Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

strelivo Barnes vaše skúsenosti - diskusia

autor: off vladik153
pridané: 27.6.2013 22:36

ma niekto skusenosť so strelivom Barnes TSX raž 7x64 ake to ma vlastne vlastnosti


počet zobrazení: 31 700
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off xwolf, 11.10.2020 o 0:00

Maťko, zodpovedne strieľať zver na takéto vzdialenosti chce po prvé zodpovednosť, po druhé tréning. Ja sa takej streľbe venujem už pekných pár rokov. Poviem ti jeden príklad. Niekedy pred 15 alebo viacerými rokmi som stretol na strelnici partiu troch poľovníkov, z ktorých si jeden práve kúpil guľovnicu 7mmRM a nejaké strelivo. Vtedy bola u nás funkčná 300m strelnica. Veľkolepo si vyložili terč diviaka na 300m a išli na vec. Puška bola údajne z obchodu nastrelená na 100m. Z piatich pokusov jedenkrát trafili diviaka na prednú nohu.... Na moju otázku, aké tam majú strelivo a akú robili korekciu mi odpovedali len menom výrobcu streliva. Ale nezabudli dodať, veď to je 7mm RM, tristo metrov je nič. No "nič" bol ich výkon. Kým to na toho jeleňa odpáliš, doporučujem viackrát navštíviť strelnicu, ideálne s niekým kto naozaj vie niečo o streľbe na dlhšie vzdialenosti. Keď si prakticky odskúšaš svoje možnosti na 300m a uvidíš reálny pokles strely, potom sa dá uvažovať nad ďalším krokom. Úplne minimum je aspoň nejaký diaľkomer, dvojnožka a malé vrecko dozadu pod pažbu. Ak nie je v tvojom revíri možná streľba z ľahu, potom treba na strelnici potrénovať simuláciu streľby z posedu, alebo inej stabilnej polohy. Na toto všetko ti je zatiaľ RWS HIT úplne zbytočné, pretože pri tej cene toho moc nenatrénuješ. A dať tri rany niekam do papiera a odbaviť to vetou, že to je dobré, to je práve tá úplná absencia zodpovednosti. Mám ten kaliber, lovím s ním aj na bežné krátke vzdialenosti, aj na podstatne dlhšie, ale to nie je všetko len o kalibri 7mmRM. Mimochodom, ak máš 7x64, tak v nej ten RWS HIT letí podľa papierových údajov iba o 30m/s na ústí pomalšie ako 7mmRM. Zver si tých 150-200J rozdielu v energii na 300m nevšimne. Zato blbo umiestnenú ranu určite áno.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 11.7.2013 o 8:07

Hyperon nakolko maš Brno 98 v 7x64 rozhodne by som strielal Sako hamerhead je to cenovo dostupne strelivo cca 30 eur krabica.Alebo si najdi šikovneho prebijača ktory ti spravi naboj presne na tvoju pušku osobne som robil 2 ludom naboje so strelou Nosler Accubond a spokojnost maximalna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 11.7.2013 o 0:39

patram po nete, ale akosi sa neviem dopatrat k tomu aky vyvrt ma moju Brno98 7x64. ak niekto viete, dajte mi vediet, lebo som prave v stadiu ked som minuly rok konecne sekol so S&B strelivom a teraz hladam nejaku vhodnu nahradu. Sako Arrowhead bolo fajn ale motaq ma upozornil ze na vacsie vzdialenosti uz to nie je celkom ok, Norma Vulkan je v pohode, ale zase nie je najlacnejsia, takze informacia o vyvrte na mojej B98 mi moze usetrit aj cas a aj financie pri hladani toho najvhodnejsieho streliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.7.2013 o 21:55

hyperon to čo napísal maska neznie vôbec divne...plidinsky napíš konkrétne značku alebo r.v. zbrane..napríklad NoslerCustom® Trophy Grade™ nesedel cz550-tke a helix to opieral o seba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 10.7.2013 o 21:36

Normalny vyrobca striel uvadza ake je potrebne minimalne stupanie vyvrtu na ustabilizovanie strely , a kazdy vyrobca zbrane by mal uvadzat ake stupanie vyvrtu ma kazda jeho zbran,, a podla toho si treba vyberat konkretne strely alebo strelivo , napr. Berger vyraba strely kalibru .22 od vahy 52 gr po 80,5 gr a k tymto strelam su postupne odporucane stupania 1:8 az po 1:14 , existuju aj prepoctove tabulky v excely kde sa da vypocitat presne ci konretna strela pri urcitej rychlosti bude stabilizovana, nestabilna, alebo prestabilizovana - to hrozi aj strhnnutie v drazkach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off plidinsky, 10.7.2013 o 20:02

hyperon: tento problém, ktorý opisuje MMasska som mal - v .222 rem - nedokázalo to ustabilizovať, dokázal som sa na 100 m dostať do sústrelu 5cm, ale strely lietali "na plocho", takže si ani neviem predstaviť ako by to pôsobilo pri terminálnom lete.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 10.7.2013 o 18:50

MMasska, celkom ma zaujal tvoj prispevok. to co si napisal znie sice divne, ale ma to aj hlavu aj patu. otazka ale ostava, co si mam predstavit pod pojmom starsie zbrane? chcelo by to trosku viac specifikovat. myslim ze je tu viac ludi ako som ja, ktori toho o balistike nevedia toklko ako ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 10.7.2013 o 14:37

Peter, uz sa mi minaju a chcem vyskusat nieco nove. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.7.2013 o 12:41

nofi v 9,3 nechaj KJG..tam je to predsa o.k.??..ci nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 10.7.2013 o 10:53

Pride cas, ked nam zakazu pouzivat strely s olovenym jadrom. :-)) S Barnesom nic nepokazis, vyskusaj si ich a uvidis. Mne osobne sa neskutocne osvedcili v 7 mm rem mag. Planujem Barnes vyskusat aj v 9,3x62. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 28.6.2013 o 19:09

Srielal som KJG v kal. 7mm rem.mag. 6,75g a 1150m/s...dlžka hlavne 56cm. žiadny problem s presnosťou. Zbran Browning Eurobolt. TTSX,MRX, a podobne by mal laborovat Federal. Aj Blaser to laduje v 300 Blaser magnum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 28.6.2013 o 17:37

ok pani nasiel som si trochen casu tak pridam aj ja cosi ! Moj postreh je jasny aj ked monolity nemam rad ale to je len moj osobny nazor !Rado napisal dobre ano su to odlisne streli co sa tyka rozkladu ale tvar maju rovnaky KJG -MJG ako aj TTSX su moderne streli ktore su sice velmi prestne s dobrou ucinostou ale velkym ALE ....!? a to znamena ze tieto streli tym ze su monolity su lahke a aby dosiahli ako taku vahu tak ich natiahli co by as tak nevadilo cely svar je ze su tam odlahcovacie trecie osadenia a to aby zrychlili strelu a nie kazdy TWIST hlavne to utiahne s tych starsich zbrani by som to nestrielal vlastna skusenost je ze ta strela je rozkmitana a hrot nerotuje len v osi ale spica opisuje elipsu ako je rozkmitana a neni ustabilizovana co sa vam nemusi tak ani prejavit v prestnosti v vonkajsej balistike na kradsiu vzdialenost ale najhorsie je terminalna bylistyka ak hrot pri sekundari je natoceny cela strela ma tendenciu tocit sa za hrotom a uz nejde priamo ale sa zvrtne a v najhorsom pripade zacne rotovat po dlzke a uz strela sa nebude spravat a otvarat ako ma a ako bola konstrukcne riesena ale neredvidatelne a co je horsie nikdy nebudete vediet kade vyleti von.Netreba hladat chybu v municke alebo v konstrukcii streli ale skor v tvare streli a ze nebola navrhnuta na stare twisti. toto je len moja rada aby ste sa nehrnuli bezhlavo do kupi vecsieho mnostva sice super streliva bez toho aby ste si ho neodskusali! Ak mate starsiu zbran hladajte klasicke hladke torpedove streli vyvazeneho typu :-D s pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off OndrejP, 28.6.2013 o 15:41

Chtěl bych se zeptat, která munička laboruje střely Barnes TTSX? Nemůžu to nikde najít:/. Díky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.6.2013 o 15:13

rado100 - máš pravdu. KJG som študoval aj by som ho vyskúšal ale p. Jedlička predáva len 50ks balenie, čo je pre mňa na vyskúšanie zbytočne moc... sumcar - vďaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 28.6.2013 o 14:20

Barnes má s KJG alebo MJG spoločné iba to že je to monolit. Princíp riadenia rozkladu je diametrálne odlišný. Barnes sa po náraze otvára do tvaru písmena X pričom zostatková hmotnosť strely sa blíži k 100%. U KJG a MJG sa predná časť až po zápich celá fragmentuje a zadná časť zostáva v celku. Čiže zostatková hmotnosť je vždy menšia ako 100%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 28.6.2013 o 12:50

u Frana alebo aj Jedlicka ich ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.6.2013 o 10:59

chlapi kde to kupujete? je to veľmi podobné KJG ale predpokladám že lacnejšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 28.6.2013 o 9:57

Ja pouzivam ale TTSX v 7 mm rem mag (original barnes). Excelentne rychlo sa otvara, nepodlieva ani pri strelbe na kratsie vzdialenosti. Priestrel vzdy na 100%, aj tazke kusy. Strelu som nasiel iba raz, ked som strielal kolmo na hlavu. Strela spravila ukazkovy hrib. vid: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 28.6.2013 o 0:10

V polovnícte bol dávnejšie o tom článok,čo to používa/l kolega v susednom PZ si to chválil,a bolo to v 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off Walter, 26.5.2013 o 10:33

sosna, 24.12.2008 o 22:10 "Máš pravdu je to přeně jak povídáš, byly tam nějaké úrazy po odrazu těchto střel, už to mají zakázané.Sám jsem ty střely nezkoušel tak nevím."............................................................. Zas sa tu objavil voľáky obchodníček s Vlašimáckym strelivom, ktorý zhovaďuje pokrok. Radím mu, nech si pozrie program v posledných rokov vývoja monolitických striel u renomovaných muničiek v Europe, nie len v zámorí. Opak je pravdou, že v Nemecku sú zakázané monolity. Štatistiky posledných rokov ukazujú, že ich obľuba u poľovníkov stúpa. Boli niejaké úrazy na spoločných poľovačkách v jednej oblasti, a hneď to niekto využil a zrejme si prihrial na tom politickú polievočku. Na čas boli v tejto oblasti monolitické strely na spoločných poľovačkách zakázané, až kým sa časom nepotvrdilo, že príčinou úrazu neboli monolitické strely, ale nezodpovední šúsuchtiví strelci. Výsledky výskumu Európskeho skúšobného ústavu DEVA v spolupráci s niekoľkými stovkami poľovníkov v rôznych oblastiach Nemecka hovoria niečo iné ako tu šplechol od pása "sosna". Naopak monolity sú preferované pre ich výborné bal. vlastnosti, vysoký stop efekt, pritom šetrnosť k divine. V neposlednom rade majú minimálnu ekologickú záťaž na prírodu ako ostatné strely s obsahom olova. V poslednej dobe sa ozývajú práve hlasy, aby boli v niektorých oblastiach práve zakázané strely s obsahom olova, ako sa to deje aj so zákazom používania olovených brokov v brokových nábojoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off lupty, 6.11.2012 o 10:54

Ja používam TSX v ráži 7x57 a zatiaľ absolútna spokojnosť. Strela je presná, priestrel v každom prípade a musím si poklopať z 10 kusov ulovenej zveri s touto strelou, každý zostal v ohni. Takže maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off Walter, 6.11.2012 o 10:09

Barnesy TSX 11,5g v 7X64 strieľam pár rokov, maximálna spokojnosť na vysokú, diviačiu a aj srnčiu, nadmieru presné. Výborný stop efekt, vždy prestreľujú, zver dobre vyfarbí, minimálne podliatiny, a hlavne žiadne rozprášené jedovaté olovo v divine. Používam náboje s vlastnou laboráciou, strely som zakúpil v Midway Deutschland. Podobný účinok s dobrou presnosťou majú aj Hornady GMX 9g, tie som si začal laborovať do 7x57, skúsenosti zatiaľ malé, avšak pozitívne. Po dvoch kusoch vysokej - špicáky, obidva priestrel prednej komory,(I.cca 90m-priestrel spodnej časti srdca, na mieste,....II.cca 140m priestrel pľúc, bez zásahu srdca, rana trochu zošikma cez bránicu, cca 30m od nástrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off lubos2, 15.10.2012 o 18:25

Ja som tiež komunikoval s nofi-m uvedenou firmou. Boli veľmi ústretový, ale bohužiaľ v 8x57JS TTSX-ka barnes neplní :((. Vyrábajú len strely v ekvivalente .323, celé náboje nie. Bohužiaľ európsky kaliber... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 15.10.2012 o 17:46

Bongo, doviezol som si ich z CR. V CR ich predava odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off bongo3690, 9.10.2012 o 16:42

nofi chcem sa spytat ze kde si kupil origos barnesi lebo hladam na nete a nemozem najst ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 8.10.2012 o 18:56

Mmaska, pouzivam original patrony barnes ttsx ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

správca MMasska, 5.10.2012 o 22:32

nofi ale tiez tu strelu nemas od S&B ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 1.10.2012 o 18:49

Uz som strelil par kusov s Barnes ttsx. Jednu strelu som aj nasiel, pozri odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off BLEIKER, 14.9.2012 o 18:32

MMaska-moja reč!To nie je vyroba,ale degradacia všetkých ráží.Reči o tom,že už aj oni osadzaju kvalitne strely maju vypovednu lehotu JPP,je to totiž škoda striel ,ked s rýchlostami a energiou su o level nižšie ako ostatné muničky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off Jager68, 14.9.2012 o 12:29

V Rakusku je velky vyber streliva...tam sa to da zohnat. Aj v Zelenči...tam maju streliva až až na vyber. Ked este vyskušať monolit..skusil by som GMX od Hornady-ho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

správca MMasska, 14.9.2012 o 12:12

od S&B nechcem ani praznu nabojnicu oni keby vo vlasime dali aj KJG tak to doseru!!!! FUJ a nech si pohnevam kohokolvek mam na to svoje dovody ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 11.9.2012 o 15:50

Ja som začal používať TTSX od Barnes,ale nemám ešte veľa skúseností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off Jager68, 11.9.2012 o 10:11

TSX ano..ale nie od SB... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off vlcindol, 10.9.2012 o 13:55

Mám TSX 11,7g do 30-06 už 2 roky. Spokojnosť. Zatiaľ zakaždým priestrel, dobré farbenie, zver väčšinou v ohni, pri strele na bránicu (do stredu) max. do 100m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off bongo3690, 18.4.2012 o 14:22

zacal som polovat a tiez som rozmyslal nad tymto projektilom. chcem sa spytat ci je niejaky rozdiel v rozklade striel TSX a XLC za rady vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off glen, 9.4.2012 o 9:16

Tú naj skúsenosť mám s týmto: P7RE .V 7mm RM jeden z najvýkonnejších nábojov , pričom strela sa veľmi inteligentne správa na malú ,tak aj na veľkú zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 8.4.2012 o 21:56

Rozdiel medzi TSX a TTSX je ken v plastovej spicke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off britko, 8.4.2012 o 20:40

Používam ich 2roky a dostal som ich ako dar od dcéry,boli kupované v BB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off nofi, 8.4.2012 o 10:39

Britko, kupijes ich, alebo prebijas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strely BARNES TSX a XLC od Sellier & Bellot (autor: alfa).

off britko, 8.4.2012 o 10:33

Používam ich v 7x64 je to super strelivo,nieje to žiaden celoplášť,ktorý by sa odrážal.Má riadený rozklad,dobrú prieraznosť a je ozaj presná strela,ja používam TSX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM