Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 28.12.2012 16:27

Dobrý večer! poprosil by som o vaše skúsenosti s týmto kalibrom. Viem, že tot téma tu už je, ale nič poriadne som sa odtiaľ nedozvedel. Zaujímajú ma hlavne účinky na vysokú a dospelú diviačiu zver. Za vaše príspevky ďakujem!

počet zobrazení: 111 658
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jazer, 12.4.2015 o 12:43

Kaliber pre fajšmekrov,so strelivom Barnes TSX alebo Nosler Accubond,extaza,tiche,nekope to,presne,zver dobre značí a neodbieha.Na Slovensku nežije zver ktoru neulovíš stímto kalibrom

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stagstalker, 23.12.2016 o 19:15

Po tom, co som v poslednej dobe preluskal zahranicnych for tykajucich sa kalibru 6,5x55se, tak mi jednoznacne vychadza, ze tomuto kalibru je potrebne dozicit aspon hlaven 56cm+, pokial chce z neho clovek vytiahnut to prave orechove. Pri lahkych strelach tohto kalibru kratsia hlaven markantne nevadi a vplyv pri polovacke je zanedbatelny, ale kvoli pomaly horiacim prachom, ktore su v oblube pri tazsich strelach nad 150gr. je ideal 57-60cm hlaven. Nejde teraz ani o zvysenu hlucnost ci vyslah plamena, ktore sprevadzaju kratsie, spratnejsie hlavne resp.pusky, ale urcite typy tazsich striel nad istu vzdialenost(cca 250m+) uz nemaju dostatocnu rychlost, aby sa "predpisovo" deformovali. Prebijaci tento maly komplex kompenzuju rychlejsie horiacimi prachmi a uspesne im to funguje aj v 51cm ci dokonca kratsich hlavniach, aj ked za cenu mierne vyssieho zdvihu a spatneho razu zbrane. Ja sam som zastanca kratkych hlavni, ale pokial vsak clovek neprebija a chce strielat tazsie strely, na tazsiu zver a na vzdialenosti aj okolo 200 a viac metrov, ja osobne by som odporucil radsej hlaven 56cm+. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 23.12.2016 o 13:51

cagi-nie marketing,resp.zavádzajúce hodnoty sú na vine.Výrobca jasne uvádza,že pri tomto kalibri a tejto strele udávané hodnoty sú pri dlžke hlavne 650 mm,je to stará známa vec a pri hlavni 560mm je to už rozdiel. A energia ešte nikoho a nič neusmrtila,nosič energie-strela je ovela doležitejší faktor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on sinko, 23.12.2016 o 10:50

Zdar, poprosil by som skúsenosti s LAPUA MEGA 10,1g, ďakjujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 12.9.2016 o 11:03

Aj v tomto kalibri bude mať geco plus spoľahlivý účinok, je to strela podobnej konštrukcie ako vulkan a navyše ešte je bondovaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stibak, 11.9.2016 o 21:19

Má tú niekto skúsenosť so strelivom Geco Plus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 4.12.2015 o 19:02

Mám teď střelený dvě prasátka gecem TM a musím konstatovat, že dobrý obě prostřelené barvy víc než dost od nástřelu cca 40m. PS: Jednalo se prakticky totožné zásahy přes plíce váha 35kg, 40kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 4.12.2015 o 14:34

Tá harmonika bude asi len teoria , v relatívne homogennom materiáli. na zveri tomu neverím - v 9,3 som ich dosť vystrielal a toto sa nekonalo. V 9,3 celkom slušný účinok. normálne rozmýšlam že sa časom k nim vrátim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 3.12.2015 o 14:10

Strela DK nemá vytvárať hríbik, ale harmonikovať...v kalibri 6,5x57 R takisto veľmi nespoľahlivý účinok a dlhé dohľadávky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on sinko, 3.12.2015 o 13:24

Poprosím skúsenosti so strelivom GECO v tomto kalibri, ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 15.10.2015 o 19:31

Potvrdzujem nevyrovnane ucinky DK v tomto kalibri, tiez som "naletel"na zavadzajuce tabulkove hodnoty a marketing. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 15.10.2015 o 16:49

Durell má pravdu, RWS tak trochu zavádza lebo dané hodnoty su pre dlžku hlavne 74cm. DK som strielal ako prvé strelivo, dost nevyrovnané účinky, tá ich strela absolutne nedrží pokope a o nejakom hríbiku sa nedá ani hovoriť, potom som strielal NP od normy, dobre prestreluje ale málo farby, s vulkanom som zatial spokojný, vela farby ak to neostane na nástrele.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mirec99, 15.10.2015 o 14:59

Plne súhlasím,že v tomto kalibri ale aj iných, sú lepšie strely než DK od RWS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 15.10.2015 o 12:55

pozri dlžku hlavne pre akú je DK uvedený . Ak sa nemýlim tak cez 700 mm. Tam je jeho výkonnosť. Nieje to najhoršia strela, ale že sú aj lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mirec99, 15.10.2015 o 12:23

Michal a nestálo by radšej za hriech vyskúšať strelu DK od RWS?Podla tabuliek to vyzerá na najsilnejšiu strelu v tomto kalibri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 14.10.2015 o 17:53

s Vulkanom od normy mám dobré skúsenosti v tomto kalibri. Zo zvedavosti by som chcel ešte odskúšať 140 gr. SST od Hornadyho, vraj je to dost presné strelivo a účinné.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 13.10.2015 o 21:52

Cagi to sú fabrické parametre,neprebíjam,pretože tento kaliber nemám.. ale videl som osobne účinok strely Interlock,ked vysoká-holá po rane na komoru cca 120m posadila sa na zadok a odtiahla sa pár metrou z posledných síl a takúto presne podobnú akciu som videl s týmto kalibrom,ale zo strelou Vulkan...tiež išla hned vysoká do kolien.Na Lapua zo strelou Mega som tiež počul chválu od mojich českých kolegou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cagi, 13.10.2015 o 20:15

BAxik, tie fabricke ma Frano v NR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 13.10.2015 o 16:43

kde sa daju tie Hornady Interlock zohnat?Su aj v tomto kalibri dostupne?dakujem za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 13.10.2015 o 8:12

Miki99, tie Hornady si prebijas ci to su fabricke parametre? Kamarat ich teraz testuje (fabricke), ulovil jednoho jelena I.VT ale ranou na krk, tak z toho moc mudry nebudeme. Som zevdavy ako mu to pojde dalej, dam potom info.Mne osobne sa ta strela velmi pozdava, myslim ze je najtazsia v 6,5lke tak uvidime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LukasV, 13.10.2015 o 7:29

Zdravím. Ja osobne v tejto ráži používam Lapua mega 10,1g. Som s tým maximálne spokojný. Na akúkoľvek zver, na ktorú som to použil to bolo postačujúce ( od líšky až po vysokú). Samozrejme, že vysoká odbieha, ale to je podľa mňa normálne aj pri komorovej rane. Ja osobne som s tým kalibrom spokojný a neplánujem ho meniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 12.10.2015 o 18:02

tak jedine dať si prebiť,to je ešte lacnejšie varianta,než fabrické.Hornady Interlock 10,4g Vo 765 Eo 3035 J myslým že sú to slušné parametre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 12.10.2015 o 17:42

ja strielam vatsinou diviaky a tak sa chcem drzat tazsich striel aj ked monolit ma laka vyskusat.Len do 6,5ky som toho vela fabrickeho nenasiel respektive v mojom okoli nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.10.2015 o 9:01

K tomu Gecu . V 9,3 to bolo strelivo vhodné tiež tak na 50 m. Na 100 m rozptyl niekde okolo 10 cm. čo je narovinu bieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 11.10.2015 o 21:55

Davnejsie som nebol na tomto vlakne a tak by so rad pridal par mojich skusenosti. Konecne som tento rok "napaskoval" strelivo Accubond 9,1g original od Noslera. Moj prispevok tak trosku beriem aj ako reakciu zatial na najviac ohodnoteny prispevok Jazera ktory uvadza ze zver po Accubonde neodbieha. Tento rok som s tymto strelivom ulovil 4ks zveri a vsetky odbehli min 20m. Prvy bol srnec I.VT, vzdialenost 60m rana za lopatku, odbeh 20m. 2. kus u kamarata v reviri srnec III.VT, vzdialenost 80m,rana za lopatku, srnec bez znacenia vyrazil do kopca a az po cca 40 tich metroch bolo na nom vidiet ze mu dochadzaju sily. Napriek tomu sa mi stratil v blizkej remize, kde zhasol hned na kraji. Ale akokolvek, unikova vzdialenost po dobrej rane bola skoro 60m. Treti kus bolo srnca, vzdialenost 115m, po rane znova za lopatku odbehlo 20m. Popravde, to ze zver trosku odbehne mi az tak velmi nevadi, aspon sa dobre vyfarbi. Tiez co som na tomto strelive kvitoval bolo ze poskodenie zveriny na srncom bolo minimalne. 4. ulovok bol jelen I.VT. Jelenik po dobrej rane odbehol zase cca 50 metrov. Bohuzial som nebol pri rozrabke, ale kamarat ktory to robil mi hovoril o nezvycajnom podliati na oboch stranach rebier. Zrejme sa uzatvorili otvory ci uz vstrelu aj vystrelu a krv pumpovala do blan na oboch stranach rebier. Hovoril ze mu to primomenulo casy ked som srncie strielal s remingtonom... Bohuzial nemam z tohto foto. Tolko moje skusenosti. Verim ze sa mi este podari nejaku vysoku ulovit, dufam ze ten hematom bol iba vynimkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 11.10.2015 o 21:49

baxik,lacnejšie aj kvalitné od Normy je strelivo Hornady zo strelou GMX(bezolovnatá) a INTERLOCK.Dvaja kamoši čo majú iný kaliber než sa tu píše , (30-06) tak mali trochu problém z nastrelením Geca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.10.2015 o 19:32

Môže ale nemusí, môže to byť 1-2 cm , ale aj 10. treba vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 11.10.2015 o 15:17

Zdravim strielam normy vulkan a som spokojny chcel by som vediet ci ma niekto skusenosti s Gecom 10,1g aku maju balistiku ci by sa to dalo kombinovat s vulkanom bez nastrelovania zbrane lebo su o polovicu lacnejsie a ja si rad vystrelim do terca a podobne.A samozrejme ak ma niekto prakticke lovecke skusenosti tak sa podelte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 29.4.2015 o 21:42

M-Hunter, myslím že je tu už toho dost na prečítanie, samozrejme ráž je použitelná aj na najvecsiu u nás žijúcu zver, samozrejme sú aj vhodnejšie ráže, ale za seba ak mám povedať tak pri dobre umiestnenom zásahu problém nemám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off M-HUNTER, 28.4.2015 o 19:02

6.5x55 SE - Dobrý večer, chtěl bych se vás zeptat na zkušenosti s touto ráží. Zda je tato ráže dostačující i na lov zvěře vysoké apod. Budu rád za jakýkoli váš postřeh, nebo zkušenot s touhle ráží a lovem na jakýkoli druh spárkaté zvěře. Předem děkuji za jakoukoli odpověď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 16.4.2015 o 15:05

Nevíte někdo jak se chová geco TM (10,1g) v této ráži lapua mega mě došla a nejsou skladem tak jsem vzal to geco na zkoušku Jinak lapua mě fungovala perfektně někdy sice odešel kus dále (70m), ale vždy s dostatečným barvením a průstřelem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jazer, 12.4.2015 o 12:43

Kaliber pre fajšmekrov,so strelivom Barnes TSX alebo Nosler Accubond,extaza,tiche,nekope to,presne,zver dobre značí a neodbieha.Na Slovensku nežije zver ktoru neulovíš stímto kalibrom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

off namor676, 8.4.2015 o 21:15

Páni vráťte sa k téme, už tu spomínate všetky možné kalibre, ale téma je 6,5x55 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 8.4.2015 o 13:12

Moja srdcovka je a aj ostane 7RM..mam 7x65R-velm,i velmi dobry kaliber. a aj 6,5x65R..číra zvedavosť...Ked som zacal použivať v 6,5x65R CDP strelivo..parada. Vždy priestrel a žiadne dohladavanie. Ci to bol diviak alebo vysoká..Teraz aj mna láka 9,3x62 v solo gulovnici..ale asi to vyhra zas 6,5x65 a strelivo LfB ..potom asi nieco prebíjané...ano s vekom nas lakaju mensie dierky.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 8.4.2015 o 10:36

Nechcel som tvrdiť, že KS v 6,5x65R je zlé - myslel som na sortiment streliva( blbo som to formuloval ). No keď bych si mal vybrať jednu zbraň a kaliber bolo by to asi 9,3x62 pre moje podmienky lovu . Ale všetko od 6,5 do 375 HH pokladám za bežne použitelné. Je to o osobných preferenciach, schopnostiach a spôsoboch lovu. A hlavne o sebareflexii voči kalibru a strelivu. kolegovia so 7x65R už pomaly na 80 m nestrielajú že to je ďaleko ( zavislé od človeka nie kaliber ) , ja to z 9,3x62 aj z 6,5-284 pustím do 150 m a vôbec sa nerozpakujem či to je srnec alebo diviak či jeleň. Ak trafim kam mierim bude to OK , ak nie hladať budem tak či tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 8.4.2015 o 0:39

Mám 9,3x62 a zlú ranu neodpustí. Mám aj nedohladané tela ( dutá rana ) strelené na 20 m a prešiel som sa 1,5 km v snehu po kolená a nič. Výhoda 9,3 je že po - horšej - rane to nejde tak daleko. A svoje robí aj strela. Každopádne to je super na diviakov a vysokú pri ranách na rebrá si to trochu poodíde a skoná. No nieje to všeliek. Skôr by som povedal, že dosť ludí dá zlú ranu z 9,3 v obave zo spätného rázu, zbraň držia krčovito a to to potom sem tam ujde. Ľahkým kalibrom zamieria kludnejšie a dokážu aj lepšie umiestniť zásah . Je to veľmi individualne. Ak by som to mal rozdeliť. Tak 20% zbraň , 40 % strelivo a kaliber, 40 % strelec. Za predpokladu že ani jedna zložka nieje vyslovene na Ho/no a je vhodná na zamýšlané použitie. Takže čím je na tom horšie strelec a zbraň tým kvalitnejšie strelivo a silnejší kaliber treba . Prosím nepaušalizovať. A čím sme starší tým menšie dierky nás lákajú. Lebo už máme odstrielané a natrénované . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off sipik, 7.4.2015 o 23:06

Poznam pripad nedohladaneho PRASATA streleneho 9.3x62. Resp. bolo najdene po dvoch tyzdnoch. Smradlave. Poznam ten kaliber, pouziva ho vela ludi okolo mna, podla mna je super, ale neberiem tvrdenia, ze sa s tym da strielat aj nahovno a padne to. Toto nech nikto neberie do uvahy pri vybere kalibru. Treba DOBRE trafit. VZDY! Iste, 9.3 kompenzuje aj horsie umiestneny zasah, ale na to by sme sa nemali spoliehat. Skor trenovat na strelnici. Tak isto si myslim, ze netreba tolko Joulov, ked chcem strielat na srnca, srnu, srnča, lanstiaka, jelenicu, jelienca, lisku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off tthunt, 7.4.2015 o 21:46

Praveze 9,3 "odpusta" aj zle rany, absolutne neporovnatelne so 6,5 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 7.4.2015 o 20:38

Zlú ranu neodpustí ani 9,3x62. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 7.4.2015 o 16:49

Durell 6,5x65R mam. KS 8,2g nie je zle strelivo...ked este bolo dostupne a vyrabalo sa CDP..to bolo naozaj o.k. Velmi si zas nefandi ake je to super so 6,5x65R..na vsetko a na daleko...neodpusti ti ,,zlu"ranu podobne ako napr.25-06 Rem. Dobra alternativa streliva je LfB. Do zlamovacky R-ko..urcite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 7.4.2015 o 14:28

No neviem 6,5x55SE pokladám za lepší kaliber ako 6,5x57R. No to je môj názor. Ak by to malo byť R tak 6,5x65R a s dostupnosťou prebíjaného streliva super flinta. Neprekvapí ani jeleň ani diviak a bez obav aj na 200 m . Pritom bude ľahká nekopavá a výkonná . Len to fabrické strelivo . Ach ach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 81-120 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov