Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Které plemeno honiče - diskusia

autor: off mozaik
pridané: 1.1.2013 21:10

Dobrý den. Potřebuju poradit od zkušených. Protože mi moji psi už stárnou, chci si do budoucna pořídit štěně honiče. Mám doma velšteriera a jezevčíka. Jezevčík je pro mě svým způsobem myšlení a chování favoritem a přesto, že mu dělá problémy hluboký sníh, pořídím si ho znovu. Chci ale ještě i jednoho vyššího psa pouze na dosledy a na naháňky. Nemyslím si, že jezevčík je tak tvrdohlavý pes, jak se o něm říká. Pokud s ním jednám po dobrém, dělá to, co chci. Chtěl bych nějakého honiče s podobnou povahou a hlavně ovladatelného. Zvažuju štýrskou braku, alpskou jezevčíkovitou braku, popř. i jiné plemeno. Doporučován mi byl na prasata i dosledy český fousek. Poraďte mi, prosím. Díky

počet zobrazení: 9 272
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mitko, 30.1.2013 o 8:29

Vieš priateľu,je možné,že aj táto diskusia sa zvrhne k úplne niečomu inému...,ako poväčšinou. Ale k tvojej téme z môjho pohľadu a skúseností dodám asi toľko,že dá sa tu súhlasiť s pár príspevkami (napr.Stopinko ...) a z toho vyplýva,že každý jedinec každého plemena je iný,,,a to ako ti bude pracovať záleží na 90% len a len od teba,môžeš mať šteňa z vychýrenej chov.stanice,ak sa mu nebudeš venovať,tak nebude z neho nič...Jednoducho nepísané : " Nie každý pes natrafí na poriadneho gazdu" :-)) A ak chceš robiť čerstvé dohľadávky,tak by som v tvojom prípade volil kopova...,tak veľa zdaru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Péťa Pořádek, 30.1.2013 o 7:55

Ono je dobré to plemeno spíše vidět při práci než o něm slyšet kde co...jak teď psal kolega na jiném webu, psovody je možno rozdělit na ty co jsou se psem v lese a pak na ty co mají psa doma ve cvingru,ale o to víc v hospodě vypráví o jeho kvalitách...:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 13.1.2013 o 13:16

Poradím Ti, zaobstaraj si Slovenského Kopova,neobanuješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marjjanko, 12.1.2013 o 23:12

Je veľa zlých aj veľa dobrých psov, všetko je to o šťastnej ruke a výchove. Prepeličar mi je veľmi sympatický hoci som ho ešte nevidel pracovať. Ak si budem v budúcnosti kupovať duriča,tak buď prepeličiara, alebo kopova. A ešte k Jozefovi: Jozef prosím ťa, skús na všetko nereagovať. Nemôžem si prečítať žiadnu diskusiu, v ktorej by si nerozdával rozumy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 12.1.2013 o 21:29

Áno je to kolektívna vina všetkých zúčastnených rozhodcov,ktorí vtedy posudzovali.Prečo mu dali známku 3 keď mal dostať 0 a odchod domov?Takto aj mňa znechutili a som ten ktorý sa nebojí otvoriť si papuľe!!!.Takto niektorí rozhodcovia znechucujú mladých vodičov!Aj mňa dosť zo začiatku znechutili ale sral som na nich!Po 10 rokoch som začal chodiť na skúšky PÚP furt niekde inde.Keď mám dobrý a dobre pripravený materiál tak skúšky spavím aj na Marse!Nabudúce Pa3k podá ďalšie informácie k rozhodcom! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 11.1.2013 o 11:56

Mě je z honičů sympatický Srbský honič. Nemít pižli vižli, tak mo něm asi hned sáhnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 11.1.2013 o 9:55

přesně tak Dušane mě taky voj... rozhodčí na zkouškách ale proto nebudu tvrdít že všichni jsou špatní protože vím že jsou i tací co mají kvalitní chovy a spoustu zkušeností z posuzování kde nekoukají na jméno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.1.2013 o 5:49

Pa33k, práve uplatňuješ princíp kolektívnej viny hanením všetkých rozhodcov výkonu na základe jedného prípadu. Ak ten prípad chceš riešiť, obviň konkrétneho človeka z konkrétneho pochybenia, ale nehádž všetkých do jedného vreca. Aj keď by bola väčšina skorumpovaných, tí zvyšní si to nezaslúžia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 10.1.2013 o 23:38

Aj dnes,aj včera som čakal na vlkov,ktorí zadrhli v skvelej kondícii jelenicu.K otázke,ktorú položil mozaik,znovu a furt napíšem len to jedno a to isté ako v mojom predchádzajúcom komentári.Bol som na mnohých skúškach PÚP a tam som videl a aj vidím plno neprávostí.Keď som začínal tak p.rozhodca,vtety bol vodič,ktorý prdvázal psa Irana z Prievrany na disciplíne správanie sa po výstrele dostal známku 3.Psík mal poradové číslo 1 a hneď ušiel do remízky a nevrátil sa ani po odskúšaní ďalších 11 psov a potom dostal známku 3!Ja som síce vyhral skúšky s mojou prvou sukov,ktorá bola u mňa v chove Bona z Kokúša.Podľa skúšobného poriadku mal dosťať 0.Pes bol v chove dlhé roky.Podrobnosti podám v nasledujúcej relácii!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 10.1.2013 o 23:07

Je to smutné,ale je to tak!Niektorí si to vôbec nechcú pripustiť.Ja túto moju myšlienku rozširujem v poslednej dobe viac a viac:Netreba brať šteňa od skúseného chovateľa-rozhodcu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 10.1.2013 o 9:31

Ak by niekto hladal tak tu su vymenovane vsetky europske durice ktore sa mi podarilo najst odkaz, aj s vyuzitim v danej krajine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 9.1.2013 o 23:27

Zajtra Vám Pa3k odpovie!Dnes som mal povinnosti! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.1.2013 o 15:03

Leon, ja si najradšej vyberám z vlastného odchovu :) Ale to čo mám teraz nie, to mám od "cudzích" a vraj ono si vybralo mňa. Proste sme si padli do oka a asi zaúradovala aj vyššia moc. Samozrejme, že som si "naštudoval" predkov, ale .. atď. Vždy je to lotéria, ktorá môže nevýjsť a tak každému prajem, aby mu vyšla. A som presvedčený, že u poľovných psov, by prvé husle mali hrať ich vodiči a chovatelia až druhé. Žiadny chovateľský klub, ani kynologická rada vytvorená z chovateľov nemôže z princípu vytvoriť taký tlak ako vodiči. Vodiči psov, by mali vedieť čo chcú a nenechať sa od chovateľov balamutiť a ohurovať kadejakými titulmi. Už to tu bolo napísané, ak hľadáš šteňa, nájdi slušného chovateľa, ktorému nerobí problém porozprávať sa o kadečom a aj negatívach jeho odchovov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 9.1.2013 o 14:30

Dušane já jsem vždy vybíral psi podle toho jak mi padlo štěně do oka po tom co jsem si okoukl rodiče a hlavně viděl kde jsou odchovaný tak že se nejezdím koukat na dvouměsíční štěnda ale štěnda který musej být ještě u feny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.1.2013 o 13:57

po štrvté: Jaro, divím sa ti, ale teba zjavne "netrénoval" iný Jaro :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.1.2013 o 13:56

A toto je príspevok vhodný koho ?skončil som ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 9.1.2013 o 13:52

Vopred sa ospravedlnujem za odbocenie od temy ale neda mi. 17r pubertiak ma ide stavat do pozoru ... citujem " Prosím ťa nechcel som sa ktomu vracať no prišlo mi niekolko správ že si ťa nemam všímať a aj ostatných a podobné reakcie v tom zmysle,neviem prečo si reagoval tak ako si reagoval a nejdem do detailov ale možno časom uznáš že chyba nebola vo mne lebo ja som ju vsebe hladal...písal som moj názor na temu od koho by som si vzal/nevzal šena dal som tam jeden fakt(fotografie) ak by som si mal brať stena od ´´lovuzdaristu´´ a hned ste sa do mna pustili a zhadzovali tak nauzaj neviem koho reakcia bola hodná násťročného chlapca." koniec citatu. Takze Jozinko aby bolo jasno ... Nikto sa do Teba nenavazal za prve. Za druhe ako som napisal, ospravedlnujem sa Vasej nedotknutelnosti , ze som si dovolil mam iny nazor na vyber chovatela ako TY. Za tretie nepotykali sme si. Mam pokracovat ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 8.1.2013 o 21:36

Neviem v čom bola reakcia agresívna dobre beriem,nebudem to tu riešiť téma je aj tak o niečom inom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 8.1.2013 o 20:19

všichni mu to napsali slušně ale podle jeho agresivní reakce ví všechno a všude byl tak že ho tady nemá nikdo co naučit.Tohle je má poslední reakce na jeho vysoce odborné příspěvky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 8.1.2013 o 20:18

Ja nic neriesim Jozinko. Reakcia hodna nastrocneho, tak ako som ocakaval. Vekom prides na to ako si sa zosmiesnoval svojimi pubertiackymi reakciami. Vies hlupy sa uci na vlastnych chybach ten mudry na chybach tych hlupych. Moj prispevok bol o niecom inom ako sa dotknut tvojej nedotknutelnosti. Tak ako stena musi dospiet aby z neho bol dospely pes s praktickymi skusenostami a uplynie mnoho casu tak je to ajs Tebou. Vek neobabres. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 8.1.2013 o 20:10

Jozef koukám, že v tom máš dost jasno. Proč tak agresivně? Nemyslíš, že ti chlapi, co tady vodí psy už dost dlouho by tě mohli lecos naučit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 8.1.2013 o 19:43

A ešte Leon bol som u vela chovatelov či už SR,CR tak si viem spraviť názor aj ked niesom dlhoročný kynológ a novic neviem čo si myslel ohladom vyjadrovania ako dlhoročný kynológ...ale to asi ani sám nevieš.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 8.1.2013 o 19:38

Ako ale stále neviem čo riešite len som napísal svoj názor na to ako tu niekto pridáva foto a ani si neuvedomuje že si robí zlé meno a od takého ´´chovatela´´ by som si nevzal štena..to je všetko ...Leon ja teba neriešim tak poprosím aby to bolo vzájomné nemusím mať 50r. aby som pochopil základné veci a novic na človeka čo sa asi hambí za svoje meno sa nebudem vyjadrovať.Pekný večer! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 8.1.2013 o 19:22

presne tak suhlasim svami. Jozef sa ku vsetkemu vyjadruje ako dlhorocny kynolog a polovnik.To neznamena ze osem tam ma pravdu ale trosku skromnosti by ti nezaskodilo.Neni to myslene v zlom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 8.1.2013 o 18:18

u kolika chovatelů jsi byl Jozef a kolik jsi koupil štěňat za svůj život? Ty vždycky reaguješ jako dlouholetý chovatel ale je ti sedmnáct tak že toho ještě spoustu zažiješ hodně se toho naučíš a pak pochopíš že jsi se měl opravdu hodně co učit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 8.1.2013 o 17:21

Stopinko neviem čo riešiš,nepovedal som že kúp od toho kto tu pridá normálnu fotku..len že takého človeka skor kontaktujem..nevadí škoda už písať na cele LZ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo444, 8.1.2013 o 16:56

AJD je naj pes už som tu písal dolu ešte som nevidel zlého len zanedbaného to je môj názor ...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 8.1.2013 o 14:23

Jozef, vekom sa naucis ze len osobna skusenost s chovatelom ti aspon trosku napovie aky vztah ku svojim psom. Z fotiek sa nedozvies nic. Len uplny trulo zverejni fotky psa a okolo neho bude nasr... Si mlady naucis sa vekom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benus, 8.1.2013 o 9:40

Jednoznačne Slovenský kopov, disponuje všetkými vlastnosťami, ktoré očakávate a ešte Vás prekvapí zručnosťou, rozvahou a bezkonkurenčnou chuťou do práce.... Jednoznačne KOPOV Které plemeno honiče - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.1.2013 o 8:07

ak ste si pri výbere šteňaťa, plemena vhodného na diviaky, mohli vyberať a mali ste možnosť si ho aj otestovať, ako ste to robili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 8.1.2013 o 7:33

Při výběru štěněte bych v zásadě souhlasil s tím co napsali Leon a Jozef. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michmich, 7.1.2013 o 21:25

kup si tatranského duriča :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 7.1.2013 o 20:43

Kolko je tu chovatelov kopovov a aj celkovo psov?vela... kuknem fotoalbum a hned viem o akého človeka ide,ked vidím fenku odfoťenú v kotci 2x2m plné výkalov a pod.tak určite nie..Ale ked kuknem má tam foto z výstav,skúšok,dohladávok,tréning alebo len tak tak to o niečom svedčí.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 7.1.2013 o 17:16

kup si fenku štajeráka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.1.2013 o 15:33

Ja by som si zobral od takého, ktorý vyfásol aspoň podmienečné vylúčenie z klubu, ktorý sa pýši tým, že je chovateľský a pritom sa mstí na nevinných nemých ksichtoch. Vyzerá to ako vtip, ale vtip to nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 7.1.2013 o 15:04

Štefane v tom od koho brát štěne s Patrikem taky nesouhlasím já si vybírám štěňata podle rodičů a podle podmínek v jakých jsou odchovaná a nezajímá mě kdo je odchová jestli to je dlouholetý chovatel a nebo kluk co má první fenu a první vrh.Nikdy bych si nekoupil štěně od chovatele který má fenu se štěňaty někde v kotci za barákem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 7.1.2013 o 13:37

Ja mam bav. farbiara a aj slov. kopova a nemenil by som. Dôležitý je správny postoj a výcvik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 7.1.2013 o 13:32

Leon - Ja som sa v poslednom období zúčastnil spoločne s Tomášom ako vodič IZH-čiek a dvoch súťaží a pri tom sme sa aj dosť zblížli ako psíčkari a kopoviari. Riešili sme aj otázku jeho mladého psíka a ťiež chyby, ktorých sa mnohí neskúsení kupujúci dopúšťajú pri výbere šteňaťa. Vôbec nesúhlasím s Patrikovým doporučením "Netreba brať šteňa od skúseného chovateľa-rozhodcu!!!" a myslím si, že riadne prestrelil! Plemeno si treba kupovať vždy také, ktoré sa mi zapáči a učaruje mi. Treba si uvedomiť, že šteňa sa nekupuje na rok - dva a keď sa nevydarí, väčšinou nám ostane na krku mnoho rokov. Ja som zarytý kopoviar, ale nikdy nikoho nebudem presviedčať, aby kupoval práve slovenského kopova, napriek tomu, že som presvedčený o tom, že dobrý kopov pri poľovačke na diviaky nemá páru. Opakujem však, plemeno si treba vybrať podľa sympatií a keď mám jasno vo výbere plemena, potom sa musím ešte dôkladnejšie a premyslenejšie venovať výberu šteňaťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.1.2013 o 20:38

Ale sa to tu zvrhlo..ako som písal keby sa rozhoduje ktorý pes pojde na PPSK a iné vyšie skúšky podla vlastností psa a nie podla mena chovatela bolo by to o inom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov