Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hlucháň a tetrov - diskusia

autor: off alfa
pridané: 27.6.2008 7:14

Vyjadrite svoj názor k tejto čoraz vzácnejšej zveri, ktorá patrí do našej prírody. Vaše zážitky, stavy v revíri, názory na jej chov a rozmnožovanie v zajatí

počet zobrazení: 28 285
počet hlasov: 3
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off vlado18, 10.5.2018 o 6:53

Tiež mám dojem , že hlucháň je len prostriedok k dosiahnutiu primárneho cieľa a tým je podstatné zvýšenie výmery bezzásahových území. Z mojich dlhoročných skúseností viem, že hlucháň má u nás najlepšie tokaniská v hospodárskych lesoch - tam kde sa pomiestne spracovala kalamita a porasty sú výrazne rozvoľnené. Nastúpilo tam prirodzené zmladenie smreka a pre hlucháňa viac netreba - priestor na vzlet potrava a prehľad v biotope. Orientuje sa výrazne zrakom a potrebuje mať prehľad.Teda žiadne prírodné lesy ! Nerozumiem politike tohto štátu. Je tu evidentná snaha na vidieku nerobiť nič a všetkých ľudí vyhnať do automobiliek. Ale rozumní ľudia vo Švajčiarsku platia ťažké dotácie ľuďom, ktorí sú ochotní ostať v "divočine", ďaleko od vymožeností civilizovaného sveta a starať sa o krajinu. Kosiť , chovať dobytok starať sa o lesy. My hlupáci na Slovensku si musíme natvrdo naraziť hlavu o múr , namiesto toho , aby sme si zobrali ponaučenie z krajín, ktoré týmto už dávno prešli. A najmúdrejší sú tí, čo v lese ani poriadne neboli, žiadneho hlucháňa nevideli , ale majú perfektné vedomosti načerpané z internetu, ktoré píšu im podobní diletanti. Slovenskóóó.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-117 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jaruj88, 16.4.2011 o 8:32

no jeden kamarat unas počul hluchana tokať v Smrekovici pred 10 rokmi ich bolo tak tak.. ale teraz len sem tam.. skoro nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 14.4.2011 o 21:03

počul som že hlucháne boli dávnejšie aj na Rokoši a Vtáčniku, neviete niekto či sú v týchto pohoriach aj dnes? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 14.4.2011 o 14:48

Horal18. Pri dnešných prísnych postihoch za pytliactvo /až 2 roky basy/ by si málokto dovolil riskovať. Máš ale pravdu, aby sme robili všetko pre to, aby sa zachoval. Medzi takéto aktivity by som zaradil aj nerušenie kohútov pri toku, pretože by sa ľahko mohlo stať, že stúpiš na hniezdiacu sliepku na zemi, ako aj odstrel škodnej, ktorá je v Škandinávii dokonca zákonom chránená. A hlucháne, tetrovy tam strieľajú každoročne na desaťtisíce. Ale na jeseň, nie na jar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.4.2011 o 20:32

horal18,dam ti radu ,drž sa toho čo sam vidiš a si overiš ,nie toho čo jedna babka povedala a pokial niekdo ma take poznatky mal by konat a nie tarat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam89, 7.4.2011 o 20:20

My sme v oblasti Oravske beskydy a u nas ich jesto na dnesné pomery dost nie je problem vidiet za 1 vychádzku aj 2-3 kohuty. samozrejme ze nie vzdy....skor je problem ako hovoria aj skuseny zoologovia so starými kohútmi , ktore su dominantné a chyba je v tom ze dost casto su neplodné ale do toho sa nerozumiem....tento rok som bol na hluchana ...na tokanisku boli stopy aj trus aj som videl hluchana ale tokat sa mu nechcelo....uz sa tesim na dalsiu vychádzku....lovu zdar.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 7.4.2011 o 19:02

U nás kde ja poľujem nieto ani hlucháňa ani tetrova,čo je škoda,takže skúsenosti nemám.Horal18 v dnešnej dobe je možné všetko,určite sa nájde jedinec ktorý si uloví tetrova a hlucháňa na čierno,poznatky z uvedeného čo píšeš ale nemám,ale viem že dneska existuje mnoho poľovníkov ktorý idú iba za trofejov bez rozdielu toho či sa jedná o správny alebo nesprávny lov.U nás sa nepoľuje na drobnú lebo ju nemáme v takom zastúpení aby sme poriadali poľovačky.Snažíme sa ale o zachovanie stavu drobnej zveri,takže tlmíme škodnu,a prikrmujeme bažanty,jarabice,zajace.Mne stačí ked stretnem pri postriežke v lese zajaca,bažanta a jarabicu to ma povzbudí najviac zo všetkého než pocit žeby som zodvihol svoju flintu a ulovil trebars bažanta.Inak k problematike škodnej.Dneska je u niektorých poľovníkov problem čo mám poznatky vystrelit čo i len na líšku lebo pozerajú že su drahé náboje.Nehovoriac o premnožených kunách ,krkavcoch kormoránoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 7.4.2011 o 18:33

Neviem či je to pravda, ale počul som aj také, že sa niekde potajomky strielaju. Ak to spraví polovník v dnešnej dobe,kedy to legistlatíva zakazuje, tak nech sa nenazýva milovníkom prírody, ale lovcom trofejí. Aký je váš názor nato a myslíte , že sa to deje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.4.2011 o 18:12

ved to už sa to moc spenažit neda ako dakedy tak sa nikomu nechce na to obetovat naboj a jest sa to tiež neda ,takže je to len na škodu polovnictva a potom si stažuju že nemaju drobnu zver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 7.4.2011 o 18:05

heh aspom jeden u nas je to posledne roky bieda na odbyt idu iba jelene srnce diviaky a podobne take male zivocichy sa nikomu nechce nahanat a ja nemozem :))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.4.2011 o 18:00

dostavjam dom a idem sa naplno venovat škodnej,teda zakonom dovolenej:):):):),ale tie krkavce mi najviacej piju krv,treba s tym niečo robit,ale neviem čo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.4.2011 o 17:57

aj to maš pravdu ,diviakou tu pod Tatrami je tiež dost ,lišky sme tiež trošku zanedbali a o kunach už ani nehovorym,ani nepametam kedy tu kdo aku strelil a tiež som zbadal vetši vyskyt jastraba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 7.4.2011 o 17:55

mna skor trapi pocet kun!!!! lisok a v neposlednom rade aj diviakov vyskytujucich sa v uzemiach kde sa este udrzali nejake tie hluchane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 7.4.2011 o 17:52

Tady jsem jich jednou napočítal přes 70... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 7.4.2011 o 17:46

lubenko:fuuha 100 je privela ja som najviac napocital 21 "krkosov" ale aj to je dost ....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.4.2011 o 17:40

tito81,ja ked vidim te 100 hlavovy krdel každe rano u nas v reviry tak je mi z toho zle ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 7.4.2011 o 17:30

to je fakt:)len aby to tak aj ostalo............ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 7.4.2011 o 17:29

Ono je to možná dobře, aspoň mají klid...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 7.4.2011 o 17:26

asi sa im nechce vstavat:))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 7.4.2011 o 17:23

A další příspěvky žádné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 7.4.2011 o 13:11

pre cita :tento vik bol fajn ale len nedela rano sobotu fukalo zatial mam obzrete 3+1 kohutiky:) to hlavne ale dufam este len pride po polke aprila gabo2502 - chov bol zalozeny niekedy v 80rokoch v oblasti Stožky NP Muranska planina ale do 4 rokov im vsetky jedince uhynuli dalsia takato akcia nebola realizovana, v polsku existuje odchovna maju skvele vysledky za 4-5 rokov 250kusov vypustenych do volnej prirody lubenko mas pravdu ale to nieje vsetko ....ale to je na dlho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.4.2011 o 20:22

možem povedat ,že ked sa znovu nepovoli odstrel krkavca aspon v oblastiach s vyskytom hluchana a tetrova ako to bolo dakedy ,stavy sa budu len stenčovat a nie zvyšovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabo2502, 6.4.2011 o 12:41

Veru je to vzácny a krásny vták,neviete tu niekto či nieje nejaky umelý chov aj na slovensku,odkial by sa dali vypúšťať do volnej prírody tieto čoraz vzácnejšie vtaky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 19.4.2010 o 20:26

v polsku ho chovaju a vypustaju do volnej prirody boli spozorovane aj v pohranici zo slovenskom kysuce orava ... v blizkosti obydli dufam ze sa im dari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 18.4.2010 o 13:03

Tak co lidi, jak bylo tento víkend na toku. Počasí přálo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 16.4.2010 o 20:28

pred par dnami som vydel prveho kohuta tetrova hluchana v zivotr uzasne zviera robme vsetko pre to aby sa uchoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ilem, 13.4.2010 o 22:52

Ako,chlapi,už začali tokať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JAGER18, 13.10.2009 o 19:07

Hlucháň a tetrov patria do našej prírody tak sa snažme a robme niečo preto aby z našich lesov a hôr nikdy nevymizli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off junacik2, 30.9.2009 o 18:54

hlucháň tetrov je moja jarná srdcovka, hlucháne pozorujem vo Veľkej Fatre a holniaka v Nízkych Tatrách a môžem vám povedať že tam kde chodím holniak ubúda a myslím že preto, lebo tam chýbajú ovečky a čiastočne aj jalovina, čo sa týka hlucháňa, mal som možnosť na jednom tokanisku vidieť 5 kohútov pokope, poviem vám, nádhera, ale u nás v N. Tatrách je s ním poslabšie až katastrofické, ale to sú debaty na dlho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off alfa, 28.8.2009 o 10:55

Tento rok počúvam od "ľudí v zelenom" o čoraz častejšom výskyte hlucháňa a vo väčšom počte, čo hodnotím ako výborný stav. Žeby mierne zimy za posledné roky? Ja som videl od jary zatiaľ 1 kohúta a 3 sliepky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 20.6.2009 o 19:08

Bez vyslechnutí si velkého ptáka by pro mně už asi deset let sezona nezačala ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alan, 9.3.2009 o 20:08

Na tokaniska tetrova chodim pravidelne už niekolko rokov. V jedno ráno ich narátame aj 10-15 kusov.No rád by som sa ešte dostal na tokanisko hlucháňa,no zatiaľ som nemal to štastie aj keď som ho už par krat videl no o tokaniskách neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off casster444, 9.3.2009 o 14:54

fatran:tak asi najlebsie kto vie kde su tokaniska vo velkej fatre bude pan saniga...:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vanhunter, 17.9.2008 o 22:43

ja som bol pred par rokmi na tokanisku hluchana vo veporsych vrchoch, kde to mal byt vraj tutovka, bol som tam dve rana po sebe no len z dialky som jedneho pocul a ked sa rozvidnelo tak som nasiel stopy v snehu. takze tiez nic moc. starsi polovnici vravia ze ich tu bolo aj v okoli niekedy dost vela, ale za poslednych 10 rokov zmizli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 3.7.2008 o 23:54

Hlucháňa sa mi podarilo vidieť dva krát v živote.Prvý raz nám vyletel počas jelenej ruje asi 12 rokov dozadu a asi pred troma rokmi v neskorú jeseň mne a môjmu otcovi preletel nádherný samec ponad hlavu v našom revíri Malej Fatre.Stavy hlucháňa sú u nás veľmi biedne a po Holniakovi nie je ani stopy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 30.6.2008 o 9:04

U nás v okolí sa nachádzajú tokaniská oboch vtákov - ORAVA. Pre zaneprázdnenosť som tento rok na tokaniskách nebol. Zdá sa mi ale, že holniakov ubúda. Je to môj postreh, možno preto, že hlucháňa vidím častejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 27.6.2008 o 21:29

Ja som tetrova ešte naživo nevidel ale počul som, že sa nachádzajú v našom revíri od svojej babky, ktorá bola niekedy lesnou pracovníčkou a ja som to ešte nestihol preskúmať či sa u nás nachádzajú alebo nie lebo keď ich videla moja babka tak to bolo dosť dávno takže neviem či u nás vyhynuli alebo sa ešte nachádzajú v našom revíri
lokalita: Kojšovská hoľa a okolie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 27.6.2008 o 10:18

tohto roku som po hlucháňovi nenašiel ani stopu aj osvedčené tokaniská boli ticho a čas bol na tok vynikajúci. lokalita:hrebeň Veľkej Fatry ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-117 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM