Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Tlmiť líšku po celý rok, alebo nie? - diskusia

autor: off jan2222
pridané: 9.4.2013 23:04

Líška je predátor, ktorý do našej prírody rozhodne patrí. Medzi poľovníkmi dosť často rezonuje téma, či ju tlmiť po celý rok, alebo nie. Konkrétne či ju tlmiť počas vyvedenia mláďat. Jední sú za, iní z humánnych dôvodov sú proti. Aký je váš názor?

počet zobrazení: 19 027
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off laco11, 23.8.2020 o 18:50

...je mi jasné, že v časoch mojej mladosti bola v Európe besnota a vakcíny neboli, ale chcem iba poukázať na to, že "vyštrílac" nevieme a chcem, aby si aj poľovníci na poliach uvedomili, že líška je živočíšny druh a v prírode má svoje poslanie. Samozrejme, že sa nebránim jej lovu a nikoho za to neodcudzujem, len neznášam chválenkárstvo a ľudskú nenávisť k predátorovi, ktorý skutočne nie je príčinou úbytku drobnej zveri. Určite líška nemôže za už skoro isté vyhynutie jarabíc, na poľovanie a bohaté výrady, ktorých ako chlapec nemôžem zabudnúť. Ja vítam zobudenie sa pána ministra pôdy a jeho prosby o vytváraní vetrolamov, rôznych alejí, úhorov a všeličoho možného čo v mojej mladosti bolo normálne a prirodzené a poskytovalo biotop pre drobnú zver a aj líšku v prirodzenej symbióze. No pán minister zabudol, že žijeme vo vysoko komerčnom prostredí, v ktorom už nikto nie je ochotný robiť niečo zadarmo. Aj dnešný veľko poľno gazdovia iba natŕčajú ruky k štátu, že bolo sucho a málo sa urodilo, ale neuvedomia si, že to sucho je tu aj preto, že všetci rozorali medze, ktoré boli prirodzeným vodozádržným prostriedkom. Prečo našim starým otcom vyhovovalo tolerovať aleje stromov, kríkov a zarastených medzí keď gazdovali na svojom, im tá pôda nechýbala? Teda hovorím, že líška aj keď u nás nie je riadne poľovne obhospodarovaným druhom si zaslúži našu pozornosť a aj pri love sa jej musíme zmocňovať s poľovníckou nóblesou, ktorá by mala byť vlastná každému poľovníkovi.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 182 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rys2, 28.8.2020 o 12:17

K teme prispevku z 9.4.2013 o 23:04, atd... Doporucujem precitat Anglicku wikipediu liska hrdzava, konkretne cast "rozmnozovanie a vyvoj" , "socialne a teritorialne spravanie" odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 26.8.2020 o 14:29

Reakcia na príspevok od rys2, 25.8.2020 o 16:58 :
...líška nie je škodlivá pre poľovnú zver. Líška je dravá zver, predátor ktorý sa živý aj poľovnou zverou. Nebohý Mráz (horár Sever) by povedal, že nežerie marmeládu (aj keď to tiež nie je pravda; videl som líšku ako konzumovala vyhodené kompóty)... A už viac k tejto téme nediskutujem, už som povedal všetko čo som chcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 25.8.2020 o 21:36

MMasska - kratky, zrozumitelny a velmi rozumny prispevok, palec hore! S ostatnymi kolegami v podstate suhlasim, co som aj vyjadril. Ps: po MMasskovom rozumnom prispevku nejdem uz pisat dodatok k mojmu dolunizsiemu prispevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 25.8.2020 o 20:59

Nuž líšok som sa už niečo nastrieľal. Vždy som začal sezónu okolo 1. decembra a končil koncom februára. Bola to prvá zver, ktorú som sa naučil vábiť. Vďačím jej za mnoho krásnych poľovníckych okamihov a skúseností. Čím som starší, tým menej ich lovím. Jednak sa stále nespamätali z mojich pochabých rokov a zároveň mám rád pohľad na krásne vyfarbenú líšku na bielom snehu. Samozrejme viem kde je problém. Som lenivejší! Už som sa ich nasťahoval vyše hlavy, obliekol som do kožuchov tri ženy...a doba sa zmenila. Dnes líšku privábim, odfotím alebo natočím a idem domov. Stačilo! Časom možno predám flinty, napíšem knihu a keď Boh dá budem sa venovať vnúčatám :-) Prehaňam! Nikdy som však líšky nelovil celý rok! Nikdy som nezdieľal názor, že ich treba vyhubiť. Vždy mali moju úctu a boli skvelým protivníkom. A ak mi má priniesť radosť len samotné ulovenie a starosť následné zužitkovanie, moja voľba dnes je jasná. Vravím... doba sa zmenila... ako my všetci. LaLZ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

správca MMasska, 25.8.2020 o 18:49

Páni páni aj keď sa tu odťahujete o slovíčka aj tak viem že vám ide o rovnaký cieľ. Veď každý dobrý poľovník vie sám vyhodnotiť situáciu v revíri či a kedy musí pristúpiť k lovu. Verím že sú združenia kde je doslova nutnosť zasiahnuť a redukovať početnosť lisky po celý rok nehľadiac na to že sú mláďatá a tak dostať líšky na únosnú úroveň populácie. Sám ale neverím že sa nájde poľovník ktorý by ich chcel vyhubiť všetky. Treba sa riadiť rozumom ale aj srdcom veď sme predsa poľovníci z veľkým zeleným srdcom. Či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off rys2, 25.8.2020 o 16:58

To, ze Ste videli /aj laco/, ze zajac sa pasie v blizkosti lisky, alebo ze liska prejde okolo pasuceho sa zajaca a z Vasho pohladu nejavila onho ani najmensi zaujem v ziadnom pripade nedokazuje , ze liska nie je skodliva pre polovnu zver. Uvedene veci totiz bezne vidiet u predatorov, ktore KED NELOVIA , nazivaju v symbioze s „obetou“ ba dokonca si aj pomahaju. Videl som to ako u dravcov na oblohe v sprievode spevavcov, ci na streche, strome, tak aj pri selmach v reviri, videl som to parkrat aj na rybach, kde obrovska hlavatka v tecucej vode a stuka na jazere „lezala“ v klude na dne a po jej bokoch v klidecku naukladane hufy bielych ryb... ale podme k liske ( ked bude cas, neskor dopisem). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 25.8.2020 o 14:52

Pre mňa osobne je líška poľovnou zverou ako každá iná. Nie je to triedny nepriateľ a určite nie chodiaci škodca. Už mnoho krát som pozoroval tesne vedľa seba zajaca (u nás len klasického "horského") a líšku, ktorá si ho ani nevšimla a ďalej sa venovala hľadaniu myší. Už dlhé roky líšku nelovím v čase vyvádzania mláďat, líška ako hociktorý iný živý tvor si podľa mňa má právo mladé vyviesť a "užiť", rovnako nestrieľam pár mesačné líščatá a líšky vo všeobecnosti "na stretnutie." Veľa krát som bol svedkom ako sa mladá líška tešila z rannej rosy počas slnečného rána a bláznila sa na lúke ako mladé šteňa, v takýchto situáciach ja osobne vnútorne nemám potrebu ani chuť ukončiť takúto radostnú chvíľu zvieraťa výstrelom. Samozrejme tlmenie ich počtu a udržiavanie primeraného stavu význam má, určite by som nenechal odísť líšku prašivú alebo s inými príznakmi choroby, rovnako líšku nepustím pokiaľ je ich zvýšený výskyt v intraviláne obce, kde chodia "kradnúť" sliepky či inú hydinu resp. sú ich počty na základe pozorovaní značne vyššie, rozšírenie chorôb či iné negatívne javy v "prebujnenej" populácii netreba podceňovať. A rovnako viem poľovnícky doceniť ich lov v mraze a na snehu, za pomoci vábenia počas kankovania, veď trofej statného lišiaka s pekným kožuchom určite správneho poľovníka poteší. Rozumiem, že poľovníci na "dolniakoch" líšku vnímajú možno trocha inak, predsa jej predačný tlak vzhľadom na skladbu zveri pociťujú viac ako v horských revíroch, kde nás skôr predačne trápia vlky či rysy a svojím výskytom i medvede. Preto neodsudzujem jej celoročný lov a už vôbec, ak s takým úlovkom poľovník naloží aspoň ako tak s úctou, určite si ju zaslúži, keďže je to prefíkaný, ale najmä mysliaci a cítiaci živý tvor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off laco11, 24.8.2020 o 16:22

Reakcia na príspevok od rys2, 24.8.2020 o 13:04 :
...možno by sa aj dala, ale ja to neviem posúdiť a už dlhé roky sa vláčim po revíroch s puškou, priznám, že v mladších rokoch som často mrzol na pasienku pod borievkou a čakal na kmotru a doma ma čakala pod duchnou vtedy ešte mladá žena. Bol to krásny poľovnícky zážitok a priznám, že vtedy často aj biznis. Vrátim sa však k človeku ak by nepriaznivo nevplýval na prírodu tak by určite v roku predchádzajúcom premnoženiu hrabošov si všimol, že aj kmotra vrhne viac líščat, že v semennom roku (rozumej vysoká úroda bukvy a žalúďa) svinka vo februári vrhne viac prasiatok. A naopak v nepriaznivých rokoch líška trpí prašinou, svinka sa nenahúka a čo čert nechcel príde KMO alebo AMO. Inak s tou líškou to je naozaj zaujimavé, ako keby bola nad všetkým, budem musieť začať čítať trochu viac odbornú literatúru, lebo človek sa učí do smrti a aj tak nakoniec odíde hlúpy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rys2, 24.8.2020 o 13:04

Udaj z Netu : v roku 1984, teda za jediny rok bolo v nasej republike 2 200 pripadov besnoty. Nedari sa mi ale dohladat udaje z predchadzajucich rokov, konkretne 1965-1980 a ostatne veci. Dodatok: laco- takze Ty zastavas nazor, podoprety vlastnymi skusenostami, ze liska sa neda vystrielat? Spravne, lebo ja tiez. A kedze LÍŠKA NIE JE ZIADNY ANJELIK, tak je namieste lovit ju priebezne pocas celeho roku vyraznejsie tam, kde su jej stavy privysoke. Samozrejme s rozumom, uctou, hrdostou a polovnickou noblesou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off laco11, 23.8.2020 o 18:50

Reakcia na príspevok od rys2, 23.8.2020 o 18:17 :
...je mi jasné, že v časoch mojej mladosti bola v Európe besnota a vakcíny neboli, ale chcem iba poukázať na to, že "vyštrílac" nevieme a chcem, aby si aj poľovníci na poliach uvedomili, že líška je živočíšny druh a v prírode má svoje poslanie. Samozrejme, že sa nebránim jej lovu a nikoho za to neodcudzujem, len neznášam chválenkárstvo a ľudskú nenávisť k predátorovi, ktorý skutočne nie je príčinou úbytku drobnej zveri. Určite líška nemôže za už skoro isté vyhynutie jarabíc, na poľovanie a bohaté výrady, ktorých ako chlapec nemôžem zabudnúť. Ja vítam zobudenie sa pána ministra pôdy a jeho prosby o vytváraní vetrolamov, rôznych alejí, úhorov a všeličoho možného čo v mojej mladosti bolo normálne a prirodzené a poskytovalo biotop pre drobnú zver a aj líšku v prirodzenej symbióze. No pán minister zabudol, že žijeme vo vysoko komerčnom prostredí, v ktorom už nikto nie je ochotný robiť niečo zadarmo. Aj dnešný veľko poľno gazdovia iba natŕčajú ruky k štátu, že bolo sucho a málo sa urodilo, ale neuvedomia si, že to sucho je tu aj preto, že všetci rozorali medze, ktoré boli prirodzeným vodozádržným prostriedkom. Prečo našim starým otcom vyhovovalo tolerovať aleje stromov, kríkov a zarastených medzí keď gazdovali na svojom, im tá pôda nechýbala? Teda hovorím, že líška aj keď u nás nie je riadne poľovne obhospodarovaným druhom si zaslúži našu pozornosť a aj pri love sa jej musíme zmocňovať s poľovníckou nóblesou, ktorá by mala byť vlastná každému poľovníkovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

off rys2, 23.8.2020 o 18:22

Laco, Ty sam dobre vies, ze v tom case sa vyskytlo v republike viac pripadov besnoty a smrtelnych pripadov. Skratka a jasne, besnota a smrt „strasila“ a tak stat vyhlasil v celej republike liskam vojnu, nie Ty ! Naviac, vakciny pre lisky este neboli a tie sa zacali vykladat az za niekolko rokov. Cize na tu dobu, co bolo a co sme poznali si myslim, ze konanie kazdeho polovnika bolo uplne v naprostom poriadku a niet sa za co hanbit, ba naopak. Ze to odniesli aj jazvece? Ked sme chceli odstranit besnotu, museli byt aj nejake straty na inom. Nieco za nieco. Lebo si myslim, ze zivot a zdravie cloveka je viac, ako zivot jazveca, naviac ked sa jedna o besnotu, smrtelne ochorenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off laco11, 22.8.2020 o 10:17

Reakcia na príspevok od p-m, 19.4.2013 o 13:20 :
.... odcitujem tu svoj príspevok k tejto téme zo dňa 18.4.2013...ak niekto tvrdí, že primárnym dôvodom úbytku drobnej zveri je líška tak si skutočne nevidí na koniec nosa...ak náhodou líška uloví posledného zajaca na planete aj tak nebude vinná za jeho vyhynutie ako druhu...skôr toho vinníka uvidíme po pozretí sa do zrkadla ako ho hľadať medzi predátormi...líška nie je triednym nepriateľom, ktorého je potrebné loviť pri každej príležitosti a aj na 330 metrov...Poľujem v revíri 100% plochy lesa a každú vychádzku vidím na odvoznom mieste zajaca a z posedu podvečer aj líšku, ktorej skoro vždy darujem život a niekedy za večer aj dve ...neviem či tie naše líšky sú vegetariani. ...Zažil som dávno v rodnej dedine doby keď sme vykladali proti predátorom na polia otrávené vajcia, vydymovávali sme líščie nory, brokovnicami sme vystrelovali hniezda vtáčich dravcov v čase hniezdenia ...fuj až sa hambín koľko zla som legálne napáchal v dobrej viere, že zachránim drobnú zver ... a výsledok líška prežila, strák, vrán a sojok ja ešte viac a zajac skoro vyhynul. ...naozaj to nie je také jednoduché a za všetkým zlým či negatívnym hľadaj človeka v jeho časovej nedokonalosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off rys2, 21.8.2020 o 15:11

Reakcia na príspevok od p-m, 19.4.2013 o 13:20 :
Pocuj, keby si aspon nekecal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off p-m, 19.4.2013 o 13:20

vyštrilac do jedneho, liška lem škodzi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2013 o 7:43

Samo bol Germán resp. Východný Frank a "Samova ríša" sa považuje za prvý štátny útvar Slovanov na našom území. Len vtedy sa ľudia ešte na národy v dnešnom našom ponímaní nehrali :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 14:29

.... idú skúmať nemecky hovoriace zajace, neboj :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.4.2013 o 14:14

(: asi budem vymazaný, ale nepoznám z histórie prípad jedného germána ktorý by chcel dobre slovanovi, ale môže to byť aj mojou nevzdelanosťou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 14:07

asi o nás vedia... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 14:02

ale v záujme veci... ;-), to len aby sa vedelo, či tie líšky môžeš loviť.... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 18.4.2013 o 13:43

len sa trošku odbočilo od témy priatelia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 13:32

lubo, nemusí byť vlastníkom, môže mať aj iný právny vzťah. dôležitý je ten predmet činnosti. neviem, koľko je takých PD, to by sme museli prejsť u všetkých predmet činnosti. ale tak je to napr aj u sro, alebo iných právnických osôb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.4.2013 o 13:29

apple, už si celkom nenápadne prešiel od prenajmu výkonu práva poľovníctva v spoločnom revíri k výkonu práva poľovníctva v samostatnom poľ. revíri v prípade že by PD bolo vlastníkom pozemkov v uznanom poľ. revíri, alebo si o jeho vytvorenie požiada, vtedy by sa to dalo a PD by len oznamovalo užívanie na OLÚ podľa § 12/4 (koľko PD v tomto štáte je vlastníkom pozemkov na ktorých hospodári ?) a ako budú také PD postupovať keď im skončia platnosť staré zmluvy v prvom prípade ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 18.4.2013 o 13:23

apple to popísal presne , ale ak by si Hekler potreboval podrobnosti kludne sa zastav na Ohaji , predseda družstva alebo náš hospodár ti to všetko vysvetlia , ja do toho moc nevidím , som člen PS pri PD , iné ma nezaujíma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 13:13

PD nie je PO, je podnikateľský subjekt, ktorý má výkon práva poľovníctva v predmete činnosti, tak ako bolo napr uvedené pri štátnych lesoch. takže si ho neprenajíma, ale ho vykonáva... napr tak, ako 100% vlastník revíru. ten si tiež nerobí zmluvu sám so sebou. či? ... PD si jednoducho zaeviduje PR a vybavené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.4.2013 o 12:45

apple, skús mi napísať ako si PD prenajme výkon práva poľovníctva v súlade s § 13 ods. 1 písm b) ??? (lebo podľa a,c,d sa to nedá) a ako dodržia § 32 ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 12:29

nezárobková a nezisková sú dve veci... v tom je celé čaro. a vlastníkom zverexu - zárobkovej činnosti je spz. ale to len na okraj. PD, ako podnikateľský subjekt môže mať poľovníctvo v predmete činnosti. to je celé čaro. a môže si vytvoriť OJ, ktorá sa mu venuje... naprosto bežná prax. PD nie je PO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 18.4.2013 o 12:24

Hekler PD má vlastne v nájme pôdu a zároveň má na tú pôdu aj výkon práva polovníctva , PD má úsek polovníctva , má vytvorené stanovy a funguje tak ako aj iné PS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.4.2013 o 12:22

podľa zákona je PO po pridelení IČA Štat. úradom vedená ako nezárobková organizácia NSNO 1-01, poniektorí na to prišli až tento rok keď im ŠÚ SR poslal tlačivo na vyplnenie "Ročný výkaz za rok 2012" (posledný sa bude vyplňať za rok 2014),viem o tom že s hrôzou zistili že aj vyplácaním podielov na konci roka porušovali zákon, PO si ako nezisková org. nemôže nič vyplácať počas trvania ale až pri zániku PO, to neplatí o finančnej výpomoci členov, tým sa to môže vrátiť, ako a či porušuje zákon Zverex, SPZ neviem a ani neriešim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 12:21

a dám aj niečo z rakúska, z revíru, ktorý sa radí k vzorovým. to len aby sa tu neviedli jalové diskusie: ......................................Má výmeru 1.500 ha a je to poľný revír. V súčasnosti majú 22 členov. Každý člen je povinný zabezpečiť pre potre- by združenia 2 plochy s celkovou výmerou 50 árov (vlastné alebo prenajaté), ktoré slúžia ako políčka na výsev krytín alebo potravu. Časť políčok je vedená ako úhor, pričom majiteľ pôdy dostáva od štátu dotáciu. Okrem týchto políčok rozvozia v lete 50-60 ton kŕmnej repy, ako dužinaté krmivo a zdroj vody. Túto repu voľne rozhadzujú po revíri. Po odlove v zimnom období kŕmia cukrovou repou a tej skŕmia 20-25 ton a okrem toho 1500 balíkov lucernového sena, ktoré kupujú od súkromných roľníkov. Okrem zdroju vody z repy má možnosť sa zver napiť z napájačiek, ktorých je v revíri rozmiestnených 120 ks. V revíri majú 240 kusov rôznych pascí na odchyt dravcov, ktoré denne kontrolujú 2 určení poľovníci, pričom idú motorovým vozidlom a najazdia 20 km. Pasce sú vedľa poľných ciest a ak pasca nieje sklapnutá ani nezastavujú. Za túto prácu sú finančne odmeňovaní. Okrem toho robia v dohodnutom termíne v celej oblasti „noc líšky", keď všetci naraz tlmia škodnú. Výsledkom tejto činnosti je ročný odlov 400 - 500 ks škodnej zveri. Kvôli nátlaku ochranárov musia tieto pasce kontrolovať denne a usmrtiť môžu len nechránené druhy škodnej, pričom chránené druhy dravcov vraj púšťajú na slobodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 18.4.2013 o 12:20

Dusan, lahsie otazky nemas :-) Ideme lovit Pentu aby nic nemohla skupit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 12:15

PO nemôže byť nezisková organizácia, lebo by tak asi musela byť zaregistrovaná, nie? dám do pozornosti novelu zákona... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.4.2013 o 12:10

to akože myslíš vážne? a čo je potom zverex s.r.o.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 18.4.2013 o 12:08

...poznám taký prípad, a ako to je potom so ŠL... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.4.2013 o 12:06

laco11, nemôže lebo PD nemôže byť poľovníckou organizáciou (PO sú totiž zo zákona neziskové organizácie), čo je to vo vlastnej réžii ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.4.2013 o 11:58

Jaro, čo myslíš, ak začne "neefektívnu" pôdu od nevýnosných družstiev skupovať napr. Penta, ako dopadne duel príroda vezrus prachy? A s prírodou aj my. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 18.4.2013 o 11:53

... pre HEKLER-a Družstvo môže vykonávať výkon práva poľovníctva vo vlastnej réžii... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 18.4.2013 o 11:48

To mas pravdu Dusan , tak potom jedina spravna kombinacia majitel druzstva musi byt polovnik :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.4.2013 o 11:30

Jaro, a mladú líšku si už jedol? :) Ale vážne, v jednom revíri môžu mať super vzťahy, ale zároveň sa môžu aj posrať, lebo vzhľadom na susedov sú im tie vzťahy plat prdné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 18.4.2013 o 11:26

Dusan, neviem ako to robia v Rakusku ale vsimol som si ze ich polia su rozkuskovane ovela viac ako tie nase. Ja som sa len pozastavil nad tym , za co vsetko moze liska. Pre niektorych ludi by tato debata mohla vyzniet sposobom , liska pozrala vsetky jarabice , potom pozerie zajace a bazanty a potom sa vrhne na domacu hydinu ... a my budeme jest tofu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.4.2013 o 11:25

majko82, doteraz som vždy všetkému čo si tu napísal rozumel, ale tvojej poslednej vete "že vaše PS patrí pod PD " nielenže nerozumiem ale ju ani nedokážem v zmysle zákona pochopiť, skús mi to dovysvetliť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 182 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM