Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohlad Steiner a všetko okolo tejto značky - diskusia

autor: off Mike
pridané: 5.9.2013 15:44

Ďalekohlad Steiner pro hunter 8x56 skúsenosti? Ďakujem.

počet zobrazení: 25 945
počet hlasov: 1
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-198 z 198 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off peterzh, 4.12.2012 o 17:25

Nikon Monarch vs. Steiner Ranger Pro -

Zdravým priatelia poľovníci. Rád by som vás poprosil o vaše skúsenosti s týmito dvoma ďalekohladmi (Nikon Monarch 8,5x56 DCF vs. Steiner Ranger Pro 8x56) . Poslúži mi to pri rozhodovaní a kúpe. Taktiež to poslúži aj ostatným pri výbere ďalekohladu. Lovu zdar :)

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zemedelec84, 21.11.2012 o 10:53

Čo som čučel, tak som na nete nejako brouvzdal a narazil som na stránku aaadopyt.cz. Neviem čo to je, ale čo som pozerala, tak tam tooh je veľa z poľovníctva. Už sme o tom počul niečo od kamaráti, ale neviem neviem .. Za skúšku ale nič nedáte a možno to bude dobrý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LeTuCeR, 20.11.2012 o 9:53

odkaz ,alebo odkaz obe predajne sú v Humennom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter030, 20.11.2012 o 7:59

Mysho22-PC gramotny som len nemam cas vysedavat na nete od rana do vecera ako ty školopovinný. Pani Dakujem nasiel som stranku ktoru som hladal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 19.11.2012 o 19:30

Odporúčam ti toto . Určite budeš spokojný .odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 19.11.2012 o 17:39

máš to napr. tu : odkaz alebo ak ti nerobí problém objednať zo zahraničia tak tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 19.11.2012 o 15:45

Tak ti neviem či si troška PC negramotný ,ale pri vačšej snahe sa dá najisť XY obchodov či už na SVK alebo CZ kde ho kúpiš za rôzne ceny. Dokonca na určitej stránke ti vypíše najlacnejšie ponuky z eshopov. Len sa tomu stačí chviľku povenovať. Aby som ti trošku pomohol tak ja som ho kupoval tu odkaz navyše po osobnej dohode a prebraní som dostal zlavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter030, 19.11.2012 o 14:48

kde kupit Steiner Ranger Pro -

Dobry den. Vedel by mi niekto poradit kde zozeniem dalekohlad Steiner Ranger Pro 8x56 za dobru cenu. Mal som kontakt niekde do Ziliny len som ho stratil. Dakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Domsi, 20.9.2011 o 21:42

ja mam steiner ranger 8x56 a poviem vam ze vinikajuca kvalita za dobru cenu. Skutocne, ked som hladal a kupoval dalekohlad, pozrel som sa cez tento uz som nechcel nic ine... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 20.9.2011 o 16:14

alebo tento steiner-ranger-pro-8x56-dalekohlad každopádne Steiner ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 16.9.2011 o 2:25

versus tento odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 15.9.2011 o 21:30

glen...je to ten? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 15.9.2011 o 21:25

Steiner.!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 15.9.2011 o 21:03

Pepies zdieľam Tvoj názor ja som ho kúpil za 410 EUR a je to veľa muziky za tie peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.9.2011 o 14:36

Ja som zatial rozhodnutý pre New Foresta 8x56 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.9.2011 o 0:44

ani jednym z dalekohladov nic nepokazis. je to velmi dobra optika za rozumne ceny, steiner je trosku drahsi ako vixen. idealne je vyskusat oba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kami1fs, 14.9.2011 o 16:43

Kedy a kde by som ho mohol dojst pozret? Miso ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 14.9.2011 o 8:23

Steiner.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 13.9.2011 o 21:25

Jednoznačne steiner, pozrieť sa môžeš prísť ku mne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kami1fs, 13.9.2011 o 19:32

Steiner Ranger Pro 8*56vs Vixen New Foresta8*56 -

Ktory s tychto dvoch kupit? Cez Vixen som sa pozeral osobne a bolo to super ale o Steiner ranger je na internete popisane vela kladneho ale nemam ho kde osobne skusit v okoli TN. Ma niekto skusenosti s tymito dalekohladmi? Ktory by ste odporucili a preco? ...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 26.3.2010 o 20:45

hunter 65 vidim ze humor ta neobchadza : )) co uz : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 26.3.2010 o 14:25

solimkenaj, majster prehovoril k veci.
Moja otazka bola, kto ma skusenosti a na zaklade toho o nazory. To co si napisal nie je ani skusenost a ani nazor na vec. ze sa Ti to chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 26.3.2010 o 6:36

HUNTER1966 musis suhlasit z HUNTEROM 65 vebo medzi vami je rozdiel len jeden rok a ako mladsi brat musis posluchat : ))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter1966, 25.3.2010 o 21:52

Hunter65, napsal jsi i můj názor, co se týka info, že je to pro neměckou armádu - nemám to od prodavače, ale od německých armádních ostřelovačů... Ale je to jen názor, nikomu neberu ten jeho a nikomu nenutím ten svůj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 24.3.2010 o 8:25

glen, je mi luto ze nevids rozdiel ani pri takom porovnani. Mozno Ti ponukal lopku Swara a a Ty sis si to ani nevsimol. Alebo mas problem s ocami.
Ja nehovorim ze neexistuje subjektivne porovnanie - medzi starym rusom co som mal a tym co mam dnes vidim rozdiel a velky - aj subjektivne. Ale mensie rozdiely co moze byt medzi Steinerom a inymi urcite spickovymi uz nie.
A prosim, netvrdte mi ze pri Swarovskom neplatite za znacku. Prosim prestante s tym. Ja som stavstny aj so Steinerom a ak ste vy stastny so Swarowskim je Vam to neberiem. Slusne som sa opytal na nazory a skusenosti. Pribehy s Dezom nie su ani nazor ani skusenost. To je ...

Ak zoom povazujes za objav, je mi luto toto objav nie je. Tu nema zmysel diskutovat, lebo hovorime kazdy inou recou.

Asi je to tak ako som si uz vela razy vsimol - pre niektorych ine ako Swarovski neexistuje. Mozno by mali vsetci ostatni vyrobcovia prestat s vyrobou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 23.3.2010 o 20:45

Hunter65,stačí ak si do vyhľadávača napíšeš nové objavy v optike a uvidíš čo je vo svete optiky nové.Tých 50 rokov to bol veľký priestrel!
Poviem Ti,že aj ja som porovnával Steinera a potom som sa pozrel do ďalekohľadu čo mi ponúkal jeden rómsky spoluobčan za 20 Eur a predstav si nevidel som žiaden rozdiel .Možno,že ten ďalekohľad od Deža bol lepší,aj ako Zeiss,Swaro ...........,ale to nechám na Teba,lebo porovnávať ďalekohľady len podľa toho,že svojim okom si rozdiel nevidel, tak to teda áno!?
P.S. Prečo má Swaro EL 8,5x42 Swarovision ostrý a neskreslený aj okraj zorného poľa a "starší" model nie?
Vyrábali sa pred štyrmi rokmi puškohľady so 6 a viacnásobným zoomom ako teraz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 23.3.2010 o 13:49

laik, dakujem za pozitivny nazor. Podobna skusenost, mojim okom som rozdiel nevidel a nie preto ze mam Steiner, Auto Focus hodnotim ako velke plus ktore vyrovna pripadne mensie minusy.
xwolf - rad sa poducim a len dufam ze budem mudrejsi.

Pokial ide o optiku vseobecne za poslednych 50 rokov nebol ohlaseny ziadny objav. Ide skutocne len o prevedenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 22.3.2010 o 21:38

U špičkových optických zariadeniach /či sú to ďalekohľady, alebo objektívy/ sú rozdiely tak minimálne, že ich ľudské oko veľmi ťažko postrehne.
Čo je veľmi postrehnuteľné, je ich cena. Žiaľ, ta rozdielom nezodpovedá kvalitatívnemu rozdielu jednotlivých optik.

U nich sú kritéria :
cena,
svetelná priepustnosť za šera,
doba záruky,
sympatia k značke,
a žiaľ miesto,kde sa chceme s nimi v spoločnosti zaradiť.

Skôr by sme si mali uvedomiť, že každý si vyberá podľa svojich kritérií, možnosti a priority potrieb v rodine. Ak je s výberom spokojný, nepresviedčajme ho o opaku, lebo i v prípade našej subjektívnej pravdy, to ťažko prijme.

STEINER 8x56 NightHunter v našom PZ majú dvaja členovia. Mal som ho v rukách a podľa mojich subjektívnych kritérií patrí k špičke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 22.3.2010 o 21:14

Najdem starsie cisla odbornych casakov a dam vediet.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 22.3.2010 o 20:49

xwolf, ja si nejdem chvalit svoje perie. Kupil som a hotovo. Ale ak hovorime o testoch. Optika je velmi subjektivna pokial to posudzuje clovek. Ine je meranie. Ale este som nenasiel stranku, ktora by mala jednoznacnu metriku pre posudenie kvality. Budem velmi vdacny ak mi niekto poradi takuto nezavislu odbornu stranku aby som vedel o oklko mam moj dalekohlad horsi od ineho a kolko by ma ten rozdiel kvality stal.
A k testom nieco na zamyslenie. Kolko polovnikov si dalo urobit test v optike nie len na ostrost videnia ale aj na farbocit? Vacsina muzov ho ma poskodeny! Tym chcem len povedat ze na konci kazdeho dalekohladu je oko. A oko neoklames. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 22.3.2010 o 10:33

Predavaci su na celom svete rovnaky......pomaly kazda znacka strednej cenovej triedy je kvalitativne ako Zeiss a Swarovski,len tie aj ked su "rovnako" kvalitne,stoja o XY viac. Navyse kecy o tom,co kto dodava armade su uz fakt asi len pre "moulov".....uz som pocul a cital aj take osloviny,ze Seeadler nema niektore veci na sklade,lebo nestiha dodavat nemeckej armade. Jednoducho su niektori ludia schopny zakaznikovi nakecat hocijaku volovinu. Zaujimave je,ze sa tieto blaboly nepotvrdili este nikdy v ziadnom porovnavacom teste - DIVNE,vsak..... :-)))
Steiner je slusna znacka s primeranou kvalitou voci cene, to je ok. Ostatne okolo su omackove recicky,aby mal zakaznik pocit,ako super nakupil..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter1966, 21.3.2010 o 21:27

Maximální spokojenost s 8x56 Night Hunter jak ve dne, tak i v noci. Renomovaný prodejce i známějších značek mi rekl, že je to srovnatelné např. se Swarowski nebo Zeiss, tam ale stojí polovinu dalekohled a druhou polovinu značka. Ostatně je to dělané německou firmou pro německou armádu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 22.2.2010 o 12:59

Kolega v USA kupil toto odkaz - velice zaujimave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 12.2.2010 o 15:54

Night Hunter 8x56 a nakoniec ked som hladal recenzie som nasiel zanovny 2rocny na inzerciu. Uz som ho aj vyskusal, je to parada, vsetko ostre - pozoroval som cca 30 ks srncej krasne som precital srncov, velmi dobre. Myslim ze za tych 1000EUR navrch by mi ovela viac nedal ani Swaro :-) tesim sa z neho. Kazdemu mozem vrele odporucit - okrem velmi dobrej otiky je vyhodu autofocus, co ak nemas a pri zlej viditelnosti mas zaostrovat ... Mal som stareho rusa 7x50 (asi vsetci poznate) tak tam v sere zaostrit bolo takmer nemozne.
Viac nechcem, zatial staci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuba12, 10.2.2010 o 20:19

Ktery typ jsi sis poridil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 9.2.2010 o 18:12

Iba jedna reakcia ... je to naozaj malo znama optika ale cez vikend som uz bol vonku a skvele. Kuba, dik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuba12, 4.2.2010 o 17:03

Z vlastní zkušenosti:Mám Steiner Ranger Pro 8x57 a otec ma Nighthunter 8x57.Oba jsou velmi dobré dalekohledy do zhorsených podmínek,ale i pres den.Jsou téměř srovnatelné až na cenu...Na ten Ranger Pro mi trvalo 2-3dny nez jsem si na nej zvykl kvulí jíné ergonomii.Ale jinak 100% kvalita za rozumnou cenu... Vrele doporucuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 3.2.2010 o 14:49

STEINER 8x56 NightHunter - Vase nazory? - Mal som obmedzeny rozpocet ale jeho autofocus sa mi velmi pacil ako aj prevedenie a 30r. zaruke. Zaujimam ma ci ma niekto skusenosti. Co poznam polovnikov tak kazdy ma Zeis, Meoptu ci Swara - co nie je pre moju penazenku. pozn doposial som mal stary Rus 7x50 po otcovi :-(. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-198 z 198 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov