Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 28.12.2012 16:27

Dobrý večer! poprosil by som o vaše skúsenosti s týmto kalibrom. Viem, že tot téma tu už je, ale nič poriadne som sa odtiaľ nedozvedel. Zaujímajú ma hlavne účinky na vysokú a dospelú diviačiu zver. Za vaše príspevky ďakujem!

počet zobrazení: 111 470
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jazer, 12.4.2015 o 12:43

Kaliber pre fajšmekrov,so strelivom Barnes TSX alebo Nosler Accubond,extaza,tiche,nekope to,presne,zver dobre značí a neodbieha.Na Slovensku nežije zver ktoru neulovíš stímto kalibrom

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 641-642 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 28.4.2008 o 1:15

fúha len nemaj pocit zo mňa že som nejaký spisovateľ. ládujem do toho takmer všetko, lebo mám to doma pestré. energetický strop ti ponúka RWS so strelou DK 9,1g a Eo 3440J, nejako som stým nemal ľťastie, len jednu líšku. Najviac ale strielam Norma Oryx, bezproblémové, všetko OK, len zver troška menej farbí. ale strielam na istotu a verím psíkovi, ktorý nájde zver aj po nepofarbenej stope, takže pohodička. zatial jediná dohladávka a to cca 40m od zlej rany - diviačk cca 80 kg na nejakých 50m zlá rana - šikmo cez bránicu a štrajchnutá pečeň. vtrel skoro nenájdený, výstrel to isté, vnútri ale nájdený "účinok" strely. najnovšie mám do toho PrviPartizan, robia do toho úžasnú ťažkú a pomaličkú 10,1 gramovú poloplášťovú dlhú strelu. chcem s tým tohto roku streliť srnca , lebo tá strela si srnčie telo doslova pýta. inak všeobecná spokojnosť, flinta je presná, nieje sa na čo šťažovať. čo nepobabrem ja, kaliber určite nepokazí! dá sa na to spolahnúť!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 27.4.2008 o 8:25

iboo? no tak sa podeľ o svoje skúsenosti ? ako ti ta 6,5 sedí a čo do nej láduješ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 641-642 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM