Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aj takí sme " poľovníci " - diskusia

autor: off ivanteplan
pridané: 28.12.2012 19:45

Trúchlim a som nešťastný. Považujem však za potrebné sa Vám zdôveriť. Štefanská poľovačka je v našom združení tradíciou od jeho založenia. Tešil sa aj môj štvornohý priateľ osemročný modrý gaskonský hrubosrstý durič Verseau. Mal veľkú chuť pracovať a hneď na začiatku prvého pohonu hlási unikajúcu zver dozadu. Čakali sme ale jeho hlas stále slabol za horizontom. Pohom sa skončil a pes sa stále nevracia. Stalo sa mu to po prvýkrát. Mal výborný nos a vždy sa dokázal vrátit po svojej stope. Poznáte to nekonečné čakanie určite mnohí. Sú to dlhé minúty, hodiny a niekedy aj dni. Žiaľ nepomohlo čakanie ani do večera. Na mieste kde sme sa rozišli som položil jeho deku a v noci som obehol autom ešte všetky dediny v širokom okolí, kde by mohol z kopcov zbehnúť. Bez výsledku. Ani ráno ma na deke nečakal. Okolo obeda som sa rozhodol spolu s plidisky sledovať jeho stopu na snehu. Bolo to náročné a dlhé sledovanie. Žial sme videli jeho nespráne smerovanie do susedného revíru. Bolo zjavné, že zver už nedurí a iba sa snaží zorientovať. Po dlhých kilometroch sa rozhodol vrátiť sa po vlastnej stope. Bežal po ceste pastvou v lokalite Močiar nad obcou Šuľa, okr. Veľký Krtíš v uznanom poľovnom revíry Lysec. Pastva bola plná stôp od zveri lebo ako to býva v mnohých revíroch zvykom, praktizuje sa tu zimné prikrmovanie presne v zmysle zákona. Dve vlečky siláže na dvoch miestach obrovskej lúky a všade dookola nastavané posedy. Mali sme problém sledovať jeho stopu a už sme to chceli vzdať. V tom som zbadal jeho nehybné telo a neudržal som sa na nohách od žiaľu. Hora začula môj rev a plač. Bol koniec. Dostal som odpoveď na otázku prečo sa nevrátil.


Čítanie zo stôp v snehu. Pes beží po ceste a snaží sa sledovať svoju stopu aby sa mohol vrátiť k pánovi. Prichádza auto. Pes vybočí z cesty asi 15 metrov k prvým kríkom. A tu ho zasiahne guľka vystrelená "poľovníkom" , pravdepodobne z auta. Pre mňa zatiaľ ešte neznámy "lovec", vystupuje z auta a kráča k svojmu " úlovku ", aby mu dal dole z krku výstražný oranžový obojok. Nasadá do auta a pokračuje v autopirši. Nehybné telo verného štvornohého priateľa ostava ležať na snehu.


Aj takí sme my, poľovníci....


počet zobrazení: 26 316
počet hlasov: 38
Aj takí sme
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-127 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off PALI-9, 28.12.2012 o 20:17

No páni mne jeden ostrieľaný poľovník povedal,že poľovník bez psa nieje poľovníkom v pravom zmysle slova a nevie čo ten pes pre dotyčného majiteľa znamená! Doba novopečených poľovníkov s plnou kapsou peňazí a terénnymi autami neveští nič dobré!!! :( psíka mi je ľúto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 28.12.2012 o 20:09

Mrzí ma Vaša strata, škoda dobrého psíka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 28.12.2012 o 20:08

Lidi jsou hrúzní, pověčšinou hovada... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanteplan, 28.12.2012 o 20:06

serax, projektil sa nenašiel. Guľa mu urobila malý vývrh ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 28.12.2012 o 20:00

Velmi ma mrzi Tvoja strata. Viem, ze ti nic nevrati stvornoheho priatela a pomocnika. Dufam, vsak ze ten co strielal bude potrestany skor ci neskor. Je to chrapunstvo. Aj taki su medzi nami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 28.12.2012 o 19:56

Nasiel si v nom projektil??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 28.12.2012 o 19:55

Tak to bol čistý idiot. Škoda psíka preveliká. Prial by som Ti, aby si sa dozvedel kto to urobil, aj keď život štvornohého priateľa Ti to už nevráti. Niekedy rozum zastavuje, čo za chujov "poľuje" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 121-127 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov