Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

spoluvlastnictvo zbrani - diskusia

autor: off wafers8
pridané: 2.2.2013 10:05



Dobrý deň. Chcel by som dať zbrane do spoluvlastníctva ale je k tomu potrebná zmluva .Nevie niekto čo taká zmluva obsahuje ?Za príspevky vopred ďakujem.


počet zobrazení: 13 049
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off juraj22, 2.2.2013 o 23:00

ja som take cestne prehlasenie potreboval a musel som to mat overene notarom.na policiu sme prisli a hned nam oznamili ze to potrebuju.hekler blud to nie je ku kartičke dostanes aj format A4,ktory musis nosit spolu s kartickou.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-64 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 9.2.2015 o 14:57

K spoluvlastnictvu nie je potrebna ziadna zmluva-je to o dohode medzi dvoma pouzivatelmi. Do preukazu zbrane sa uvedie pod INE: spoludrzanie s rodnym cislom 123456/7890 Pokial chce MAJITEL ZBRANE zbran predat, tak spoludrzitel NEMUSI ist s nim na policiu, pretoze preukaz zbrane sa vystavuje jej MAJITELOVI a nie spoludrzitelovi. Ziadne spoluvlastnictvo nie je potrebne rusit. To sa rusi automaticky, ked je zbran prevedena na noveho drzitela zbrane, pretoze preukaz zbrane sa odobera a novemu majitelovi sa vystavi novy na pockanie. Tot vse. Nedoporucujem robit take hluposti, kde sa dvaja poskladaju na zbran a zapisanu ako majitel ju moze mat len jeden a druhy je spoludrzitel. V pripade predaja zbrane policia neakceptuje ziadne hadky typu-aj ja som na zbran dal peniaze. policia spravi prevod zbrane iba od jej majitela-to je ten, kto ma preukaz zbrane od nej. Vymahanie penazi od spoludrzitela nie je na policajtoch. Je to o dohode medzi dvomi osobami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off laksen, 9.2.2015 o 14:25

mirosr ked som predaval ja tiez zbran v spoluvlastnictve najskor som musel zrusit to spoluvlasnictvo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 9.2.2015 o 11:07

Spoludržiteľ zbrane ?? - Dobrý deň. Predávam zbraň ale mam ju v spoludržbe ešte s jednou osobou, chcel by som vedieť či pri prepise zbrane na kupcu na polícii je postačujúce ked tam budem ja(vlastník) alebo tam musí byť aj spoludržiteľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 4.2.2013 o 19:45

s tým spoluvlastníctvom s tebou úplne súhlasím ale uveď mi paragraf kde je napísané, že spoludržbu môžeš mať len na výkon práva poľovníctva alebo športovú streľbu ja som sa to v zákone dočítal len pri vypožičaní alebo prenájme ale nikde som takéto obmedzenie nenašiel na spoludržbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.2.2013 o 11:34

sporko, "spoludržba" veľmi jednoducho na polícii a aj "spoluvlastníctvo" ak by si chcel ale nie zmluvou na polícii, lebo spoluvlastníctvo aj zbrane môže byť "podielové alebo bezpodielové manželov" lebo aj streľná zbraň je hnuteľným majetkom (ale to nie je upravené zákonom o zbraniach a strelive-ten s tým nemá nič spoločné), to čo sa podpisuje na polícii nemá na zmenu skutočného spoluvlastníctva žiaden dopad-to sa nemení, zbraň zostáva v bezpodielovom vlastníctve manželov alebo v podielovom vlastníctve jedného alebo viacerých majiteľov (napríklad pri kúpe alebo zdedení), je potrebné pochopiť že to čo sa deje pod dohľadom a povolením polície je len spoludržba zbrane na výkon práva poľovníctva alebo športovú streľbu, ak už to aj teraz niekto nepochopí tak už chyba nebude v tomto prijímači ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sporko1234, 4.2.2013 o 10:17

obavam sa ze spoluvlastnictvo zbrane sa v mojom okrese nepodari nadobudnut.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.2.2013 o 9:02

ja s otcom nemame ako spoluvlastnictvo ale zmluva o spoločnom užívaní veci.. uplne v poho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 4.2.2013 o 8:47

veď to tu už dva dni tvrdím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 4.2.2013 o 8:40

pred mesiacom som to absolvoval a jedine co som potreboval bol kolok 4,5€ a zbrane ktore sme davali do spoluvlastníctva. na policii sme podpisali dohodu o spoluvlastnictve a dali nam novy preukaz zbrane na ktorom je uvedene ze zbran je v spoluvlastnictve s drzitelom ZP cislo ...... za 0,5 hod sme boli vybaveni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 3.2.2013 o 23:25

hekler mýliš si skupiny ZP "A" a zbraň kategorie "A" na nosenie resp. družbu zbrane kat. "A" potrebuješ výnimku, čo ináč stojí 100€,a vôbec nemusíš byť vlastíkom krátkej zbrane čo je ináč kat. "B"(klasická pištoľ alebo revolver) takže asi to fakt nechajme tak, nemá to význam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 3.2.2013 o 16:51

môžeš mi napísať ako sa dostať k povoleniu na nosenie zbrane sk. A bez vlastníctva krátkej guľovej zbrane ? aby sa mohlo stať to čo si napísal o 11:45 a 15:27 ? jednoducho si napísal blbosť a nechajme to už tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 3.2.2013 o 15:27

hekler momentálne nemám čas musím ísť preč ale na spoludržbu môžeš mať aj krátku zbraň nikde to nije zakázané a dokonca aj vypožičanie to umožnuje ale len na športové účely, spoludržba aj na nosenie. A nosenie ti vyplýva zo skupiny ZP "A" to musíš mať, obídeš iba povolovacie konanie tj nákupné povolenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 3.2.2013 o 15:07

blbosť si napísal v tom, že sa to dá praktizovať aj u krátkej zbrane a spoludržbou obchádzať podmienky na jej nosenie, a v tom mám určite pravdu, vo všetkom ostatnom sa nerozchádzame, čo sa týka zodpovednosti tak nikto nebráni majiteľovi zbrane aby si pri odovzdaní zbrane spoludržiteľovi nechal podpísať kedy tento zbraň prevzal, dátum, hodinu a minúty a podobne aj kedy zbraň vrátil, rozdielnosť postupu jednotlivých odd. polície nekomentujem, je to ich postup nič s tým nespravíme a nemaj strach syn zákon neporuší ani ja, v kartičke zbrane mám totiž uvedené ako Miesto držania/Uskladnenia zbrane: "miesta trvalých bydlísk a poľovné revíri v SR" a u športovej zbane aj "strelnice v SR". Policajti nemajú záujem šikanovať poľovníkov, už sa poučili a neuvádzajú už presnú adresu bydliska aj s ulicou a číslom ale len pojem miesto trvalého bydliska aby sa po prípadnom presťahovaní nemuseli kartičky zbrane a zbroják vydávať nové potom čo nahlásim zmenu trvalého bydliska... hádam stačilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 3.2.2013 o 14:21

Hekler v §56 sa hovorí "Zverenie, vypožičanie a prenájom zbrane a streliva" ale my tu píšeme o spoludržbe, takže mi musíš presnejšie napísať akú blbosť som čo sa týka spoludržby uviedol a ešte ak nemáte k tým tvojim dvom zbraniam vydané "potvrdenie o spoločnej držbe zbrane" tvoj syn ak má tieto zbrane u seba dopúšta sa priestupku na úseku zbraní a streliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 3.2.2013 o 12:35

maty tak to si riadne zavalil, naštuduj si dobre § 56, aj kategórie zbraní a skupiny zbr. preukazov a zistíš že to čo si napísal o krátkych zbraniach a ich nosení je úplná blbosť, je pravdou že zákon inštitút spoludržby nepozná, ale polícia ho tak ako som popísal praktizuje, to čo napísal sporko je tiež pravda, predpokladám že po prvom prúseri a výhovorkách spoludržiteľov tento postup zrušia a bude sa prísne dodržiavať ods. 7 § 56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off maty, 3.2.2013 o 11:45

to je práve ten problém, že čo nie je v zákone zakázané tak to je dovolené, a keďže v 190 o spoludržbe nie je nič, tak teoreticky držiteľom uvedenej zbrane môže byť aj 100 ľudí. A ďaľšia sranda, že k tomu nepotrebuješ ani nákupné povolenie a máš krátku zbraň na nosenie aj bez povoľovacieho procesu a 16, 5 € vo vrecku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 3.2.2013 o 11:01

jednemu trosku nerozumiem .kedze vlastnici mozu byt viaceri napr.dvaja ludia a mozu zbran vyuzivat obaja sucastne ako v pripade problemu(tr cin spachny so zbranou) moze policia dokazat ktory z nich mal zbran... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 3.2.2013 o 2:42

spoludržbu ako takú alebo spoluvlastíctvo zákon o zbraniach a strelive nepozná, ale aj napriek tomu existuje a na rôznych oddeleniach dokladov si to potom robia po svojom. Kto to vymyslel mi nevedeli povedať ani z prezídia PZ. Zákon 190 pozná len vypožičanie, co je ale niečo uplne iné. Môj názor je taký, že ak chcete spoluvlastíctvo toto sa musí urobiť u notára, spoludržbu môžete spraviť na dokladoch-evidencia zbraní. Spoluvlastíctvo je podľa mna hlúposť, lebo koľko percent zo zbrane kto vlastí?a keby to bolo aj jedno percento v prípade úmrtia by o to musel rozhodnúť súd v dedickom konaní a zbran by musela ísť do úschovy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 2.2.2013 o 23:44

hekler.presne sa to vola potvrdenie o spoločnej držbe zbrane.osobne udaje držitela zbrane ktory zbran vlastni a osobne udaje držitela ktory zbran bude mat spoluvlastnictve teda spoločnej držbe.udaje o zbrani a preukazu zbrane v spoluvlastnictve.este je tam aj kolonka učel pre ktory bude zbran v spoluvlastnictve teda v spolocnej drzbe.drzitel zbrojneho preukazu,ktory ma zbran v spoluvlastnictve alebo spolocnej drzbe,je povinny mat pri manipulacii so zbranou okrem zbrojneho preukazu a preukazu zbrane aj toto potvrdenie.neviem asi je to nieco nove,ja mam v spoludržbe zbran od novembra tak ze je mozne ze uz k tomu davaju aj takyto papier.potreboval som samozrejme aj to cestne prehlasenie ktore sme museli mat potvrdene notarom bez toho nas poslali prec,sice sme nechapali preco to potrebuju,no museli sme to mat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 2.2.2013 o 23:19

a čo je ten formát A4 za dokument ? veľmi ma to zaujíma lebo syn má v spoludržbe moje dve zbrane a žiaden dokument formátu A4 nemáme, len mi vydali nové kartičky k zbraniam kde je uvedené to čo som popísal, budem ti povďačný keď napíšeš čo to je za dokument lebo o ničom takom neviem a zákon presne určuje aké doklady musíš mať spolu so zbraňou pri sebe a všetky okrem starých PL sú zaliate kartičky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off juraj22, 2.2.2013 o 23:00

ja som take cestne prehlasenie potreboval a musel som to mat overene notarom.na policiu sme prisli a hned nam oznamili ze to potrebuju.hekler blud to nie je ku kartičke dostanes aj format A4,ktory musis nosit spolu s kartickou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Hekler, 2.2.2013 o 19:19

čo to tu vypisuješ za bludy o A4, otázka je o spoluvlastníctve ale predpokladám že autor myslí spoludržbu podľa zákona o poľovníctve aby mohol poľovať s cudzou zbraňou, postup je jednoduchý, zájdite spolu na Poíciu, tam vypíše majiteľ jedno tlačivo, podpíšete obaja jednoduchú zmluvu ktorú majú policajti vytlačenú (v takom prípade podpisy notár neoveruje), zaplatíš kolok 4,5E a polícia vydá majiteľovi nový preukaz zbrane kde bude uvedené číslo tvojho zbroj. preukazu, ak budeš chcieť so zbraňou poľovať majiteľ ti musí dať preukaz zbrane, ale táto téma je tu už troj duplicitná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 2.2.2013 o 18:41

stačí keď pôjdete na políciu tam vám to vypíšu,majiteľ bude mať preukaz zbrane na seba a spoluvlastník dostane a4-kde je povolenie.a Pri manipulácií bude mať spoluvlastník tú a4 a preukaz zbrane kde je meno vlastníka.a nepotrebuješ potvrdenie od žiadneho notára... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 2.2.2013 o 12:20

staci napisat cestne prehlasenie medzi tebou a osobou ktora bude mat zbran v spoluvlastnictve,overi notar.vystavia jednu karticku v nej budes drzitel zbrane ty a zbran v spoluvlastnictve so zbrojnym preukazom toho kto bude spoluvlastnik.ku karticke este dostanes tlacivo spolocnej drzbe je to a4 su tam udaje držitela zbrane ktory zbran vlastni teda teba a udaje držitela zbrane ktory bude mat zbran v spoluvlastnictve.pri manipulacii so zbranou musis mat pri sebe okrem zbrojneho preukazu,preukazu od zbrane aj toto potvrdenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-64 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov