Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zeiss VICTORY HT 3-12x56 ASV alebo Swarovski Z6I 2,5-15x56 s bal.vez. - diskusia

autor: off serax
pridané: 22.2.2013 19:07

Zdravim.



Zaujíma ma ktorý by ste si vybrali a prečo. Prevedenie so šínou a balistickou vežou, streľba do 500m. AK by niekto mal náhodou osobné skúsenosti, tak by bolo super. Vaše názory a porovnania týchto dvoch ma budú zaujímať. Ďakujem za objektívne názory a skúsenosti.


počet zobrazení: 20 825
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-131 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off laik, 28.4.2010 o 18:39

Stále porovnávať skoro identické veci. Následne si dávať radiť čo. Tak chceme niečo pre seba, alebo to, čo majú druhí ? Možno by sme mali konečne pochopiť, že rozdiely okrem ceny / aj ta je skoro podobná/ a loga, nie sme u týchto značiek schopní zistiť. S tým majú problémy renomované laboratória.
Bez urážky, všetko je to iba snaha sa NIEKDE zaradiť.
No, ak niekto je presvedčený, že tá jeho, ktorú si vybral je tá jednoznačne naj..., je to jeho šťastie a prajem mu len najkrajšie zážitky s ňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off lovec84, 27.4.2010 o 6:57

Hunter- ak to chceš na karabínu a aj na posliedky tak by som ti doporučil kahles helia CSX, je od bendera o niečo ľahší a hlavne ak budeš na spoločnej polovačke na diviaky tak oceníš polohový spínač červeného bodu. Ja ho mám v 3-12x56 maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off oknamor, 2.4.2010 o 17:25

vyskusal som vela puskohladov ale jednoznacnym favoritom u mna je zeiss 2,5-10x50 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off horarik01, 1.4.2010 o 15:02

Ked si kúpiš puškohľad ktorejkoľvek zo spomenutých značiek tak nie je čo riešiť.Je to naozaj len o sympatiách.Ak to chceš na nejakú kratšiu zbran,tak z estetického hľadiska asi Bender/ak sa nemýlim je z nich najkratší/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off Jager68, 1.4.2010 o 12:42

hunter...krasna alternativa je Swaro Habicht 1,5-6x42.Zeiss,Kahles,tiež.Aj ten Bender je o.k. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off hunter65, 1.4.2010 o 11:35

Mozno aby som dovysvetloval preco zvazujem tieto puskohlady. Uvazujem o kupe nejakej karabiny a chcem na to mensi puskohlad (ziadnu 50 ci 65) s rozsahoh zoom od 1.5 co je na urovni kolimatora pre strelbu nablizko a zoom 6-10 pre strelbu na vacsiu vzdialenost ...
Okrem estetickeho hladiska (56 by bola pomaly vacsia ako puska) zvazujem aj hmotnost. Vysledkom by mala byt zbran na posliedku a spolocne polovacky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off Jager68, 1.4.2010 o 9:35

Mne osobne sedi KAhles Helia CSX 2,5-10x50. Rozdiel oproti Zeiss
som nepostrehol.V 56 tke skusim Schm.Bender Zenith.A mam to poriesene.Je to len o sympatii ku konkretnej znacke.
K tomu porovnavaniu..nemoze porovnať Zeiss Clasic so Swaro Z6i.
Ale kludne oba 50tkove mod. Swaro a Zeiss Victory VAripoint alebo Diavari.Kludne ozeliem 6nasob.zoom v 50tkovom prevedeni a dam prednost Zeissu alebo dvojicke Swaro..Kahles Helia.Ked som bol na polovacke v Rakusku...tak ani jeden jager co bol s nami nemal Swaro.Bender,Zeiss,Kahles.Ale pozorovacie mali Swaro vsetci.Optikou Swarovski sa urcite nič nepokazi. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off horarik01, 31.3.2010 o 21:18

Jager ako chceš porovnavať identickú kategoriu,ked Zeiss ešte po 6nasobný zoom nedošiel. Pri 4nasobnom sú Zeiss,Swaro a Bender veľmi podobné/asi v tomto poradí/ a potom tu dlho dlho nič tak dobré nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off Jager68, 31.3.2010 o 19:04

Pepies..nemozes porovnavať Zeissa ktoreho mas doma so Swarom..ktoreho mas doma. Dnes to mas nabuchane: Zess,Swaro,Schmidt&Bender,Kahles. Nepisal som to podla poradia.
, Zeiss je pojem sam o sebe.Kahles je 1va firma na svete co vyrobila puskohlad.Tak si vyber. Mercedes,BMW,TOYOTA,JAGUAR.no ktore auto??? Je to len podla sympatii k znacke. A porovnavat 1,7-10x42 a 1,5-6x42..to nemozes..porovnavaj len identicku optiku.U mna vyhrava Zeiss a Kahles v 50 tke, a Schmidt Bender v 56 tke.
Mam kamosa,ktory zas preferuje v 56 tke Swaro.....ani jednou znackou sa to neda pokaziť. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off pepies, 31.3.2010 o 17:46

nazdar mam Swarovski ale Z6i a aj Zeissa aj Docter unipoint a jednoznačne vyhráva Swarovski u mna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-131 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM