Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

žiadosť na čakateľa do poľovného združenia - diskusia

autor: off michmich
pridané: 12.1.2013 22:46

Chcem si podať žiadosť na čakateľa do PZ, vraj nemusím mať ešte poľovný lístok, stačí aby som bol členom v SPZ resp. SPK. Je to pravdivé, alebo neviete ako to je??? Pýtam sa preto, lebo onedlho mám skúšky, teda zrejme si do členskej schodze nestihnem vybavit papiere, alebo to bude tesne po.


počet zobrazení: 59 405
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on WolfHunter, 17.4.2014 o 22:12

asi to nimbus ako my mladý posobíme absolvujem kurz uz som majster sveta...mozno je pravda ze zabudol vol ked telatom bol ale tých teliat medzi mladými je akosi privela a hned sa podme obuvat a merat s tými deduškami ktorý budovali tahali a len mladež to dnes zachráni...žiadna ucta rešpekt samozrejme s mierou aj tý starý maju svoje chyby ale aj mi raz budeme starý a spomenieme si pri mladých ako bolo a ako je...možno je nas 55 000 ale tých ktorý sa ozaj smu nazývat polovníkmi bude rapídne menej...urobit kurz neznamená byt polovníkom je to dlhá cesta a nekončí hned vstupom do združenia...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 21.6.2018 o 9:30

Reakcia na príspevok od pepies, 14.6.2018 o 9:44 :
PAVKO robí pre zbrojársku firmu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 21.6.2018 o 6:49

pepies: Práve preto ,že si polovník :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 14.6.2018 o 9:44

HEKLER v Senici mam prechodný pobyt a polujem tam vyse 15 rokov ako člen a o zbrojarovi menom Pavel Dvořak som v živote nepočul:0) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 13.6.2018 o 9:25

tiež som nepochopil ... a to aby puškár odmietal zákazky od poľovníkov som ešte nepočul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lubenko, 11.6.2018 o 6:11

Reakcia na príspevok od PAVKO1, 10.6.2018 o 22:45 :
toto je príspevok o čom???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off PAVKO1, 10.6.2018 o 22:45

jaj boze ..jeden filozof sa tu nasiel...pocuvaj TY..ako vidim..Ta by si najradsej ani mladych medzi sebou nechcel,,lebo pecienkarstvo a rodinkarstvo vladne vsade..ja som sa s tym natastie vyrovnal...som puskar..ale ked vidim ze sa jedna o zakazku o polovnika, resp. drzitela D, okamzite odmietam!!! uz z principu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milos1milos, 1.2.2018 o 8:22

MAREKPO .... držím ti palce aby ti to vyšlo... aby to nedopadlo ako niektorý ktorý tiež majú len úlohy a čakateĺ alebo kandidát na 100 rokov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MarekPO, 1.2.2018 o 7:56

Zdravím, ako bolo spomínané, je to individuálne, záleží to od daného poľ. združenia. Ja som teraz kandidát, dali mi skúšobnú dobu minimálne 18 mesiacov (čiže to môže byť aj neviem koľko). Kamošovi dali 36 mesiacov. Poznám osobu v inom PZ čo už je kandidát 7 rokov. Samozrejme musím plniť úlohy ako napr. postaviť poľ zariadenia, ďalej musím vlastniť PUP buď s SD alebo JS, zúčastňovať sa na brigádach a aktivitách PZ atď. Je to dosť práce, ale ten koho to naozaj baví, nemá problém... Dokonca som dostal aj povolenku v sprievode člena PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 31.1.2018 o 19:53

Ak ta budu chcieť zobrať môžeš byť členom z večera do rána :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on lanus, 31.1.2018 o 19:32

12matess3 - Záleží na tom čo má predmetné PZ vo svojich stanovách !!!(Väčšinou je to najprv čakateľ a až po stanovami určenej dobe a poplnení zadaných úloh prihláška za riadneho člena) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 12matess3, 31.1.2018 o 18:04

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, robím si poľovnícke skúšky a v septembri by som mal končiť. Môžem si dať následne hneď vo februári žiadosť za člena v mojom PZ? Alebo musím byť rok ako čakateľ a následne až o ten ďalší môžem ísť kandidovať za člena? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Denis123, 13.3.2017 o 21:48

nech sa páči . vzor žiadosti do poľ. združenia žiadosť na čakateľa do poľovného združenia - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on mirek68, 5.4.2016 o 19:04

Chcem sa spýtať či mi dakto pošle link alebo poštu na gmail : mirkopromcak@gmail.com potrebujem ockovi poslať žiadosť za čakateľa do združenia dakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ARMY1, 16.2.2015 o 9:26

Žiadosť na kandidáta(čakateľa) Ako ma vyzerat?Aké sú podmienky? - Je tu niekto kto si podaval ziadost na cakatela do PZ?Alebo niekto kto v tom ma jasno?Ake musim splnt podmienky?Musim mat polovny listok alebo staci ze som v priebehu kurzu?Dakujem za odpovede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 8.12.2014 o 19:11

Súhlasím s Rempom-Myslím si,že treba napísať normálnu žiadosť za čakateľa do PZ.Pokiaľ ste bola aktívna a zúčastňovali ste sa spolu s ocinom aktivít v danom PZ nemal by byť problém tejto žiadosti vyhovieť.Všetko záleží na členskej základni PZ. Mne zomrel veľmi dobrý kamarát, rodinný priateľ a jeho syna veľmi zaujíma poľovníctvo je vo veku 15rokov.Poznám členov tohto PZ a už teraz začínam pracovať na tom,aby ho vzali do svojich radov.Mám dvoch synov poľovníkov a teraz som zistil,že mám ďalšieho o ktorého sa chcem starať a pripraviť ho na poľovníctvo,lebo to chcel aj môj kamarát. Držím Vám palce a napíšte,ako to dopadlo.LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Rempo, 1.12.2014 o 14:30

Renca1300, dnes o 11:07 je tu mnoho skúsenejších a ak sa mýlim, prosím opravte ma. Všetko záleží, aké máte stanovi v PZ. Za každého nového člena (resp. čakateľa) musia hlasovať zúčastnený členovia. A koľko hlasov stačí na priajtie, tiež záleží od stanov.Zvykom je nadpolovičná väčšina. Samozrejme môžu tvoju žiadosť zamietnuť resp. ťa neprijať medzi seba. Je tu toho veľa popísaného o tomto probléme v diskusí. A v prípade nepriajtia sa nemáš moc kde obrátiť. Aj v prípade, že v konkrétnom PZ máš pozemky, prijatie nieje jednoznačné. Inak za prečítanie stojí táto diskusia: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Renca1300, 1.12.2014 o 11:07

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako mám napísať žiadosť o priradenie do polovníckeho združenia?? Išlo by o žiadosť kde chcem zastúpiť môjho otca, ktorý zomrel. Zároveň o radu či ma môžu zamietnúť a ak áno kde sa môžem obrátiť... Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 17.11.2014 o 21:52

apple. Niekde to tak chodi, ako som napisal. To je cele. Vyhovorit sa da na vselico. Podla stanov, je to tak, ako pises. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.11.2014 o 20:50

Daniel8, skús to vysvetliť v duchu stanov, prosím. podľa môjho názoru žiadaš o členstvo, ktoré môže byť podmienené čakateľskou (skúšobnou) dobou. to je všetko. príklad: ani do zamestnania si nedávaš žiadosť na prijatie na skúšobnú dobu, však? nechcem tu odvádzať diskus iným smerom, ale ak bude treba, poviem ti, v čom malo "čakateľstvo" svoj vzor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 17.11.2014 o 20:36

Tam, kde je podmienka,ze beru len cakatela, piste cakatel. Ked prijmu, tak po roku, alebo po dvoch nova ziadost za clena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.11.2014 o 19:15

Daniel8, síce nie som spzťák, ale žiada sa o prijatie za člena! a čakateľstvo je skúšobná doba, ktorou si niektoré pz členstvo podmieňujú. to absolvovanie čakateľstva nemusí byť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 17.11.2014 o 19:03

Len Vas chcem upozornit, ze miesto "clena" tam napiste !cakatela! Niektori to na schodzi beru moc vazne a doslovne. A potom je aj taky vysledok :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GRIZZLY74, 17.11.2014 o 18:00

celkom dobra žiadosť je aj tu len si klikni "Na stiahnutie" a v odseku Rôzne nájdeš .Žiadosť do PZ - vzor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 17.11.2014 o 14:14

pravda pravda. bud, alebo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie uvedenie pozemkov v ziadosti (autor: valo7319).

off borza222, 17.11.2014 o 11:31

Spomenúť môžeš ale váhu to nebude mať žiadnu....buď ta chcú zobrať alebo nie, len to je v tomto prípade otázka. Držím palce ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie žiadosť do polovného združenia (autor: stano11).

off jozef, 25.8.2014 o 21:52

Nepíšte mu hlúposti.. normálne si podaj žiadosť a máš pokoj..Samozrejme máte z časti pravdu tam kde je inteligencia a normálne myslenie tak ak je chalan v pohode tak ani by tú žiadosť netrebalo ale to by si asi nepýtal predlohu...Hlavne ak ťa odmietnu nerob zoseba šaška a nesvojprávneho poskoka ako to tak často je... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie žiadosť do polovného združenia (autor: stano11).

off patrikseven, 25.8.2014 o 12:42

správne ondrík, mám presné taku istú skúsenosť..kde som vypisoval žiadosti ani sa neunúvali mi odpísať a kde ma nakoniec zobrali žiadnu žiadosť nechceli.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie žiadosť do polovného združenia (autor: stano11).

off Edu, 24.8.2014 o 23:05

Poštu by mal preberať štatutár PZ obyčajne predseda prípadne tajomník . Obyčajne je to jeho osobná súkromná adresa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie žiadosť do polovného združenia (autor: stano11).

on Ondrik, 24.8.2014 o 17:45

ak ťa chcú vziať ani žiadnu žiadosť netreba, ak nechcú možeš vypisovať do aleluja... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie žiadosť do polovného združenia (autor: stano11).

off Mysho22, 24.8.2014 o 17:12

Stačí sa troška poohliadnuť aj tu na stránke ,ale aby som zbytočne netrápil odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off SIAD, 18.4.2014 o 18:11

zabúda sa na jedno, byť v združení dnes už neznamená automaticky vykonávať právo poľovníctva a druhá vec že dnes sú mnohé poľovné spoločnosti a združenia o pár členoch, pred časom väčšina z nich zahŕňala desiatky členov, prečo je tomu tak je na veľmi-veľmi zložitú diskusiu, a s tými poslednými dvoma vetami súhlasím na 100% Wolfhunter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 18.4.2014 o 17:20

suhlas wolfhunter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.4.2014 o 8:15

inak WolfHunter napisal si to velmô dobre,palec hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 18.4.2014 o 8:14

nimbus,WolfHunter to presne napisal,polovnicka duša sa kreuje od detstva,bud to maš v krvi a lebo sa ku polovnictvu dostaneš cieleným cibrovanim si skusenosti a vedomosti o prirode a lebo polovnictvu samim,ale ked vidime za akým učelo podaktorý dneska robia polovnicke kurzy a nakoniec i zkušky a čo vlastne od polovnictva očakavaju,tak to je to hrozne,a prave na to som poukazal na lesnicku školu,pretože už davno stratila zmysel,pretože len mala čast absolventou sa uplatni v praxi a to čo ostane sa zamestna uplne inde a venuje sa uplne inej činosti a polovnictvo je v zabudnuti,ale každý ma polovný listok a polovnikou len pribuda a pribuda a kurzy chrlia a školy produkuju ,len miest volako nepribuda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on WolfHunter, 17.4.2014 o 22:12

asi to nimbus ako my mladý posobíme absolvujem kurz uz som majster sveta...mozno je pravda ze zabudol vol ked telatom bol ale tých teliat medzi mladými je akosi privela a hned sa podme obuvat a merat s tými deduškami ktorý budovali tahali a len mladež to dnes zachráni...žiadna ucta rešpekt samozrejme s mierou aj tý starý maju svoje chyby ale aj mi raz budeme starý a spomenieme si pri mladých ako bolo a ako je...možno je nas 55 000 ale tých ktorý sa ozaj smu nazývat polovníkmi bude rapídne menej...urobit kurz neznamená byt polovníkom je to dlhá cesta a nekončí hned vstupom do združenia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

off nimbus, 17.4.2014 o 21:29

to lubenko: V 1. ročníku lesníckej školy v Lipt. Hrádku sú akurát tak 15 ročné deti... Neviem čo to má s touto témou spoločné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 17.4.2014 o 20:50

jozef,presne to je ta osobnaá vec,velke množstvo novokvasených polovnikou ani nevie o čom polovnictvo vlastne je,je to vidiet i v prvom ročniku na lesnickej škole v Lipt. Hradku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 17.4.2014 o 9:35

Nechápem stále,ved je to každého osobná vec či sa stane polovníkom čiže nikto nikoho nechŕli..tak ako v minulosti tak aj teraz ak si chcel spravil si si PL..A nemal s tým nič spoločné režim..´´Nebude problém niekde inde´´ Píšete že komunisti si vedeli ustrážiť počet členov teraz je podla vás veľa polovníkov myslíte v pomere na našu rozlohu revírov...neviem či je tomu tak nakoľko poznám revíry kde si to až pýta ´´novu krv´´ no žial mentalita domácich je iného názoru..(čiže miesto pre nových čo majú záujem tu je) ALE ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off orol, 16.4.2014 o 22:51

Jozef, v dnesnej dobe sa chrlia ostosest z dovodov, ze HLAVNE je je to biznis a tiez to "prikazuje" demokracia, principy, t.j. ustava, zakony atd. Cize podla mna to nema to nic spolocne s poctom neumiestnenych polovnikov (ako sa zaoberas). A co myslis pod pojmom, vetou, ktoru uvadzas cit: Nebude problém niekde inde ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 16.4.2014 o 22:14

citulik- odbor lesnictvo atd? Ano, ti polovali a sa upolovali v rezijnych reviroch SL, co nemalo z PZ a ich hektarmi na pocet clena nic spolocne. Teda podla mna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM