Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rossler Titan 6 Luxus alebo Browning Euro-Bolt II aleboantonio-zoli-az1900-bavarian-luxus- - diskusia

autor: off 2pipo4
pridané: 21.8.2013 23:46

Zdravim uvažujem o kupe novej zbrane a neviem sa velmi rozhodnut. Co by ste mi odporucili z hore uvedených zbrani. Uvažujem nad kalibrom 7x64.

dakujem za prispevky.

počet zobrazení: 12 879
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Slavis, 26.8.2013 o 18:48

S tym, ze otcovi vydrzala som len narazal na spolahlivost zbrane. Co sa tyka zbrani mal som to stastie a naozaj vela zbrani mi preslo cez ruky a Rossler je podla mna kvalitna znacka (nehovorim ze jedina) uz len ked sa na nu detailejsie pozrieme - vyrobca hlavni lothar walther vyraba hlavne aj pre Blaser.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off vojo, 6.5.2014 o 7:50

Kedze som vlastníkom Maral-a, mozem povedat ze vysokej ceny za dopravu sa nemusite bat kedze sa vyraba v Belgicku a sklada v Portugalsku, v Japonsku sa robia: B425, B525, B725, Light Weight and Lightning BLR, A-Bolt II, X-Bolt, T-Bolt, BL-22 Rifle, Auto-22 Rifle. A kedze mam aj B525, ktorá je z Japonska a napriek "vysokym prepravnym nakladom" je to spickova zbran ktora lahkostou ovladanania plne skova porovnatelnu Berettu 686 skoro od susedov, co ju sem "dohodia". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lisiak73, 9.4.2014 o 14:07

Mam Haenal 10 v kalibry 308 a žiadne hrkanie som nikdy nepostrehol.So všetkým ostatným súhlasím.Je to skvelá zbraň v tejto cenovej kategórii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 9.4.2014 o 13:07

Nofi!Všimnite si,či všetky zápalky su rovnako hlboko vsadené.Mne sa niečo podobné stalo s Normou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matus66, 8.4.2014 o 20:48

Ak uvažuješ nad vyššie zmienenými zbraňami, skús si pozrieť aj "haenel jager 10". Ja som si flintu v tomto kalibri od tohto u nás nie až tak známeho výrobcu kúpil minulý rok a zatiaľ som na nej nenašiel žiadnu vážnu vadu :) Síce mi vadí "hrkanie nábojov" v zásobníku a len vtedy, keď mám 3 náboje v zásobníku (vnútorná pružina sa totiž úplne stlačí a potom to tam hrká),ale inak som spokojný. Táto chyba (hrkanie) nebolo zrejmé ani z jednej recenzie, no beriem to tak, že aspoň viem, že som nenabil..(je to ale dosť hlučné). Ostatné parametre (váha, vzhľad a pod.) neklamali, zbraň je ľahká príjemná na nosenie a parádne sedí v pleci. Zo zbrane som ulovil asi 4 či 5 kusov zveri (vysoká a diviaky), čo nie je, až tak veľa aby som mohol plne hodnotiť ale z tohto počtu (všetko rany na telo) ostali kusy v ohni a akurát na jednej spoločnej poľovačke som nepredsadil a zasiahnutý diviak odbehol asi 50 m. Presnosť zbrane (obúvam strelivo od výrobcu GECO)je skutočne perfektná a po skúsenostiach na strelnici si dovolím bez problému strieľať na vzdialenosť cca 200 m. - na túto vzdialenosť som v lete ulovil lanštiaka, ktorý po komorovej rane neurobil ani krok.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 8.4.2014 o 19:40

Dnes mi volal kamarat, ze jeho Titan 6 neodpaluje fabicke patrony Barnes TSX 9,3x62. Z 10 patronov mu 2 uplne neodpalili, ostatne musel odpalit na viac krat. Neviete, cim to moze byt? RWS mu odpalilo bez problemov. Na zapalke su viditelne stopy udernika. Ja pouzivam Barnes TSX v kalibri 9,3x62 taktiez, zatial bez problemov (zbran Mauser M 03). Patrony mame z rovnakej serie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 27.8.2013 o 19:32

Kazdemu podla jeho gusta, ja si myslim ze stare zbrane zvucnych znaciek maju a aj budu mat svoju hodnotu aj uplatnenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 27.8.2013 o 12:14

vyzera hrozne..ale zbran je to velmi dobra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 27.8.2013 o 12:13

Staré zbrane som mal,som rád že sú preč.Neboli až také úchvatné ako ich tu niektorí ospevujú. Nová zbraň je predsa len nová!Načo si budem kupovať staré haraburdy, a také reči niektorých ľudí tu na fóre ako stačí guľovnicu pucovať raz za rok a podobne, hádam nemyslíte vážne. Však 80% poľovníkov si zbrane zhumplovali svojou nedostatočnou údržbou, a nie že nekvalitným materiálom hlavní alebo podobne.Treba sa držať pravidla - nie som tak bohatý aby som si dovolil kupovať lacné veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.8.2013 o 10:29

kluka záveru na tom marale vyzerá hrozne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tthunt, 27.8.2013 o 10:17

Kto by chcel vyhodne Marala: odkaz alebo X bolt pod 1000,- odkaz tieto zbrane su komplet tzn. 100% vyrobene v Japonsku. Do EU iba pricestovali, cez USA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Antonio Zoli AZ1900 BAVARIAN LUXUS vs Browning Eurobolt II (autor: PETAJKO).

off pista64, 27.8.2013 o 10:15

Petajko chceš meniť kaliber alebo značku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.8.2013 o 10:03

urssus presne tak som to myslel, staré zbrane sú poctivé. dnes sa šetrí všade a na všetkom, výroba zbraní asi nebude výnimkou. samozrejme hovorím o zbraniach v nižších cenových reláciách. Mne sa len zdá lepšie kúpiť zachovalú staršiu zbran ako nejakú novú z kategórie lacnejších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 27.8.2013 o 9:56

S Ondrikovim komentarom nemozem celkom suhlasit. Suhlasim s castou o starych zbraniach, tiez mam pri nich pocit, ze su take "poctive". Ja najcastejsie polujem s CZ 550 Ebony Edition a spomínané chyby som po dvoch rokoch nepostrehol. Az na tuhu poistku, ktora by naozaj potrebovala kompletne prerobit tej zbrani nemam co vytknut. A to nestoji ani 1000€. Samozrejme ze je na trhu vela kvalitnejsich aj vzhladnejsich zbrani - Sako, Mannlicher, Sauer, Blaser a kazdy si moze vybrat podla hrubky svojej penazenky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.8.2013 o 9:44

Mal som Browning Eurobol v kal.7RM....nikdy ma nesklamal. Ak budem chciet magnum solo gulovnicu..kludne si ho kupim znovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.8.2013 o 9:37

co ja mam info o Brow.tak zasobnik na nom bol made in japan ale flinta Belgium Herstal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.8.2013 o 9:20

Čo tak čítam diskusie o zbraniach tak dnes asi každá gulovnica v cenovej relácii 1000 euro má dosť chýb. Niekto spomína nekvalitný brunír, hrdzavenie, neodpálenie rany a iné. Sú to v podstate pušky v najnižšej cenovej relácii, pretože to čo sa predáva ako nová puška za ešte nižšiu sa puškou ani často nedá nazvať. Dnes keď vezmem do ruky staršie zbrane /zkk a pod./ tak na nich nenájdem spomínané chyby, niečo na tých starších zbraniach asi bude, čo myslíte? Dnes sa už všade šetrí a robia to aj výrobcovia zbraní. PS.: chcel by som vidieť takého roslera, tikku a pod. po 20 rokoch používania... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 26.8.2013 o 22:31

tthunt, tie naklady na dopravu az take zavratne nie su. Je prvda ze niektore modely browning sa robia v japonsku tak ako niekolko dalsich znaciek, aj americkych aj japonskych, kvalita hlavni je velmi dobra... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Antonio Zoli AZ1900 BAVARIAN LUXUS vs Browning Eurobolt II (autor: PETAJKO).

off Daniel8, 26.8.2013 o 22:28

Robia Browing Eurobolt aj v 308 win. ? Nenasiel som zatial... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 26.8.2013 o 20:53

Roslera som kupil v roku 2006 a predal rok na to pre tie iste chybicky ako uvadza Pepies. Zbran mi neprebila v klucovy moment pre nespolahlivy zasobnik v ktorom uviazol naboj..kal. 7x64. Nebyt neuveritelnej nahody tak toho jelena hladam dodnes :-) Gulove Browningy sa vyrabaju v Japonsku. Ked sa zamyslim ake vysoke dopravne naklady su nutne na dovoz tychto zbrani do EU a aka je ich cena v EU tak kvalita pouzitych materialov mi moc nevonia.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 26.8.2013 o 20:48

Ani Rossler už nemá hlavne od LW,to čo išlo od nich na východ je uplná katastrofa,jednoducho nestíhali,tak išla dolu kvalita.A v SR sú už 2 puškári-len čo ja viem,čo menili laufy od LW a už vám to neurobia ani za svet-z toho istého dovodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pepies, 26.8.2013 o 20:20

Slavis chcel vy som pogratulovat Váwmu otcovi ze je spokojny s puškou Rossler ja osobne som ju mal medzi prvymi na slovensku a tesil som sa z nej 2x ako vetšina majitelov ruskych zbraní -ked som ho kúpi a ked som ho rychlo predal.Zbran mala problemy so spuštou a zasobnikom nakolko zasobnik bol na 7 druhov kalibrov a nefungoval ako mal a to iste mozem povedat aj o 5 ranovom zasobniku,puzdro zaveru nastriekane ciernou farbou co sa olupuje a ani tej 3 polohovej poistke son neprišiel na chut.Apropo to ze ma hlavne od L.W neviem ci je nejaka vyhra lebo L.W isiel s kvalitou dolu.Kedze mi dost zbrani preslo rukami mal som moznost vyskusat aj Browing a ten je s kvalitou aj spracovanim uplne niekde inde a podla mna sa oplati za neho priplatit lebo cenovy rozdiel medzi Rosslerom a Browingom neni az taky velky,ale kvalitatívny rozdiel veľky je.pre doplnenie L.W nerobi a ani nerobil hlavne pre fi.Blaser.Blaser ,Sauer a Mauser patria pod jedno konzorcium a hlavne si vyrabaju sami z ocele od fi.Bohler steel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Pepes33, 26.8.2013 o 20:13

Keď som kupoval guľovnicu, tak som vyberal medzi Roslerom, Tikkou, Browningom. Ale top bol pre mna Tikka a Browning, nemám nič proti Roslerovi, nikdy som ho nevlastnil, ale moji 2 kamaráti mali s Roslerom zlé skúsenosti, 3 krát sa im stalo že im zbraň s kvalitným strelivom neodpálila, iba to cvaklo, pravdepodobne niekde vo vnútri bola konštrukčná chybička, boli v kalibroch 9,3x62 a 308W. Takže jedna značka bola vyradená. Ohmatal som si Browninga - kamarát ho má v 30-06, no nesedel mi, akonáhle som chytil Tikku, padla mi ako uliata, mám ju už 3 roky, tiež má svoje muchy, ale čo sa týka presnosti a funkčnosti jej častí, nikdy ma nesklamala. Nie je to žiaden TOP, ale keď si už človek zvykne na nejaký štandart, tak by sa ťažko vracal ku niečomu horšiemu. A určite ak by som kupoval ďaľšiu guľovnicu, tak pod úroveň Tikky nepôjdem. Páči sa mi Sauer 202 Highland, alebo na šúlačku Steyer Manlicher Ultra light. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Slavis, 26.8.2013 o 18:48

S tym, ze otcovi vydrzala som len narazal na spolahlivost zbrane. Co sa tyka zbrani mal som to stastie a naozaj vela zbrani mi preslo cez ruky a Rossler je podla mna kvalitna znacka (nehovorim ze jedina) uz len ked sa na nu detailejsie pozrieme - vyrobca hlavni lothar walther vyraba hlavne aj pre Blaser. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

off BLEIKER, 26.8.2013 o 18:45

somin 75-ja by som v tomto prípade srdce vynechal a dal na to,aké má zbran funkcie a ako mi "sedí".Dizajn je až niekde potom.Slavis-aj moj otec má šKODOVKU EšTE Z čIAS,AKO SA ZAčALA VYRáBAT,a som si istý,že nie je kvalitnejšia ako napr.Ford.Mysliet si,znamená......vediet.Neberiem ti tvoj názor,ale skus íst do obchodu,ohmataj si Eurobolt ,DETAILNE sa s ním zoznám a možno zmeníš názor.A možno aj nie.....A uved,ak sa ti zdá,prečo je z tvojho pohladu ten pomer lepší u toho Rosslera,bude to prínos pre diskusiu.Každý odborný názor sa cení a je tu vítaný.A zároven tým možeš prispiet zadávatelovi témy k rozhodnutiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Slavis, 26.8.2013 o 15:51

Vobec si nemyslim, ze by mal Rossler zle meno, pomer cena/kvalita je si myslim jeden z najlepsich prave pri Rossleroch, konkurencia je vsak medzi obdobnymi znackami velka a asi zalezi naozaj len na tom osobnom pocite zo zbrane, nepochybne aj Browning su dobre aj ked som nemal moznost vyskusat, len ci tam nehra skor rolu, ze je to znama znacka. Titan 6 ma otec, kupoval to hned ako sa zacali vozit na Slovensko a pouziva ju stale do teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off somin75, 26.8.2013 o 9:23

Rossler , Tikka , Browning Eurobolt , X- bolt , Haenel Jager 10 alebo Zoli ... Podla mňa sú kvalitné všetky . Treba si ich vyskúšať a srdce nech rozhodne . Kaliber 7 x 64 je tiež výborný.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 25.8.2013 o 20:29

Keď už v tejto cenovej hladine,tak by som radšej siahol po Tikke,alebo tejto zbrani odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 25.8.2013 o 19:50

ani nie tak zlý len by som povedal,že cena nepriamo úmerná ku kvalite :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 25.8.2013 o 19:43

To má ten Rossler až také zlé meno alebo je aj tak zlý? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.8.2013 o 9:31

Rossler v prevedení LUX podla mna nie je hoden tých penazí,oproti standard verzii je to takmer identická pažba.EXKLUSIV je už niekde inde,ale aj cenou.Browning Eurobolt je bez nadsázky pre bežného a dokonca aj náročnejšieho polovníka vynikajúca zbran so všetkým,čo má polovná zbran mat.Od poistky-skutočne vynikajúcej,cez slušnú spúšt a super ergonomiu pre strelbu s optikou.Nebojím sa povedat,že jedna z TOP zbraní ,ak beriem do úvahy pomer cena-výkon.Jedinou nevýhodou je skutočne malý rozsah kalibrov,v ktorom sa vyrába,ale ak sa niekto do nich "trafí",tak bud má zbran na celý život,alebo sa snou bude pri prechode na zbran vyššieho levelu len velmi tažko lúčit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Jager68, 24.8.2013 o 18:22

Ked pozries na SAKO Bavarian a Brow. Eurobolt...takmer identicke zbrane..akurat poloha poistky a naozaj minimum drobných rozdielov.. Rossler alebo Eurobolt??...osobne beriem Browning ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lisiak73, 24.8.2013 o 16:01

Naposledy ked som pozeral "sako"tak nestál ani 1500.Asi mali nejakú akciu.O tom náraste som nevedel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.8.2013 o 15:56

lisiak browning eurobolt 1290, x bolt 1090, Sako hunter 1620 - blízko ani veľmi nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 24.8.2013 o 15:45

Bez diskusie by som zobral Eurobolt.Mal som obe zbrane v ruke,a Eurobolt na mna pôsobil masívnejšie a dôverihodnejšie.Zase treba uvážit,že Eurobolt je už cenovo pomerne blízko ku golvnici "Sako".Takže je to na rozmyslenie.Ja osobne už dlhšiu dobu poškuľujem po Browningu X-Bolt.Zatial ma ale moja stará zbran nesklamala,tak to nechávam tak:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 24.8.2013 o 11:22

Aj ked sa zase raz uplne odbocilo od temy, osobne nevidim funkcnost v priamotaznom zavere maralu. Je to len horsi poloautomat. A k teme, urcite by som uprednostnil Browning pred Rosslerom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 23.8.2013 o 18:51

Lišta sa dá zrejme aj zložiť z flinty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 23.8.2013 o 18:50

Edo ja suhlasim so vsetkým...dokonca by som to bral ako alternativu k R8... tu celkovu dlžku nevies? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.8.2013 o 18:48

Edu len sa nenechaj zmýliť fotkou ktorá je prezentačná!To drevo v skutočnosti také nieje teda aspon maral čo som držal ho také nemal a mal ho ten s príplatkom.Ale samozrejme na všetkom sa dá dohodnúť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2013 o 18:43

Jager68 samozrejme za drevo sa dá i priplácať ako i u iných zbraní u blasera o tisíce euro atd. Maral má však výhodu že sa v biednom dreve ani nerobí a každé je naozaj nádherné . Spúšť je bez napináčiku ake je to u amerických zbraní a luxusnejších zbraní europskych zvykom . Je však štelovateľná . To že má jeden obchod cenu 1990€ ešte nič neznamená . Je to novinka okrem toho konštrukcie ktorá je uplnou novinkou . Na blasera stojí len kufrík 340€ tu je v cene . Kanelovaná hlaveň u blasera je zase za 1200€ tu je tiež v cene , nadhánková lišta svetlovodné mušky . Cena kvalita dezing je v pomere kvalita & cena podľa môjho subjektívneho názoru výborná . K tomu 10 ranový zásobník na nadhánkach je tiež plusom . Nevidím dôvod špekulovať nad iným drevom v 3 je excelentné odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM