Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aký máte názor na strelivo značky NORMA ??? - diskusia

autor: off peterkacur
pridané: 14.5.2008 22:46
Aký máte názor na strelivo značky NORMA ???
počet zobrazení: 62 369
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 31.7.2017 o 18:50

Len tak pre zaujímavosť odkaz

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 327 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off svico, 17.11.2008 o 20:21

Edu, ked si si prečítal pozorne, čo som napísal, tak si musel zachyťiť, že strelivo norma a RWS je kvalitnejšie ako SB. A nikdy som netvrdil, že nie je. Povedal som len, že poľujem so SB (nie na 5m) a nemal som problem ani s presnosťou, ani ranivosťou a dlhými dohľadávkami. A už vôbec som nepovedal, že ked máš Blaser a RWS tak nič netrafíš. A tie tri náboje ročne, čo vystrelíš som si nevymyslel, to sú tvoje slová z jedného tvojho príspevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 17.11.2008 o 20:00

rys2 - hej u trojakov som to aj ja videl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.11.2008 o 19:59

Myslím, že ešte stále prevládajú u väčšiny poľovníkov dlhé zbrane z Českej produkcie a tie sú podľa mňa robené na presnosť takú, na akú sú robenú. Preto je jasné a samozrejmé, že z týchto flínt pri výbere kvalitného streliva určite dosiahneme lepší rozptyl, ako strelivom SB. Je pravdou, že táto munícia má strely konštrukčne a kvalitatívne podstatne lepšie prepracované až do detailov nevynímajúc laboráciu a všetko okolo toho a tieto zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri usmrtení zveri. Pokiaľ si človek pozrie české fórum, českí poľovníci ( väčšina) sa nevyjadrujú lichotivo na strelivo SB a tak isto sa nevyjadrujú lichotivo ani českí strelci – takisto väčšina. Všetci svorne opisujú zo svojej niekoľkoročnej praxe negatíva pri používaní tohto streliva a uvádzajú, prečo je tomu tak. Je ale veľkou pravdou, že veľa – veľa poľovníkov používa stále a úplne bežne SB k spokojnosti. Nestrieľajú preteky – súťažne, nestrieľajú veľa raticovej zveri a náboj SB urobí svoju robotu. Aj keď sa dohľadáva ( čo je v poľovníctve normálne), nájde sa. Som ale jednoznačne za to, aby sa používali pri love zveri – jej usmrtenia KVALITNÉ NÁBOJE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.11.2008 o 19:58

edu, nemám- videl som to v poľ. katalógoch. U trojakov som si úplne istý ( krieghoff). Neskôr poviem viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 17.11.2008 o 19:56

gabrielSO- 308W mám 3 roky za ten čas som s nej vystrelil dosť zhruba krabičku na mesiac na strenicu (aby som nevyšiel s cviku) a ostatne na zver - niečo cez 10 kusov s 308W -a 9,7g SPCE a poviem ti to čo tu a vždy je to "hnoj " a bude to hnoj ! zrob to čo som tu spomínal a pohrkaj s nábojami a uvidíš či tam je rozdiel alebo nie . ja tu nemám dôvod si vymýšľať si! K dvom zlyhaniam na strelnici mám aj svetov - ked padla čudná rana a v cieli nič ! na začiatku som aj ja bol "zástancom " nábojov SaB ale to sa zmenilo - ved takéto zlyhania sa nedajú tolerovať ! a rovnať to s Normou nemá zmysel. Je to tak ako "Edu" píše "že je ľahké chváliť škodovku pokiaľ som sa nevozil v BMW. Už je načase si uvedomiť že SaB vyrába archaizmy staré konštrukčne 60 rokov ! to jest prvá generácia striel ! Dnes sú strely ko "EVO " už treťogeneračné ! pre Krista Tento slovenský národ zaspal na vavrínoch ako vždy :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 19:38

rys 2 nemáš link na tie GB krieghoff rád by som si to mrkol a hladať sa mi to nechce . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 19:07

Holic konečne niekto povedal správne slovo bez emocií . Plne sa stotožňujem s tebou v celom komente. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.11.2008 o 19:07

Len tak od pásu - napr. krieghoff. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holic, 17.11.2008 o 18:54

Chalani ahojte, prečítaj som vaše príspevky, aj som sa zasmial, a musím aj niečo napísať. Viete poľujem 30 rokov a aktívne. dlhé roky som strielal závodne, teraz už nie sú už mladší a nemám čas. Lebo strelbe sa treba venovať a dávať mu svoj voľný čas. Nechcem sa chváliť, ale dobrou ranou si vždy pochutím. Mal som pušky roznych kalibrov a v podstate som vyskúšal všetko. Teraz mám 7x64, dlhé roky 7x57, W308, ale i 8x57, Poviem vám že tá osmička bol tuším nejnepodarenejší kaliber ktorý som kedy mal. A to je teraz taká ospevovaná. dlhé roky som strielal seliery zo všetkých kalibrov iné nebolo a nemal som peniaze na iné. Poviem vám keď niekdo povie aké dobre sú to náboje tak sa len zasmejem a radšej nehovorím nič. I keď presnosť sa v poslednom čase veľmi zlepšila, ale s tou ranivosťou je to už horšie. 10 rokov si robím náboje už sám , prešiel som cez všeličo a vyskúšal tiež, naposledy posledných 5 rokov si robím len RWS. Otec má 7x57 a poľuje 55 rokov, nič iné nemál. No a k tomu strelivu by som povedal len jedno, a to keď mi povedal synu toto strelivo som mal mať voľakeky, to hovorí za všetko. Inak robíme, len strely TIG, teda dnes ID a do 308 aj KS. Predtým som ešte z tých čestkých jeden čas používal siery, niekdo ich tu zatracuje, ale boli podstatne lepšie ako dovtedy akékoľvek náboje vyrobéné čechmi. Inak, neviem ako sa volá ten pán čo tu tiež diskutoval, že je šlen ŠKP, ja tiež ale v BA a on určite vie o čom rozprávam. Preto si robím náboje a baví ma to a teší, Keď nastrelujem pušky s mojimi nábojmi a robím dierku do dierky na 100 m. musím to prelepovať lepkov. Ten kto toto má už za sebou viem o čom rozprávam. Takže chlapci diskutujte, budem čídtať a baviť sa aj ďalej. No a k tej ZH aká je to dobrá puška, na dobrá pre toho , ktorý žiadnu inú nedržal v ruke a tým by som povedal všetko. Zatiaľ sa všetci majte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 18:47

Rys 2 no daj konkretne do placu ktore to renomne značky tu gulu hore dávaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 17.11.2008 o 18:47

lovecccc,ja s nimi poľujem 18 rok,9,7g SB, SPCE toto čo ty tu píšeš je nezmysel,pretože za 18 rokov som nemal žiadny problém s tými nábojmi, zver mi odbehla max.40m ,ja len neviem kde sa vo Vás berú také skúsenosti pozri sa na svoj vek a keď si videl alebo počul od niekoho že sú zle,tak je to výmysel o ktorý nebudem ďalej komentovať.A nie preto ich používam,že na iné nemám ale som s nimi spokojný.Ja ak niekto povie že není dobre strelivo,tak chybu by som hľadal najprv v strelcovi ,potom vo flinte,a na záver v optike.Ale nebudem to tu stále a dookola rozoberať .A ešte raz teoria a prax je niečo úplne iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 18:46

Jager 7 pocit nemáš ale cituješ :)
"Strýko asi 40 rokov poľuje a jeho ZH nejedla nič iné okrem S&B a čo trafil to nikdy neušlo postrieľané. Na puške má starú zeissku čo sa podľa teba nastavuje kladivom a do 200m nemá problém. Ten puškohľad mu fakt závidím drží nástrel už roky. Vaše problémy so S&B su mu fakt cudzie. "
Ja nie som poznačený komunizmom na rozdiel od ľudí hlasajúcich bludy . Ja považujem práve tých za červeno + :)
Tak teda zeisska hmmm no ok. Tak nech slúži . Inak ja strielam normu preto lebo je lepšia a presnejšia nie preto že na to mám .Nemám malomeštiacky syndrom ukazovať sa .
Rys 2 kup si ju ked je taka dobra jeich habadej na predaj .Škoda že som nevedel nemusel som do koša rád by som ti daroval :)) Tá Caisku :) Ak máš kladivo nastavíš rýchlo :) Treba na polovačku kanady alebo politráky vojenské ,ihličkove maskáče a ukradnutú ušanku a poľovník je kompleto :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.11.2008 o 18:30

Edu- 15:26
ale aj niektoré renomované zbrojárske firmy dávajú aj v súčasnosti na kombinované zbrane guľovú hlaveň hore. Prečo tak asi robia? Tí, čo vlastnia ZH a dlhé roky ich s úspechom používajú, ti to asi nandajú... A čo Zeisska je zlá? Má nevýhodu, že nemá stranovú korekciu, ale v tom nevidím problém. Oproti bushnelom, norkónií a kadejakým sračkám je ešte stále na tom podstatne lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager7, 17.11.2008 o 17:48

Edu normu strieľam preto lebo na to mám. Nikdy som netvrdil, že S&B je rovnako dobrý ale na bežné poľov. vzdialenosti úplne postačuje. Ja som len vyslovil svoj názor a nemám chuť s tebou debatovať lebo ako vidieť v tvojích príspevkoch komunizmus ťa riadne poznačil. A na ZH mám trochu iný názor ale ten tvoj ti neberiem. Nemám pocit, že citujem "dedkov z čias komunizmu"! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 15:26

Jager strýko mal to čo sa dalo kupiť v komunizme iný gb nebol tak si zohnal nepodarok ZH podla mna najhoršia GB na svete .K tomu ešte špecialitka gula hore :) Taktiež strelivo sa dalo kupiť len S&B a tiež optika bola ako hovoria humorne caiska :) Podľa mňa je to kvicht s NDR .Zeiss Jena .Caiska je podľa mňa Carll zeiss . Nuž bol jediný na trhu tak si si vyberať nemohol . Ono ťažko s tebou debatovať .Tvariš sa ako ostrielaný poľovník a cituješ nejakých dedkov s čias komunizmu o ktorom nemáš ani šajnu .
Prečo strielaš normu keď je S&B rovnako dobrý ???
Lovec dobre si to napísal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager7, 17.11.2008 o 12:13

Edu mojím vekom sa tu neoháňaj to pre mňa nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Ja mám moju 7x64 nastrelenú na norma vulkán teraz som si kúpil na odporúčanie z poľov. predajne oryxy. Podľa balistickej tabuľky majú rovnake prevýšenie takže netreba meniť nastrelenie no v mojej flinte ide oryx o nejaký ten cm nižšie. Kamoš z nej strieľal SPCE a na 100m to išlo asi o 10-12cm nižšie ale s 3 ranami sa zmestil do 5cm určite. Ja tiež strieľam normu ale v mojom okolí skoro každý S&B a nemá problém. Strýko asi 40 rokov poľuje a jeho ZH nejedla nič iné okrem S&B a čo trafil to nikdy neušlo postrieľané. Na puške má starú zeissku čo sa podľa teba nastavuje kladivom a do 200m nemá problém. Ten puškohľad mu fakt závidím drží nástrel už roky. Vaše problémy so S&B su mu fakt cudzie. Videl som zásahy cez 300m týmto strelivom a keby mi vyšiel životný kanec alebo jeleň a ja by som mal nabité S&B nerobil by som si z toho ťažkú hlavu. Netvrdím že RWS je zlé strelivo ale podľa mňa je to zbitočný prepich. Zaujímam sa a študujem skôr poľov. strelectvo a dragunov za poľovnú zbraň nepovažujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 17.11.2008 o 10:45

jager7- ja tvrdím že SaB a SPCE - má zlý rozptyl ! V kal 308W som ho kámošovi nastrelil na 100m tak že sa dve guľky dotýkali a tretia bola v strede nad nimi asi o dva mm vyššie ! takže paráda . Ja som z mojej 308W mal rozptyl 3cm ale sa mi stalo že mi zavše guľka utiekla aj 15cm a dokonca že rana čudná a som ani terč netreafil ! a to mi už nedalo - ved som náboje skladoval na sucho mieste tak nemohli byť navlhnuté a ni nič . tak som pekne "novú " krabičku " vysypal a každým nábojom potriasol a čuduj sa svete z 20 KS ,308W, 9,7g - SPCE 13 nábojov nič -ani muk a 7 nábojov počuteľne a hlasno štrkotalao ? čo toto?? čo v SaB "sypú" ten prach od "oka " či ako ?? - čipodla toho ako sa zamestnanec fabriky "vyspal "- na druhý den s frflaním sype len tak od buka koľko uzná za vhodnéé?? jedno je však isté " je to hrubá NEZODPOVEDNOSŤ" ! Hned po mojom zistení som volal kámošovi - nech aj on urobí to čo ja a čuduj sa vete jemu z 20 kusov štrkotali "3". predvčerom zakúpil dalšiu škaatuľku a vravel že mu zasa 4 ks štrkocú ! takže . Vieš na poľovačke nieje bohvie čo hrať "lotériu " a spoliehať sa na to že akurát tento náboj bude dobrý - môže ti prísť kapitálny kanec a ty ho kôli nejakým babrákom bud ani netrafíš alebo vhoršom prípade sfušuješ ! V 308W je aspon to dobré že ich môžeš takto vytrškať tie chybné ale čo v iných kal . kde sú návažky prachu nižšie a štrkotajú stále ? či nabýjam pušku s "pocitom " tak ty hádam budeš dobrý ?? Napr: v tu spomínanom RWS idú náboje až na 3 kontroly váhy aby bolo všetko OK a čo v SaB ?? čo urobia pre spokojnosť zákazníka ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 17.11.2008 o 10:15

Ahoj Edu.Bol by som dobry magor,keby som pocital 1010 kvapiek. Tych max. 100 kvapiek sme nasli len vdaka tomu,ze bol sneh ,inak nie je sanca.
Nehanim ani nikdy som netvrdil,ze RWS je smejd strelivo,len na tomto fore je asi malo polovnikov ,ktory ho pouzivaju v 7x57 a este menej tych ktorym sa chce o tom diskutovat,moja smola.
K rozptylu SPCE - strielal som tymto strelivom z kalibrov 7x64,7x65,7x 57 - vsetky som mal ,sam zastreloval a priebezne skusal,takze som do terca vystrielal z kazdej min. 40-50 ran a rozptyl bol max. 5-8 cm. Aj teraz ked mam prskavku nastrielanu na Oryx obcas skusim ,cecha , a ide 10 cm dole,ziadny bocny vykyv .
Jasnovidec forte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 10:11

Jager 7 ja som okrem poľovačky športový strelec člen ŠKP Trenčín .Tak si ma pobavil .Ale tu vôbec nejde o to akú mam VT. Alebo či viem triafať :)))) Rozptyl neni od toho kto čo udrží alebo nie :)) Ale ak ma chceš presviečať o tom že S&B je presnejší ako norma alebo RWS rád pristúpim na dôstojnú debatu :) Nemusím ťa urážať aké máš ruky a či vieš strielať . Ak chceš môžeme si to vyskúšať v praxi .Napríklad dragunovom. Ako 19 ročný máš isto obrovské skúsenosti ohľadne používania zbraní a kvalitného streliva :))
Vieš ja som toho dosť načítal ohľadne balistiky a vecí okolo strelby . Lebo to potrebujem k životu :) Strielam športovo aj brokovú strelbu aj ked teraz už nie aktívne . Ohliadnuc sa dozadu tak si myslím ,že celkom úspešne . Na strelbu guľovú trba už stralca vyzretého . Na skett a trap treba skôr postreh a somozrejme ako na všetkú strelbu tréning . Takže ak si myslíš ,že je na svetovom trhu nepresnejšie strelivo ako S&B + strižná hrana rad by som vedel jeho názov . Inak sierra je celkom v pohode to je fakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager7, 17.11.2008 o 9:08

Edu tvrdíš, že SPCE od S&B má rozptyl 15cm na 100m? Tak to jedine v tvojich rukách! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.11.2008 o 7:23

Svico tak strielať sa dá aj starým kverom z výpredaja za 3000 sk .Jasne ,že aj S&B sa dá používať . Ja som však povedal že je oveľa horšie ako Norma oryx ktorá stojí 880sk oproti S&B za 800sk ./link som poslal v predchadzajucich debatach / Neviem kde si zobral ,že ja vystrelím 3 náboje ročne ale ok . Na strelive šetriť považujem za nevhodné .Na tom trvám. Tvoj koment mi pripomína stare komunistické heslo načo sú peniaze len aby bolo zdravie:) Nuž aj Ty si to zakončil že vlastne kto má blasera a strelivo RWS nebude trafovať :)))))) To je celkom humorné . Lebo nebudeš mi veriť ale netrafiť sa dá aj z českej guľovnice a zle kalibrovaným a nepresným S&B strelivom ,ktoré je vo všeobecnosti považované za jedno najhorších na svete . Aj preto je jedno z najlacnejších . Ono to tak obyčajne chodí v normálnom trhovom mechanizme . To sú proste fakty či si myslíš že S&B je sračka alebo neni vôbec nie je podstatné . Môžeš tvrdiť že Trabant je rýchlejší ako ferari aj si to môžeš myslieť . Nuž len do vtedy ako ťa niekto neprevezie v oboch . Potom môžeš mať aj praktickú skúsenosť . Ja som strielal veľa druhov streliva a hovorím z praxe necitujem recenzie . Ty strielaš S&B a si spokojný podobne je na tom forte ktorý kritizuje RWS aj keď ho nikdy nestrielal :) Nakoniec ešte skritizujete obaja mňa že som teoretik :) Nuž to už hraničí s jasnovidectvom :))
Ešte dodám ,že 11,2 g strela od S&B + strižná hrana je tá najnepresnejšie strelivo ktoré som mal možnosť kedy strielať . Niekomu to stačí keď sa na 100m dostane do 15 cm rozptylu niekomu to nestačí . Taktiež je táto strela vyhodnotená ako najhoršia čo sa týka podlievania zveriny . Rýchlosť deformačný charakter sú velmi biedne u tohoto projektilu. Po všetchých stránkach zaostáva za Normou Oryx o RWS sa už asi baviť nemusíme . Kedže je už dlhodobo ozanačovaný ako svetová špička streliva precízne testovaného od severských krajín až po afriku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 17.11.2008 o 1:02

Ja používam strelivo SB 11,2g asi 13rokov a este sa nestalo, aby mi jeleň strelený na komoru odisiel od nástrelu 200m a nefarbil, ako píše Forte -po oryxe. A tie reči, čo tu vedie edu, to je len také "cvantanie". Edu, ty vystrelíš ročne 3 náboje a ja tak 40. Norma aj RWS je vynikajúce strelivo, ale nepíšte, že SB je sračka, lebo to nieje pravda. Poľujem so7*64 a strielam na vzdialenosti do 200m a zatiaľ som nemal žiaden problem. Niektorí tu nad tým "cifrujú", akokeby strieľali na 500m a do oka. Jednoznačne, Norma je kvalitnejsie strelivo, ale pre praktické poľovanie na polovnícke vzdialenosti a pri dobrom zásahu SB úplne stačí. Edu, môžeš mať Blasera a v ňom RWS, ale ked netrafíš tak to je jedno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2008 o 16:39

Za hrubice sa ospravedlnujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2008 o 16:39

Forte neuberaj kvapiek :)
Aj som si myslel že nemáš praktické skúsenosti .
Proti česku som sa nijako nevyjadril nikdy . Majú kopec dobrých vecí žial S&B medzi ne nepatrí.
Anti komunista a antifašista som to priznávam a nie len ja.
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 16.11.2008 o 16:14

Tie kvapky my nejak usli ,bolo ich tam v skutocnosti asi 70-100 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 16.11.2008 o 16:12

Edu. Cau. suhlasim s bodo1948 ze antikomunismčechoslovak,je to vystizne a Hanak je taky isty. Hanak doneba vychvaluje len RWS a kaliber 8x57.
Tato debata vsak zacala pri niecom inom. Aj ja som tri roky poloval razou 7x65,pouzival som SPCE,spokojnost ay na ten rozpad strely,ale pri tomto kalibry to bol min.problem. Diviaky po zasahu na komoru z 30m(sedacka) asi 4-5 ks ostali v ohni,max 5 m. Vysoka pri zasahu na komoru taktiez odbiehala do 50m,individulne,podla okolnosti.
Po zmene kalibra som zmenil aj strelivo ,nakolko SPCE v 7x57 sa mi vidi slaba. Oryx je v pohode,len zver ani po zasahu na komoru vobec,alebo len min. farbi.
Priklad: jelen streleny zo 120m na zadnu komoru,shasnuty po 200m po celej trase mozno 1010 kvapiek.
Druhy priklad :jelen streleny z 30 m na ,,stich ,, a zhasnuty po 50 m ,farba na poslednych 5m .
Nehanim RWS,lebo s nou nemam ziadne skusenosti a pri 7x57 nie je ani tolko moznosti. Zistujem a vyzvedam a nikto nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2008 o 15:22

Ešte dodám že moja 7x65 je otrori tvojej 7x57 vykonovo troška inde . Takže ten čo striela jeleňa REM 222 sa nemôže baviť s tým čo striela WIN 300 magnum . Taktiež veľa zaleží od umiestnenia zásahu . Kto trafí na mäkko bude potažky hladať farbu u hrubeho diviaka napríklad . Iná veličina je zasáh kosti atď . Všetko je to iba relatívna rovina farbenia . Ja som popísal svoju skúsenosť . Haniť RWS sa mne osobne zdá smiešne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2008 o 15:14

Forte ja netvrdím ,že som mudry . Mudry sa stava ten čo sa vzdeláva a pozorne načúva iným . Učíme sa celý život . Na otázku či zver po RWS farbí odpovedať neviem. Lebo otázke nerozumiem !!!

Ale ak máš obavu že som iba teoretik . Žiaden strach :) Už som niečo aj ulovil :)

Osobne z vlastnej skúsenost môžem povedať o farbe toto . Strelivom RWS som ulovil zopár ks srnčej zveri .Koľko presne neviem . Nefarbil ani jeden kedže všetci zostali v ohni na mieste . Odhadujem asi 10 ks . Nemám presnú štatistiku aký strelivom som čo ulovil .Kedže používam aj Normu Oryx .Na spoločných polovačkách atd . RWS som ulovil aj dva ks jelenej zveri Jeleň desatorák odišiel asi 40 m počas chôdze intenzívne farbil .Strelený bol na 200 m .Zasiahutý bol na vysokú komoru.Jelenica zostala v ohni takže farbenie odpadá . Strelil som 2 ks Muflonej zveri oba zostali na mieste . Zasiahnutý boli na komoru . Taktiež som strelil niekoľko diviakov o prasatach sa baviť netreba ale lanštiak zostal v ohni druhý odišiel nejakých 30 m a zhasol .Tiež intenzívne farbil . Osobne som všetkú zver vždy dohľadal . Vlastne ani som nejako dlho nemusel nikdy dohladávať ani volať farbiara .
Výborný testík robila česká myslivosť . Podobné skúsenosti s RWS mám i ja . Kto chce nech mrkne :

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 16.11.2008 o 13:46

Edu,ked si taky mudry ,naopis mi uz konecne,ci po zasahu akymkolvek projektilom RWS zver farbi,alebo tvoje vedomosti koncia len v rovine teorie. Tuto temu tu nadhadzujem uz dlhsie a stale nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2008 o 15:00

super - opakovanie matka múdrosti :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 9.11.2008 o 10:07

Edu,ved to ja dávno viem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2008 o 7:04

Bodo 1948 jeden musí pripomínať že je naj strelivo S&B aj keď je nahoršie ,že je ZH dobra brokovnica alebo GB aj keď je jedna z najhorších na trhu ,že je škodovka dobré auto aj keď neni . Mám na to dokoca i argument prečo tie komunisticke veci boli horšie ako tie iné . Dúfam že sa na tom zhodneme že Blaser je lepšia guľovnica ako ZKK ,RWS je lepší náboj ako S&B ,Swarovský alebo Zeiss je lepší puškohľad ako Meopta či Belarus :) A moj mercedes Eclasse je lepšie auto ako škoda superb. atd do nekonečna môžeme pokračovať :) Končiac tou komunistickou Zeisskou ladiacou sa kladivom ktoru použiva ešte stále velke percento poľovníkov . Čo sa týka čechov a antičechizmu tam nemám problem absolútne žiaden . Asi sa ti to poplietlo iba s tými soudružskými akožefirmami :) Tak tam to bolo veľmi biedne V ČSSR z renomných značiek urobili komanči totoal brak meopta,čz.java,tatra ,škoda ,Baťove obuvné závody,zetor, škoda menovať proste všetko zdochlo postupne . Zato kusok za ostnatým drátom fachala čechom založení firma swarovský optik a svet dobijala Baťova obuv . Skús sa zamysieť prečo ??? Isto na to prídeš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 8.11.2008 o 22:02

Edu:( už dávno vieme,že si antikomunismčeskoslovák.Nemusíš to zakaždým spomýnať,ale o je tvoja vec.....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.11.2008 o 18:33

:) :) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusko22, 8.11.2008 o 18:04

preco ma prznis ked nevim kde je sever ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 8.11.2008 o 18:02

Matusko ...no mal sa tu kto zaregistrovať. :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusko22, 8.11.2008 o 17:54

finist si volaky mudrc nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.11.2008 o 16:39

Treba čítať a vzdelávať sa .Aj to sú veci ktoré i poľovníka posúvajú ďalej do noviniek a moderných vecí . Samozrejme ,že treba dať bacha na útočiacu reklamu ktorá všade na nás útočí. Ale rozhodnutie medzi S&B a Normou hovorí jasne pre normu . Proste je to výborná značka streliva. S&B je jedným z najlacnejších a najhorších značiek streliva . Samozrejme že i S&B musela zaznamenať nejaký vývoj streliva lebo inak je vysoko pravdebodobné že firma zanikne pre nekonkurencie schopnosť . Teraz toto strelivo ešte používa veľa poľovníkov zo statických dôvodov . Vlastne tých istých ako si veľa ľudí kupuje škodovky v Česku a na Slovensku a to napriek tomu že nie je ani lacnejšia ani kvalitnejšia oproti iným značkám . Proste statika :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 8.11.2008 o 10:32

forte - Norma oryx sa s SaB porovnávať nemôže ! Oryx je strela inej generácie . Olovené jadro strely je pevne spojené s plášťom strely kde aj plášť ma rôznu hrúbku . A SaB takéto riešenie nemá v žiadnej zo svojích striel a preto sa Oryxu nemôže rovnať ani z daleka . ja mám Normu vulkán je to klasický poloplášť ako SaB aj ja som postrehol odelenie jadra os plášťa ale tiež sú to strely čo sa nemžu rovnať v 308W som používal 9,7g a je to hnoj nad hnoje ! a to doslovne ! s 11,7g Vulkanom sa to nemôže rovnať ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 201-240 z 327 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM