Heming hunting
dnes je piatok,  10. máj 2024,  meniny má Viktória,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:15,  dnes západ slnka: 19:10
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer - Merkel - Tikka - Steyr Mannlicher - diskusia

autor: off Drobeccc
pridané: 4.2.2013 21:33

SAUER 202 Classic



Merkel KR1 standart



Mannlicher Classic



Neviem sa rozhodnúť no jednoznačne 8x57




počet zobrazení: 54 603
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Poacher, 8.2.2013 o 10:26

Debata sa trošku zvrhla :-p ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vladenko, 8.2.2013 o 10:25

Chalani, nevšimol som si, že by bol názov témy, spúšť, alebo aký napináčik ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 8.2.2013 o 9:37

Osobne sa tiež prikláňam ku kvalitnej, nastaviteľnej spúšti bez prepadu a bez napináčika. Ja osobne som sa s napináčikom nikdy neskamarátil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 8.2.2013 o 8:41

steyr mal som dve gulovnice na ktorých bol napináčik francusky a nikdy viac je to neschopnost výrobcu vyrobit kvalitnu spušt teraz mam gulovnicu bez napináčika a namá problem strielat na 250m líšky a to aj v rukaviciach skus na puške s nemeckým napináčikom v rukaviciach vstrelit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 8.2.2013 o 8:19

ja sa bavím o loveckých zbraniach a strelbe z nich, o tom je i táto téma, so športovými nemám moc skúseností ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.2.2013 o 8:16

steyr-POZNáš šPORTOVú ZBRAN ALEBO ODSTRELOVAčKU S NEMECKýM NAPINáčIKOM?Strielam 300m s priamou spúštou s krátkym chodom bez prepadu,pričom na odpalenie nie je potrebné zvýšit tlak na spúšt a príde k nemu podvedome-rana ma vlastne prekvapí-takže velmi dobre viem o čom hovorím a aku spušt treba na dlhšie štreky. A ubezpečujem ta,že na čiare nenejdeš nikoho s napinačikom,nie to ešte s nemeckým.Si ma trošku rozosmial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 8.2.2013 o 7:30

BLEIKER - to čo si popísal možno platí pri francúzkom napináčiku, že má veľký prepad, no nie pri nemeckom, ktorý považujem za lepší, s oveľa menším prepadom, a že by bolo treba nejaký čas na odpálenie od stlačenia nepináčika to by som tiež nepovedal, aspoň ja som to v praxi nepostrehol. Píšeš, že zárukou presnej streľby je priama vyladená spúšť, ktorá sa však nespustí na jemný dotyk...to si trochu protirečíš, ako chceš presne a bez strhnutia odpáliť na väčšiu vzdialenosť keď nie je spúšť jemná, potom je logiské, že strhneš, čo sa ti pri napináčiku s malým prepadom nestane(ani pri napináčiku z väčším). Vyladená spúšť je fajn, nehovorím, že nie, napr. na pohotovú streľbu na menšie vzdialenosti cca 100-120m alebo do pohonu, napináčik ako píšem hlavne na väčšie vzdialenosti, samozrejme je to vec názoru, nikomu svoj nenútim, len sa oň delím. Samozrejme dôležité sú aj schopnosti strelca a podmienky, či si zadýchaný a šlapeš do kopca atď. Osobne keď som strieľal na plastovú 1,5l fľašu na 250m tak s napináčikom to nebol problém, no bez neho to nebolo vôbec jednoduché aj keď som mal ideálne podmienky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 7.2.2013 o 22:24

Skutočne zaujímavé čítanie. "SBS" je u Mannlicher Luxus označovaný ako názov manuálnej poistky (Zbraň má manuální pojistku systému "SBS" (Safety Bolt System), kterou firma vyvinula původně pro řadu kulovnic Classic) odkaz Pri Mannlicher SM 12 je "SBS" označovaný ako názov uzamykania záveru (Největší změny u kulovnice SM 12 jsou v konstrukčních řešeních. Závěr zůstává klasický válcový otočný odsuvný typu Mauser se čtyřmi uzamykacími ozuby ve dvou řadách systému "SBS" (Safety Bolt systém – bezpečný závěrový systém) odkaz Každopádne "HCS" je nove riesenie poistky u Mannlicher SM 12, ktorou strelec napína a vypína bicí mechanizmus, podobne, ako to má MAUSER M03 či BLASER R8... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orim, 7.2.2013 o 21:51

Dá sa na SM12stke uzamknut záver? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 7.2.2013 o 21:41

Nový Steyr Mannlicher SM 12 ™ je to s ergonomickým a ľahko ovládateľný ručný napínací systém (HCS ™) nastavuje nové štandardy pre všetky lovecké situácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ferdo, 7.2.2013 o 21:04

ano pucik, aspon ty si vsimavy....H-hand C-cocking S-system .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 7.2.2013 o 21:03

sice ma steyr niekdy netrapil a ani trapit nebude, ale kludne by som dal do placu (do stavky) aj nejake bubaky, ze "HCS" nie je nove riesenie zaveru.(systemu uzamykania)..:))) Sranda co sa tu clovek nedozvie.:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 7.2.2013 o 20:58

podla mna HCS je natiahnutie bicieho mechanizmu a SBS je to čo napísal BLEIKER,chcel by som vedieť či nová SM12 ma alebo nemá SBS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.2.2013 o 20:53

pucikt-HCS ešte nepoznám,ale SBS funguje tak,že uzamykacie zuby sa posuvom dopredu akoby vtlačia do medzikusu,kde zapadnu do vyrezov a zavretím záveru sa uzamknu v smere hodinových ručičiek mimo týchto vyrezov.A potom pri otvorení sa stalo,že sa ten medzikus pootočil,zuby nemali kam zapadnut a narazili na prekážku,čím nebolo možné zavriet záver.Ak by sa to stalo pri napadnutí diviakom a potreby rýchleho prebitia,neviem ako by to dopadlo.Snad to HCS je lepšie-hlavne konštrukčne premyslené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.2.2013 o 20:43

Steyr-pozeráš sa na ten napináčik dost jednostranne,pretože-ak strielaš lepšie napináčikom ako so spúštou,tak bud ju nemáš dobre naladenú,alebosa to ani nedá.Dalšia vec je tá,že vačšina napinákov má velký prepad,takže s ním možeš strielat iba zo super stabilizovanej polohy-napr.z posedu-inak s ním strhneš-aj ja.Ak sa raz mrkneš zvnutra na konštrukciu napinaka tak zistíš,že je to sustava 2-3 sučiastok na sebe závislých,čo znamená,že uplynie nejaký ten čas od momentu stlačenia spúšte lež príde k odpáleniu-opat hrozí strelecka chyba pri nie uplne idealnej polohe.Preto su tak žiadané tzv.bleskové spúšte.Dobre vyladená priama spúšt bez prepadu je zárukou presnej strelby a vobec to neznamená,že sa spustí na jemný dotyk,to sa mýliš.A najhoršie je,ak sa spoliehaš iba na napinák,lebo pri love sa može stat,že ho nebudeš mat čas odistit a može ta to potom mrziet celý život-teda ak to prežiješ-neber to osobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 7.2.2013 o 18:19

valdo35 napísal si že systém SBS je nahradený systémom HCS,popíš funkciu jednotlivých systémov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.2.2013 o 17:46

steyr pokial mam podmienky pri love idealne, podobne ako na strelnici, klud, cas a oporu, samozrejme ze napinacik ma svoj vyznam. Len tie ideal podmienky nie su vzdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 7.2.2013 o 16:54

Napinacik vobec nie je pre amaterov...a ked uz ho nechces..tak ho nepouzijes....jednoduche.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 7.2.2013 o 16:22

osobne si myslím že napináčik je pre amaterou a je hlavnou príčinou tzv.nahodných výstrelou pri vybíjani zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 7.2.2013 o 15:36

Vlastním 5 rokov Steyr mannlicher Classic stutzen v kalibri 9,3x62 a za 5 rokov absolutne žiadny problém. Poistka funguje super, napinačik rovnako tak ako som ho pred piatimi rokmi nastvil tak je dodnes. Sam nespušťa ale na druhej strane je veľmi jemný. k poistke len tolko že sa na ňu rychlo zvyká a potom už nie je problém s tym manipulovať aj poslepiacky. Nemenil by som. Osobne sa mne celokovo sauer 202 nepači aj kvoli umiestneniu celeho systému poistky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 7.2.2013 o 14:42

napináčik podľa mňa určite nie je prežitkom, akurát ho niekto nevyužívo pokiaľ nepozná jeho význam alebo nestrieľa na väčšie vzdialenosti, skúste si na strelnici tak na 200m vystreliť zopár rán s napináčikom a bez neho a potom treba hodnotiť, jemná spúšt bez napináčika zase nie je moc bezpečná napr. na spoločnej poľovačke, ja osobne by som guľovnicu bez napináčika teda nechcel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Drobeccc, 7.2.2013 o 14:08

No chlapci pekne ste sa mi tu rozpisali.. Ale čo poviete na MERKEL KR1 standart??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.2.2013 o 14:07

tiež zdieľam názor že napináčik je prežitok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 7.2.2013 o 13:54

Mám Blaser BBF 95 a v životě se mě nestalo,že by nějakym způsobem selhal spanung a to jsem z něho dal už dost ran za horka za mrazu.Napínáček na flintě neni a ani ho tam neni třeba,spoušť je bez něho naprosto vynikající. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 7.2.2013 o 13:38

Každopádne Mannlicher Classic, alebo verzia Luxus je dobrá a hlavne veľmi pekná zbraň o ktorú som sa moc zaujímal. Či bol-je systém SBS od Steyru dobre prepracovaný napovedá aj samotná novinka od Steyru a to Steyr Mannlicher SM 12, kde už takýto systém nieje... Nahradil ho systém (HCS) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.2.2013 o 11:58

chápem a nemám s tým problém a nechcem a ani svoj chvost nechválim, len som pridal postreh z vlastnej skusenosti - STEYR vs MERKEL. Bodaj každá zbraň fungovala na 100 perc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.2.2013 o 11:39

No a sme doma-prave u toho systemu SBS sa stane-už viem o 2 pripadoch-že pri prebijani zaver nezavreš a tym padom nevystreliš-takže na tvojom mieste by som až taky pokojny nebol-myslim to v dobrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.2.2013 o 10:54

Nemam s tym problem najmenší, to kolečko ma 3 polohy.V prvej polohe zaverom nepohneš, v druhej možeš vybiť, naštechrovat ale strielať nie a v tretej možeš naštechrovať a strielať. Je to len vec zvyku. Priorita je aby mi zbraň nezlyhala ked potrebujem strielať, ako pohodlie či zvyk pri vybíjaní keď nie som v strese. Na 99 perc by to nemal robit ani merkel ani blaser, BOHUŽIAĽ realita je iná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.2.2013 o 9:30

soson-ale najst na tom steyeri polohu,pri ktorej chceš vybit zaistenu zbran-to je teda fuška.To sa ti s tym Maserom 03 nestane ani ti na nom na 99perc.nezlyha handspanung. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 6.2.2013 o 20:14

viac krát som tu čítal názor na "nešťastné" plastové koliečko u mannlicher - ky ( Steyr mannlicher classic 7x64) . Mne to nejako nepríde, slúži na 100 perc bez jediného problému cca 3 roky. Na 2 strane mam aj gulobrok ( Merkel B3 Jagd 8x57 jrs / 12 ). Tá má síce handšpanung ale stalo sa mi keď som natiahol napináčik tak nevystrelila a to iste v ten isty deň aj priatelov gulobrok BLASER. Tým chcel básnik povedať, že napriek tomu že ten MERKEL nemá koliečko tak zlyhal na rozdiel od Steyer - ky. A teraz baba raď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 6.2.2013 o 17:48

M03 v hoc akom prevedení :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 6.2.2013 o 16:22

Stagstalker: K tomu přidej ještě plný zásobník...:). Jo, je to váha a souhlasím mimojiné v tom, že široký řemen udělá službu. Jinak k provedení dřeva-to už je na každém, mně se třeba ta Alpinka nelíbí tolik jako Basic, krom toho mi líp seděl. A když k tomu přidáš nějaké lepší dřevo (holzklasse 5 cca 600€), napínáček a kratší hlaveň, jsi nakonec přibližně na ceně Alpinky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 6.2.2013 o 11:09

Ja mam sauere 3. Zatial žiaden problém, maximálna spokojnosť. Odlahčenú verziu highland s 51 cm hlavňou, aj magnum s 65 hlavňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 6.2.2013 o 10:32

OndrejP: Len pri saueri je 3,5kg vaha strop, pricom u mausera je to spodna hranica Mam sauera, celooceloveho, 56cm hlaven a ma nejakych 3,35kg, co sa mi spolu s optikou a montazou, kedy komplet ma cez 4 kg zda pri dlhsom noseni dost a to mam aj kvalitny remen. Nosil som aj kamosovu odlahcenu verziu a je to citit. Navyse kedze drobeccc chce kaliber 8x57, moze si kludne kupit aj 51 cm hlaven,co tiez vahu ovplyvni. Ale vravim, pokial vaha nevadi, je mauser dobra volba, aj ked opticky som viac pre sauer, mauser ho vizualne v tomto dobieha v modelom alpine. Len ten je cenovo inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 6.2.2013 o 10:27

Ja by som bral M03 :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 6.2.2013 o 8:07

ja keby si vyberám gulovnicu s otočným záverom tak je to jednoznačne Mauser M03, je to poctivá, veľmi kvalitná gulovnica a viem tam spraviť aj cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 5.2.2013 o 23:37

Stagstalker: Jen poznámka-pokud si vybereš celoocelový Sauer 202, tak váží +- stejně jako M03. Koukni: odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 5.2.2013 o 20:21

K zbraniam ako SAUER a Mauser M03 by som STEYR neprirovnaval a to z dovodu plastoveho kolieska-alias poistky a nie prave štastne vyriešeneho systemu SBS.Je to vidiet aj na cene zakladných modelov,kde Steyr je predsa len o 500-700 EUR lacnejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 5.2.2013 o 19:59

Mauser 03 je v pohode zbran, ale tu vahu by som ja na pleci vlacit nechcel. A hlaven ma aj tak od saueru :) Gulovnice ako sauer a mauser, ale aj mannlicher su konstrukcne uz premakane, tu je to viac o vkuse a najma o tom ako zbran majitelovi sadne. Dokazem uznat, ze mauser ma lepsi system drzania nastrelu pri vymene hlavni(ale kolko percent polovnikov realne meni hlavne?) a prepracovanejsiu poistku zbrane, ale do pleca mi viac sadol Sauer a je mi aj celkovo sympatickejsi. Ak opakovacku v 8x57 vyberal by som medzi Sauerom a Mauserom, podla osobnych sympatii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM