Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

strelivo Barnes vaše skúsenosti - diskusia

autor: off vladik153
pridané: 27.6.2013 22:36

ma niekto skusenosť so strelivom Barnes TSX raž 7x64 ake to ma vlastne vlastnosti


počet zobrazení: 31 624
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off xwolf, 11.10.2020 o 0:00

Maťko, zodpovedne strieľať zver na takéto vzdialenosti chce po prvé zodpovednosť, po druhé tréning. Ja sa takej streľbe venujem už pekných pár rokov. Poviem ti jeden príklad. Niekedy pred 15 alebo viacerými rokmi som stretol na strelnici partiu troch poľovníkov, z ktorých si jeden práve kúpil guľovnicu 7mmRM a nejaké strelivo. Vtedy bola u nás funkčná 300m strelnica. Veľkolepo si vyložili terč diviaka na 300m a išli na vec. Puška bola údajne z obchodu nastrelená na 100m. Z piatich pokusov jedenkrát trafili diviaka na prednú nohu.... Na moju otázku, aké tam majú strelivo a akú robili korekciu mi odpovedali len menom výrobcu streliva. Ale nezabudli dodať, veď to je 7mm RM, tristo metrov je nič. No "nič" bol ich výkon. Kým to na toho jeleňa odpáliš, doporučujem viackrát navštíviť strelnicu, ideálne s niekým kto naozaj vie niečo o streľbe na dlhšie vzdialenosti. Keď si prakticky odskúšaš svoje možnosti na 300m a uvidíš reálny pokles strely, potom sa dá uvažovať nad ďalším krokom. Úplne minimum je aspoň nejaký diaľkomer, dvojnožka a malé vrecko dozadu pod pažbu. Ak nie je v tvojom revíri možná streľba z ľahu, potom treba na strelnici potrénovať simuláciu streľby z posedu, alebo inej stabilnej polohy. Na toto všetko ti je zatiaľ RWS HIT úplne zbytočné, pretože pri tej cene toho moc nenatrénuješ. A dať tri rany niekam do papiera a odbaviť to vetou, že to je dobré, to je práve tá úplná absencia zodpovednosti. Mám ten kaliber, lovím s ním aj na bežné krátke vzdialenosti, aj na podstatne dlhšie, ale to nie je všetko len o kalibri 7mmRM. Mimochodom, ak máš 7x64, tak v nej ten RWS HIT letí podľa papierových údajov iba o 30m/s na ústí pomalšie ako 7mmRM. Zver si tých 150-200J rozdielu v energii na 300m nevšimne. Zato blbo umiestnenú ranu určite áno.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-127 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 8.4.2012 o 9:57

Ma niekto skusenost so strelou Barnes TSX v kalibri 7 mm rem mag? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

on sosna, 24.12.2008 o 22:10

Máš pravdu je to přeně jak povídáš, byly tam nějaké úrazy po odrazu těchto střel, už to mají zakázané. Sám jsem ty střely nezkoušel tak nevím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off vlcindol, 23.12.2008 o 20:32

Chlapi, niekde som čítal, že v Nemcku tieto strely zakázali. Poľovníci sa postrieľali, pretože strela si drží svoju celistvosť a odráža sa - po náraze mení smer dráhy. Viete niečo viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off miko, 17.8.2008 o 7:39

tak do 30-06 by som ti odporucil strelu XLC 11,7 g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off alfa, 16.8.2008 o 20:11

Išlo by o 30-06. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off lovecccc, 15.8.2008 o 21:13

V poľovníctve a rybárstve strelu TSX hodnotili v celu dobre - testovali ho v kal. 6,5x55 SE - a je tam aj popis strelených kusov asi desať ich bolo . INáč čítal som v českej myslivosti článok od SaB kde písali že je to strelá vhodná na strelbu na kratsie vzdialenosti na vačšiu zver . V magnuum kal . 7mm REm mag a 300 WM su vraj výsledky perfektné . A tiež na českom fore bol príspevok že s TSX v 7x64 su dobré vysledky - chlap tam píše ako strelil dvoch diviakov jednou ranou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off miko, 15.8.2008 o 18:29

ja by som ti otporucil Barnes TSX Triple Shock do 7x64,ja s nim polujem a zatial v pohode.V PaR som cital ze touto strelou prestrelil 8 cm strom a este strelil lan.Napis do akeho kalibru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 121-127 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM