nejaké skúsenosti... končia blokovaním a mazaním... no tým, kto chce, stačí dať jedinú otázku a trvať na odpovedi: ako dlho by trvalo dohnať republiku ku ekokatastrofe, zrušeniu poľnohospodárstva a spustošeniu krajiny, keby sme nelovili... a pre blbších sa opýtať, kde bývajú... či nie náhodou neukradli priestor zveri... ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off viktormt, 4.11.2013 o 20:24

ked su ludia z vlka blbi, ked su blbi odbornici, ludia s titulom CS, ornitologovia, atd, atd - preco uz toho tolko dokazali..? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Alka69, 4.11.2013 o 20:09

Pripájam sa k všetkým tým, ktorí nabádajú, aby ste sa nevyjadrovali iba tu, ale predovšetkým na sociálnych sieťach, len tu je vás zaregistrovaných určite cez 1000, poľovníkov je ďaleko cez 50 000. Členov VLK-a je možno niekoľko desiatok, ale správajú sa tak ako keby ich bolo 100 000. Ak by sa do debát zapojila aspoň tretina z vás tie debaty by určite nevyzneli tak jednoznačne v prospech týchto samozvaných ochranárov. Posilňovať si sebavedomie medzi svojimi nie je žiadne hrdinstvo, choďte s kožou na trh tam, kde to má zmysel. Tu debatujete úplne zbytočne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off zajo78, 4.11.2013 o 19:51

Nad ľudskou blbosťou nezvíťazíš. Iba čo sa zbytočne pohádaš s tými čo chránia zem. My poľovníci sme proste mäsožravci a zabijaci, ostatný sú vegetariáni a ochranári. S tým nič neurobíš. A aroganciou ku týmto ľuďom im ženieme iba vodu na lopatky a zasa sme iba my poľovníci zlý. Trpezlivosť, ktorú máme na posede, musíme mať aj s týmito ľuďmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager030, 4.11.2013 o 19:23

Chlapi,nevyjadrujte sa tu len medzi sebou ale aj na sociálnych sietach kde na nás hádžu špinu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.11.2013 o 16:47

jozefpetr, tomu rozumiem.... no vidím, že vo vyhláške je stanovené, kde je chránený absolútne. ako sa môže vyhláška o ochrane prírody dotýkať poľovnej zveri, ak je vyňatá v zákone o ochrane prírody v § 1 ods 3 písm a)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavino, 4.11.2013 o 16:36

Velmi by som si prial, aby ochranari za tie financie (co im laduju fanusikovia ich populistickych reci a kadejake zaujmove skupiny) aj nieco naozaj uzitocne a prospesne urobili. Myslim, ze kazdy clovek z praxe by dokazal dat konstruktivny podnet na riesenie premnozeneho/nepremnozeneho/kritickeho/neudrzatelneho stavu volne zijucej zveri. Bohuzial ludia s adekvatnou praxou nemaju cas vystavat pred kamerami a na druhu stranu kamery ich ani vyhladavat nebudu, lebo to nebude senzacia, ktoru by sledovali masy. S ochranarmi sa za spolocnym stolom sediet casto ani neda, pretoze ich nazory su prilis radikalne a neakceptuju realitu. Skuste si predstavit, ze na Slovensku by vlk zomieral iba na starobu a choroby, tj. stanovenych 80 jedincov na sezonu by sa neulovilo a vstupilo teda do reprodukcneho cyklu. Nasleduje relativne lahka matematika so statistikou a myslim, ze do 10 rokov tu mame realny problem, pretoze uzivnost revirov nebude postacovat stale vacsiemu poctu svoriek. Ale to asi kazdy so zdravym rozumom pochopi aj sam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavino, 4.11.2013 o 15:47

odkaz dam to aj na stranku odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.11.2013 o 14:32

Hekler, doplním, a ak sa to podarí 1 rok, prečo sa to podarí aj ďalší, aj nasledovný, aj atď. ?? Veselo sa tu argumentuje počtami vlkov. Mňa by však zaujímali škody spôsobené vlkmi, či už na poľovnej zveri, ale hlavne na hospodárskych zvieratách a tendenica rastu resp. poklesu týchto škôd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 4.11.2013 o 13:45

Vlk dravý je podľa vyhlášky č. 24/2003 - príloha č. chránený živočích, ktorý je vyňatý spod celoročnej(prísnej) ochrany, zároveň je v zmysle 274/2009 i zverou, s určeným časom lovu od 1.novembra do 15.. januára ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.11.2013 o 13:22

poprosím o radu: legislatíva principiálne pozná celoročne chránené živočíchy, na ktoré môže usmrcovanie povoliť MŽP. potom pozná zver, ktorá je vyňatá spod zákon o ochrane prírody a nájdeme ju v prílohe poľovného zákona. o vlkovi sa dozvieme, že sú zverou. k vlkovi: má i určenú dobu lovu. no ak pozriem do vyhlášky k zákonu o ochrane prírody, tak sa dozviem, že: ...Vlk dravý/vlk obyčajný (Canis lupus) – celoročne je zakázané ho chytať, zraňovať, usmrcovať a ničiť jeho obydlia, najmä brlohy s mláďatami a) v okrese Rožňava a Košice okolie na území NP Slovenský kras vrátane územia západne od štátnej cesty od obce Háj cez obec Turňa nad Bodvou až po hraničný priechod Dvorníky, b) v okrese Čadca na území severovýchodne od štátnej cesty od hraničného priechodu Bumbálka po obec Makov a severozápadne od rieky Kysuca a jej ľavostranného prítoku – potoka Oščadnica až po obec Oščadnica, od obce Oščadnica je územie ďalej ohraničené južnou hranicou katastrálneho územia obce Oščadnica až po štátnu hranicu s Poľskom. Na ostatnom území Slovenskej republiky je zakázané ho chytať, zraňovať, usmrcovať a ničiť jeho obydlia, najmä brlohy s mláďatami,/okrem doby lovu/ ... a už mám v tom guľáš.... tak je vlk ZVER s dobou lovu, alebo CHRÁNENÝ ŽIVOČÍCH, alebo čo je vlastne??? logika navráva, že môže byť len jedno, alebo druhé... možno len nemám ten správny zoznam, ale je zo stránky ŠOPSR... odkaz , nuž podľa mňa zver je zver, celoročne chránený živočích tiež viem čo je, no ale celoročne chránená zver s režimom lovu... to je už na mňa moc. nuž prosím o radu, ako to vlastne je, či je to len ďalšia blbosť? lebo v režime celoročne chránenej zveri je i kormorán, ktorého lov umožňuje úplne iný legislatívny postup a podľa mňa správny. a kormorán bol aj vyňatý spod zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.11.2013 o 12:49

tak tu pomôže len akcia "zber hovienok 2" teda zbierať hovienka vlkov a "zber hovienok 3" teda odoberanie hovienok v liečebniach tým čo takéto hlúposti vydávajú za skutočnosť ... vie mi niekto z nich odpovedať na jednoduchú otázku : ak vlci nie sú premnožení u nás ako je možné že za mesiac sa splní povolený odstrel ? ak by tu neboli tak by sa to nedalo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterppl, 4.11.2013 o 12:45

No blbí lidí také lidí! No čo bude? Asi toto: 1. Vlk sa bude strieľať ďalej v pohode. 2. akurát nie na spoločnej lebo vzťahy medzi jednotlivcami dnes nie sú ideálne. 3. Žiadna evidencia a relevantná štatistika nebude - možno niekto , kto bude mať výdrž a strelí ho "vo vhodnej lokalite" vo "vhodnom čase" a "dobre naladení" tak ho prizná. 4.Docielili pravý opak!!!! Naší najmúdrejší ochránari a ich prislúhovačí aj z radov poľovníckych odborníkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off robos, 4.11.2013 o 11:18

Najprv na humornú nôtu. Už minulý rok som počul o pár mudrcoch, ktorí sa po ukončení odstrelu vlkov sťažovali na poľovníkov, ktorí na spoločnej poľovačke vlka videli a nestrieľali. Vraj bum bum a na krk obojok - i z vlka je túlavý pes. Ktovie, či tí mudrci neboli aj veštci. No žiaľ, alebo slavabohu ,,poľovníci" sú tiež len ľudia a veľmi radi tárajú a podrážajú i toho, s ktorým sa ráno ťapkali po pleci. Toto by som si ako PH na tričko nevzal. Inak som mal už minulý rok nápad, že všetkým tým ctihodným mudrákom, čo im lezieme na nervy, by som vyšiel v ústrety a dva roky dal vlkom pokoj. Nech sú za každým kopčekom a hladní. Až by začal hlas ľudu volať po regulácii krvilačných dávičov oviec, psíkov, nevinných jeleníc a diviačikov, utekajúcich do dvorov a na cesty, ctihodní mudráci by v mediálnych diskusiách razom ťahali za kratší koniec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 4.11.2013 o 7:23

no ja začnem na starobu váľať kotrmelce od smiechu.... odkaz tak súdruhovia sa dohodli... a vĺčik prejde za noc aj vyše 100 km... no a ak ho vidia cestou tam piati, a cestou nazad zas aspoň piati, tak už máme narátaných 10 vlkov. len mi nejde do hlavy, odkiaľ sa potom vzali tie na výradoch.... veď oni sú vlastne imaginárne.... niekto si z nás robí s prepáčením, debilov a dáva pocítiť, že aj keď sa pokakáme, tak boľševik má stále navrch a aj týmto dáva najavo, že bude ako on povie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sailormoon81, 3.11.2013 o 19:29

vlk je krásne zviera a do revíru isto patrí a aj som rád, že ho máme, ale predsa by mala byť nejaká rozumná regulácia jeho stavov, aby naše staranie sa o zver, jej kŕmenie, tlmenie škodnej, nosenie sena, soli a pod. malo význam. Ja platím dosť za to aby som mohol chodiť do lesa aby som videl rôznu divú zver a za odmenu ju aj mohol regulovane loviť a nie ticho ako v hrobe a vytie vlkov a ich trus po cestách, veď mnohí z nás predsa poľujú na vlastnej pôde, platia nájomné vlastníkom, škody, SPK, SPZ, poistné, strážia kukuricu atď, atď. To môžem rovno flintu zavesiť naklinec a ísť vonka len z ďalekohľadom a ušetriť si povinnosti a výdaje.Robia s nami ako za komúny, však sú to asi staré zabehnuté kádre. Poľovníctvo je pekný koníček,len tie poľovnícke organizácie stoja za h***o. Ja som sa zatiaľ v okolí nestretol s tým, že by mal niekto na poľovníkov zlý názor a myslím si že vačšina spoločnosti poľovníkom fandí a taktiež nie každý má čas a energiu pokúsiť sa o nejakú zmenu, máme na to platených hodnostároch vyžraných na naších príspevkoch. U poľovníkoch je to koníček za ktorý si platíme u ochranároch je to zamestnanie z ktorého majú peniaze. Môjj názor. Hádam to až také zlé nebude. Až sa stretnem s tými vlkmi, ako budú duriť, či trhať, diviačice, srny či jelenice v čase kladenia mláďat alebo pred ním, tak ich len pozdravím a ukážem im smer na Poľsko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 3.11.2013 o 16:57

poprosím, doťahovanie sa o tom, kde je treba vlky odloviť viac, či menej je naozaj k ničomu. hádam nás nejde ministerský dokument rozhádať???? a v tomto prípade je mi to ešte aj úsmevné,pre mňa ste obaja smerom na východ :-DDDD. lebo od ľuba na čergov je cca70 km luftom, takže ... a či má snaha o riešenie jednaním na ministerstve? verte mi, že má! aspoň si každý uvedomí, ako to chodí, aké právne normy a koho hája, atd. má to zmysel to zažiť, lebo prestanete pochybovať. hlavne by to mal absolvovať každý, kto tvrdí, že sa treba dohodnúť. rozhodne nehádžem všetkých do jedného vreca, ale moje poznanie: mafia, ktorá sa neštíti ničoho, ani popierania ústavy, zákonov, a na nejakú česť zabudnite, a na poľovnícku úplne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 2241-2280 z 2332 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov