Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohlad Steiner a všetko okolo tejto značky - diskusia

autor: off Mike
pridané: 5.9.2013 15:44

Ďalekohlad Steiner pro hunter 8x56 skúsenosti? Ďakujem.

počet zobrazení: 25 947
počet hlasov: 1
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 198 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lukas01315, 13.1.2016 o 18:39

to ms len nahradne si myslim aj ja to mam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 13.1.2016 o 15:44

Tak už je doma. Rozhodol som sa pre drahšiu verziu, teda Steiner ranger extrem 8x56 . Prvý dojem perfektný, hádam budem spokojný. V krabici som si našiel pribalené 4 malé plastové klipsne navyše, podobné ako sú na popruhu, ale tam už sú. Neviem kam patria, nikde mi nechýbajú. Neviete niekto kam to patrí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 9.1.2016 o 12:50

ja som si pred dvoma mesiacmi kupil extreme a kamarat ma renger pro rozdiel je minimalny moj je trosku ostrejsi jasnejsi aspon podla mojho oka a za sera som to este neporovnaval ale zevraj je tam tiez rozdiel aj za sera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 1.1.2016 o 15:04

Je v praxi badateľný rozdiel vo viditeľnosti medzi Ranger Extrem 8x56 a Ranger Pro 8x56, prípadne je ten rozdiel vo viditeľnosti hodný cenového rozdielu cca 100,- Eur? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 17.11.2015 o 10:15

Stagstalker : noo to som si presne vsimol na kamaratovom renger pro... zapadalo slnko a ked som trosku pohol hlavou horsie sa divalo po okrajoch vytvaralo ako keby flaky alebo nieco podobne tak dufam ze bude dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozo641, 16.11.2015 o 14:12

Zdravím, Lukas : vlastním tento ďalekohľad a nemusíš sa báť :) určite nebudeš sklamaný...veľká spokojnosť z mojej strany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.11.2015 o 22:29

Za sera a splnu super. Obraz ostry, ale v 80% zorneho pola, okraje mam mierne rozmazane. Pri silnom kontraste je mozne pozorovat chromaticku aberaciu, pri urcitom dopade svetla napr. pri usvite ci zapade slnka pozorujem odlesky v optike resp. zhorsenu moznost pozorovania, kedy je obraz kvoli dopadajucemu svetlu ako keby zahmleny. Za tu cenu dobra volba, ocenis ho najma za zhorsenych svetelnych podmienok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 15.11.2015 o 17:58

Lukas: keď už si kúpil prečo sa pýtaš? Ale neboj dobre si kúpil ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 15.11.2015 o 17:17

zdravim mate nejake skusenosti z ranger xtreme 8x56 ?? som si ho objednal dufam ze budem spokojny .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 22.10.2015 o 21:16

Lanus to napisal...ziaden autofocus.., ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Rammstein0, 22.10.2015 o 20:38

namor676: Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 22.10.2015 o 20:38

Ahojte. Prosim vás, vedel by niekto z praxe porovnat Ranger Pro 8x56 a Ranger Xtreme 8x56. Je tam, co len malinko viditelný rozdiel za šera, pri ztmievaní, co len mozno par minut? (časovo) Mam Ranger Pro, som spokojny, ale rozmyslam aj nad Xtreme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.10.2015 o 19:40

Rammstein0 skús osloviť odkaz tu má nick sako80 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rammstein0, 22.10.2015 o 18:14

Ahojte, nevedel by mi niekto poradiť kde sa dá zohnať neoprénový popruh na ďalekohľad Steiner so systémom ClicLoc. Našiel som nejaké nemecké online-shopy ale naj by som to zohnal niekde bližšie. Ďakujem Ďalekohlad Steiner a všetko  okolo tejto značky - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MatoN, 15.7.2015 o 16:17

Steiner Ranger Pro 8x42 - Chcel by som poprosiť majiteľov tohto ďalekohľadu o praktické skúsenosti s ním, zaujíma ma predovšetkým jeho použitie za šera a tesne pred zotmením.Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off budzogan, 26.12.2014 o 21:49

zdravim, chcem sa opytat na akekolvek informacie, ale najlepsie osobne skusenosti s binokularom Steiner Nighthunter 10x56 roof prism: odkaz Zaujali ma len pozitivne recenzie a 30-rocna zaruka. Zda sa vsak ze sa na Slovensku ani v EU nepredava. Mate skusenosti s kupou z USA? Oplatilo by sa to po zaratani vsetkych poplatkov? Niektori slovenski predajcovia Steinery dodavaju, nie vsak tento model. Myslite, ze by bola ochota doviezt ho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 19.12.2014 o 17:57

Majitelia steiner ranger xtreme 8x56. Má daný ďalekohľad obraz ostrý až ku okrajom alebo sú okraje pri pozorovaní mierne rozmazané? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarianJ13, 8.11.2014 o 12:10

Jasna vec stainer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vincze, 7.11.2014 o 10:57

Používam steiner maximálna spokojnosť hlavne za sera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 30.10.2014 o 16:58

Prešiel nejaký čas, má už niekto reálne skúsenosti pri porovnaní steiner ranger xtreme 8x56 a Nikon Monarch 5 8x56? Zdôrazňujem, že sa mi jedná o porovnanie s posledným modelom monarchu, s označením 5, ktorý má mať ED sklá( teda nie starší monarch 8,5x56). Napr. podľa sa niektorým Nikon monarch 5 osvedčil lepšie....Jedná sa mi teraz najmä o svetelnosť pri horších svetelných podmienkach, zorné pole a ergonómia hovoria v prospech Steineru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.5.2014 o 21:07

Bohužiaľ iba so 40r meoptou. Ale to je neporovnateľne ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 5.5.2014 o 15:33

Stopinko, mal si moznost ho porovnat s nejakym inym, napr. meoptou? ako je na tom oproti konkurencii? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.5.2014 o 15:16

Mam ho, uistujem ta, ze sú to dobre investované peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off turista1980, 4.5.2014 o 18:50

Steiner Xtreme 8x56 - Zdravím, krsnému ideme kúpiť ďalekohľad na poľovačku, sme prakticky rozhodnutí pre ďalekohľad xtreme8x56, ako som počul je vynikajúci, len ma prosím uistite, aby sme nevyhodili penaze von oknom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 11.4.2014 o 15:14

Rozhodol som sa pre Steiner Night Hunter xP v 8x56 nakoľko bol za skvelú cenu. Tak som viac nič neriešil. Tak či tak pri výbere z týchto ďalekohľadov nie je taký priepastný rozdiel v kvalite aspoň čo som pozoroval u Meopty a Steineru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off george, 11.4.2014 o 15:01

Rád by som vedel, ako sa zakladateľ témy nakoniec rozhodol a ako sa mu javí vybratý model. Ja mám Steiner Wildlife PRO 8x30, na pirš ľahučký a ostrý ďalekohľad. Viem, že je mimo dotazovanej kategórie ale chcem tým povedať, že aj v prípade inej kategórie by som išiel do Steinera. Je to kvalitný ďalekohľad a cenový rozdiel oproti konkurencii stojí za uváženie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 26.3.2014 o 18:23

Mysho22 - Autofocus="automatické zaostrenie" ;na okulároch si nastavíš dioptrie ostatné "dotiahne hĺbka ostrosti "; pozor nie každému vyhovuje tento sytém ; treba najskôr náležite odskúšať !!! Má ho :odkaz . Ale Ranger Xtreme 8x56 ho našťastie nemá !!!odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 25.3.2014 o 14:56

Tak páni respket vlastníci Steineru Extreme vedeli by ste mi opísať funkciu autofocus? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 16.2.2014 o 21:15

Páni hmotnosť ma nejako nesrdí som mladý pekný výkony navyše poľujem v poľnom revíri kde 90% upolujem posliedkou. Ako som dole uviedol od dalekohladu vyžadujem hlavne ostrý obraz a dobrý výkon za svetelných podmienok. Preto zvažujem niektoré z hore uvedených len neviem ktorý bude ten najlepší ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 16.2.2014 o 16:52

Docter Nobilem nosím popruhom cez plece alebo v ruke, na krku fakt výnimočne, ale pravda 8x56 je predsa skôr formát na statické pozorovanie. Inú 8x56 som nemal s ním možnosť porovnať, i keď je pravda, že roofiek 8x56, ktoré by ho prekonali nie je veľa. Cez leto som ho porovnával s 8,5x42 EL SV, a prekvapilo ma ako dlho sa EL držal. Nevýhodou Doctera je aj to že sa rýchlo rosí vonkajší povrch okulárov, v tom majú novšie ďalekohlady s vrstvami optimalizovanými na odvod kvapalín výhodu /EL-ku to trvá fakt o dosť dlhšie kým sa zarosí/. To čo by Docteru prospelo, keby nemal na sebe tak hrubé pogumovanie, ktoré mu patrne pridáva na hmotnosti aj 200g. Inak v lesnej tme poskytuje výborný pohľad na hviezdy. Čo sa týka opytovaaných ďalekohľadov, nemal som ich v ruke, ale ich výhoda je viac v komforte, a prípadnej predajnosti, lebo predať Nobilem je fakt umenie, kdežto toho Steinera trebárs o dva roky predáš určite ďaleko skôr, a s menšou stratou. Meostar je drahší, má strieborné zrkadlo :(, je drahší, a dúfam, že Meopta zapracuje na jeho inovácii, pretože začína strácať konkurencieschopnosť. Inak je dobrý, keďže je vyššej triedy ako Steiner, predsa Meostary majú lepšie optické usporiadanie. Možno by som v cenovej relácii porozmýšľal nad nejakým "zvučným" ďalekohľaadom z druhej ruky, starší SLC, aj FL pôjdu z cenou len dole, možno, že Zeiss nechá do budúcna v x56 len Conquest HD. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavol68, 16.2.2014 o 12:56

Docter Nobilem je v ponuke už viac ako 10 rokov. Docter tiež modernizoval ponuku a teraz má ďalšiu radu kvalitných ďalekohľadov. Hmotnostne prijateľné, okolo 700 - 800 g. Ja som asi pred 5 rokmi dal prednosť 8 x 58 a je vo svojej triede suverénne najťažší - 1500 g, čo sa priznám bez mučenia, že nosiť ho na krku pri posliedke je ozaj dosť. Tak som dal vlani možnosť ľahšiemu 10 x 42 asi 720 g.Jeho nástupca 8 x 56 má už " len" 1 300 g. Ale je bombový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 15.2.2014 o 17:15

Musím s Valdo35 plne súhlasit,pri porovnávaní so Steiner Xtreme bol skutočne obraz u Docteru ostrejší práve pri zhoršených svetelných podmienkach.Otázne však je,aké sú požiadavky zadávatela témy,lebo musím uznat,že už Steiner vysoko prekonáva moje požiadavky na kvalitný binokulár s vynikajúcim pomerom cena-výkon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 14.2.2014 o 20:14

Mysho22 vo všetkých parametroch, čo si napísal je naj. Docter Nobilem. Jeho nevýhodou sú akurát rozmery-hmotnosť. Čo sa týka všetkých ostatných parametrov v tejto cenovej kat. nemá konkurenta! odkaz Kto ho mal v ruke, ti to určite potvrdí. Pri Steinery si daj pozor na skreslenie, majú s tým problém a tých 125m je silno odvážny krok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 14.2.2014 o 12:30

artemida - Dobre si spravil ; tam Ti aspoň netlačili do hlavy toto : "Spôsob zaostrovania: Sport - Auto Focus" ani toto: "Dioptrická korekcia a individuálne nastavenie ostrosti každého oka sú úplnou samozrejmosťou. " !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off artemida, 14.2.2014 o 12:02

presne tak rozdiel medzi meoptou a steinerom nebadatelný, iba v cene ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 14.2.2014 o 11:33

Páni mal som v rukách Steiner aj Meoptu no žial nie v priamom porovnaní oba ďalekohlady boli príjemné na držanie a vizualne lahodiace oku. Žial Skorej by ma zaujímali po optickej stránke. Cenový rozdiel Meopta vs Steiner je značne badatelný no radšej si priplatím nejaké € a mal niečo kvalitnejšie. Hranica je cca 850€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 14.2.2014 o 11:09

Ja by som do porovnania ešte zaradil nový Nikon Monarch 5 8x56, ktorý je už inde ako posledný Monarch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 14.2.2014 o 10:50

namreh-nový Steiner Xtreme je na tom ešte o čosi lepšie ako starý Ranger Pro a pri priamom porovnaní je svetelnosťou zhruba na úrovni Meopty, nevedeli sme nájsť rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 14.2.2014 o 10:37

Mám Stiener ranger pro.Porovnáli sme s meoptou traja.Zhodli sme sa na tom že meopta mala málinko jasnejší obraz,ale nie velký rozdiel.Povedal by som že rozdiel bol 30 eur nie 380eur,aky bol rozdiel v cenách za čo sme kúpili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 14.2.2014 o 8:23

Čo sa týka svetelnosti sú na tom všetky približne rovnako, ťažko ľudským okom zbadať rozdiel. Dôležitý ukazovateľ je rozsah zorného poľa v 1000 m, tam jasne dominuje Steiner so 125m (Docter 110m, Meopta 111m). Pre niekoho je dôležitým ukazovateľom aj estetický dojem a spracovanie, tam takisto vedie Steiner, no a veľmi dôležitým kritériom je aj cena, tam je dominancia Steineru najvýraznejšia, v skratke niet o čomsteiner-ranger-xtreme-8x56-dalekohlad- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 198 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM