Heming hunting
dnes je pondelok,  20. máj 2024,  meniny má Bernard,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:03,  dnes západ slnka: 19:22
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Sauer - Merkel - Tikka - Steyr Mannlicher - diskusia

autor: off Drobeccc
pridané: 4.2.2013 21:33

SAUER 202 Classic



Merkel KR1 standart



Mannlicher Classic



Neviem sa rozhodnúť no jednoznačne 8x57




počet zobrazení: 54 658
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Fondo88, 13.2.2013 o 1:20

Zravým ja osobne mám Sauer 202 a s totuto zrbanou som nadmieru spokojný. A hlane čo sa týka poistky mne vyhovuje skvele. Da sa odisťiť bez toho aby som pohol rukou. Ak si budem kupovať dalšiu zbraň tak jednoznačne Sauer 202. A aj ho doporučujem kade sa pohneme! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 12.2.2013 o 13:44

Já po dlouhém šetření a vybírání objednal taky M03, takže doufám ve spokojenost, jako operak. Sklo mám nachystané Victory Varipoint 2.5-10x50. Doma by měla být mezi koncem března a začátkem dubna:). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 12.2.2013 o 13:28

Ja som cca pred rokom taktiež rozhodol pre Sauer 202 Classic, ráž 8x57 JS. Streľba z tejto zbrane je pre mňa veľmi príjemná, necítim žiadny spätný ráz a čo je hlavné, verím svojej zbrani, kam namierim tam to ide. V hore som strieľal celkom 5x a vždy úspešne / 2x diviak, 3x vysoká /, tak čo by som chcel viac. Nejaké problémy s vybíjaním som nezaregistroval, aj keď som si musel zvyknúť na zásobník. Poistka na tejto zbrani mi plne vyhovuje, je tichá, ľahko ovládateľná a bezpečná. Som fakt úplne spokojný a verím že tak bude nadlho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinh, 12.2.2013 o 12:49

Také jsem vybíral nedávno kulovnici. Ve hře byly značky jak u Opěráka, tzn. Mauser 03, Blaser a Sauer. U mě vyhrál sauer. Délku hlavně jsem volil 56 cm , puškohled Zeiss Victory HT 3-12x56. Musím říct, že tento kopmlet mi velmi dobře sedí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 12.2.2013 o 12:45

Áno som spokojný v hre boli tri značky Mauser, Blaser, Sauer.Rozhodol som sa pre klasickú guľovnicu a tú som našiel v M03.Zbraň je vo vyhotovení Stalker s 52 cm kanel laufom ústie hlavne je prispôsobené na krytku proti snehu v prípade pádu a s aretáciou zásobníka proti náhodnému vypadnutiu.Pažba je v modeli alpine v dreve č.5.Áno je o niečo ťažšia, ja to však neberiem ako mínus ale ako plus.Z ťažšej zbrane sa aspoň mne striela istejšie.Zbraň je v kalibri 8x57JS s optikou ZEISS Victory HT 3-12x56.Zámerne ju neglorifikujem pred spomínanými dvoma značkami, káždý má iný vkus a požiadavky.Mne ako poľovníkovi v ťažkom horskom revíri však plne vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 12.2.2013 o 11:16

operak, 11.2.2013 o 16:02 a spokojnosť tam je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 12.2.2013 o 9:06

Faktem je, že při vybíjení saueru je potřeba dát bacha, ale na druhou stranu to musíte u každé zbraně a navíc ta pojistka je neuvěřitelně pohotová mě osobně velmi vyhovuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 11.2.2013 o 16:02

M03 je novým prírastkom v mojej zbrojnici, tak preto som múdry ako rádio :-)Pozdravujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 11.2.2013 o 15:53

ok, dík za vysvetlenie Operák ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 11.2.2013 o 15:35

Přesně jak píše operak. Ta páčka má vlastně 3 polohy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 11.2.2013 o 15:24

Môj komnent patril poacherovi, pardón :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 11.2.2013 o 15:23

Stagstalker - Mauser M03 nemusí byť pri otváraní záveru natiahnutý.Páčku handspannungu podržíš v ľavej krajnej polohe a záver sa otvorí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 11.2.2013 o 15:16

Stagstalker, aj Mauser musíš mať pri vybíjaní natiahnutý, inak záver neotvoríš, takže to vybíjanie je presne ako u Saueru. V rukách som ho síce nemal a ale na stránkach Mauseru píšu toto - "When uncocked, the action is locked. Unintentional opening is impossible open breech for easy top loading and unloading" Podľa toho čo píšu Mausera tiež vybíjaš natiahnutého, takže žiadna zmena pri vybíjaní. Ak som sa mýlim opravte ma, čerpám len z textu čo sa týka M03. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 10.2.2013 o 23:05

Handspanung funguje na inom principe ako klasicke poistky. To, ze sa da custom pracou na sauer dorobit je dosledkom toho, ze to niekomu vyhovuje, nie dosledkom toho, ze by bola poistka saueru zla, ci nebezpecna. Este som nepocul o pripade, ze by sauer pri pade vystrelil a to citam aj zahranicne fora. Urcite nie je menej bezpecny ako xy dalsich gulovnic, skor naopak. Inak, na sauerovskej stranke popisuju poistku kde sa doslovne pise: The safety acts on the trigger and the cocking piece. Safety application can be seen or felt on the upper wrist and is released easily and silently directly in front of the trigger. When opening the chamber, it automatically enables the set trigger. Cize poistka neblokuje len spust. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 10.2.2013 o 22:47

Mauser m03 blaser r93 a aj steyr sm12 nemajú poistku v pravom slova zmysle ale majú ručne natahovanie bicieho mechanizmu to znamená že pri "zaistenej zbrani" nieje natiahnuty udernik. Niektore Staršie hlavne zlamovacie zbrane mali pri zaisteni blokovany len pohyb spuští čo mohlo mat pri páde za následok nechceny vystrel. Pri zbraniach modernej konštrukcie je poistkou blokovany priamo pohyb uderniku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off valdo35, 10.2.2013 o 22:02

serax presne tak. Vývoj sa uberá presne týmto smerom... Prečo, je dúfam všetkým jasné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 10.2.2013 o 21:29

V podctate u tychto co spominate odistenim zaroven aj natahujes byci mechanizmus,ne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 10.2.2013 o 21:05

valdo35: Pravda, ještě Mannlicher SM12. Díky:). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 10.2.2013 o 21:00

OndrejP: ešte je jedna s mauserovým záverem, u ktorej sa zaisťuje úderník ako na M03 ale systém je podobný Blaseru a je to novinka Mannlicher SM 12 odkaz inak s tebou súhlasím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 10.2.2013 o 20:51

gunar Sauer 202 má udajne problém so samovýstrelom pri tvrdom páde. Keď som sa o to intenzívne zaujímal, našiel som info., že Sauer garantuje nezlyhanie poistného mechanizmu pri páde na tvrdý podklad z výšky 2m... O tom, že tam nie je niečo s "kostolným poriadkom" svedčí aj možnosť o tom vylepšiť-prerobiť poistný mechanizmu odkaz odkaz a potom tento odkaz ktorý sa mi dokonca páči :-) Mne to vysvetľoval zbrojár tak cca. 2 roky dozadu. Teraz si nedovolím, ti to fundovane vysvetliť, ale ak ťa to zaujíma do detailu, napíš na: info @ w opice-retter.de Inak sa tu o tom už diskutovalo odkaz a veľa sa o tom dozvieš na nemeckých fórach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 10.2.2013 o 20:45

gunar: Nechci se hádat, ale myslel jsem si,že jediná zbraň s mauserovým závěrem, u které se zajišťuje uderník je Mauser M03. Druhá zbraň, ale už bez odsuvného válcového závěru, která má tuhle funkci je Blaser R93/8. Zbytek zbraní jistí pouze spoušť. Proto je Handspannung tak moderní, bezpečný a žádaný. Nebo to tak není? Případně se rád poučím. Díky, Ondra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 10.2.2013 o 20:03

Valdo v podstate máš pravdu. Upresním- mal som na mysli že pri zbraniach so záverom mauser/ a nielen pri nich / je poistny mechanizmus riešený tak že zaistuje priamo udernik . Valdo ako si to myslel s tým nebezpecenstvom samovystrelu pri s 202? V čom má sauer zlý poistny mechanizmus? Upresni to prosím Ťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 10.2.2013 o 19:35

gunar-môžeš mi prosím ťa vysvetliť, čo má spoločné "mauser záver " zo samovýstrelom? Bol som v tom, že samovýstrel aktivuje zlyhanie poistného systému zbrane, ktorý uvolní bicí mechanizmus a zlyhanie poistného systému mohlo spôsobiť napr. silný otras... Ale veď Ty nám vysvetlíš, ako "mauser záver " zabezpečuje zápalku :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 10.2.2013 o 12:06

Ja osobne by som si vybral toho merkla KR1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 9.2.2013 o 21:49

nechapem co je otrasne na poistke r93?? ale kolko ludi tolko chuti :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukra, 9.2.2013 o 18:53

Moja osobná skúsenosť je taká, na saueri je poistka naozaj suprová, veľmi mi vyhovuje netreba ako už bolo spomenuté prehmatávať je tichá a nechápem čo sa tu spomína o rozpadnutí záveru to čo je za blbosť, na r93 je to otrasné s tou poistkou !!!! ináč super zbraň, manlicherku ani merkel nevlastním ale teraz by som určite skúsil mauser a ťahá ma aj strasserka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 9.2.2013 o 18:21

BLEIKER s takými vecami sa ludkovia možno nechvália ale je veľa takých čo o tých problémoch otvorenie hovoria aj na tomto fóre. Aj o blaseri sa tu veľa popisalo aj npr. merkel bol spomenutý o pár riadkov nižšie atď... Ja som ešte nepočul o tom , že niekomu vystrelila zaistená gulovnica s mauser záverom. Či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Drobeccc, 8.2.2013 o 22:30

Chlapci no stalo sa to,čoho som sa obaval... Mám v tom ešte väčší guláš ;)) má niekto skúsenosti s Merkel KR1 standart??? Jednoducho chcem gulovnicu 8x57 v cene okolo 2000€ + - ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 8.2.2013 o 18:27

Na margo saueru- mozem hovorit za 7 majitelov, ktory sauer maju, polujeme viac- menej spolu a o tych zbraniach mam prehlad. Zbrane su v praxi pouzivane od 3 do 7 rokov, zatial vsetky bez problemu ci nejakej zavady, su roznych kalibrov a modelov. Co sa tyka poistneho systemu na saueri, je presne taky ako ma 95% vsetkych ostatnych loveckych gulovnic, cize to co pise valdo je velmi negativne podane zovseobecnenie v neprospech saueru. To, ze niektore gulovnice to dotiahli dalej ako napr. mauser, neznamena, ze sauer je nebezpecny. Mne padol aj z posedu, par krat pri otvoreni dveri auta a cuduj sa svete, nevystrelil. Co sa tyka poistky. Mne vyhovuje. Verim, ze niekomu nemusi, najma pri vybijani treba davat bacha,mohli by vyspekulovat polohu, pri ktorej by sa dal pri zaistenej zbrani otvorit zaver. Na druhej strane, poistku som ocenil pri strelbe v nepohodlnej polohe, kedy som bol rad, ze nemusim nikde prehmatavat, prst potlaci poistku hore a hned prechadza plynule na spust, ktora je na saueri uz v zaklade fakt vynikajuca a ma dobry rozsah nastavenia. Pouzivam aj napinak, ktory mam spraveny skutocne na fuknutie, nejake oneskorenie rany som si nevsimol, spravidla ma prekvapi, velmi zalezi aku ma clovek techniku spustania. Keby som si mal znova vyberat zbran, resp. dalsiu opakovaciu gulovnicu, bol by to tuhy suboj medzi sauerom a mauserom. Ale asi by som bral nieco tensie kalibrom a odlahcene na celodenne posliedky, kedze plnohodnotnu gulu uz doma mam. Cize by opat vyhral sauer, asi highland, v pripade ak by vsak mauser spravil verziu s okolo 3kg vahy, urcite by som ho vyskusal. Aj ked na mna posobi prilis mohutne, mam rad tensie pistalky :) Kazdopadne Sauer a Mauser je co tyka opakovaciek na trhu top, ziadnou z nich clovek nespravi chybu, je to ako suboj Mercedes vs BMW. Zaujima ma aj to rozpadnutie zaveru, neviem si to predstavit, zaver co- vypadol z puzdra zaveru zbrane alebo ako? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 8.2.2013 o 15:15

stalo sa dvom mojim kamarátom ktorý maju sauery pocas spoločnej polovacki pri presune na štand s otvoreným záverom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 8.2.2013 o 15:05

Palo skonkretizuj prosím o akom rozpadnutí záveru hovoríš ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 8.2.2013 o 15:02

Pre drobecca by bolo najlepšie keby mal možnost každú zbran vyskušat vybral si tri modely a každy konštrukčne odlišný ak chce peknu zbran tak merkel alebo sauer ak praktickú tak mannlicher.Osobne mam skusenost len so sauerom a ta poistka na nom je podla mna nepraktická a zaver sa rozpadne ked to najmenej čaká ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 8.2.2013 o 14:33

gunar-vieš možno nie,ale s takými vecami sa ludkovia nechvalia.Tiež som ešte nepočul,žeby sa niečo pokazilo majitelovi na Blaseri a napriek tomu som už bol pri 2 prípadoch,ked to prišli dokonca ešte v záruke reklamovat-a oprávnene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 8.2.2013 o 14:26

Ja by som volil sauer 202. Podľa mna má práve sauer najlepšie riešení poistku. Jej najväčšiu výhodu vidím v tom , že odistim bez zmeny uchopu pri zalicenej zbrani. Aj ked aj ostatne dotazované zbrane su natom co sa tyka ovladania poistky dobre- podľa mna lepšie ako npr r93 alebo m03 s rucnym natahovaním . A čo sa týka bezpečnosti tak ešte som nepočul že by niekomu vystrelil zaistený sauer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.2.2013 o 14:26

Valdo35-ja si myslím,že si sa rozhodol velmi dobre a zostavu ktorú máš,ak máš pre nu aj využitie,tak ti možme len tíško závidiet.POACHER-dík za upozornenie,nechal som sa strhnút. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 8.2.2013 o 13:46

Ale tazatel se neptá na Mauser M03,takže je potřeba se držet tématu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 8.2.2013 o 13:18

Ahoj ja by som volil ten sauer alebo mausr m 03 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 8.2.2013 o 13:08

SAUER 202 som pri rozhodovaní vylúčil pre systém poistného mechanizmu, ktorý nie je bezpečný pri páde zbrane na zem a možným samovýstrelom. Asi nie zo srandy si majitelia tejto zbrane môžu vylepšiť-prerobiť poistný mechanizmu za príplatok cca. 270 EUR. odkaz odkaz Na druhej strane, musím povedať, SAUER 202 je veľmi pekná zbraň (krajšia ako moja) ale to u mňa pri rozhodovaní nemalo až takú prioritu. Vec vkusu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 8.2.2013 o 11:44

Dobře,z uvedeného by jsem bral SAUER 202 Classic a rozhodně bez napínáčku,protože zrovna tato zbraň má vynikající spoušťový systém.Zbraň s německým napínáčkem by jsem nechtěl ani zadarmo,ale tisíc lidí tisíc chutí dále souhlasím s nazory BLEIKER. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov