Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puskohlad Minox - diskusia

autor: off ANDELIK
pridané: 17.3.2013 14:05

Ake mate skusenosti z puskohladom Minox dakujem za odpovede


počet zobrazení: 10 956
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-66 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off millos, 23.1.2014 o 22:08

Mne moc kolimátor nechutí, nejdem ťa odhovárať, ja som to dal na 3x, a išlo to na spoločnej. Nie je problém streliť aj na 500m na zver, ale na to už musíš mať inú osnovu v optike, nejaký jemný duplex, mildot atď...samozrejme diaľkomer, nejaký "múdry" papier s tabulˇkou poklesu strely...ale to už je Long range hunting. Ja teraz mám na flinte Optilock, tak je to na pevno a kašlem na to. Strieľam cez puškohľad a kompenzujem to agresívnym strelivom Hornady GMX, ktoré mi letí pri 150gr v 300win.mag rýchlosťou 1011m/s. Takže aj horší zásah na spoločnej je po pár metroch dohľadaný. Mimochodom, k tomu srncovi sa priblíž bližšie, prečítaj si ho, a potom ho strel ak si trúfneš na väčšiu vzdialenosť. Neviem akú máš pušku, optiku, ráž ,strelivo...tak ťažko radiť bez týchto údajov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 23.1.2014 o 21:54

Ked uz 5-25x56 , nebol by lepsi tento model ?? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off krajec, 23.1.2014 o 21:15

No to som chcel vedieť či je v tom rozdiel teda tvrdíš že aj v noci nebude v tom rozdiel. Na spoločné plánujem kúpiť kolimátor takže preto mám názor že to zväčšenie nevyužijem. A to väčšie zväčšenie podľa mňa sa dá dobre využiť z posedu aj na vačšiu vzdialenosť oboznať zver. Ja práve sa začínam do toho dostávať a chodievam na rôzne polovačky. A keď sa pozriem cez svoj dalekohľad 8x56 alebo občas keď výjdu srnci za domom na cca 200 m tak ich neviem oboznať ani z puškohladom zo vzduchovky kde mám zvačšenie 14. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.1.2014 o 21:02

Keď som sa pozrel nedávno na strelnici do mojho Zeiss Victory Diavari 6-24x56 a do otcovho Zeissu 3-12x50 tak môjmu oku bol rozdiel nepostrehnuteľný pri hodnote 10x.Takže debata na túto tému je zbytočná. Na tvoje účely ti to postačuje, predpokladám že to chceš aj na poľovanie...a tú "trojku" podľa mňa využiješ na spoločných poľovačkách, keď treba rýchlo prekvaltovať a zamieriť čo najrýchlejšie na krátke vzdialenosti. Len teraz som nerozumel, píšeš že to chceš aj na strelnicu, na všetky situácie...neviem teda, ja na strelnicu chodím pár krát s guľovnicou do roka, ak testujem nejaké navážky streliva...a tie ostatné situácie, to neviem aké myslíš-možno súťaže, tak na to mám inú "aparatúru" tam sa s poľovnou flintou nechodí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 23.1.2014 o 20:41

ja by som chcel optiku na všetky situácie a aj na strelnicu preto sa pýtam. Lebo príde mi zbytočné mať minimálne zväčšenie 3x keď ho aj tak nikdy v živote nevyužijem. A preto chcem naozaj vedieť aký je rozdiel svetelnosti na napr. 7 násobnom zväčšení pri puškohľade 5-25x56 a pri 3-12x56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 22.1.2014 o 22:03

Ty musíš vedieť na čo tú optiku chceš používať, vzdialenosť na akú strielaš, či viac piršuješ, či strielaš z posedu prevažne, maximálna vzdialenosť zásahu, nutnosť paralaxy...je to hrozne veľa faktorov, na aké železo to chceš zavesiť, zámernú osnovu...pri tej investícii za šera to bude ako sa vyjadril Motaq na kvalitu skla možno zanedbateľné, ale zase pri svetle, alebo na diaľku oceníš čistotu obrazu, ale zase nepredpokladám, že budeš strielať na ďalej ako 300-400m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 22.1.2014 o 21:22

Dakujem. Nemyslím v noci používať najvačšie zvačšenie. Nehrám sa na odborníka a rád sa poučím. Teda platí že ked je puškohľad 5-25x56 a použijem v noci napr 7 násobné zvečšenie tak toho uvidím menej ako pri 7 násobnom zvačšení puškohľadu napr 3-12x56? Kľudne tu rozvedte svetelnosť. Ako sa chová svetelnosť pri akom zväčšení a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 22.1.2014 o 20:20

Ak chceš niečo takéto: odkaz predáva to jeden známy, klikanie 1cm, o kvalite tejto značky je asi nezmyselné písať, je to osvetlený mildot, 3-12x50. Nové to stálo okolo 2500eur, chce za to 1500,-eur,možno sa ešte dohodneš... Kontakt na neho: Miro, tel 0905 711 421. Nevýhoda: osnova večer nie veľmi vhodná na poľovanie, síce ty si chcel 24x, a nechcem sa opakovať,niekto to tu písal, je to nezmysel v noci, nič neuvidíš...A výhody SB: všetko ostatné. Alebo cinkni Tomášovi /Sako80/ a dohodni sa na niečom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 22.1.2014 o 19:21

Nikto teda nemá skúsenosti z lovu s podobným puškohľadom a max zväčšením 24-25? a cenovej relácii cca do 1500 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 21.1.2014 o 23:28

Motaq: moj nazor, aby ma tu ostatni neukamenovali, mojmu oku najlepsie sedi Zeiss a Swaro, samozrejme, je to osobne, pritom polujem s Docterom. Aby som predisiel spekulaciam, ze kazdy si chvali len to, co ma na puske. Ale na sutaznej flinte mam Zeiss, neviem, ak si sa pozeral na terc vo vzdialenosti 1km, a cca 10 min, tak tam ocenis dobre skla. Mal som moznost ho vymenit za SB, ale nemenil by som ho. Samozrejme, su aj lepsie optiky konstrukcne, ale funguje perfektne,tak mi nejaku dobu este ostane. Keby ten Minox bol taky dobry, tak by sme ho videli aj na sutaziach, alebo aj na polovackach, Videl som ho iba raz. Ja viem, ze je to skvela optika, len u nas asi tak moc neprerazi. To je ako napr. Leica, Steiner...aj skuseni polovnici sa opytaju velakrat, ze kto to robi? Takze ja nehanim ani Minox,ani ziadne skla v tej triede, ale hovorim z osobnych skusenosti. Mozno mi raz pribudne,ktovie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on cagi, 21.1.2014 o 22:38

Uz som niekde na tejto stranke pisal svoj dojem z tychto puskohladov. Ja som mal moznost drzat v rukach (bohuzial iba na predajni) model ZE 5i 2-10x50. Tazko hodnotit ked to clovek nemal v lese za sera, ale jednu vec som vyskusal urcite a to svetelny bod. Aj pri najnizsej intenzite mi pripadal dost intenzivny. Mal som na porovnanie so sebou svoj Kahles CSX a bol tam diametralny rozdiel. Aj ked je to urcite kvalitna nemecka vyroba so sklami od Schotta kde okrem inych nakupuje aj Zeiss, toto ak planujes polovat za znizenej viditelnosti by mi vadilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 21.1.2014 o 21:11

lanus - prepac hovoril som stale o zvacseni aj ked sa mi tam priplietol zoom a asi kazdy pochopil ze myslim zvacsenie 25 kedze zoom 25 x nemá ziadna optika ani deon march ktory ma 10 nasobny zoom ktory si myslim ze je najvacsi tedy vacsi som nevidel ale dakujem ze si to dal na správnu mieru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 21.1.2014 o 20:54

millos, skla toho Minoxu by som nepodcenoval, su to skla SCHOTT co su velmi kvalitne skla. takze by som nedal ruku do ohna ze ten Zeiss Classic Diavari bude lepsi ako ten Minox, resp. ci ten rozdiel v cene bude za to stat..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dreamer4u, 21.1.2014 o 20:46

Lovu zdar. Tak podla toho naco to budes pouzivat. Ak k lovu a dokonca este za znizenych svetelnych podmienok tak rovno zabudni na taketo zvacsenie 24x.... Myslim si, ze na realny lov je optimum nieco okolo 3-12x. Pri kvalitnej optike a jemnom krizi s tym mozes strielat dokonca aj na vacsie vzdialenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 21.1.2014 o 19:26

krajec - Ako vidieť pletieš si zoom so zväčšením ! Napr." 5-25 x 56" má zoom len 5x !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 21.1.2014 o 19:16

to je síce pekné ale neviem či som to zle napísal v názve témy že ma zaujímajú puškohlady s variabilným zväčšením či už 5-25 alebo 6-24 a im podobné - teda max. zoom cca 25 pokial viem tak diavari robia z max zväčšením 12. Prosím všetkých aby sa vyjadrili k puškohľadom daného typu a majú s nimi skúsenosti. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 21.1.2014 o 19:08

Trosicku prihod a mas Diavari, to si v kvalite skiel v inej triede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 17.1.2014 o 20:58

minox-ze-5i-5-25x56 -

Dobrý deň máte s uvedeným puškohľadom skúsenosti? Svetelnosť - lov v noci. Nadstavenie svetelného bodu a všetko okolo tohoto puškohľadu. Ďakujem za rady poprípade napíšte skúsenosti s puškohľadmi podobného typu myslím zoom cca 25.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jardo1962, 27.10.2013 o 19:41

no ja mám Meoptu roky: odkaz a neverím, že investícia o 300euro viac stoji za tie peniaze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ph8007, 27.10.2013 o 12:42

Téma je o skúsenostiach s puškohľadmi minox, takže poprosím príspevky o puškohľadoch minox a aj vybranom modely odkaz. Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jardo1962, 27.10.2013 o 6:10

ked už Meopta je srot..... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 26.10.2013 o 21:43

steyr Meopta nie je šrot to je tvoj názor! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 26.10.2013 o 21:20

Alebo Zeiss Diatal 7x50.....to už je iná kvalitka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 26.10.2013 o 18:46

Meopta je šrot. Za cenu Minoxu máš už pomaly Docter... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off turista1980, 26.10.2013 o 11:09

Je to kvalita, dá sa kúpiť aj trošku lacnejšie. Ale ja by som asi volil Meoptu, tá je známejšia a tiež viac odskúšaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ph8007, 25.10.2013 o 14:23

Hm, má ešte niekto skúsenosti s puškohľadmi minox a aj dole spomínaním odkaz ? Vopred ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-66 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov