Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
IBO výpredaj

Zeiss VICTORY HT 3-12x56 ASV alebo Swarovski Z6I 2,5-15x56 s bal.vez. - diskusia

autor: off serax
pridané: 22.2.2013 19:07

Zdravim.



Zaujíma ma ktorý by ste si vybrali a prečo. Prevedenie so šínou a balistickou vežou, streľba do 500m. AK by niekto mal náhodou osobné skúsenosti, tak by bolo super. Vaše názory a porovnania týchto dvoch ma budú zaujímať. Ďakujem za objektívne názory a skúsenosti.


počet zobrazení: 20 859
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off sporko1234, 6.11.2012 o 17:44

Swarovski SLC 8x56 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Jager68, 6.11.2012 o 16:12

Zeiss Victory 8x56... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Rempo, 6.11.2012 o 15:09

Ahojte skúste poradiť. Síce nie puškohľad, ale ďalekohľad, no načo vytvárať novú tému.. Swarovski SLC 8x56 alebo Zeiss Victory 8x56? Výhody, nevýhody? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off KrokodilGenya, 22.2.2012 o 19:09

Krokodil, Vyrobi sa pise s YY iaaaa,.. (to si nevedel ?) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off KrokodilGenya, 22.2.2012 o 18:59

K dalekohladom - puskohladom. Dobry dalekohlad musi mat perfektne dielenske spracovanie rovnako ako material. To Meopta urcite nema - podla mna. Vezicky a podobne hluposti su nadpraca. Poriadny lovec dalekohlad nepotrebuje, vsimni si, ze mas na puske nieco ako mieridla. Pokial si si nezakupil od vyrobi impotentnu pusku bez mieridiel(-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off KrokodilGenya, 22.2.2012 o 18:08

Edu, ohladom ceny - daju taku co znesie trh. Superb je Made in Czech Republic teda ma aj tolko stat. Nebudem platit za cesky smejd premrstenu sumu. Nie je to dokonca ani Made in Czechoslovakia - mooozno by som potom uvazoval - ale to nastastie uz nie je aktualne. Preto som si ani Skodu nekupil. Nie je to vozidlo - je to len premiestovadlo - za tu sumu co za to chcu. Nahradne diely su rovnako drahe ako stoja na vozidla. K tomu potiahnutiu LotuTec. Nieco za nieco... Velmi lahko sa to poskriabe pri cisteni - pokial sa to nerobi v domacich podmienkach - pokoj a vybavenie. To gulockovanie tiez nie je az take ako sa uvadza. Podla mna to je uz "vrstva" navyse. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 11.2.2012 o 14:24

KrokodilGenya to máš zaujímavý vzorec na kvalitu puškohľadu :-D to by potom musel mercedes E classe stáť 4 x toľko ako škoda superb . Čuduj sa svete cena je takmer rovnaká. Swarovski a zeiss sú dve rovnocenné značky ,ktoré hrajú prvé husle ich vývoj je uplne inde ako u meopty . Ich kvalita samozrejme tiež . Neodvážim si tvrdiť či je lepší swaro alebo zeiss . Každopádne meoptu 7x50 som mal vyfučala mi a to trikrát po sebe momentálne je vyfučaná po 4 krát , túto istú mal i dolko tiež mu vyfučala a utrhla sa i osnova . Nick lovecccc mal tiež meoptu 7x50 a tiež mu vyfučala . Kolega poľovník Milan K. mal tiež meoptu 7 x 50 tiež vyfučala a osnova tiež lietala kade tade . To sú 4 ľudia včetne mňa o ktorých viem praktickú skusenosť s meoptou . Možno náhoda len nejako dosť hustá ! Swarowski a zeiss sa predháňajú vo vývoji i naďalej .Zeiss zapínanie červeného bodu je iniciované odtiahnutím ovládacieho tlačidla od tela puškohľadu - absolútne vylúčenie nechceného zapnutia intenzita červeného bodu sa mení úplne plynulo od maxima k minimu pokiaľ sa červený bod vypne a zapne, vždy sa rozsvieti s rovnakou intenzitou - aj cez prípadné pootočenie ovládacieho tlačidla červený bod sa automaticky vypína po troch hodinách povrstvenie vonkajších strán skiel optickej sústavy technológiou LotuTec - extrémne jemný povrch lotosového listu v priemyslovej realizácii viacvrstvovým potiahnutím fluoridom - kvapky vody a nečistoty sa odperlujú od skiel s minimálnym znečistením - prípadné vyčistenie je jednoduché a rýchle, bez dlhého leštenia šmúh a nečistôt technológia LotuTec je použitá u výrobkovej rady puškohľadov Victory Varipoint a Victory Diavari, u ďalekohľadov označených symbolom FL swarovski Technológia High Grid: Optimálny jas zámerného kríža vo dne aj v noci. Z a Z6i najdôležitejšia presnosť na prvý pohľad. 6 násobný zoom v tubuse s priemerom 30 mm. Vynikajúce zorné pole. Vycentrovaný zámerný kríž v druhej obrazovej rovine. Pozorovaná zver je zväčšená, veľkosť zámerného kríža zostáva rovnaká. Dioptrická korekcia. Štvorcový alebo obdĺžnikový rozsah nastavenia zámerného kríža pre využitie aj v krajných polohách nastavovacieho rozsahu. Mikroštruktúra povrchu: presne definované ryhovanie pre zabránenie zbytkových obrazov vo vnútornej časti pre brilantné kontrastné zobrazenie aj v protisvetle. Zväčšený odstup očí na 95mm, poprípade 120mm (pri 1-6x24EE) pre ochranu pred zrnením spôsobeným spätným nárazom. Vysoko presné nastavenie zámernej osy a stabilita streľby aj u veľkých kalibrov. Nastavenie nulového bodu bez náradia. Z6 balistická vežička: Lepšie zásahy na veľkú vzdialenosť atď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off ferdo, 10.2.2012 o 22:11

V skratke: zorne pole ma vacsie rada victory, kriz u rady classic je iba v 1. Rovine,kdezto victory sa robi aj v druhej. Opticky,svetelnost ,... Je u rady victory lepsia....ja osobne by som za classic peniaze nedal..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off sumcar, 10.2.2012 o 21:53

v com je hlavny rozdiel medzi zeiss classic diavari a victory diavari , dakujem za odpoved ak mal niekto moznost posudit v praxi obi dva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off ferdo, 10.2.2012 o 21:52

ved praave. A preto v tej dvojke(zeiss-swaro) vybrat,tak jednoznacne lepsieho mi pride prinajmensom zcestne. Zas na druhu stranu povedat,ze rozdiel medzi,swaro a meopta je iba cena a znacka,tiez nie je najstastnejsie vyjadrenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off stevo742, 10.2.2012 o 21:43

Swarovski je špica ale aj meopta je vdačny puškohlad ja ju mam roky a staru a stale hraje na novu nemam ,kde dam križ tam to ide som veľmi spokojny,a dať do diskusie otazku swarovski a zeiss tak ja ho povazujem fakt za začiatočnika .toť som len chcel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off laik, 10.2.2012 o 21:30

Edu, ....Meopta je v dnešnej dobe špičková optika podľa mňa. Som veľmi rád, že to počujem od Teba a veľmi ma to teší. Ja som si ju tiež pred časom vybral, Meostar R1 3-12x56 Red. Dlho som zvažoval medzi ňou a Vixen -om, neľutujem výber, hoci viem, že som nič nepokazil. Môj priateľ Radek Jirkovský z ČR/vicemajster sveta v streľbe na veľké vzdialenosti, inštruktor sniper-ov USA /používa VIXEN, prečo asi ? Súťažne strieľa s Meostarom, špeciálne vyrobeným pre neho/. Optika je iba umocnením našich schopnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off laik, 10.2.2012 o 20:55

Ja beriem oboje. Podobné otázky sú neopodstatnené. Pochopme, že je to iba o vkuse a subjektívnych pocitoch. Medzi svetovú špičku dnes patrí asi viac značiek /Z, Sv, SB, K, D, M, N, L.../. Rozdiely kvality sú minimálne, ale ceny sú neopodstatnené oproti /D,M,N,L,../. Ten rozdiel platíme iba za značku. Najpodstatnejšie je to, že sme spokojní s tým, čo máme. Naše názory a komentáre by nás, ale mali zbližovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off 357AS, 10.2.2012 o 20:24

Ako bratia česi hovoria :je to prašt - nebo uhod. Kúp si Meoptu a ušetríš za značku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off ferdo, 10.2.2012 o 20:24

A to uz z coho len prosim ta tak jednoznacne pises?..:) na zaklade tych tvojich "skusenosti"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off BUBU92, 10.2.2012 o 20:16

Jednoznačne Swarovski !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off lovec84, 4.12.2010 o 22:02

Edu - východonemecký Zeiss už je dávno Docter. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off KrokodilGenya, 14.11.2010 o 22:34

Edu moze byt. Ale mne ide o to ze Ceske rucicky v zavode dostanu povedzme 1000 EUR V Oberkochene dostane clovek 4000-5000 ? EUR. Dajme tomu 4:1 Ked daju zarobit ludom v Meopte rovnako mozu pozadovat podobnu cenu. To si musia vlastnici uvedomit - to su sirsie suvislosti. Preto nekupim dajme tomu Volkswagen. Berem na zretel len priestor EU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 14.11.2010 o 22:20

KrokodýlGenya ano ked nebolo iné aj hrubé T stačilo tiež som ho mal ale vyskúšal som i červený bod ale najviacej mi sedí nitka jemnučká po krajoch zhrubnutá osnova . Meopta ked chce robiť špičku musí ísť aj cenovo hore . Ked sa predáva a používa technologie a kvalitne sklo ako špička nemôže stáť ako edenberg . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off KrokodilGenya, 14.11.2010 o 19:50

Juraj - tu si nemusis davat pozor pri kupe - ved mas od toho zaruku a papiere. Oba budu dobre. (-: Zameraj sa hlavne na osnovu. Excelentnym strelcom postacilo hrube T 6x42 na 300m (Na cloveka) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off KrokodilGenya, 14.11.2010 o 19:41

Meopta - mala byt vykladna skrina CS optiky... Bohuzial v RVHP na to mali patent v NDR. Povodne to bola firma "Srb a Štýs" co bol pojem. Ukradli - premenovali na Meoptu. Rovnako by dopadol aj Swarowski keby za C.K. monarchie nepreniesol vyrobu do Rakuska a ostal v Cesku. NIE NIE NIJE Meopta sa stava prilis drahou. Trosku im prsi do nosa. Este musia trosku popracovat a dostat sa do povedomia, ako napriklad Zeiss ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Jager68, 14.11.2010 o 11:23

Glen s niekym si ma myliš.A to poriadne.JA som kupoval dosteraz len 3puskohlady.Meoptu Artemis 3000.aj s montažou u Štefánika v PB.tú som mal pomerne dlho.Potom u Fraňa pred 2r. Kahles Helia CSX,ten som dal otcovi aj s flintou,a teraz mam asi 3mes. Swara Z6i..1,7-10x42 na gul. kozlici..takže to nevyzera tak,zeby som kupoval len lacne veci a baziroval na cene.A vzdy,ked som bral optiku,tak som nechal zalohu.TAkze z tvojej strany je to omyl. Zdravim Ta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 13.11.2010 o 21:42

Ale chlapci s jednej dediny a takto sa oné :-D ja mám Beckov 5km vzdušnou čiarou.:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off glen, 13.11.2010 o 20:45

Jager,že to píšeš práve Ty,pretože ako viem od ľudí čo Ťa poznajú,tak v tvojom prípade vždy bola na prvom mieste cena a nie špička,alebo keby tá špička stála 200 EUR prípadne zadara nie??? U koho si teraz v blízkej dobe objednáš puškohľad a neprídeš si pre neho,myslím,že to s nákupmi budeš mať ťažké!Informácie o Tvojich fintách a sôsoboch sa šíria veľmi rýchlo a Slovensko je malé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off sporko1234, 13.11.2010 o 20:07

osobne som mal moznost polovat s swarom 3-15x56 s bal.vezou 30mm tubus.cena tohto "aparatu" je vissia no ja nemozem dopustit.Pre mna je to vlajkova lod medzi puskohladmi.Je to univerzal vhodny na vecsiu vzdialenost na spln ci na spolocnu polovacku.osobne odporucas swara ale s hore uvedenymi parametrami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off kapec3, 13.11.2010 o 18:23

v tom mas pravdu...skoda,ze mno ludi verilo reklame ale prax,pouzivanie tychto veci ukazalo asi pravy opak.su jagri ktori veria len tej svojej znacke a na inu nedaju dopustit ;D hlavne.ze su spokojni! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 13.11.2010 o 18:18

Samozrejme keby bola cena rovnaká všetci by sme mali swarov a zeissov. V mnohom rozhoduje aj reklama . Žial práve pre reklamu v polovníckych časákoch si mnoho ludí pokupilo nekvalitne puškohlady a to dosť predražené Tasco + edenberg a tiež tactical atd. Ked to tam vychvalovalo no nekúp to :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off kapec3, 13.11.2010 o 17:56

veru v mnohych pripadoch rozhoduje cena... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 13.11.2010 o 17:50

čiastočne môže poradie prezradiť i cena . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Jager68, 13.11.2010 o 17:21

Glen....!..super puskohlad je Zeiss Victory Diavari a VAripoint...Classic je len trochu lepši od Meopty...A na Sch&Bender Zenith nemá.Ked Zeiss tak Victory...žieadne slovo classic tam nesmie byť,ked uz chces špičkovu kvalitu.Napr. Z6i so 6x zoom od Swara je tiež super.U mna je špička...nie podla poradia: Kahles,Zeiss,Swaro,a Sch&Bender.V mechanike sa im približil Leupold. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 13.11.2010 o 16:48

Keby som si mal však vybrať medzi týmito dvoma značkami beriem zeiss . Nie však ten východonemecký zeiss jena :-DDD ale ten naozajstný :-DD Meopta sa dostáva medzi svetovú špičku pomaličky ale isto z prachu svojho dna kde ju dostal komunizmus tak ako i uplne všetky ostatné špičkove československé značky ktoré všetky do jednej zapadali prachom a stali sa nekonkurencie schopné . I swarovski založil v rakúsku čech a vytiahol ho až na svetovú špičku podobne ako baťa topánky atď . Meopta je v dnešnej dobe špičková optika podľa mňa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off glen, 13.11.2010 o 13:27

Zeiss classic diavari 3-12x56,je super puškohľad! Kolega ho má na M 03 v kal. 8x68,v prevedení s balistickou vežou ASV a zámernou osnovou č.40 a 60 je momentálne,aj v super cene,dal za neho 1.305,-EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off kapec3, 13.11.2010 o 13:12

co hovorite na zeiss classic diavari 3-12x56...zhanam nejake info! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Jager68, 23.9.2010 o 8:50

TAk podla mna ma Clasic Diavari osnovu v prvej rovine..teda sa zväcsuje..niekomu to vadi niekomu nie.nevadilo mi to akurat pri Schmidt BEnd. Zenith,lebo tato optika ma super malinky bod..Staci vypnuť bod a polujes ako s normalnou neosvetlenou osnovou.Teraz ked pouzivam Z6i tak mam bod zapnuty na denny režim,lebo sa mi s nim lepsie mieri ako ked je vypnuty.Je skratka vyrobeny tak aby sa sv.bod použival aktivne.Pri Kahlese naopak.Cez den vypnuty.Tiez ma maly bod.Co sa tyka nitky tak sa mi super polovalo s Meoptou Artemis 3000.!!!!..na tento konkretny model nedam dopustiť.Ako pise Edu..cez den na daleko..nadhera. Zdravim všetkych. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 22.9.2010 o 22:45

ja strielam nitkou po stranach zhrubnutou . Mal som pre tým T ale nitka je oveľa lepšia . Červená bodka mi moc nereže . Ale koľko ľudí toľko chutí. Ja mám rád presnosť a tú mi zaručuje nitka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off orim, 22.9.2010 o 22:21

Pri kupe si daj pozor na typ zamernej osnovy,pripolovani na volnom priesranstve je podla mna vyhodnejšia zamerna osnova s tenšim križom a pri polovani v lese zasa zamerna osnova s hrubšim križom. Napr. ZEISS clasik diavary zamerna osnova v druhej rovine a.,osnova č 40 hrubé tčko prechadzajuce do tenkeho križa,vzdialenost medzi vodorovnymi čiarami tčka je mala b.,osnova č 60 tenšie tčko prechadzajuce do tenkeho križa,vzdialenost medzi vodorovnymi čiaramu tčka je velka Rozdiely medzi tymito dvoma osnovami su velke a zistiš to az pri polovani v terene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 21.9.2010 o 12:57

Jager68 súhlasím s tvojim príspevkom na 100% Moja reakcia bola iba subjektívna či zeiss alebo swaro . Ako do prava alebo do ľava . Ja som sa vyjadril pre zeiss . Nič to však neznamená iba môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Jager68, 20.9.2010 o 7:48

Mam Kahles Helia CSX 2,5-10x50..jednoducho super. Rovnako na dennu pri dobrych podmienkach tak aj na splny sem tam skusim Swaro Z6i 1,7-10x42..tiez je vynikajuci.Ale tento Swaro vyuzivam hlavne na spolocnu a cez den.Nema chybu..Aj na splne to bolo fajn ale 50tka je 50tka.Zeiss Victory Diavari 2,5-10x50..totalna 1tka. Swaro sa hrdi 6 nasobnym zoom-om..ale ten Zeiss je vynikajuci.Ked kupis Zeiss alebo Swaro,alebo Scmidt Bender, Kahles..ani jednym nic nepokazis.Poloval som aj so Scmidt Bender optikou..uplne v pohode.Tiež top trieda.Je to len o sympatiach k tej danej znacke.A este aj ako to na flinte posobi,aby zbran,montaz a optika vytvorili kompaktny celok. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zeiss alebo Swarovski? (autor: juro7x57).

off Edu, 19.9.2010 o 23:36

zeiss !!! jednoznačne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Optika Swarovski verzus Zeiss (autor: hunter65).

off hunter65, 29.4.2010 o 19:56

Lovec 3-12 mam Meoptu a som spokojny. Len to mam na CZ 550 lux a chcem si dporiat nieco sikovne a lahke.

Laik ja sa neradim nikam, ale Ty si sa urcite zaradil. Tvoj prispevok ma neobohatil ani neurazil. Vela stastia.

Dakujem aj ostatnym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM