Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

žiadosť na čakateľa do poľovného združenia - diskusia

autor: off michmich
pridané: 12.1.2013 22:46

Chcem si podať žiadosť na čakateľa do PZ, vraj nemusím mať ešte poľovný lístok, stačí aby som bol členom v SPZ resp. SPK. Je to pravdivé, alebo neviete ako to je??? Pýtam sa preto, lebo onedlho mám skúšky, teda zrejme si do členskej schodze nestihnem vybavit papiere, alebo to bude tesne po.


počet zobrazení: 59 614
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on WolfHunter, 17.4.2014 o 22:12

asi to nimbus ako my mladý posobíme absolvujem kurz uz som majster sveta...mozno je pravda ze zabudol vol ked telatom bol ale tých teliat medzi mladými je akosi privela a hned sa podme obuvat a merat s tými deduškami ktorý budovali tahali a len mladež to dnes zachráni...žiadna ucta rešpekt samozrejme s mierou aj tý starý maju svoje chyby ale aj mi raz budeme starý a spomenieme si pri mladých ako bolo a ako je...možno je nas 55 000 ale tých ktorý sa ozaj smu nazývat polovníkmi bude rapídne menej...urobit kurz neznamená byt polovníkom je to dlhá cesta a nekončí hned vstupom do združenia...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off citulik, 16.4.2014 o 20:25

Poľovníci sa chrlili aj za socializmu, boli to absolventi odborných škôl odbor lesníctvo,poľnohospodárstvo,veterina a podobne.ktorý mali skúšku z poľovníctva a poľovnícke kurzy ktoré organizovali OV SPZ 2x do roka cca. po 40 až 50 uchádzačov o poľovný lístok.namreh členské som platil 500 Kčs,čo bol slušný peniaz na tú dobu,veď guľovnica stála 3250Kčs,model ZKK.Po prijatí za člena bolo členstvo doživotné pokiaľ člen PZ neurobil nejaký prúser za ktorý ho čs.vylúčila s PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.4.2014 o 17:18

Rozpisovanie nemá moc zmysel,len ma zaujímalo ked ste napísal (komunisti nemali zaujem a nechrlili za kazdu cenu novych polovnikov, ako je tomu dnes a ani to nebolo mozne!)Nejak som nepochopil prečo si myslíte že teraz sa polovníci chŕlia o stošesť..lebo velké % nemá kde polovať?Nebude problém niekde inde ? :) Skutočne sa len pýtam nehladám spor len ma zajalo to vaše tvrdenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.4.2014 o 16:39

Nebud zbytocne skromny, tvoja otazka vo velmi kratkej vete nie je pre mna dostatocne zrozumitelna, presnejsie su na nu dlhsie odpovede ako len jednou vetou vzhladom k suvislostiam a preto ju dopln, resp. rozvin tak, aby bolo jasne, co konkretne chces. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.4.2014 o 14:15

Orol mám to chápať tak že dnes ´´nekomunisti´´ chŕlia polovníkov za každú cenu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.4.2014 o 12:39

citulik- celkovy pocet PZ a hektarov v byvalej republike sa zrejme da dohladat a tiez sa zrejme daju dohladat pocty clenov SPZ, ako aj clenov PZ. Naviac, podla toho co viem,komunisti nemali zaujem a nechrlili za kazdu cenu novych polovnikov, ako je tomu dnes a ani to nebolo mozne! Z uvedenych dovodov preto nerzumiem , kde, preco, naco, a na ake miesto si cakal 12 rokov !. Podla mna komunisti vyrobili len tolko polovnikov, kolko boli schopni zadelit a prijat do PZ a v tom mali jasnu matematiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 15.4.2014 o 22:26

citulik u nás prímali čakatela ktorý čakal 21 rokov.Ja už mám 5.To je realita.Ty si zaplatil 100 150 Kčs,teraz platíš 500-600 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 15.4.2014 o 21:27

Prijimali ma do PZ za socializmu a čakal som na miesto 12 rokov. Bol som obyčajný chlapec z dediny bez známosti a bez protekcie,jednoducho platilo, že na každých 100 ha výmery poľovného revíru môže byť jeden člen PZ. Musel som čakať na voľné miesto. To bolo ľudové poľovníctvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 21.12.2013 o 19:12

lubenko si najbližšie k pravde.:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.12.2013 o 17:58

a su aj take kde neplatia žiadne pravidla:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 21.12.2013 o 17:10

Jager68 vraj sú aj také , kde to pravidlo neplatí :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Jager68, 18.12.2013 o 20:52

Su PZ kde maju pravidlo,ze len rodinných prislusnikov prijimaju...parada co? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 18.12.2013 o 20:20

Andrejoff-máš pravdu,len to by niekto musel chcieť a to sa tak rýchlo nestane! Vieš koľko je mladých ľudí ktorý majú záujem a chuť niečo pre PZ spraviť? Každý jeden tam chce byť a urobil by preto všetko aj stým že bude 10 rokov čakateľ,bude chodiť na brigády,nepotrebuje si nič streliť len aby sa mohol prejsť po lese! Len toto vidí málokto stých starších poľovníkov a každý jeden sa bojí že sa mu potom málo újde pri delení mäsa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off lubenko, 15.12.2013 o 17:38

a tiez nechapem preco ked sa clen prijima je prijaty nadpolovicnou vetsinou vsetkych clenou ,ale ked ho chceme vylucit,musime cakat az sa dopusti az 3 priestupkov,ved ked ho nadpolovicna vetsina nechce treba ho vylucit a na miesto neho prijat druheho ktori je pre spolok osoznejsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 15.12.2013 o 16:15

MilanF - toto co pises je pravda a podla mna by to tak byt nemalo a v zakone by malo byt prijimanie novych clenov zahrnute a dokladne opisane. Rozumne dovody preco koho prijat a preco neprijat. Nie ze mne sa chalan nepozdava tak si moze piskat a je jedno, ze ma 10 ha pozemkov, zije v tej dedine po generacie atd. a polujuca sebranka by ho najracej zastrelila ked ho vidi. Toto v zakone chyba, aby boli nejak upravene dovody preco moze / nemoze byt niekto clen.. nie ze si particka povie ze toho nechceme a hotovo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zekon, 15.12.2013 o 7:47

U nás v PZ pojem čakateľ ani nepoznajú, členská základňa je prestarnutá a nový mladý človek ktorý má o poľovníctvo záujem a samozrejme by aktívne pracoval nie je vítaný a to aj napriek tomu, že by z čakateľstva nemal absolútne žiadne výhody a mal len povinnosti. Čo sa týka výboru a jeho schopnosti rozhodovať je to asi tak, že máme tabuľkové funkcie, ale je to vláda jedného muža, ktorý má ako zástupca majiteľa väčšinu hlasov a tým je to v podstate vybavené. Takže možnosti niečo zmeniť sa rovnajú nule a keďže strach z vylúčenia za čokoľvek je veľký tak človek radšej skúsne zuby a je rád, že je členom akého takého PZ lebo je spústu ľudí čo toto ,,privilégium,, nikdy nezažijú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milanf, 14.12.2013 o 16:57

všetko čo ste napísali je pekné ale nepísané pravidlo je všade to isté: Keď ťa medzi seba nechceme,tak sa môžeš aj na hlavu postaviť aj tak sa medzi nás nedostaneš! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 22.11.2013 o 12:15

možno to znie zložito, ale je to veľmi jednoduché: v čl. II sa ruší delegovaná právna subjektivita OZ a jej registrácia ako nejakého právneho subjektu, nový zákon jej túto subjektivitu registráciou neumožňoval, táto mala na štatistickom úrade zrušiť svoju regisráciu - čo v rozpore so zákonom nevykonala, ale fungovala ďalej protizákonne ako neexistujúca a ministrestvo vydá oficiálne ešte stanovisko, že akoby existovala a mohla pre SPZ, nie pre seba podpisovať zmluvu. rovnaká kravina, ako že je lebocký prezidentom spz a spk.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.11.2013 o 12:08

pre objasnenie: hovorí sa, že "ak má PO Ak teda polovnicka organtzácia v zmysle stanov zaregistrovanú organizačnú zložku"... a kdeže ju mohlo mať zaregistrovanú"""" no nikde, lebo zákon to neumožńoval! a tiež dôležitý text nasleduje: "org zložka je oprávnená podpisovať zmluvu o užívaní PR podľa § 13 zákona za poľovnícku organizáciu, môže takáto organizáci pristúpiť k uzavretiu zmluvy podľa § 13 zákona." ....... teda ak existuje zaregistrovaná org zložka/čo neexistuje/ je oprávnená podpísať zmluvu len v mene PO. ...... jeden nezmysel za druhým, lebo sa konštatuje, že OZ nemá spôsobilosť vystupovať vo svojom mene, že neexistuje, lebo sa nemala ako zaregistrovať, tak môže podpísať zmluvu len pre PO, v tomto prípade to značí že pre SPZ a nie pre seba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.11.2013 o 11:51

pridám na začiatok jedno stanovisko ministerstva k uzatváraniu zmlúv, ktoré je jedným z mnohých dôkazov že hovorím pravdu. porozmýšľajte nad posledným odstavcom: klikni za toto: žiadosť na čakateľa do poľovného združenia - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.11.2013 o 11:15

dobre sa číta, že už sa začína hýbať rozumon a držím palec. čakatelia - čakateľské doby... poviem ináč, najprv z praktického hľadiska. nasťahuje sa k vánňm dlhoročný poľovník, ktorého i mnohí poznáte a požiada o členstvo. poznám pár príkladov, keď vyfasoval dva roky čakateľskej... nuž ťažko komentovať. čakateľská doba je anachronizmus kandidatúry do ksč. a dá sa riešiť úplne ináč. lesánek, ten citát zo zákona je o čomsi inom... retroaktívne priznáva, že organizačným zložkám priznáva legalitu od platnosti zákona 274. oni totiž neboli ničím, než org zložkami bez právnej subjektivity a vykonávali právo poľovníctva nelegálne, stačí kuknúť do zákona, kto môže uzatvárať zmluvy, kto užívať revír... dám do pozornosti aj čl. II zákona a nepriznanie delegovanej právnej subjektivity na tie samé, ktorým subjektivita zanikla v zmysle čl. II.v širšom poňatí v zmysle registrácie spz - delimitácie spz na poľovnícku organizáciu nesplňalo spz ani kritéria na túto delimitáciu - spz totiž nemohlo vykonávať právo poľovníctva, len pz spz. vyplýva to z z § 3 a 4 zákona 23.... no a to čo platí dodnes, spz nie je riadne zaregistrovanou PO dodnes. dôvod veľmi jednoduchý: nevykonala ho oprávnená osoba. prečo? no lebo od r. 1990 neexistovala. je to celý spletenec bezprávia a činnosti ľudí, ktorý vcelku presne popisuje trestný zákon ako organizovanú skupinu ľudí.... dám jednu praktickú otázku: videl niekto z vás povinnú poistnú zmluvu, ktorá je zákonným predpokladom k získaniu PL??? obávam sa, že nie. ak by ju totiž videl, aj so základným vzdelaním by pochopil, že je neplatná. podpísať ju totiž môže len štatutár organizácie. a ten cez 20 rokov neexistoval, teda je absolútne neplatná. to znčí - od samého počiatku a neexistuje najaká premlčiaca lehota. zaujímavé, že veríte goebelsovskej propagande svojich vyvolených a nedokážete ich ich v základe skontrolovať. ... Lesanek, dnes o 8:11 - a aj v súčasnosti tzv zaregistrované stanovy sú mimo zákon, takže tá organizovaná skupina v zmysle TZ úpešne funguje ďalej. je na zváženie, že po upozornení na tieto skutočnosti na ne nereagoval prezident republiky, minister, predseda parlamentu..... a tvrdím, na základe dokumentov, že p. lebocký nie je členom spz, teda ani spk....zamyslite sa nad týnto odkazom: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 22.11.2013 o 9:49

Garnitúra stará či nová, viac či menej chamtivá, u nás sú za funkciu body a nie málo :) Poznám PZ, v ktorom sa 3-ročná kandidatúra málila, tak novoprijatým členom pridali 2 roky, v ktorých sú na tom horšie ako kandidáti, keďže povinnosti riadnych členov majú, ale práva nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 22.11.2013 o 8:27

pre Lesanek: pokial to u vas takto funguje a nie su problemy, tak klobuk dole ;) zjavne mate docinenia so zdravo rozmyslajucimi a konajucimi ludmi. vo vela PZ ktore poznam, je vsak vybor PZ zlozeny zo starej garnituri a akekolvek zmeny a novosti sa presadzuju s dost velkou nevolou a na to aby ich clenovia odvolali a vymenili nemaju dostatocny pocet hlasov a mnohokrat ani skusenosti na to, aby po nich vedenie PZ prebrali... Lesu a lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesanek, 22.11.2013 o 8:11

Pre appla: Veľmi veľká neznalosť zákona. Poľovnícka organizácia a jej zložky sa vytvárajú za účelom plnenia úloh zákona a o ich členoch a prijatí sa hlasuje podľa interných predpisov, teda stanov schválených príslušnými registračnými orgánmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesanek, 22.11.2013 o 7:57

Pre HYPERONA: Áno, dokonca sme mali ísť mimo SPZ, no predstaviteľom OkO SPZ sa podarilo presvedčiť našich, ale len kvoli povinnému poisteniu. My sme si však vyhradili určité podmienky, hlavne v oblasti bodového hodnotenia a rozdeľovania odstrelu, ktorý ide kolotočom bez náväznosti na bodové hodnotenie. Toto riešime finančným vysporiadaním na VČS. Najdôležitejší bol fakt, že z radov vlastníkov pozemkov sme ihneď na ustanovujúcej schôdzi prijali všetkých a postupne ich prijímame medzi seba. Toto bola zaruka, že dopoľujeme spolu s nimi a život ukázal, že cesta bola správna. Bez problémov poľujeme dodnes. Tam, kde moje odporúčania nerešpektovali, dnes vypršali zmluvy a poľujú Tí čo ich vtedy neprijali. PZ organizované v SPZ nezískali 51 % výmery revírov a sedia doma. Samozrejmä, že môj názor veľmo dobré poznali a poznajú aj predstavitelia OkO SPZ ( dnes dokonca traja naši členovia pôsobia v okresných orgánoch a my sa najviac podieľame na napr. na skúškach poľovných psov a pod... ) To len rýchlo a v krátkosti, aby ste všetci vedeli, že to funguje tam, kde poľovníci sú aj ľudia a im to myslí. Ešte technická otázka: Nijaký predpis nehovorí o dĺžke čakateľskej doby a teda možno ju stanoviť i na 1 hodinu. Ak si dáme na dva - tri roky potom je za tým nejaká taktika. Predsa človeka prijmeme a ak si neplní povinnosti vylučíme!!! Je to jednoduché. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 21.11.2013 o 21:03

ano, mas pravdu, ale podla mojho osobneho nazoru je napr. cakatelska doba dobra vec, kedze sa pocas nej ukaze, co sa v nadejnom clenovi ukryva. podla toho, co vidim vo svojom okoli tak polovnictvo sa stalo akymsi ukazatelom spolocenskeho postavenia u majetnejsich ludi a v ich pripade to potom uz nie su polovnici ale skor iba lovci, samozrejme cest vynimkam. asi som mal v mojom predoslom prispevku byt konkretnejsi. co sa tyka toho Lesanekovho prispevku, tak s tou prvou castou si dovolim zo svojho pohladu nesuhlasit, nie vsetky zdruzenia strielaju pomimo planu a maju kde-co za usami a preto to zakryvaju taktymito staromodnymi ceremoniami. s druhou castou jeho prispevku suhlasim na 100%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.11.2013 o 16:52

lesanek, na takéto príspevky zvyknem vravieť: počuli sme slovo božie... viem, že skúseností aj vedomostí máš na rozdávanie, no predstav si, čo som pri riešení jedného problému objavil: ........................................................................................ ZÁKON 115 z 30. apríla 2013,„§ 80a Prechodné ustanovenia k úprave účinnej od 1. júla 2013 (1) Právne úkony, ktoré vykonali organizačné zložky poľovníckej organizácie, ktorým bolo pred 1. júlom 2013 pridelené identifikačné číslo,51) sú právnymi úkonmi vykonanými týmito organizačnými zložkami, ktoré sú identifikované identifikátorom podľa § 34 ods. 1 písm. f) piateho bodu. (2) Poľovnícke organizácie, ktoré sa členia na organizačné zložky, sú povinné do 31. októbra 2013 predložiť do centrálneho registra údaje podľa § 34 ods. 1 písm. f). atd " až som neveril vlastným očiam.... to len na podporu tvojich slov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.11.2013 o 16:42

hyperon, nič osobné, patríš k tým, ktorých príspevky čítam. chcem len na niečo poukázať a "zneužijem" tvoj príspevok. pozri do stanov spz a zistíš, že byť členom PZ je právom, teda je nárokovateľné. a keďže je právom, tak sa nemôže nikomu upierať. z toho vyplýva, že: uplatňuješ svoje právo a o tom sa presa nedá hlasovať, byť v čakateľskej dobe a podobné svinstvá. no tie sú v tých istých stanovách.... keby ste si tu čítali aspoň vlastné stanovy, tak táto téma neexistuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 21.11.2013 o 16:12

Lesanek, taka mala otazka:vo vasom PZ automaticky prijmate kazdeho, kto tam ma nejake polovne pozemky a zaziada o clenstvo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lesanek, 21.11.2013 o 9:23

Problém je kdesi inde: Novela zákona správne dala možnosť vlastníkom poľovných pozemkov rozhodovať, či budú poľovať samy, alebo revír prenájmu. Ak budú samy poľovať, musia mať založenú a zaregistrovanú poľovnícku organizáciu. Ak však vlastníci poľovných pozemkov - teda aj nepoľovníci, t.j. ich splnomocnení zástupcovia rozhodnú nadpolovičnou väčšinou hlasov o prenájme pre poľovnícke združenie - ako organizačnú zložku SPZ je to hotové nešťastie ak sa chceš medzi nich dostať ako člen - vlastník poľovných pozemkov. V tomto prípade musíš rešpektovať celú ceremóniu prijímania včetne čakacej doby a to všetko len preto, aby sa náhodou nedostal medzi členov PZ niekto, kto by videl ako sav revíri hospodári, alebo aby nezvyšoval sa počet členov PZ - veď pri rozdelení úžitkov by sa ušlo menej nenažrancom, museli by priznávať všetok odstrel ktorý previedli, a pod... . Poznám to veľmi dobré! Najmenej 28 rokov ( opravoval som množstvo chýb v novonavrhovaných materiáloch či už SPZ či SPK a upozorňoval kompetentných na ďalšie nezmyselné frázy či už v stanovách,organizačných poriadkoch, discipninárnych a iných predpisov - však zbytočne, vždy sa našli takí Lebockí ako dnes a presadili svoje - komoru, čakateľov, zakázy odstrelu vlkov - len preto, že nedokážu nevedomcov t.j. Zelený taliban presvedčiť o ich nezmyselných predstavách v oblasti chovu zveri, jej odstrelu a plánovania a pd... . Riadiace orgány sú mrtvé, chlapci a ich "šéfky" ( na MP SR ) a inde vôbec nesplňajú krutéria odbornej spôsobilosti, lesnícke školstvo, ktoré vychováva lesníkov a poľovníkov z povlania začalo žrať z ruky predstaviteľom Zeleného talibanu. Rezort životného prostredia riadi síce lesník, no prekvapuje má, že mu otec ešte nepriložil za tie ustúpky v oblasti lesníctva, či poľovníctva ( však Andrej ). Toto sú fakty o ktorých treba hovoriť a zhodnotiť ak chceme nejaký aspoň návrat k Slovenskému poľovníctvu a lesníctvu. V DEBILSKU však odborníkov politický zlikvidujeme aj najpriek vynikajúcim výsledkom, dlhodobým skúsenostiam a pod... všetci na ministerstve vedia, čo sú to za odborníci ( často vďaka ním riešili ťažké úlohy v ramci repukbliky ) no mlčia a súhlasia bez reptania s ich výmenami za politických nominantov rôznych strán včetne tejto poslednej. Skutočnosť: dobré - ľudia od počítania žiab v rámci ochrany prírody SR sa zo dňa na deň stanú prednostovia, neskôr vedúci odborov a 15 až 20 roční skúsení zamestnanci štátnej správy s dlhodobými výsledkami a podotýkam mizernými platmi, ktorí robotu robili hlavne preto, že ich nielen že baví, ale je ich srdcovou záležitosťou sú politickí neprijateľní ( ako mi bolo povedané pri jednom rozhovore s poslancom NR SR ). Hlavne že máme poslancov NR SR - lesníkov od ktorých sme očakávali trochu aktivity, čo odsedia v parlamente tichúčko celé obdobie a ešte si trúfnu kandidovať aj vo voľbách do VÚC. Okrem iného aj tu včetne médii sa nesprávne uvádza, že ideme voliť župánov, legislatíva správne uvádza predsedov samosprávnych krajov, teda predsedov vyšších územných celkov a nie županov. Dokonca som počul, že ideme voliť krajských predsedov, čo je nezmysel do neba volajúci. Ale nečuduj me sa už som naznačil - v DEBILSKU je to možné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off orol, 20.11.2013 o 19:31

No však keď ten prvý je perfektný, tak nech si ho najmä mladí POZORNE prečítajú a nech sa poriadne zamyslia nad obsahom a najmä významom slov. P.s- inak veľmi „šikovne", si prekryl pravdu pravdou a prehodil výhybku... obávam sa však, že tí šikovnejší už v dnešnej dobe poznaju aj jednu aj druhú pravdu a aj čo je medzi nimi a prečo je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.11.2013 o 17:51

prvý odkaz je perfektný ale druhý je z dnešného pohľadu zavádzajúci a dnes už neplatný, porevolučná novela zákona o poľovníctve uzákonila prednostné právo na prijatie za člena vlastníka poľovných pozemkov ... ale nový zákon už o žiadnom prednostnom práve nehovorí a teda ho "zrušil" ako zbytočné lebo právo vlastníkov na poľovanie novo definuje a len oni rozhodujú či budú poľovať sami alebo právo poľovníctva prenajmú inej PO pri ukončení nájmov ... čo sa teraz už deje ... (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.11.2013 o 13:56

Poľovníctvo, právo verejné odkaz no a dolu (použitá literatúra, právne predpisy a judikatúra v bode 6 ) je rozsudok najvyššieho súdu SR (sp.zn. 3 M Cdo 20/2007 z 21. augusta 2008) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 20.11.2013 o 11:41

Pokiaľ tam nemáš niekoho z rodiny,nie si podnikateľ s tučným účtom si pre združenie nepotrebný. To je v 98% PZ na slovensku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Pepes33, 25.2.2013 o 11:37

:-) Rempo, veď rátaj žiadosť som si podal v 18,19,20,21,22,23 rokoch a teda koľko to je žiadostí?...Matematika základnej školy, takže najprv si vyrátaj a potom píš..:-) Ale inak OK. Aj teba pozdravujem....:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 25.2.2013 o 11:17

pepes33 v profile máš 23r. nejako mi tých 6 rokov nevychádza :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 25.2.2013 o 9:58

Daga, nemaj strach takých je tu viacero, aj ja čakám za čakateľa už 6 ty rok, a stále nič..:-) neboj sa, raz sa to podarí. Máš predsa kamarátov, ktorý sú poľovníci, a vždy sa u nich nejaká tá povolenka nájde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 25.2.2013 o 9:44

Výbor sa nemá čo dohadovať, výbor má predniesť žiadosť členskej schôdzi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 24.2.2013 o 20:50

daga...museli by ozeliet 2 zajace a 2 bazanty na vyrade,ktore by ti dali...a to predsa nepripustia..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off daga, 24.2.2013 o 15:28

mám poľovný lístok 5 rok a do združenia som si podala už 3 žiadosť o prijatie za čakateľa, hoc som im ponúkla aj 2 PUP na poľovačky aj tak sa výbor dohodol,že ma nezoberú ani za čakateľa, myslím si,že každé združenie má svoje pravidlá :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov