Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Aj takí sme " poľovníci " - diskusia

autor: off ivanteplan
pridané: 28.12.2012 19:45

Trúchlim a som nešťastný. Považujem však za potrebné sa Vám zdôveriť. Štefanská poľovačka je v našom združení tradíciou od jeho založenia. Tešil sa aj môj štvornohý priateľ osemročný modrý gaskonský hrubosrstý durič Verseau. Mal veľkú chuť pracovať a hneď na začiatku prvého pohonu hlási unikajúcu zver dozadu. Čakali sme ale jeho hlas stále slabol za horizontom. Pohom sa skončil a pes sa stále nevracia. Stalo sa mu to po prvýkrát. Mal výborný nos a vždy sa dokázal vrátit po svojej stope. Poznáte to nekonečné čakanie určite mnohí. Sú to dlhé minúty, hodiny a niekedy aj dni. Žiaľ nepomohlo čakanie ani do večera. Na mieste kde sme sa rozišli som položil jeho deku a v noci som obehol autom ešte všetky dediny v širokom okolí, kde by mohol z kopcov zbehnúť. Bez výsledku. Ani ráno ma na deke nečakal. Okolo obeda som sa rozhodol spolu s plidisky sledovať jeho stopu na snehu. Bolo to náročné a dlhé sledovanie. Žial sme videli jeho nespráne smerovanie do susedného revíru. Bolo zjavné, že zver už nedurí a iba sa snaží zorientovať. Po dlhých kilometroch sa rozhodol vrátiť sa po vlastnej stope. Bežal po ceste pastvou v lokalite Močiar nad obcou Šuľa, okr. Veľký Krtíš v uznanom poľovnom revíry Lysec. Pastva bola plná stôp od zveri lebo ako to býva v mnohých revíroch zvykom, praktizuje sa tu zimné prikrmovanie presne v zmysle zákona. Dve vlečky siláže na dvoch miestach obrovskej lúky a všade dookola nastavané posedy. Mali sme problém sledovať jeho stopu a už sme to chceli vzdať. V tom som zbadal jeho nehybné telo a neudržal som sa na nohách od žiaľu. Hora začula môj rev a plač. Bol koniec. Dostal som odpoveď na otázku prečo sa nevrátil.


Čítanie zo stôp v snehu. Pes beží po ceste a snaží sa sledovať svoju stopu aby sa mohol vrátiť k pánovi. Prichádza auto. Pes vybočí z cesty asi 15 metrov k prvým kríkom. A tu ho zasiahne guľka vystrelená "poľovníkom" , pravdepodobne z auta. Pre mňa zatiaľ ešte neznámy "lovec", vystupuje z auta a kráča k svojmu " úlovku ", aby mu dal dole z krku výstražný oranžový obojok. Nasadá do auta a pokračuje v autopirši. Nehybné telo verného štvornohého priateľa ostava ležať na snehu.


Aj takí sme my, poľovníci....


počet zobrazení: 26 386
počet hlasov: 38
Aj takí sme
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 29.12.2012 o 13:21

Strata psa bolí vždy a takáto strata bolí veľmi veľmi a nielen bolí. Ivan, drž sa. Na tvojom mieste by som dal na Edovu radu. Psa ti to nevráti, ale bude to akýsi epitaf o pokuse o návrat poľovníckej etiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.12.2012 o 12:56

smutná vec ale tú knihu návštev revíru by som určite preveril a podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa . Chápem tvoj veľký žial a rozhorčenie . Takémuto hovädu by som zobral poľovačku neveky .Každý normálny človek by psíka privolal a zaviezol majiteľovi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 6petka1, 29.12.2012 o 12:18

Veľmi smutný príbeh:-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.12.2012 o 10:09

Neskutočné :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LovecCR, 29.12.2012 o 9:48

Velmi smutná událost, snad se viník dočká spravedlivého potrestání. Fandím ti v hledání pachatele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jardo6666, 29.12.2012 o 9:46

Ten v živote nechoval psa,neni hoden mena že .polovnik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 29.12.2012 o 9:38

Je mi to moc ľúto...:-((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 29.12.2012 o 9:17

Smutna udalost.Že vobec existuje takýto chrapuň v našich radoch je hnus.Ale toho k.k.ta by som ja osobne zdral z kože za živa.Držim palce nech sa dopátraš na toho blba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BlackWhite, 29.12.2012 o 9:16

je mi to veľmi ľúto, škoda psíka!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 29.12.2012 o 0:06

Držím palce pri hladaní ´strelca´ aby si pri lámani rúk spomenul ako mieril na toho psíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 28.12.2012 o 22:59

To je mi ľúto.... nedokázal som to dočítať bez sĺz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ViloPolonec, 28.12.2012 o 22:30

Diskusie si nejak nečítam, ale toto som si pozrel, po tom, ako ste pridal fotku. Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Ja osobne nemám psa, ale aj tak si viem predstaviť, aké to pre Vás musí byť prísť o niekoho, s kým žijete niekoľko rokov a máte k nemu vzťah. Slová nenahradia život Vášho psa, ale viem sa vžiť do Vašej situácie. Dúfam že sa nájde osoba ktorá zavinila jeho smrť a bude dostatočne potrestaná ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Nada, 28.12.2012 o 21:48

:-( tu sa nič iné ani povedať nedá... škoda psíka a veľký žial... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 28.12.2012 o 21:26

je mi to veľmi ľúto :(... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sirase, 28.12.2012 o 21:20

je mi to velmi luto,krasny psik a urcite aj pracant...:(len jedno: oko za oko!!!normalne mam zimomriavky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobork1, 28.12.2012 o 21:15

...Ivan je mi to ľúto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janopolovnik, 28.12.2012 o 21:02

bol to chrapun treba im podpalit posedy a do vyfukov na autach sem tam streknut montaznu penu hajzlom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 28.12.2012 o 21:00

Presna tak ako hovoríš ivantepla. Do očí sa niekomu usmievať a chváliť ho a za chrbtom ho pred druhými ohovárať.Zažil som to a preto už ani nepolujem.Ale aspom toho chrapúna nájst a potrestat ho.Nie bitkou ale tým ze ho zavesíš na net nech ludia vidia čo je to za hovedo........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniromantik, 28.12.2012 o 20:56

velmi smutne, drž sa ivan, kup nového psa, at máš myšlenky na jiné věci a PALI-9 20:17 to dobre napsal, to je velký problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puki, 28.12.2012 o 20:55

A Leon ma naozaj pravdu, verim ze je vela zdruzeni, kde si chlap zoberie do auta napr.malokalibrovku a potom uz neciti potrebu sa zapisat do knihy navstev PZ a tym padom sa aj nejake ,,vysterovanie,, moze minut ucinku... Inak Ivan, je mi to velmi, velmi luto... ale ako si sam napisal ,,, aj taki sme my polovnici,,..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 28.12.2012 o 20:53

ale šanca tam je... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanteplan, 28.12.2012 o 20:53

ďakujem Vám za všetky prejavy spolupatričnosti. Nechcem určite vyvolať mojim príspevkom nevraživosť medzi Vami čitateľmi. V prvom rade mi ide o to, aby ste sa zamysleli a v budúcnosti si spomenuli, že nie správne niektoré negatívne javy alebo činy nás poľovníkov akože "nevidieť ". Typická vlastnosť súčastného poľovníka: Do očí sa niekomu usmievať a chváliť ho a za chrbtom ho pred druhými ohovárať. Jednoducho nevieme nietkoré veci priamo pomenovať a vysloviť ich verejne.Nehovoriac o tom keď treba za niečo dobré aj priamo zabojovať. Najlepšie je sedieť a vykrikovať akoby "sa to" malo urobiť. Ale ten SATO to nespraví... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puki, 28.12.2012 o 20:49

To ANO...CHRAPUN .. a velky...! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 28.12.2012 o 20:45

puki ja netvrdim ze to bol taky polovnik alebo onaky. Bol to chrapúň skurveny !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 28.12.2012 o 20:45

stačí si přečíst některý příspěvky v tématu Odstrel túlavých psov a vůbec se nedivím že ho nějakej magor zastřelil když většina nezná ani základní lovecká plemena natož aby poznala gastoňce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bajo, 28.12.2012 o 20:45

puki,rhoods: si myslite ze kazdy sa zapisuje do knihy navstev ked ide von hlavne ak sa jedna o sukromny revir kde poluje tak max. pat ludi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off puki, 28.12.2012 o 20:40

1000 % suhlas s JARODT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubikpb3, 28.12.2012 o 20:39

fúú silná káva...škoda pekného psíka... takýto ľudia sa nemožu považovať za poľovníkov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 28.12.2012 o 20:39

vždy som bol presvedčený, že takých 10-20% poľovníkov nemá s poľovníctvom a jeho hodnotami nič spoločné, osobne som zástancom tvrdých psychotestov so zameraním práve na odhalenie takýchto agresívnych individui. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puki, 28.12.2012 o 20:34

Ano... prestudujem knihu navstev susedneho polovneho reviru a ... Nech mu potom Pan Boh drzi palce... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puki, 28.12.2012 o 20:33

Soson... Ja Ta naozaj povazujem za normalneho chlapa a polovnika, ktory si urcite nekupil svoj polovny listok za ,,velke,, eurace. Ty si naozaj myslis, ze toto urobi clovek (hlavne tradicny polovnik, ktory sa na skusky musel aj nieco naucit) ktory zaregistruje reflexny prvok (a na 15m sa len velmi tazko mohlo stat aby ho nezaregistroval, to by musel byt slepy, a tym padom nema co robit medzi polovnikmi) a na takehoto psa vystrelí???? Ja obobne ak by som to urobil, tak len v maximalmnom pomiatnuti zmyslov... A ak by sa to stalo, tak nezlikvidujem len obojok tomu psovi, ale ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 28.12.2012 o 20:28

kniha návštev príslušného revíru a máš neznámeho strelca... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 28.12.2012 o 20:26

tak toto je naozaj silna kava :-( ach jaj ruky nohy odťať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 28.12.2012 o 20:24

neskusal si zistit ze kto bol zapisany do tej casti reviru? Psa mi je velmi luto, bohuzial aj taketo hovada su medzi nami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 28.12.2012 o 20:23

podmienkou ziskania polovného lístka by mal byt polovný pes inak si to ludia neuvedomia ako velmi su naši štvornohý pomocníci vzácny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 28.12.2012 o 20:23

PALI-9 spravil to k@k@t na tom sa zhodneme, ale nepíš chujoviny o novopečených zbohatlíkoch, mohol to byt kludne tradičný ľudový závistlivý maskáčový s IŽ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Janox, 28.12.2012 o 20:21

To musel spravvit riáádny "úbožiak"! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 28.12.2012 o 20:20

To je nieco neskutocne!!!! Ako vobec niekto dokaze vystrelit na polovnickeho psa a este k tomu s vystraznym obojkom???!!! Keby si zistil kto to bol, tak nech sa onom dozvie cely okres a aj Slovensko, nech kazdy vie, co je to za debila!!! Hned by som mu odobral polovny listok...!!! prinajmensom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 28.12.2012 o 20:20

tak toto ma dostalo takemu polovníkovi zobrat papiere a zakázat doživotný prítup do lesa fuj, :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puki, 28.12.2012 o 20:19

Čo mám na to povedať, resp. napísať... Ja si myslím, že dnes je poľovníctvo už frajerinou aj veľmi debiných a primitívnych tvorov ktorí si vravia ,,akože poľovníci,,... Naozaj s poľovníctvom nemajú nič spoločného a vôbec nepoznajú ani tie najzakladnejšie plemena polovných psov a uz vobec nic im nehovori nieco take ako je reflexny prvok, ktorym odlisi majitel psa pre poprebu spolocnej polovacky od toho pytliacacieho... Nech ho chuja raky zozeru do rana !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM