Heming hunting
dnes je piatok,  10. máj 2024,  meniny má Viktória,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:15,  dnes západ slnka: 19:10
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nastrelenie gulobroku - diskusia

autor: off kastik
pridané: 1.4.2013 20:56

Priatelia polovnici. Potrebujem pomoc v oblasti nastrelenia GB (vase skusenosti). Pred nedavnom som kupil GB ZH 124 7x57R/16. Kedze som si ju chcel nastrelit na naboje znacky GECO (s ktorymi mam zatial len dobre skusenosti) zasiel som na strelnicu a skusal ju nastrelit aj z nastrelovacieho stojanu. Zial po prvych troch vystreloch, ktore isli od stredu na 2 až 5 cm do prava pri 100 m, dalsie lietali po terci do dvoch zon. Jedna zona bola cca 30 cm na 11 hodinu a druha zona cca 30 cm na 6 hodinu. Niekde som sa docital, ze to moze byt sposobene aj zohriatim hlavne pri vacsom pocte vystrelov, co je pri GB dost caste. Mate s tym niekto skusenost, viete mi poradit co robit?


počet zobrazení: 18 742
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hunter243, 2.4.2013 o 14:00

Nechcem opakovať, čo tu bolo už doteraz popísané, ale Kastik kľud, treba to ozaj s trpezlivosťou nastreliť. Pri takýchto zbraniach sa neponáhľa, ba naopak, ak by si mal čakať po každom výstrele min. 20 minút, tak stráviš na strelnici celý deň a to treba brať do úvahy aj vonkajšiu teplotu na strelnici, mráz až po horúčavy. Píšem o nastreľovaní už po dôkladnej kontrole osadenia puškohľadu na danej montáži, čo patrí medzi základ, nehovoriac o spoľahlivosti puškohľadu. Poznám dokonca prípady, keď si guľobrok nastreľovali "za pochodu" aj týždeň, keď vystrelili každý deň jednu ranu, až do úplnej spokojnosti...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-85 z 85 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 1.4.2013 o 21:42

Asi tak nejak ako ti to tu popisuju je tam pnutie preto po kazdej rane zalom flintu a opri ju hlavnou hore aby pekne teplo unikalo a hlaven ti čo najskor vychladla...a špor na lepšiu flintu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 1.4.2013 o 21:33

Peterko57, problem nebude v strelive. GECO patri medzi velmi presne strelivo, sam som s presnostou velmi spokojny. Takisto si mozes precitat rozne recenzie. Udajne je problem s tymto strelivom akurat v ucinkoch na zver, aj ked ja ani tu problem nebadam. Avsak spat k teme. Ano zahriatim gulovej hlavne po viacerych vystreloch sa tato v mikroskopickych rozmeroch roztahuje, pricom brokova zostava chladna a tym padom tato sa nemeni. Kedze su hlavne napevno spojene, celkovo sa zvazok hlavni skruti (samozrejme v mikroskopickych rozmeroch). Skus nechat po dvoch vystreloch hlavne vychladnut a skus presnost znova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off army9, 1.4.2013 o 21:30

Dochadza tam k pnutiu vplyvom ohrevu . Spojovacia lista odvaza teplo len z jednej strany hlavne a potom to rozhadzuje . Kvalitne GB daju 3-4 rany bez zmeny nastrelu . Jedina moznost je nastrelovať na studenú hlaven . Po každej rane aspon 5 min. počkať . Pravda za predpokladu že je optika a montaž je vporiadku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Peterko57, 1.4.2013 o 21:25

Vyskušaj Normu Oryx! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on phorvath, 1.4.2013 o 21:02

Mam gulabrok Ferlach v cal. 6,5 x 57 tri rany v norme, po tretom vystrele rozhadzuje /strelivo Blaser CDP/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-85 z 85 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov