Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aj takí sme " poľovníci " - diskusia

autor: off ivanteplan
pridané: 28.12.2012 19:45

Trúchlim a som nešťastný. Považujem však za potrebné sa Vám zdôveriť. Štefanská poľovačka je v našom združení tradíciou od jeho založenia. Tešil sa aj môj štvornohý priateľ osemročný modrý gaskonský hrubosrstý durič Verseau. Mal veľkú chuť pracovať a hneď na začiatku prvého pohonu hlási unikajúcu zver dozadu. Čakali sme ale jeho hlas stále slabol za horizontom. Pohom sa skončil a pes sa stále nevracia. Stalo sa mu to po prvýkrát. Mal výborný nos a vždy sa dokázal vrátit po svojej stope. Poznáte to nekonečné čakanie určite mnohí. Sú to dlhé minúty, hodiny a niekedy aj dni. Žiaľ nepomohlo čakanie ani do večera. Na mieste kde sme sa rozišli som položil jeho deku a v noci som obehol autom ešte všetky dediny v širokom okolí, kde by mohol z kopcov zbehnúť. Bez výsledku. Ani ráno ma na deke nečakal. Okolo obeda som sa rozhodol spolu s plidisky sledovať jeho stopu na snehu. Bolo to náročné a dlhé sledovanie. Žial sme videli jeho nespráne smerovanie do susedného revíru. Bolo zjavné, že zver už nedurí a iba sa snaží zorientovať. Po dlhých kilometroch sa rozhodol vrátiť sa po vlastnej stope. Bežal po ceste pastvou v lokalite Močiar nad obcou Šuľa, okr. Veľký Krtíš v uznanom poľovnom revíry Lysec. Pastva bola plná stôp od zveri lebo ako to býva v mnohých revíroch zvykom, praktizuje sa tu zimné prikrmovanie presne v zmysle zákona. Dve vlečky siláže na dvoch miestach obrovskej lúky a všade dookola nastavané posedy. Mali sme problém sledovať jeho stopu a už sme to chceli vzdať. V tom som zbadal jeho nehybné telo a neudržal som sa na nohách od žiaľu. Hora začula môj rev a plač. Bol koniec. Dostal som odpoveď na otázku prečo sa nevrátil.


Čítanie zo stôp v snehu. Pes beží po ceste a snaží sa sledovať svoju stopu aby sa mohol vrátiť k pánovi. Prichádza auto. Pes vybočí z cesty asi 15 metrov k prvým kríkom. A tu ho zasiahne guľka vystrelená "poľovníkom" , pravdepodobne z auta. Pre mňa zatiaľ ešte neznámy "lovec", vystupuje z auta a kráča k svojmu " úlovku ", aby mu dal dole z krku výstražný oranžový obojok. Nasadá do auta a pokračuje v autopirši. Nehybné telo verného štvornohého priateľa ostava ležať na snehu.


Aj takí sme my, poľovníci....


počet zobrazení: 26 317
počet hlasov: 38
Aj takí sme
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off soson, 30.12.2012 o 20:55

Myslim si ze vedel velmi dobre co cini akurat si myslel za sa na to nepride. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 30.12.2012 o 20:50

ivanteplan mňa by tak okrajovo zaujímalo koľko rokov má ten super lovec a ešte akú má povesť v domácom združení??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BBrit, 30.12.2012 o 19:58

Tak to je nezkutečné, co se může stát.Co to bylo za blázna,který tak to zastřelí psa,to je uplně k neuvěření.Je mi líto,že jsi uplně zbytečně kvůli nějakému taky ,,polovníkovi" přišel o kamaráda. Při našich výměrách honiteb v ČR se mi psi při štvaní každou chvíli nacházejí v sousedních revírech z revíru,kde se začalo dohledávat a nedovedu si představit,že by mi někdo odpráskl jenom tak psa. Každopádně palec nahoru, jak to celé řešíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off horar1992, 30.12.2012 o 19:15

čo sa už deje medzi polovníkmi je to na zaplakanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 30.12.2012 o 19:06

ziadal si od neho aj nejaku financnu nahradu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 30.12.2012 o 18:52

prikláňam sa k názoru chalanov, podľa mňa je to blbosť aby ho zobral do auta a potom ho odbachol, keď už ho mal v aute mohol si ho prezrieť či nemá tetovanie alebo ho mohol rovno zaviesť domov prípadne do útulku... podľa mňa videl psa zastavil odbachol ho prišiel k nemu pozrieť aký dal super zásah zobral mu obojok a išiel preč... ale aj tak by ma zaujímalo na čom ste sa dohodli, zaplatí ti alebo čo bude ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 30.12.2012 o 18:47

Hekler zase si niečo pochopil po svojom moje slová:...nieje problém vytrhnúť stránku z knihy...som neadresoval ´´ivanpelant´´ aby to spravil ale som poukázal na to že strelcovi stačí len to spraviť a je zahojený, preto by som išiel hned v ten den po knihu!!A existuje aj klúč od skrinky kde je kniha, nepísal som o páčidle alebo o krádeži knihy ... na tvoju adresu Hekler som skončil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.12.2012 o 18:47

Ivan, som rád, že sa to snažíš riešiť s chladnou hlavou a verím, že vinník bude primerane potrestaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 30.12.2012 o 18:37

co jsem psal kretén co nepozná lovecký plemeno a taky se to potvrdilo :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.12.2012 o 18:10

jozef prečo sa divíš že sa našiel somár ktorý zastrelil poľov. psa keď ty by si išiel vytrhnúť stranu z knihy návštev revíru do susedného PZ alebo ukradnúť celú knihu ? rozmýšľal si vôbec nad tým akú sprostosť si tu napísal ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sirase, 30.12.2012 o 17:56

krasne mu to vyslo a bravurne sa z toho vykrutil:(!!ja by som to tak nenehal!!co je retard ze nepozna polovneho psa a ked volal do zdruzenia susedneho,mal obvolat teda aj ostatne okolne!!!ved sa vie kto a kedy a kde poluje!!nenechaj to tak,taky clovek by uz spust nemal nikdy spustit!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 30.12.2012 o 17:52

v dobe spol poľovačiek, keď sa každou dolinou túla poľovne upot psik... zavolať jednému predsedovi.... a potom psika popraviť... A ktorému volal? Severnému, západnému susedovi? Odpoveď je asi tak dôleźitá ako rozum toho magora! Skôr ak každý potiahne musí byť na milion percent istý, že nespraví chujovinu. Následky sú definitívne! Bude počuť šuchot v kukurici, zavolá Jankovi Hraškovi a keď mu ten povie že je na pive, strelí a zabije niekoho z nás! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vlado59, 30.12.2012 o 17:51

Také je to zvláštne Edu má pravdu,on ho vezme do auta nepozrie ani či pes má tetovanie zavolá jednemu predsedovi a ten povie zastrel prečo nezavolal dokola viacerím združeniam alebo kamarátom u nás sa to bežne robí ja by som mu ruku nepodal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 30.12.2012 o 17:36

Aj tak si myslim že ho zastrelil hned a nie že ho mal v aute a ostatne blbosti o volani do PZ.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 30.12.2012 o 17:32

ak volal do susedneho zdruzenia ci im nechyba pes,tak vedel,ze sa jedna o polovne plemeno,inak by to nezistoval a strielal hned.ked mu povedali nie,tak ho usmrtil aj napriek tomu,ze na to nieje opravneny! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2012 o 17:19

Niet žiadneho ospravedlnenia popravy poľovného plemena či s obojkom alebo bez obojku . Jeho úprimná ľútosť je dosť málo !!! Nad lutosťou mal premýšlať pred popravou nie teraz ľutovať . Ono ak sa zapísal do knihy a napísal i ranu a výsledok lovu veľa na výber nemal len sa priznať . Nie je možné aby sa hospodár dal zastávať tento nehanebný čin . Pochybujem ,že by sa taký hospodár našiel . Zase celé poľovníctvo by som neodsudzoval . Možno sa nájde takýto strelec ale určite ho treba veľmi dlho hladať . Je už na tebe či tento čin necháš bez trestu iba podaním ruky prípade náhradou škody . Pes však nie je náboj ,že sa vystrelí a kúpi nový . Je to člen rodiny a viem aký žial si zažíval jeho stratou :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 30.12.2012 o 17:14

stav polovníctva je obrazom stavu celej našej spoločnosti... vyjadrujem úprimnú ľútosť nad stratou psíka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanteplan, 30.12.2012 o 17:03

Hospodár sa zachoval korektne a po jeho rozhovore s poľovníkmi zapísanými v knihe, sa ráno ozval priamo vykonávateľ popravy a požiadal ma o stretnutie. Šiel som a vypočul som si jeho verziu. Priznal sa, že psíka zastrelil úmyselne, v domnení že ide o túlavého bastarda. Poprel, že mal reflexný obojok. Údajne psa našiel na krmovisku a najskôr ho zobral k sebe do auta. Potom zatelefonoval do susedného združenia/ale mie do našeho/, či sa im nestratil psik. Keď ho opísal po telefóne predsedovi ako vyzerá, povedal mu vraj dotyčný pán predseda, že je to určite ten túlavý pes, ktorého on pozná a aby ho zastrelil. Tak aj urobil.Priznal si vinu a zdalo sa mi, že úprimne ľutuje , čo urobil. Jeho ospravedlnenie som nakoniec prijal, aj keď nemôžem nikdy súhlasiť s jeho konaním v danej situácii. Na druhej strane si cením, že nehral mŕtveho chrobáka a priznal sa. Ale všetko okolo tejto udalosti ma len utvrdilo, že je s naším poľovníctvom zle nedobre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 30.12.2012 o 16:21

Tak už je jedno či sa stratí stránka alebo celá kniha..potom už niet pomci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2012 o 16:12

jozef stránku z knihy nemožno vytrhnúť lebo sú očíslované . Jedine že by sa kniha stratila o čo sa môže postarať strelec ak sa dozvedel od hospodára čo sa stalo . Nemyslím si že hospodár bude na strane strelca . Pre tieto dôvody ja osobne preferujem elektronickú knihu návštev revíru pred papierovou má totiž všetky výhody a hospodár má on line prehlad kto sa kde nachádza . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 30.12.2012 o 15:45

ivanteplan moj názor je že ked ste kontaktovali hospodára toho revíru kde sa to stalo sle spravili chybu určite sa to budu snažiť ututlať mali ste isť po knihu hned v ten den nie je problem s knihy vytrhnúť jednu stránku.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2012 o 14:09

Nemyslím si ,že by sa našiel niekto v našom pz kto by chcel toto barbarstvo zakryť . Predpokladám ,že to bude tak i v spomenutom pz . Stále mi však nejde do hlavy prečo toto niekto urobil !!! To musí byť nejaká úchylka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 30.12.2012 o 13:59

Podla mna sa budu vsemozne snažiť zakryť toho debila co maju medzi sebou.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off britko, 30.12.2012 o 12:41

bolo by dobré,keby si tieto komentáre prečítal hospodár spomenutého združenia,myslím že sa zachová ako sa na hospodára patrí a prinesie objasnenie a patričné potrestanie vinníka,veľmi držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2012 o 12:28

som zvedavý ako dopadne kontrola knihy návštev ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 30.12.2012 o 10:15

na polovne plemeno psa sa nestriela...zasadne....aspon ja to tak robim....ja totiz malokedy vobec vystrelim na psa.....raz sa to stalo...ked pokrižený nechutny kripel na jar nahanal srny do ,,nekonecna"....tak aj skoncil....ale na polov.psa?...nenormalne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off deerland, 29.12.2012 o 20:16

Je nám to moc ľúto :( je to až neskutočné čo sa v dnešnej dobe deje v "poľovníctve" určite má každý o čom rozprávať. Držíme palce a súcitime s Vami :( musí sa nájsť vinník a musí zato poriadne zaplatiť. zapálime sviečku zaňho,chudáčika. držte sa všetci! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanteplan, 29.12.2012 o 19:48

Ešte raz všetkým ďakujem za podporu. Ťažko sa to rozdýchava! Dnes so kontaktoval poľovného hospodára. Podľa jeho slov bol počas sviatkov v revíri neprítomný. Skontroluje knihu návštev revíru a zajtra čakám jeho oficiálne stanovisko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 29.12.2012 o 19:06

rozmyšľam, asi by bolo dobré napr. s hospodárom urobiť zápis a fotodokumentáciu toho miesta, pofotiť stopy, pomerať vzdialenosti. Asi dosť ľudí tu Ti praje vypátrať toho magora a trvať na spravodlivom treste. Len ak sa to dostane pred komisio pri SPZ, aby sa tam ten chuj nevyhováral na omyl /ze kôli napr vzdialenosti nevidel reflex pasku a podobné hlúposti/. Mali by mu poľovný lístok zobrať a verejne rozstrihať a spáliť! A za rohom by mu asi bolo treba aj potichu papuľu robiť / a pomaličky/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on baxik, 29.12.2012 o 18:34

len je smutne keby si ho zmlatil tak pojdes pred sud ty a tebe zoberu zbrane,viem co citis stratil som nedavno psa a doteraz to boli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 29.12.2012 o 18:01

VENDETA...toto je spravne riesenie...ale dotiahnuta do konca....najlepsie riadne zmlatit a potom súd... NEpochybujem o tom,že najdeš tu dvojnohu škodnú...Prajem potom vela sil,rozvahy a neutichajuceho hnevu az do konca.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petokk, 29.12.2012 o 17:17

lukas-hunt: to je tiež riadna sila, tiež mám bígla a ani si nechcem predstaviť podobnú situáciu aby mi ho niekto pred očami a utečie.. A ivanteplan: taktiež súcitím, niet slov pre také indivíduum čo zastrelí psa s reflexným obojkom.Ale skúsil by som ho vyhľadať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 29.12.2012 o 17:16

dosť nás asi čaka na nový komentár od Ivana. A hlavne na meno toho zmrda! Aký problém? Každy normálny hospodár, aj v susednom revíry, musí byť, po takejto udalosti, ochotný sprístupniť knihu návšteu. A keď je bez záznamu z toho času... veď čo si budeme nahovárať: hospodát, alebo hociktorý člen vedľajšieho združenia bude na 99% vedieť meno toho zmrda /podľa stopy auta, lokality, času, rukopisu.../. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 29.12.2012 o 16:51

Je to ľúto škoda psíka,neuveriteľné:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 29.12.2012 o 16:24

ten, kto ho strelil musel byt riadne postihnuty...takemu debilovi zbrane odobrat a ruky odseknut... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 29.12.2012 o 15:43

ja si toto ani neviem predstaviť čo by som robil keby sa toto stalo mne už po prečítaní tohto je mi ťažko na duši... pes je člen rodiny a smútok by bol veľký ale ja by som toho zmrda našiel a potom čo by sa mu delo jááááááj !!! ja by som trestné oznámenie nepodával spravodlivosti sa nedomôžeš, ja by som si to vybavil pekne sám... tak ako tu píšu chalani treba urýchlene kuknúť knihu ak sa k nej vieš dostať aby sa náhodou nejakým spôsobom nestratil z nej list prípadne celá a tiež kuknúť tie pneumatiky veď keď bol sneh asi tam s osobákom nikto nebol a koľko majú terénnych aut v susednom združení ??? normálne som nasraný sakra... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.12.2012 o 14:41

Bolo - resp. je potrebné zaistiť trasologické stopy po pneumatíkách a obuvi a neznámy strelec nemusí ostať neznámym ( tiež sa pokúsiť zaistiť strelu, resp. iné použiteľné "stopy" ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas-hunt, 29.12.2012 o 14:37

Keď som toto uvidel, musím na to reagovať, pretože podobné veci sa mi stali až 2 krát. Pred 2 rokmi keď sa môj otec vybral obzrieť vianočný stromček, zobral si zo sebou môjho psíka, bígla, ktorý v lese zahlásil uhynutú srnu a ozval sa výstrel. Psík to dostal na hruď. "Poľoník" sa po tom, ako ho zastrelil, rozbehol sa do auta a už ho nebolo. Otec ho nestačil dobehnúť. Nájsť vinníka mi nepomohlo ani niekoľko mesačné pátranie. Nuž kúpil som si druhého psíka, tiež bígla, tento sa mi pri durení osvedčil viac, je hlasitejší ako ten predtým. Asi pred 3 týždňami niekto doma nechal otvorenú bránku a psík ušiel. Domov sa vrátil s priestrelom pravého stehna. Rana sa mu pekne hojí, už ani nekríva. Dali sme sa do ďalšieho pátrania, podali sme trestné oznámenie, zase neúspešne. Teraz sa bojím, čo ho vôbec pustím v lese na voľno. Som z toho veľmi znechutený, keď sa páni kokoti prezentujú v zelenom ako poľovníci. ...ja ti želám úprimnú sústrasť a bodaj by vyšlo na svelto, kto to bol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 29.12.2012 o 14:25

Ak bol pes strelený guľovnicou dohladal by som detektorom kovou guľu a priložil k trestnému oznámeniu . Myslím však ,že tá kniha návštev bude úspešná . Dokázanie viny strelcovi môže byť však neľahké to je fakt . Strela by mohla jasne dokázať vinu strelca . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 29.12.2012 o 13:46

MMMMMMMMMMM viac krat som to precital a zacal pisat a znova zmazal neviem co ti mam povedat ani tie najcitlivejsie splova nezneju dobre a nevedia vyslovit smutok a pohorsenie nad niecim takym! ved asi kazdemu psickarovi keby sa nieco take stalo tak je to tragedia ako keby ti zomrel clen rodiny! tu knihu navstev by som skusil dokonca by som po dedine vyhlasil ze kto ma privedie na stopu kto to spravil dam mu 1000e a to ti garantujem ze to urcite este dakto okrem strelca vie a presuska sa to aj dalej ale co by nasledovalo potom to uz nieje mozne napisat tu takto na sklo!! Tak este raz ti drzim palce v tvojom smutku a zelam uprimnu sustrast ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM