Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aký máte názor na strelivo značky NORMA ??? - diskusia

autor: off peterkacur
pridané: 14.5.2008 22:46
Aký máte názor na strelivo značky NORMA ???
počet zobrazení: 62 216
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 31.7.2017 o 18:50

Len tak pre zaujímavosť odkaz

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 327 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off forte, 8.11.2008 o 9:02

Pouzivam Oryx v 7x57 druhu sezonu,nakup bol v akcii za 51 Sk ,to je v pohode .Ani raz sa nestalo,aby sa projektil roztiestil,vzdy to bola ukazkova deformacia(asi 10 projektilov).Na Oryxe mi ale vadi ,ze zver nefarbi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 8.11.2008 o 8:52

Možno keby som vystrelil 5000 Noriem a 5000 SB by som mohol vyvodiť nejaký záver. Ale takto je to vždy lel a len polovnícka latina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 23:38

Finist Ty si myslíš že je norma oryx v nejakom ukazovateli horšia ako S&B zo strižnou hranou ?
Alebo iba žartuješ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 7.11.2008 o 23:11

Edu,v želatine? Kosti sú skúška ohňom v tomto prípade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 22:12

deerhunter 15.10. 2008, 13:08
K môjmu príspevku zo dňa 24.8.2008 som pridal do sekcie \"zbrane\" fotografiu s ID 32495.Na fotografii vidno ako sa pri S&B SPCE jadro oddeľuje od plášťa. Norma drží pokope stále. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 7.11.2008 o 21:48

Opravujem- do 7x57R, nie do 5x57R- chybička se vloudila ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 7.11.2008 o 21:45

Doteraz som do 5x57R používal SaB 11,2 g a nemal som problém.Teraz som kúpil Oryx na doporučenie kamaráta, ktorý to objednával sebe a na 7x64 ma vyšla krabička na 1060 Sk, t.j. 53 Sk náboj. Údajne boli v akcii. Kúpil som 3 balenia a myslím, že do koša ich určite nevyhodím. Páčili sa mi zásahy na terč. Najbližšie si chcem vyskúšať, ako je to s tým podlievaním. Veď spln sa už blíži!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 16:50

hups nejaké chybičky som porobil ospravedlnujem sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 16:49

Všetko záleží na zásahu .Videl som prestreleneho srnca kaliblom 300 W magnum blaserom a strelivom RWS boli dve dierky vtrel ako gulka a výstrel o velkosti dvojkoruny . Samozrejme ,že keby pustil cez lopatky vypadá to inak . Norma Oryx je výborné strelivo . Presné a má vuborné deformačné vlastnosti . Po všetkých stránkach je lepšia od S&B Čo sa týka dražoby . Krabička do mojej 7x65 Norma oryx stoji 880 sk S&B sierra stojí 800sk . Tak nerozumiem tomuto zdôvodneniu ohladne ceny. Rozdiel je jedna krabička cigariet alebo jedno priemerne drahé pol deci :)) Pritom taká krabička je minimálne na rok . Takže toto neobstojí u mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CEFO7, 7.11.2008 o 16:22

Ináč tiež používam 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CEFO7, 7.11.2008 o 16:21

Igor43- hlavne s tým že SaB úplne stači. Ja ich používam a možem povedať že ak dám ranu tam kde chcem, tak nemusím mať ani kvalitnejšie náboje. podľa mňa je 90% v strelcovi. Samozrejme že ak miniem životudoležité organy, tak to už je iný výsledok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 7.11.2008 o 15:18

CEFO7- s čím konkrétne súhlasíš? S tou dvojkorunáčkou, či s podlievaním alebo že SaB úplne stačí?
demo- vraj podlieva, bolo to myslené všeobecne, ja mám však 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo, 7.11.2008 o 12:07

Oryx podlieva??? v akom kalibri? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CEFO7, 7.11.2008 o 11:56

Igor43- z vlastných skúsenosti s tebou plne súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 7.11.2008 o 10:55

V pondelok som bol vyskúšať Normu-oryx- po nastrelení tri strely išli do terča veľkosti dvojkorunáčky. Ale chlapík, čo mi to nastreľoval mi vytkol, že načo som to kúpil, že ke to drahé , vraj veľmi podlieva zverinu a že úplne stačí česká značka SaB ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.11.2008 o 18:19

Edu - aj som to čítal len ako bulvár- jedným uchom dnu, druhým von....respektíve jedným okom dnu, zadkom von...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.11.2008 o 20:00

juraj 22 samozrejme že sa tým dá strielať . To som iba prehnal . Ako poľovník,hubár a rybár mám na preháňanie plné právo :))) Ale naozaj NORMA ORYX sa dá kúpiť za 880 sk toľko stojí aj S&B Sierra ktora je celkom ok. Myslel som do mojej 7x65R. Pre tvojho rem222 stojí krabička okolo 700 sk odkaz /> Iboo recenzie nečítaj vôbec nie sú korektné a nie len v nábojoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.11.2008 o 10:11

čítal niekto ten test v reklamnom letáku časopisu myslivost ? strela SPCE sa umiestnila na 5. mieste a zanechala také delá že mi je z toho zle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 3.11.2008 o 23:00

edu tvoje prispevky su dobre ale s tym ze SB je strelivo na dostrelovanie 1-5m nesuhlasim myslim ze strelivo je velmi dobre k jeho cene a ver tomu ze sa da aj s nim velmi dobre nastrielat,a nemusi to byt 1patron za neviem kolko stovak to je uz myslim aj zbytocne.ale kazdy naco sa citi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tempus, 3.11.2008 o 21:44

Edo, poslal som ti sukromne postu, tam si to mozeme vydiskutovat co a ako... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2008 o 21:40

Tempus študovanie litreraturi podla teba polovnika neposúva do predu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2008 o 21:38

Tempus pýtaš sa

" Spochybnil som snad, ze polujes alebo ze mas odpolované???? "

"Takze chlapi, viac praxe a menej teorie by som poradil."

Nuž spochybnil si veru i ked nevieš koľko mám ja odpolované radíš mi viacej praxe, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tempus, 3.11.2008 o 21:08

Edo, a co ineho som tam napísal ja???? Spochybnil som snad, ze polujes alebo ze mas odpolované???? Skuskami a rokmi na mna nechod.....edo, zatal by si v tomto kurevsky vedla ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2008 o 21:00

Tempus ja poľujem 2x toľko rokov ako Ty ,mám skúšku poľovíckeho hospodára a odpoľovaného mam tiež naozaj dosť . Takže neni to len pri slovkách . Ja som povedal že pri strelive netreba kupovať to najlacnejšia ani to najdrahšie . Dôležite je aby mal človek dôveru že má dobré srelivo .Nemusí to byť RWS ale aj môže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 3.11.2008 o 20:16

Tempus na hrad.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tempus, 3.11.2008 o 18:34

No hosi, sorry, ze sa vam do toho miesam...ja len tolko, ze sa tu bavite o ..... . Iboo asi viac studuje ako ma odpolované, a Edo ty zas moc si zatazený na super imidžové veci. Chlapci bez uražky, ale nedá sa pausalizovat ani strela (naboj) ani kaliber. Ta istá strela sa v inomkalibri moze spravat uplne inak a može uplne v pohode sklamat alebo aj prijemne prekvapit. Som strielal vo svojom kalibri RWS....jednak ma rozculovalo to rozplieskavanie spice na Tug-u v zasobniku (teraz je to asi UNI), cena nebola podstatná...a inak ma to tiez nejako divoko neoslovilo ako strela. Presedlal som na Oryx, co bola pomalsia strela do mojej flinty cca o 20m/sekunda....a odvtedy nemam ziadnu potrebu menit. Skutocne to nebolo o cene...ale o spokojnosti. A strielam do roka dost ran na to, aby som vedel ucinky zhodnotit a porovnat ;-). A je uplne jedno ci to ma byt aj rana na skodnú akoze "drahým nabojom". Takze chlapi, viac praxe a menej teorie by som poradil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2008 o 23:45

Iboo ja mam toľko patronov že ich do konca života nevystrielam :) RWS je super značka . Norma je príjemný pomer kvality a ceny. S&B je dobé na dostrelenie napríklad 1-5m :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 27.10.2008 o 21:31

Edu - nemáš rád olovko vpredu ? máš radšej celoplášte, plnoplášte, alebo celomedené strely? nechápem...odsudzuješ poloplášťovú strelu s olovom ? Neviem či si až natolko ochranár, alebo design je to najdôležitejšie, ale po preštudovaní si tej "Teplej vody" v podaní RWS sa jedná naozaj o image, ako o účinok. Nebolo nič lepšie a nič spolahlivejšie ako osvedčené poloplášťové strely kvaltnej konštrukcie.Môžem len teoretizovať, keď 1 ks 7x64 RWS EVO stojí 105 Sk, tak kolko potom toto? naozaj, má to význam? spomínaš šetrenie 5-10 sk na náboji, ale plus mínus 60 Sk je už trošku moc, nie? a dať za pakel nábojov 2500 sk tak to je buď iný rozhadzovač, alebo imagemaker v pravom slova zmysle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2008 o 20:31

Proste mám rád špičové vecičky .Norma mi vadi že nemám moc dôveru v to olovko v predu:)
Toto sa mi pozdáva oveľa viacej :

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2008 o 17:47

Krem toho iboo odkedy som objavil skoro 100% google translator čítam recenzie a veľmi sa mi páči RWS .Čisto pocitovo . Funguje to takto :

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2008 o 17:34

Iboo strielam normu oryx okrem toho mam ešte kopu všakovakých S&B sierra atd . ja vystrielam 3 náboje ročne ale kupujem niekolko krabičiek . Tam bude chyba asi moja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 27.10.2008 o 9:55

Edu- to mi je jasné, ale na otázku o ekvivalente si mi neodpovedal. stále nechápem prečo tak velmi vychvaluješ RWS a strielaš normu...veď tam nieje velký finančný rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2008 o 7:30

Iboo každý si musí zvažiť jeden chce ušetriť 5 korun na patrone iný 10 .Niekomu je jedno vystreliť náboj za 60 či sto korún . Ja tých guľových nestrielam veľa do roka tak Ti poviem že mi je to absolútne jedno či dam za krabičku na 5 rokov 1000 sk alebo 1500 za RWS . Za tých 500 korun toho zase tak veľa šlovek nekupi 13 l nafty ,alebo jeden obed prípadne nejake sprostosti . Takže tá cena neni až taká hrôza ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 26.10.2008 o 23:11

pred včerom ma trochu prekvapila guľa od oryxu, keď mi to podlialo more spod stehna, ale asi preto, že vzalo aj kus lopatky, no škoda, zaujímavosťou je, že srdce bolo rostrhané na kusy, asi guľa po náraze stratila svoju trasu a zablúdila presne na cieľ, škoda podliatkov, ale neodbehol ďaleko asi 6m, na nástrele ani kvapka krvi, neviem mám z toho zmiešané pocity, no názor na oryx zatiaľ nemením, vždy lepšie ako SPCE ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.10.2008 o 20:06

Edu - ak je image kritériom tak jasnačka :))) Ukáž mi ale ekvivalent Oryxa v produkcii RWS... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.10.2008 o 19:21

Ano RWS je špičková značka streliva .Norma je v pohode isto tiež . Ale vždy je niekto na špičke. Norma je príjemný pomer kvality a ceny .Iboo šak image ne?:)) Nechcel by som tu rozoberať,že je RWS horší ako ine strelivo . Lebo proste neni . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 16.10.2008 o 18:41

Proste mam s nim lepsie skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.10.2008 o 18:08

miko - daj dôvody, skúsenosti ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 327 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov