Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vaše postrehy a skúsenosti s ďalekohľadmi FOMEI - diskusia

autor: off BasakNM
pridané: 24.5.2013 14:11

Zdravim, má niekto skusenosti so značkou Fomei?


počet zobrazení: 13 871
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 150 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rip-curl, 28.5.2013 o 14:50

Já jsem si koupil Fomei jako první puškohled. Mám to na kulobroku ZH a maximální spokojenost. Za ty peníze super zboží. Mám 2,5-10x50 s červeným bodem. Jinak jsem s tím ulovil první lišku na 70 metrů a rána přímo na Komoru. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarianJ13, 28.5.2013 o 14:46

to kaso79: ty si dal na odkaz iny model, treba si presne pozriet oznacenie. Ty si vlozil tento model: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 28.5.2013 o 9:11

Obchod Fomei ho ma lacnejsie ako odkaz od MarianaJ13, odkaz a ano velmi pekne je vidno za sera a tmy...to som zabudol napisat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarianJ13, 28.5.2013 o 8:16

suhlasim s kasom79, s týmto modelom je krásne vidieť aj večer: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 28.5.2013 o 7:33

BasakNM, ja mam Fomei (darovanemu konovy na zuby nehlad) 7x50 ZCF LEADER RNV, Night Vision SMC, ale som s nim spokojny...Ak mozem odporucit a chces ist do Fomei znacky, radsej tuto vyssieu triedu...Skoro za tie iste peniaze... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BasakNM, 27.5.2013 o 21:41

Edu: 2300 eur je na mna trochu privela :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.5.2013 o 19:21

v noci zvieratká spia načo noktovízor ? Tu je dôkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 27.5.2013 o 19:11

alebo trochu dosetrit, a radsej noktovizor ako dialkomer odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.5.2013 o 19:04

Ja by som Ti odporučil tento a dialkomer máš zdarma odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 27.5.2013 o 18:54

Radsej nieco drahsie ako ten fomei forester, stejne by si si casom kupil nieco lepsie, a ten forester by boli iba vyhodene peniaze. Ja som tiez mal kedysi lacnejsi dalekohlad a bol som rad ze som ho predal, znamy ma Nikon Action EX 7x50 a je s nim vcelku spokojny, (i ked ma na 7x nie velke zorne pole), alebo pozri DELTU z rady Titanium (8x56 ED, alebo ROH, ED je lepší , ROH je ľahší) Ak sa vsak zacnes zaujimat o optiku a jej chyby, zachvilu budes pokukovat po Swarovskom a podobnych superlativoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 27.5.2013 o 17:35

mal som fomei - nic drahe a stal uplne za hovno.. .resp este ho mam ako zalozny, ale sem tam s nim musim buchnut o strom aby sa hranoly vratili kam patria.. teraz mam nikon action 10x50 - spokojnost, aj ked pri porovnani s otcovim vortexom bol tiez niekde inde. ale aj preto je 5 x lacnejsi. takze na moje behanie po lese mi momentalne staci.. ale fomei uz nikdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off george, 27.5.2013 o 15:15

Nikon Action 7x50 mam a odporucam. Mal som aj Delta Forest 8,5x50, ale ten mi nejako nesadol. Opticky porovnatelny s Nikonom (moj subjektivny nazor, niektori mozu oponovat), ale priama konstrukcia mi nesedi. Ani ten novy system vysuvacich ocnic. Klasicke gumove pevne su pre mna lepsie a aj podla predajcov a servisakov trvacnejsie, spolahlivejsie. Ak nepotrebujes svetelnost ale nizku vahu na denne nosenie, chod do 8x40, alebo dokonca 8(7)x30(32), ci ake sa robia... Odporucam zvazit preferencie a podla toho vybrat, ale hlavne si dalekohlad vyskusat... Fomei by som nebral. Ja som nedavno riesil tento problem a skoncil som u tohto odkaz . A som nadmieru spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.5.2013 o 13:58

kašli na fomei , kúps si deltu forest 8,5x50 a budeš spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 27.5.2013 o 12:07

FOMEI šiel kvalitou zrejme dole odvtedy ako sa začal vyrábať v ĆíNE... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BasakNM, 27.5.2013 o 10:16

Ano myslel som pozorovaci dalekohlad. Zvazujem kupu noveho dalekohladu do 120 eur. Mam par vyhliadnutych: Nikon 7x50 Action VII,Fomei Forester 8x56, Delta Forest II 8x42 Ktory z tychto by ste mi odporucili? Dik za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozkoslivka, 26.5.2013 o 16:55

Vlastním Fomei Hunter 8x42, no oproti staručkej Zeiss Deltrintem 8x30 sa može schovať. Ja osobne do tejto značky už nikdy viac nejdem. Toľko moje pocity. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 26.5.2013 o 11:59

Páni a s Fomei Foreman 10x52 HTC nemáte niekto osobné skúsenosti? Na českých fórach ich dosť chvália. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keny, 26.5.2013 o 7:23

pisem ze ho nevlastnim nie ze som ho nedrzal v ruke.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.5.2013 o 13:33

keny a ako to vieš ked si ho ešte ani nedržal v ruke ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keny, 25.5.2013 o 12:56

nemyslel BasakNM skor pozorovaci dalekohlad? osobne ho nevlastnim ale viem ze bud fomei s ED sklami alebo dosetrit a kupit nieco lepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wincester, 25.5.2013 o 12:41

Ano mam skusenosti vlastnim fomej 7x50 zo svitiacim bodom, je vyborny drzi nastrel, viditelnost vyborna trchu mensie zorne pole a je na razi 308w. Mam aj nadhankovy tiez fomej 1,25-4,5 zo svietiacim krizom,prestny, drzi nastrel. Jednoducho spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Matejj, 23.5.2013 o 20:12

ja som si dnes obiednal MINOX 10x42 dúfam, že dobrá voľba brat ho má v celku dobrý a kvalitný a k tomu vychytaná cena .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off dubm, 23.5.2013 o 19:38

ja som mal fomeja ale po dvoch rokoch som musil ho každý tižden zošroubovať rozchadzal sa mi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jakub13, 23.5.2013 o 19:31

Zdravim. Potreboval by som poradit s vyberom dalekohladu. Chcel by som dalekohlad typu 8x56 a potreboval by som poradit s vyberom znacky. Do 300e. Potreboval by som to hlavne za sera. Dakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

správca admin, 16.4.2013 o 21:57

kutik alias Blaser300WM alias dedal alias .... nie, nie je čo vysvetľovať. Môj názor na takéto vyjadrovanie sa nezmenil. A ako vidím ani tvoje vyjadrovanie. A preto i na login kutik dávam BANN. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off snipko, 15.4.2013 o 9:55

Marian: je pravda že sa veľakrát platí za značku ale treba brať na vedomie aj záruku, spracovanie a kvalitu materiálov. Zase netvrdím že aj nikon je TOP optika. Je ale pravda že cez deň vo viacerých optikách rozdiel nezbadáš resp. nepostrehneš natoľko aby si vedel posúdiť kvalitu. Ako predajca o tom niečo viem a mal som možnosť vyskúšať v praxi veľa vecí a produktov ktoré by som si nikdy nekúpil a to boli aj svetoznáme značky, proste cena bola tak vysoká a neúmerná kvalite že to nestálo zato. ..Rozhodne by som nešiel do značky ktorá je pochybná už len názvom, ale človek sa učí na vlastných chybách a potom zistí že to nestálo zato a kúpi niečo lepšie. Sám som tým prešiel a poučil sa aj pri výbere optiky. Kúpil som Nikon 7x50 som spokojný, mám bushnel trophy 8x42 tiež spokjný, Delta 8,5x50 to isté. Človek zistí rozdiely za šera a v noci. Samozrejme keď už niekto porovnáva úplne rovnaké optiky malo by sa trvať na tom aby to boli ľudia s rovnakými veľkými očnými šošovkami, lebo práve to je častý problém pri posudzovaní optiky, že jeden človek má 25rokov a druhý 55rokov a potom sa neni čo diviť že každý z nich má iný pohľad na to ako v danej optike vidí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off kutik, 14.4.2013 o 23:33

sipik, v ludoch sa nevyznas, ale svoje zbrane vies zhodnotit spravne. Mas aj Hunterky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jozef, 14.4.2013 o 23:04

sipik správny postreh ešte si zabudol na jeden ak nie viac profilov...škoda slov na tekého chuda...a ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off sipik, 14.4.2013 o 22:42

Neviem, či ste si všimli, ale platí tu taká rovnica: Kutik = dedal = Blaser300VM = Blaser300WM a čo ja viem, čo tu ešte použil na prihlásenie. Ak som ešte niečo vynechal, opravte ma, pán ... ??? Ale podľa Vašich vyjadrení som pochopil, že táto stránka je len pre úbožiakov, čo majú radi Zeiss, majú j.ebnuté názory.... Proste Vy sa sem už ani nepozriete, lebo ste pre tento portál príliš dobrý, a vlastne Vás už ani nezaujíma. Teraz Vás prosím, kliknite na môj profil, pozrite si ho a dajte na základe toho nejaký koment.. Napr. skúste nezabudnúť nazvať moje zbrane humporami, nech nezostanem sklamaný, proste vyšantite sa, ak sa Vám chce. Mimochodom, sledujem Váš profil (niekoľko profilov) už dlhšie a som presvedčený, že to, čo predvádzate na tejto stránke, z Vás robí kandidáta na psychiatrické vyšetrenie, ktorého pokračovaním bude intenzívna terapia... Som presvedčený, že ste psychiatrický pacient, len ešte ste nedostali adekvátnu pomoc. :-) P.s.: A hoci na môj príspevok zareagujete skôr, než Vás odvezú ;-) Vedzte, že som sa tu vyjadril pre mňa v rozsahu dostačujúcom, a nebudem sa ďalej vyjadrovať ani k osočujúcim komentárom z Vašej strany a keďže Vašu osobu považujem za nedôstojnú akejkoľvek diskusie, považujem túto vec z uzatvorenú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off MarianJ13, 14.4.2013 o 21:48

snipko: ja ti neviem, ja som tym nikonom nikdy neprisiel na chut, vela sa sa u nich platí za značku a kvalita je uplne rovnaká, ako napríklad model, ktorý som spomenul, mozes si byt isty, ze ked sa dnes pozries cez jeden a zajtra cez druhy, tak v nich neuvidis ani najmensi rozdiel :-). Potom nastupuje psychika, kde si povies, ze nikon je lepsi, lebo ho vsetci poznaju nikona a tak dalej. Reklamacie? Myslim, ze ak nakupis u seriozneho predajcu tak s tym mat problem nebudes. Takze ja osobne nevidis dovod preco platit viac za nieco, co je rovnake a stoji to menej :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off snipko, 14.4.2013 o 19:25

Marian: tak to by som radsej bral Nikon 10x50 ako taku znacku.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off MarianJ13, 14.4.2013 o 16:35

mne sa paci ten model co si zvolil slotik, ak by som sa pozrel este po niecom podobnom, tak potom tento by som si zobral: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off agbar, 14.4.2013 o 14:40

Kutik, ked sem.pises, tak prosim ta pis nieco produktivne. V optike plati cena = kvalita, v tom mas moj plny suhlas, ale v tej teme nezakladaj dalsi ohen. Ked sem niekto da otazku k dalekohladu za 97 ecok, tak asi nema na swaro .... Ked si ty v inej lige / narodeny pod stastnou hviezdou, prip. skutocne sikovny slusny clovek ( v tom druhom pripade smekam klobouk)/ tak to prosim pochop. Clovek v inej lige tu take veci nebude riesit, zajde do obchodu , kupi....., ale ak sa niekto iny pre vyssiu radu rozhodne tak nacrie hlboko do rodinneho rozpoctu a na fore hlada rady a pre mnohyh je vysoka suma aj 100-300 ecok, pricom tu je ponuka vcelku roznoroda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off snipko, 14.4.2013 o 10:08

kutik: tvoje komentare hovoria za vsetko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off snipko, 14.4.2013 o 9:35

kutik: vidim že v tom máš naozaj prehľad keď tak píšeš...Každý si kúpi to čo mu dovolí obsah peňaženky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off kutik, 14.4.2013 o 9:09

snipko ani to Euro uz nie je to co byvalo. :o)) Za 120 eciek uz ani slnecne okuliare nekupis poriadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off agbar, 14.4.2013 o 9:01

Sak to, s tym registrovanim trieba nieco robit, ale to je na inu temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off snipko, 14.4.2013 o 9:01

myslím že v dnešnej dobe je naozaj veľký výber a to aj cenový..ale neznamená že optika za 120€ je úplný šmejd. ako delta 8,5x50.Netvrím že je TOP ale pre bežného poľovníka určite dobrá a kto má na viac nech si kúpi drahšiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off kutik, 14.4.2013 o 8:56

Never vsetkemu, co je v profile agbar. Ale mat 15 rokov a tento rozum by nebolo na zahodenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off agbar, 14.4.2013 o 8:51

kuik, na 15 rokov /tvoj profil/ si riadny borec, no radsej uz sem nic nepis, alebo az po tom, co si sam zarobis na swara a nie v tatkovej firme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 150 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov