Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aké víno k divine? - diskusia

autor: off Mysho22
pridané: 9.5.2013 23:19

Rád by som otvoril diskusiu ,ktorá sa bude uberať viacmenej smerom k vínu ktoré je neodeliteľnou súčasťou spoločenského života stretnutia poľovníkov ,ale aj k výberu vína k rôznym pokrkom pripravovaných z diviny a vôbec okolo všetkého čo vás napadne pri slovnom spojení víno a poľovníctvo.


počet zobrazení: 16 146
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-77 z 77 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off m98, 14.5.2013 o 12:34

Merlot a pinot noir môže byť. V dobrej spoločnosti s príjemnými témami. To pohladí dušu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 14.5.2013 o 10:12

Mrva Stanko Cabernet Sauvignon barrique ročník 2009 s dobrou divinkou je famózna kombinácia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alvin, 14.5.2013 o 9:02

príjemný deň, ako výrobca vína a poľovník musím len skonštatovať , že víno ako aj dobrá pálenôčka sú v rozumnej miere neoddeliteľnou súčasťou našej kultúry a v rozumnej miere vedia veľmi dobre poslúžiť ak si chcem niekoho uctiť alebo si len tak spríjemniť chvíle pri poľovníckych debatách .Zdôrazňujem ,že v rozumenj miere pretože inak to má presne opačný účinok..Stretnutie po vydarenej poľovačke v mojej pivničke je vždy krásny zážitok... Lesu Lovu ZDar .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 13.5.2013 o 12:04

Áno, pri stolovaní aperitív pred jedlom a počas konzumácie jedla a po ňom vínko. P.s- je dobré vedieť aspoň základy o víne a destilátoch, pretože niektoré značky vín a ich odrôd treba nechať aj niekoľko rokov dozrieť a až vtedy sú vhodné na konzum, kde sa prejaví ich kvalita a vlastnosti ( však kubik 856 ). Pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 7:31

pred jedlom niečo tvrdšie neuškodí, skôr naopak, no k jedlu a po ňom už by som ho neodporúčal. inak ja osobne najšastejšie jedlo zapíjam čírou pramenistou "necpaliankou". niekedy ani nevieme aké poklady doma máme :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 6:59

Slivovicu alebo hruškovicu zo zásady nepijem. Nikdy som nepochopil ako niekto môže obľubovať slivovicu alebo hruškovicu. Akákoľvek kvalitná hruškovica alebo slivovica nehľadiac na farbu je pre mňa len štiplavou vodou. Radšej uprednostním degustáciu dobrého bieleho alebo červeného suchého vína. Samozrejme všetko v rámci mravnosti a morálky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 12.5.2013 o 21:03

Víno zo zásady nepijem. Nikdy som nepochopil ako niekto môže obľubovať víno. Akékoľvek kvalitné víno nehľadiac na farbu je pre mňa len kyselou vodou. Radšej uprednostním degustáciu dobrej slivovice alebo hruškovice. Samozrejme všetko v rámci mravnosti a morálky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 12.5.2013 o 20:58

zdravím páni...vidím, že téma sa rozbehuje..no ja by som jednoznačne doporučil TOKAJ a druh či rok už nechám na každého...Tokajské suché, to je niečo...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 12.5.2013 o 20:44

Najlepšie ku všetkému a na všetko je Pukanské ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.5.2013 o 12:14

... a ešte k tomu s čistou hlavou a jasnou mysĺou :-o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.5.2013 o 12:05

tu je nazorna ukažka na Jarovi,že ked sa pije kvalitne vino da sa bez spanku vydržat celu noc a cely den:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.5.2013 o 11:36

Presný zásah :-o) P.s- pekný a daritelný deň želám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.5.2013 o 9:06

Jaro,kedže si ešte hore predpokladam že si stavil na kvalitu a nie na kvantitu,prijemny zbytok dna :):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.5.2013 o 1:05

Prioritná je samozrejme kvalita a pri nej treba prihliadať aj na množstvo, čiže kvantitu :-o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.5.2013 o 22:19

u mna Kabernet Savignon rose ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.5.2013 o 21:40

u mňa v poslednej dobe Frankovka modrá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 11.5.2013 o 21:18

Páni vidím ,že diskusia sa rozbehla ako inak v slovenskom duchu .... mrtvemu aj z ucha a podľa niektorých zápisov súdim ,že viacej volíte kvantitu pred kvalitou a teraz otázka do plena hladíte aj na kvalitu vínka či len stačí keď tečie .... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 11.5.2013 o 20:58

Tak daj vedieť kedy pojdeš okolo a zoberiem Ťa do pivnici ochutnať po našom okoštuvať :-)))), ešte sa tam zopár litríkov nájde :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 11.5.2013 o 20:52

to vieš, piť by pili, ale komu by sa už dnes chcelo okopávať, strihať, priväzovať, postrekovať ... a znovu dokola... neviem aké máte u vás vína ale chleba máte v pekárni vynikajúci, keď tadiaľ prechádzam vždy si kúpim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 11.5.2013 o 19:50

Chlapi slopať by ste slopali a vinohrad kopať nema do :-)))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 11.5.2013 o 18:00

lubenko-a nie len v našon združení ale aj v širokom okolí,na nás by si vylámali zuby aj na Prednaj hore ale čo už stále nám chutí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.5.2013 o 7:42

mlsrb,tak to v tom vašom združeni musite by dobra partia vyznavačou chlastu:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.5.2013 o 22:03

len ty tie tvoje deti uč radšej po hore chodiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 10.5.2013 o 21:39

goret-ked ja ti to len to tej hory furt chodím a na disko už mám deti,naznačuječ mi kde je viac opilcov alebo sa mám viac hudobne vzdelávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.5.2013 o 20:57

mlsrb, prečo aspoň občas nezájdeš na nejakú disko alebo ešte lepšie hudobný festival? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 10.5.2013 o 19:34

V mojom živote som nevidel tolko nadrbaných ludí ako na polovačkách a po nich ved vo víne je pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.5.2013 o 18:44

No a keď už "chlastať" alkohol, tak treba vždy kvalitný alkohol a nie "sračK. Každý pohárik naplno vychutnať !!! a nie len prevrátiť do seba aby som sa čím najrýchlejšie spil pod obraz boží. Fúúúúj................ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.5.2013 o 18:39

Podľa gastronómie podávame k červeným – tmavým mäsám červené vína, k svetlým-bielym mäsám podávame vždy biele vína. A vínko , najmä červené treba treba vedieť nielen správne podať ( teplota, otvorenie a odvetranie, poháre ) ale aj správne konzumovať ( „premiešanie“ v pohári, vizuálny kontakt, vôňa, premieľanie v ústach a neskoršie prehltnutie ). P.s- nebíčko v pusinke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 10.5.2013 o 9:23

Dúfam, že "neodeliteľnou súčasťou spoločenského života stretnutia NEOZBROJENÝCH poľovníkov"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 10.5.2013 o 9:19

k čomu je táto téma prospešná, okrem toho že sa marcelka zaregistrovala a prejavila svoje veľké celoživotné skúsenosti z pitia vína a znalostí kotŕb poľovníkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 10.5.2013 o 9:12

U mna zase nehra rolu farba, kvalita ale spolocnost a prilezitost pri ktorej sa pije...nazdravie a lovu zdar :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.5.2013 o 8:15

za to ale nemôže víno, na vine je žinčica :) táto téma by však mala byť o víne a divine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 10.5.2013 o 6:59

Mna napadlo v suvislosti s polovnictvom ze na znacke kvalite a farbe nezalezi. Dolezita je cena. Cest vynimkam :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 10.5.2013 o 6:47

Plzeň 12 :-) Pardon za nabourání tématu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 10.5.2013 o 6:25

cabernet savignon 2012 - neskorý zber z Dolnoohajskej pivnice k pečeným diviačím rebierkam :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.5.2013 o 6:14

k divine pasuje červené ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-77 z 77 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov