Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nastrelenie gulobroku - diskusia

autor: off kastik
pridané: 1.4.2013 20:56

Priatelia polovnici. Potrebujem pomoc v oblasti nastrelenia GB (vase skusenosti). Pred nedavnom som kupil GB ZH 124 7x57R/16. Kedze som si ju chcel nastrelit na naboje znacky GECO (s ktorymi mam zatial len dobre skusenosti) zasiel som na strelnicu a skusal ju nastrelit aj z nastrelovacieho stojanu. Zial po prvych troch vystreloch, ktore isli od stredu na 2 až 5 cm do prava pri 100 m, dalsie lietali po terci do dvoch zon. Jedna zona bola cca 30 cm na 11 hodinu a druha zona cca 30 cm na 6 hodinu. Niekde som sa docital, ze to moze byt sposobene aj zohriatim hlavne pri vacsom pocte vystrelov, co je pri GB dost caste. Mate s tym niekto skusenost, viete mi poradit co robit?


počet zobrazení: 18 683
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hunter243, 2.4.2013 o 14:00

Nechcem opakovať, čo tu bolo už doteraz popísané, ale Kastik kľud, treba to ozaj s trpezlivosťou nastreliť. Pri takýchto zbraniach sa neponáhľa, ba naopak, ak by si mal čakať po každom výstrele min. 20 minút, tak stráviš na strelnici celý deň a to treba brať do úvahy aj vonkajšiu teplotu na strelnici, mráz až po horúčavy. Píšem o nastreľovaní už po dôkladnej kontrole osadenia puškohľadu na danej montáži, čo patrí medzi základ, nehovoriac o spoľahlivosti puškohľadu. Poznám dokonca prípady, keď si guľobrok nastreľovali "za pochodu" aj týždeň, keď vystrelili každý deň jednu ranu, až do úplnej spokojnosti...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 85 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lovec84, 11.10.2016 o 18:13

Aj v Sastine je strelnica na max 230 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 11.10.2016 o 16:14

Myslím, že sa to volá Lipovník (až do 300 m) a myslím, že to je niekde medzi Topoľčanmi a Piešťanmi. Ale 100 m strelnica je okrem Trnavy aj v Čáčove pri Senici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on laraPemiko, 8.10.2016 o 16:32

Neviete niekto náhodou o neakej strelnici, kde by sa dala puška nastreliť na 100 m a aj vyskúšať na 200 m? Najlepšie v okolí Trnavy, BA, Nitry. Dakujem za pomoc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.5.2016 o 18:53

Janko - škoda reagovať je to tvoja zásada !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Janko-diana, 11.5.2016 o 14:57

Ja mam jednu zasadu::Ceska zbran-ceske strelivo,mam aj ja ZHcku,304s napinacikom,co je polovica uspechu a strielat do 150m toje polovnicke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 10.4.2015 o 13:40

Celkom fajn, lepšími podmienkami sa ten rozptyl ešte zmenší, takže niet čo vytknúť. gratulujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Slavo12, 10.4.2015 o 11:51

Tu je foto terča.Zo stoja na 100 m. nastrelenie gulobroku - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Slavo12, 10.4.2015 o 11:47

Mám zh 7x57r a rany mi idú aj po piatich ranách tam kam namierim.Zbraň strieľa presne,je spoľahlivá.Akurát je ťažšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 8.4.2015 o 19:48

jaro 1 čím si prešiel tie kozlice? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off premvadasz, 8.4.2015 o 19:20

Sipik na 99,9% je to tak:))ked so cital jeho prve komentare ako sa tu zacal aktivne zapajat do diskusii hned mi to bolo jasne, bol som zvedavy ako sa to cele skonci :))) nesklamal:)))ale hadam tu dlho nevydrzi:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kalach2, 8.4.2015 o 15:02

Toto dobré e-forum si nezaslúži aby som tu rozdúchával vášne.Ale odpovedať ti musím. To že si prešiel (neviem čím) toľko zbraní je veľká škoda. A keď chceš o niekom písať,tak si daj preč zrkadlo z obrazovky počítača. S tebou som už dohovoril. Pre tých,ktorí chcú niečo vedieť o skúsenostiach s nastrelovaním kombinovaných zbraní patrí moja veľká omluva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 8.4.2015 o 7:53

Jaro1 tento tvoj posledny prispevok mi strasne pripomina styl jedneho diskutujuceho, co dostal "dozivotny" zakaz vstupu na toto forum aj so vsetkymi jeho alternativnymi nickmi. Zeby reinkarnacia alebo sa mylim? ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 7.4.2015 o 23:53

Kalach2-to ze teba vyhadzuju zo stolicky ma nijako netrapi. Ale trapi ma, ze sa nevies spravat na tejto stranke, ze nevies diskutovat, porusujes pravidla fora, dehonestujes tuto stranku a si zbytocne sprosty. P.s- inac takto. Presiel som kozlicami ZH rady 100,200,300 a tychto som bol vlastnik. Presiel som aj kozlicou CZ-584, ktorej som bol vlastnik. A presiel som aj dvoma kozlicami Brno 500, ktorych som bol vlastnik. A presiel som aj kozlicou Brno super, ktorej som bol vlastnik. Cize na rodiel od takeho tulpasa ako si ty, k veci vzdy mam co povedat a preto ty ak mas pisat sprostosti radsej len pozorne citaj, cus a zadarmo sa uc. A ak si nieco o mne myslis tak si mysli, ale nehovor to nahlas. Nevyvolavaj hadky a spory ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kalach2, 7.4.2015 o 18:45

Jaro1. Tvoje vedomosti o zbraniach ,strelectve a najmä skúsenostiach v týchto oblastiach ma úplne vyhadzujú zo stoličky.Zo začiatku som si povedal,že sa možno vykecáš a dáš pokoj. Ale nie. Srší z teba typ človeka,ktorý sa nemá komu v okolí pochváliť, lebo ťa všetci dobre poznajú. Preto sa pohybuješ schovaný za nick v týchto vodách,vodách anonymného internetu. Uvedom si ale, že ľudia ktorí sa prilepili na toto téma sa chceli dočítať k názoru od majiteľov ZH, ako si poradiť s problémom na začiatku popísanom a nie zistiť skutočnosť,že ty máš inú,asi počítam drahšiu aj keď možno nie veľmi presnejšiu zbraň. Tak ťa prosím zmizni z tohoto vlákna a daj priestor diskutovať tým,ktorí majú čo povedať. Možno by stačilo pre začiatok sa prihlásiť do voľajakého jazykového kurzu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 1.3.2015 o 22:19

Uvadas ze prve tri rany na 100m isli od stredu na 2-5 cm do prava. Uz teraz je to dobry na Zethacko a ked das este jeden-tri kliky /dle potreby/ na puskohlede cim presunies zasahy trochu doleva, bude to OK. No a k "rozhadzovaniu" ran po viacerych vystreloch bezprostredne za sebou bez vychladnutia hlavni tu uz toho bolo popisane viac nez dost. Skratka, strielaj len max. do troch ran za sebou vsak to väcsinou bohate staci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.3.2015 o 21:20

Páni, poprosím návrat k téme. Všetko mimo mažem. Ďakujem za pochopenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 28.2.2015 o 7:15

Nič nedávam do popredia, držím sa len poznania , že nič nie je čierno-biele. Neviem ako to ten strelec dokázal ,ale bolo to tak. Pre úplnosť dodávam, že to bolo na Okresnom prebore SPZ Martin ,na strelnici v Kl.p.Znievom. A k tým zbrojákom - policajti už toho popísali bohate , aj ja mám brokovnicu ZP 45 (ak je takou 16/16/70 bez ejektorov) zapísanú ako ZP 50 (ktorá má ejektory), nuž ale čo s tým...Pravdepodobne to vznikalo tak, že "odborníčka" v obchode napísala do potvrdenia o nákupe zbrane volovinu, a tá sa prenáša ďalej až do dnešných čias. A ešte niečo : okresná špička (cca 10 strelcov) už vtedy strieľala s .222 alebo .223 Rem. ,nie ako spomínaný kolega so ZH ,alebo ja - s .30-06 Sprg. A bol to prebor jednotlivcov nie družstiev a nie pov. streľby ,aby si to nechal nastrieľať kamarátovi. Čo by to malo za význam ?! Inak podľa názoru mojich dvoch kamarátov, skúsených a kvalitných športových strelcov, ktorí už nastreľovali a odskúšali stovky, možno tisíce rôznych zbraní , ZH (aj broková) je výrobok veľkých protikladov - originálna mechanika , výborne strieľajúce hlavne - ale blato materiál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 27.2.2015 o 21:20

Ano, tie nasledujuce su o inom a prave z tychto dovodov by som nechcel mat na SP suseda so Zhackom na ktereho vybehne rudel diviakov bo pri opakovanej strelbe by kule lietali vsade inde len nie do diviakov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 27.2.2015 o 19:31

Bleiker máš pravdu veď ak zver nepadne po prvej rane tak tie nasledujúce sú už o inom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.2.2015 o 11:28

Asi nebude z 5,6x52R bo 305 mat stecher. Dusab to nie ja ale moj stryco mat bohate zazitky z minulych dob. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 27.2.2015 o 8:43

Kde najdem rok vyroby? Inak baskula asi bude pôvodne z 5.6x52.Pamatam si ze nejako menili hlavne s kamaratom, tak preto je asi bez napinacika.V zbrojaku je ale napisane Zh 324.Ked sme pri tom, neviete o niekom čo by mi tam dorobil napinacik, pripadne vymenil celu spúšť. A koľko to zhruba stoji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 27.2.2015 o 7:25

Aka stara je to zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 27.2.2015 o 7:25

Lisiak si si isty ze ta zh je 324 a ni nahodou 124 alebo 104 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 27.2.2015 o 7:01

Samozrejme to mal otestované mnohanasobnym tréningom.Netvrdím že Zh je vhodna zbraň na buľový trojboj.Tak to vtedy ale proste bolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 27.2.2015 o 6:38

Ja si to viem predstavit,nakolko 90 nenastriela zlý strelec a dytyčný mal presne zmapované,že po 3 výstrele mu začínajú rany padat dolu a tým pádom mieril vyššie,určite to však nebolo na základe toho ,že by ZH držal nástrel pri strelbe viac rán za sebou,to neuveria ani školkári. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off HUNTER75, 27.2.2015 o 6:29

Lysec, nezdá sa mi, že je to pravdepodobné, čo píšeš. Pri streľbe z kozlice na terč je potrebné, aby hlaveň vychladla, ak chcem dosiahnuť určitú presnosť zásahu, takže pochybujem, že za 6 minút dosiahol 90 bodov na 100m.Ako prvú zbraň som mal tiež ZH a ulovil som dosť zveri, ale nedával by som ju do popredia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku |