Heming hunting
dnes je utorok,  21. máj 2024,  meniny má Zina,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:02,  dnes západ slnka: 20:24
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

žiadosť na čakateľa do poľovného združenia - diskusia

autor: off michmich
pridané: 12.1.2013 22:46

Chcem si podať žiadosť na čakateľa do PZ, vraj nemusím mať ešte poľovný lístok, stačí aby som bol členom v SPZ resp. SPK. Je to pravdivé, alebo neviete ako to je??? Pýtam sa preto, lebo onedlho mám skúšky, teda zrejme si do členskej schodze nestihnem vybavit papiere, alebo to bude tesne po.


počet zobrazení: 59 963
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off WolfHunter, 17.4.2014 o 22:12

asi to nimbus ako my mladý posobíme absolvujem kurz uz som majster sveta...mozno je pravda ze zabudol vol ked telatom bol ale tých teliat medzi mladými je akosi privela a hned sa podme obuvat a merat s tými deduškami ktorý budovali tahali a len mladež to dnes zachráni...žiadna ucta rešpekt samozrejme s mierou aj tý starý maju svoje chyby ale aj mi raz budeme starý a spomenieme si pri mladých ako bolo a ako je...možno je nas 55 000 ale tých ktorý sa ozaj smu nazývat polovníkmi bude rapídne menej...urobit kurz neznamená byt polovníkom je to dlhá cesta a nekončí hned vstupom do združenia...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 14.1.2013 o 17:02

dušan, zas je zle... veď ja len konštatujem, na rozdiel od teba, že výborníci majú vyhodnocovať čakateľov.. veď sú to tvoje stanovy, nie moje, tak čo vrčíš? a keď správnemu výborníkovi napíšeš do stanov, že má vyhodnocovať, tak bude, čo by čo bolo!!! veď to ťa nemusím o tom presviedčať. takže kľud, aké hašterenie? na druhej strane si nedám skákať po hlave súdruhmi, čo si nevedia dať vlastné stanovy do súladu s vlastným zákonom. to dá rozum, nie? a niečo na zasmiatie: jedno spk chce po svojich členoch, aby mu poslali zápisnice z VČS ... no nedrbe tu fakt komusi???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 14.1.2013 o 16:15

čo furt do tých tam hore mlátite, viete koľko oni majú roboty ? čo sa vám nezdá na 5-10 ročnej čakacej dobe ?, veď čakateľ je odvodený od slova čakať, no tak nech čakajú ...(: veď aj mi čakáme že sa niečo zmení samé alebo zázrakom božím, ale boh sa túla asi len po južnej pologuli ... iba hlupák a lenivec majú predstavu že sa niečo zmení bez ich pričinenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.1.2013 o 14:49

Apple, Edu ti práve dal tip, kam sa môžeš prihlásiť a čakať a čakať a čakať. Možno sa dočkáš na 30. výročie založenia večne živého SPZ :) 10 rokov slušného správania bez hašterenia to by si mohol zvládnuť, čo ty na to?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2013 o 14:36

apple ,že sa toho moc v poľovníctve nezmenilo za 23 rokov som zistil už dávno :-D V poľovníctve sa uplatňovala vedúca úloha strany a celé sa to nejako pretransformovalo na organizáciu ,ktorá v mnohom pripomínala komunistickú stranu . Najtragikomickejšie je ,že je to stále tak 23 rokov prešlapovania na mieste . Pred nedávnom sme zistili ,že súrne potrebujeme SPK :-DDD Premýšlam ako sme mohli doteraz poľovať bez takej dôležitej organizácie akou je SPK ??? Možno by sa mala zriadiť funkcia čakateľa na čakateľstvo ,lebo takých ľudí evidujeme ,ktorí sú čakatelia na čakateľstvo a prisušil by som tam ešte jeden rok :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.1.2013 o 14:36

za to v SLOS veľmi dobre vedia prečo nepotrebujú členskú schôdzu, ale vymysleli si zbor staršinov, do ktorého nikoho nepustia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2013 o 14:29

Dušan u nás sú čakatelia ktorí čakajú na čakateľstvo 10 rokov . To sa mi zdá nezmysel čakať na čakateľstvo . Ale svojim spôsobom mi je to jedno . Ja osobne dám hlas každému poľovníkovi ktorí má snahu robiť pre pz .Nemám s tým žiaden problém . Na minulej výročnej schôdzi sa mi páčilo verejné hlasovanie o všetkom i o prijatí členov . Osobne som zástanca verejného hlasovania vo všetkom . Nemôžeme záujemcovi nič povedať môžeme iba hlasovať o jeho žiadosti a oznámiť mu výsledok nič viac nič menej. Či to má zmysel zistí žiadateľ podľa výsledkov hlasovania . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 14.1.2013 o 14:29

edo, zrušenie kandidátskych lehôt v strane priniesla až demonopolizácia. ale ako vidíš, v mnohých pz sa táto tradícia uchovala. a nájdeme to aj v stanovách spz, § 34. inde sa o tom nehovorí. teda nikde sa to neupravuje, ale výbor vyhodnocuje. takže systémovo sa nezmenilo nič.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.1.2013 o 14:18

Edu, u vás nepoviete záujemcovi o člentvo, že nemá zmysel čakať, kým ho prijímete? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2013 o 13:59

Kandidátstvo bolo zrušené a nahradené tzv. čakateľstvom . Dobu čakateľstva si mnohé združenia stanovili v stanovách PZ . Obyčajne to dali na rok . Zákon nestanovuje či má byť čakateľ 1 deň alebo 1 rok .Mne osobne sa čakateľstvo zdá uplne nezmyselné. Ak sa niekto hlási do nášho PZ nepotrebujeme na to nejaký inštitút čakateľstva buď ho prímeme alebo neprímeme . Ak členská schôdza usúdi že treba poľovníka preverovať rok tak ho nepríme a nechá ho rok čakať ak usúdi že ho treba nechať čakať 10 rokov tak čaká 10rokov . Z opačného konca nezmyselnosti mali sme člena ktorý je lesný inžinier a prednáša na VŠ vo Zvolene kde sa presťahoval . Kedže bol ďaleko požiadal o vystúpenie z PZ teraz sa chce vrátiť ale musí byť rok čakateľom :-D Dosť humorná vec. Lebo viem že by dostal 100% hlasov v našom PZ ,ale on sa musí ešte preverovať :-DDD Tento nezmysel kandidátov a čakateľov bol prebraný z komunistickej strany aj tam sa preverovali kandidáti na členstvo :-D Správne to popísal borgeo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 14.1.2013 o 9:58

Polovnicke zdruzenie zdruzuje polovnikov a polovnikom je ten kto ma polovny listok. Michmich nemozes byt clenom ziadneho PZ a ani kandidatom, pokial nemas polovny listok, pretoze teoreticky sa moze stat ze skusky este nespravis. Ja sam som si pred par rokmi podaval ziadost o prijatie za kandidata do miestneho PZ. Bolo to vo februari, pred vyrocnou schodzou. Bol som vtedy este v praxi a skusky som mal mat az v juni. Prisla mi jasna negativna odpoved. Je to bezpredmetne. Este raz: Ziadat o clenstvo v PZ a aj o prijatie za kandidata do PZ mozes az ked budes v ruke drzat vlastny polovny listok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.1.2013 o 7:56

Jozef, čítaj pozorne: "To sa treba opýtať ich a nie mňa." Apple, čakateľská doba má zmysel aj v súčasnosti, otázne je na čo slúži, čo sa v nej má diať a či sa to aj deje. A to závisí hlavne od združenia, ktoré by o teba mohlo mať záujem a potrebuje si ťa určitým spôsobom preveriť. Časy, keď to bolo diktované zhora sú už chvalabohu za nami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michmich, 13.1.2013 o 23:11

samozrejme ze pojdem sa opytat hospodara co ako no teraz nie som doma... ale bolo mi povedane (podpredsedom OPK) ze teraz ma uz nemusi trapiť ci budu skusky pred clenskou schodzou daneho PZ a ci si stihnem vybavit PL a podat ziadost na cakatela, lebo na prijatie za cakatela do PZ mi staci stat sa clenom SPZ (a tym padom aj SPK),vraj nemusim mat PL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 13.1.2013 o 20:26

goret prax už vykonávam ale žiadosť si dám až po skúškach alebo dá sa aj pred?Ale to asi nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.1.2013 o 20:04

jozef, žiadosť si môžeš dať i na cestu na mesiac. druhá vec je reálnosť a právna opora žiadosti. tú v zákone nemáš. ani nejaké kandidátstvo. ani členstvo podmienené nejakou kandidátskou dobou. tá vznikla niekedy v dobe, keď bolo zavádzané v strane. generál červíček by sa uchechtal k slzám. je zaujímavé, že v tento postup sa vytratil v samostatných PO. ak niekomu nestačí pomaly rok na poznanie počas praxe.... a členom, teda i kandidátom, kedže už chodíš so zbraňou, sa pred získaním PL a ZP stať nemôžeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2013 o 19:30

Zle. To sa treba opýtať ich a nie mňa. A opýtaj sa ich to až keď budeš praxovať v rámci kurzu pre vydanie PL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.1.2013 o 19:01

goret takže možem si podať žiadosť na čakatelstvo v PZ kde vykonávam prax?Alebo som to zle pochopil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2013 o 18:59

Stanovám SPZ to neodporuje, nie je zakázané byť čakateľom na členstvo v PZ už počas poľovníckej praxe na vydanie PL. Je tam iba, že ak chceš byť členom PZ (organizačnej zložky SPZ) musíš byť aj členom SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2013 o 17:27

Dušan ja to chápem . Tak to niekedy naozaj bolo. Dnes žiadne kandidátstvo voči PZ už neexistuje . Existuje iba čakateľstvo . Na žiadosť za čakateľa potrebuje však PL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2013 o 17:09

Edu, súhlasím, záleží kam chceš kandidovať. Preto je rozhodujúce ako sú na tom v PZ kam chce Michal. Z princípu, nič neodporuje, aby nemohol byť kandidátom už počas praxe pre získanie PL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2013 o 16:35

Goret kandidátom vied csc jedine môže byť . Nie nemôžeš byť čakateľom bez platného PL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 13.1.2013 o 7:56

Ak nemusíš mať PL, nemôžeš by ani poistený a teda ani nemusíš byť členom napr. SPZ, ktorý poistenie sprostredkováva. Kandidátom môžeš byť už pri vykonávaní praxe potrebnej na získanie PL. Žiadosť si podaj a zároveň sa informuj, cez koho sú ich členovia poistení. Ak cez SPZ, bude to pravdepodobne tým, že ich združenie je organizačnou zložkou SPZ. Pri poistení cez SPZ, zaplatíš aj 5-ročné členské v SPZ a staneš sa členom SPZ na 5 rokov. Poistenie je nutnou podmienkou vydania PL, čiže najpr musíš byť poistený. Teraz vydávajú PL na OPK a ak sa rozhodneš pre poistenie cez SPZ, tak sa to dá spravidla v tej istej kancelárii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.3.2010 o 15:13

Doporučil som to formou motivačného listu .Tu je taká kostra toho odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.3.2010 o 15:11

Netreba písať dlhosiahle listy . Treba sa odprezentovať čo najstručnejšie vyzdvihnuť svoje + napríklad ,že si vlastník poľovných pozemkov , máš skúšku s poľovníctva s vyznamenaním ,zapajaš sa do práce PZ , zúčastnil si sa spoločných akcií atď . Konkretne veci pomenovať stručne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 22.3.2010 o 15:01

Ďakujem za odpoveď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.3.2010 o 14:42

do 30 dní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.3.2010 o 13:01

Si myslím, že podľa zákona musí. Neviem teraz presne či v 30-dňovej, alebo 60-dňovej lehote. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 22.3.2010 o 8:52

Ja mam otázku .Musí PZ poslať odpoveď na žiadosť na čakateľstvo do PZ ,ktorú som im poslal ? Je tam nejaká lehota do kedy to mi musí byť doručené ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 27.10.2009 o 9:43

blaser nic si stoho nerob to sa stalo aj otcovi mislim nikde na zahori mrzli tam niekolko hodin a potom ich nasli v krcme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 27.10.2009 o 8:35

Ja som mal takyto zazitok. Zucastnil som sa spolocnej poplatkovej polovacky. Prve kolo ako tak bez problemov aj bez ulovkov. Druhe kolo nas rozostavili a ked sa asi tri hodiny nic nedialo, tak sme sa pobrali do dediny. Domaci uz boli na poslednom kole v restauracii. Oni takmer hned utiekli domov, aby sa prezliekli, lebo ich viac zaujimalo posledne kolo, ako cela polovacka. Na hosti aj zabudli, ako sa im papule triasli, ked mohli za darmo slopat. Ti, co nas mali pozbierat po pohone, boli medzi prvymi v restauracii. :o)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlado84, 27.10.2009 o 8:14

nechapem tuto ich politiku plne zdruzenie starych paprdov ktori uz ledvaj chodia nechodia ani na brigadi ani na polovki sluzia len nato aby mohli na nich pisat hosti a mladich co chcu nieco robit tych nezoberu ale nech sa v tom zdruzeni pekne podrhnu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2009 o 21:54

Keď ťa nebudu chcieť prijať budu hladať blbosti . Je to smutne . Keď mame strielať 10 srncov strelime ich traja ako i tridsiati ako aj ked nas bude 300 . Ja zahlasujem za každého normálneho človeka do našho PZ a nepotrebujem na to ani tajný lístok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rys2, 19.10.2009 o 17:27

Takému človeku, ktorý zlomyseľne spôsobuje zlo inému a pritom je jedno, či si to naplno uvedomuje, alebo nie, sa zlo vracia väčšinou v podobe choroby na sebe samom v plnom rozsahu ako bumerang. Vždy je to závislé len na čase a ten príde. Taký je večný kolobeh života a je to tak. Je pravdou, že pánboško má veľký zverinec a v ňom kadejaké“ hovadá a opice“, ale aj pánboško má na každé hovado a opicu truhlicu. Niektorí „šikovní“ sa síce pokúšajú vymodliť sa z hriechov, ktoré zlomyseľne spôsobili druhému, ale koľkokrát to už jednoducho nejde. Čiže na podliaka, ktorý ti zlomyseľne ublížil a Ty to skalopevne a neomylne!!! vieš, raz určite príde a Ty popri tom nemusíš vôbec nič robiť ( nebudeš ho preklínať, nebudeš“ vysielať“ psychoenergetické pôsobenie na diaľku s úmyslom spôsobiť mu chorobu atď atď, skrátka nebudeš mu nič osobne vracať ( oko za oko – zub za zub – to tak v súboji, keď ide o život ), pretože si človek a si NAD ním! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 19.10.2009 o 12:00

a na otazku preco nezobral do zdruzeni na povedal ze nemame zasluhi len neviem ci mislel v pz alebo unho na dome ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.10.2009 o 11:52

Dobre píšeš, na každú sviňu sa varí voda v kotli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 19.10.2009 o 11:43

aby si nedopadol ako ja z kamaratom chodili sme len krmit a robit pol zariadenia a na brigadi a teraz tam poluju taki co prerabali hospodarovi chalupu a na nasu ziadost z2003 sme este nedostali odpoved ale na kazdeho dojde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 19.10.2009 o 8:31

rys2 súhlasím s tebou na 100%. Mám podobnú skúsenosť starú cca 5 týždňov. Tiež som mal takmer na 100% isté že ma zoberú do miestného PZ, poslal som žiadosť (dlhoročný čelenovia to tak volali - podľa môjho názoru to len čistý papier s dvoma riadkami textu, ale urobil som ako povedali). Po dvoch dňoch mi volal hospodár, že nech radšej tú žiadosť prepíšem a pošlem späť (mala mať všetky potrebné náležitosti). Ešte že som tak urobil, lebo výbor 6 žiadostí z 10 -tich zamietol, kvôli formálnej stránke. Teraz už len čakám na člensku schôdzu a hlasovanie, ale zmenila sa štruktúra PZ takže to moc ružovo nevidím a Marek88 to že ti hovoria že ťa určite príjmu je veľmi málo na predčasnú radosť a takým čo ti hovoria, že to máš isté na 100% určite never, často býva výsledok opačný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 17.10.2009 o 10:21

Marek, aby tvoje prijatie prejednali, musíš správne adresovať svoju žiadosť - podľa platných stanov, /výboru alebo čl. schôdzi, na to pozor, a rys2 má u mňa 100 bodov, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 16.10.2009 o 20:37

Hlavne si daj zalezat, aby si tam napisal spravne meno, vsetko ostatne je nepodstatne. Aby nahodou neprijali niekoho ineho. :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 16.10.2009 o 15:25

Marek88, no ono je pravdou, že v žiadosti nie je vhodné uvádzať zbytočné „litánie“ a chlapi majú pravdu v tom, že v podstate stačí uviesť pár viet a ak ťa majú zobrať, ťa zoberú a ak nie, nepomôže ani tá najdlhšia žiadosť. Zastávam ale jednoznačne názor, že každá žiadosť je svojim spôsobom určitá prezentácia osoby a táto zasahuje aj do právnych aspektov - roviny a tak každá žiadosť má obsahovať potrebné a nevyhnutné náležitosti. Určite musíš uviesť meno, priezvisko, dátum narodenia a presnú adresu ( prípadne aj tel.resp. iný kontakt ), vo veci uviesť predmet žiadosti ( o čo žiadaš ), PRESNÝ názov poľ. druženia, resp. PS, ďaľej uviesť dôvody žiadosti - odôvodnenie ( uviesť odkedy si člen SPZ, vlastníctvo dokladov PL+ZP a prípadne uviesť OPATRNE ( to môžeš dopredu prejednať napr. s hospodárom ) aj vlastníctvo k poľovným pozemkom – ak vlastníš, čo ťa viedlo k napísaniu žiadosti a prípadne sa zaviazať, že si budeš plniť vyplývajúce povinnosti zodpovedne, resp. kúpiš psíka atď. Žiadosť má byť napísaná nie v nejakej rozkazovačnej forme. Zle napísaná žiadosť, teda ktorá opomína potrebné a základné náležitosti, nemusí byť podľa môjho názoru ani braná v úvahu. Zopár ľudí sa už na tomto popálilo! Nejdem to tu na prípadoch, ktoré sa naozaj stali, uvádzať. Poznám tri prípady, keď práve kvôli „zle“ a nepresne napísanej žiadosti o prijatie boli z tohto zbytočné spory – až na súde, kde bolo úspešné PZ. Ty rozmýšľaš možno jednoduchšie, ako ja a keď zastávaš názor, že ťa zoberú, napíš jednoduchú a SKROMNÚ žiadosť, ALE s dobrou kostrou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov