Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 28.12.2012 16:27

Dobrý večer! poprosil by som o vaše skúsenosti s týmto kalibrom. Viem, že tot téma tu už je, ale nič poriadne som sa odtiaľ nedozvedel. Zaujímajú ma hlavne účinky na vysokú a dospelú diviačiu zver. Za vaše príspevky ďakujem!

počet zobrazení: 111 467
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jazer, 12.4.2015 o 12:43

Kaliber pre fajšmekrov,so strelivom Barnes TSX alebo Nosler Accubond,extaza,tiche,nekope to,presne,zver dobre značí a neodbieha.Na Slovensku nežije zver ktoru neulovíš stímto kalibrom

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off stibak, 4.2.2018 o 20:06

Je tu niekto kto prebíja 6,5x55se.Poprosim správu potrebujem radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozeflettrich, 22.1.2018 o 20:35

POlujem s nou uz 15 rokov.Je to Svedska raz a poluju s nou na losy takze na nasu raticovu je uplne dostacujuca.Strielam norma vulkan a plna spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off JurajOrava, 11.11.2017 o 21:38

Mam sice 6,5 x 57, ale velky rozdiel to nie je. Pouzivam dlhodobo Sellier & Bellot. Maximalna spokojnost. Ako spominali kolegovia "U nas nezije zver....". Super kaliber.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TomiBB, 26.7.2017 o 22:21

Staci do vyhladavaca Diskusia: zadat tebou pozadovanu temu 6,5 x 55 SE. otvori sa ti uz diskutovana tema. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jakubmako, 26.7.2017 o 21:23

6.5x55 - chcel by som Vas poposit o radu ... ake je podla Vas najlepsie strelivo do hore spomínaneho kalibru... za kazdu radu Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 18.5.2017 o 13:50

Alasku som neskúšal, ale Oryx sa mi osvedčil ako najúčinnejšie a pritom aj pomerne šetrné strelivo v tomto kalibri na všetku našu zver od srnčej po vysokú. Porovnával som s RWS DK a PMC Sierra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 17.5.2017 o 14:19

Zdar skúšal tu niekto norma alaska 10,1g? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stibak, 9.3.2017 o 21:29

Skúšal tu niekto prebijane strelivo Barnes tsx nemôžem sa nikde dopátrať poprosil by som do pošty ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 1.3.2017 o 17:03

Přesně jak píše Poacher navíc ptát se co se s tím dá střelit, když už ji máš doma je dost podivné nicméně máš štěstí střelíš bez problémů vše co u vás i u nás běhá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 1.3.2017 o 9:29

lovec-7x64, 27.2.2017 o 19:06 , ahoj, necháp ma prosím zle, ale táto diskusia začala už dosť dávno (r. 2008). O tomto kalibri a rôznych druhoch doň je tu napísané myslím dosť veľa, stačí si prečítať históriu tohto vlákna ... Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec-7x64, 27.2.2017 o 20:10

a na strelivo geco teimental co hovoris ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec-7x64, 27.2.2017 o 19:06

Ráž 6,5x55SE - Dobrý deň kúpil som si CZ 557 v kalibri 6,5x55se tuto diskusiu chcem začať tým že kto má s týmto kalibrom skúsenosť a podelil by sa so mnou alebo s ďalšími držiteľmi tohto kalibru nejaké rady strelivo čo ste stým strelili čo sa stým dá streliť a tak za rady dopredu Ďakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Myslifec, 23.1.2017 o 20:05

Zdravím kolegové. Nezkoušel jste někdo střelivo od RWS se střelou EVO 10,1g?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balance, 21.1.2017 o 12:33

mišo111: Tie prebíjané Hornady naozaj super blahoželám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.1.2017 o 9:40

geco plus v tomto kalibri slušná práca, deformácia vždy pekný hríbik ale ešte ani jeden priestrel, strela na druhej strane pod kožou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stibak, 20.1.2017 o 20:57

Ma tu niekdo skusenost zo strelivom geco plus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 9.1.2017 o 9:20

Ďalší nástrel: prebíjané Hornady SST 129gr. (3x) a fabrická Norma vulkan 156gr. (2x) - 100m zbraň Haenel jeger 10. 6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 8.1.2017 o 12:07

Ja mám Oryx rýchleší ale poškodenia tiež malé no pri zlej rane odbeh. Miso111 na akú rýchlosť máš to SST mám kúpené aj 130 gr acb tak ma to zaujma. Dik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 7.1.2017 o 23:24

ináč ešte jeden poznatok pridám, Vulkany aj Oryxy od normy mi letaju na 100m uplne rovnako, vlastne to bol zrejme aj zámer výrobcu, ale vyskúšať na vlastnej zbrani si to treba. S tým prekvapením u Vulkanu má miso111 pravdu, dnes som s ním ulovil 40kg prasa na 100m, rana na lopatku, výstrel cez rebrá za lopatkou, myslel som že lopatka bude na padrť, ale takmer žiadne poškodenie diviny, čiže dnes pozitívne :) jediné v čom Vulkan neprekvapí je že diviaky pekne davnujú a je to mimoriadne presvedčivá strela v tomto kalibri na väčšiu zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 7.1.2017 o 21:55

No môže to byť tým, že ja som accubondy použil zatiaľ takmer len na diviaky. Strelil som nimi len tri kusy vysokej, vždy na väčšiu vzdialenosť (150 a viac m) ale zatiaľ bez väčšieho poškodenia. Diviaky boli aj po zásahu hrubých kostí vždy bez podliatin - len rozdrvené tkanivá a kosti. Tých som zatiaľ popáckal najviac a minul som na ne všetko strelivo. Preto teraz používam megy. Super alternatíva. Inak nevieš poradiť kde zohnať accubondy? Je to dosť úzky profil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 7.1.2017 o 21:44

Dakujem Miso, no a mne prave Accubond vysoku podlieva viac ako ja povazujem za unosne, skoda ze nemam fotografie...,preto spekulujem nieco ine. Inak je to najlepsia strela s akou som poloval, presna, vynikajuci ucinok, aj ked zver odbiehala vzdy par desiatok metrov, farby bolo dost na rychlu a bezproblemovu dohladavku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 7.1.2017 o 21:38

Najmenšie poškodenie bolo zatiaľ asi u Nosler accubond (140 gr.). Ani u Lapua mega (156 gr.) a Hornady interlock (160 gr.) to nie je nič tragické. Vyrovnaný účinok a poškodenie vcelku minimálne. Norma vulkan (156 gr.) od rany k rane (podľa vzdialenosti a miesta zásahu). Niekedy bez podliatin a výrazného poškodenia, niekedy katastrofa. Najväčšie poškodenie som zaznamenal u Hornady SST (129 gr.) ale smrtiaci účinok zatiaľ perfektný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 7.1.2017 o 19:53

Dakujem Miso111. Vidim ze pouzivas v tomto kalibri viacero typov striel, prosim Ta pri ktorej z nich si zaznamenal najmensie poskodenie zveriny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 5.1.2017 o 12:50

Hej veď preto píšem " len raz " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 5.1.2017 o 11:17

Nemám v Haenelke žiadny problém s presnosťou interlockov ani iných ťažkých striel a nič mi nerozhadzuje. Postupne pofotím nástrely aj iných striel a pridám do diskusie. Najväčší rozptyl majú asi fabrické vulkany ale aj to je cca dvojeurovka na 100m takže žiadny problém. Najpresnejšie sú zatiaľ prebíjané Hornady SST (129 gr.). Tie idú na 100m diera do diery. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 5.1.2017 o 11:06

Carcano má ale väčší priemer strely, nie? Klasická 6,5 ma diameter 0.264 a Carcano má 0.267 (8)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 5.1.2017 o 7:22

V 6,5 cal sú najbežnejšie stúpania 8"-8,5" -9" ak sa nemýlim 160 gr interlock by mal ustabilizovať každý vývrt 8-9" . Problem by mohol nastať pri zámene za strely Carcano ale to by Bolo hodne cítiť a najskôr len raz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 4.1.2017 o 22:55

Miso111, nemal si problem so stabilitou tych 160gr. Interlockov v Tvojej hlavni? Jeden pan ma presvedcoval ze v beznej loveckej hlavni ( pritom neuviedol jej stupanie) to bude rozhadzovat...velmi sa mi to nezda, kazda skusenost z praxe potesi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kapon, 31.12.2016 o 15:31

Ta lapua mega v tomto kalibri nema chybu, suhlasim z tebou miso 111 nepokazi,spolahliva povedal by som univerzalna na vsetku zver u nas...vyskusal som aj ja zo stovku- fakt vyborna No co uz ked chceme vyskusat aj ine.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 31.12.2016 o 15:07

A ešte pár praktických výsledkov. Zľava do prava: Lapua mega (156gr.) - Jelienča v rýchlom kluse vzd. 70-80m zásah na koniec rebier cez telo smerom dopredu. Strela ostala pod kožou pred lopatkou. Ďalej Hornady interlock(160gr.) - pasúca jelenica v protisvahu vzd. 170m, zásah na lopatku, strela ostala na opačnej strane v rebrách. Úplne vpravo Norma vulkan (156gr.) - lanštiak vzd. 90m, zásah na krk. Všetky kusy v ohni. 6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 31.12.2016 o 9:49

Pridávam aktuálny nástrel - prebíjaná lapua mega 156gr. vzdialenosť 100m. Takto nejako si predstavujem kvalitné strelivo. Zbraň Haenel Jeger. 6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on kapon, 29.12.2016 o 18:10

Zdravim..poradte az ma niekto skusenosti z monolitmi v tomto kalibri.? inac ja mam len velmi dobre skusenosti z monolitov v inych kalibroch a tak ma mrzi vyskusat aj tu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 25.12.2016 o 20:18

Veď ani mne to nejde dokopy že tak to zničilo divinu, strelil som s tým už pár kusov diviačej či na komoru alebo na krk, ale ako som už písal tak ešte aj krk bol rozbitý na tom jeleňovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 25.12.2016 o 18:47

pre Huskyman, pár kusov vysokej s tým mám ulovenej, nečuduj sa že po takej nie vydarenej rane ti odbehol 100 metrov, ani farbenie nemá byť prečo výrazné po výstrele na brušnej dutine ako si napísal, tam zlyhaju aj silnejšie kalibre, jedine čo mi nejde do hlavy je to poškodenie diviny, pri asi 30 kusoch raticovej som to nezažil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 25.12.2016 o 18:34

Vo vulkáne som sa nedávno sklamal, na prasce super všetko v ohni aj poškodenie minimálne, ale strelil som nedávno jeleňa za lopatku stál mierne šikmo tak to vyšlo brušnou dutinou. Odbehol 100m, farbenie minimálne a poškodenie dikviny hrôza. Pri rozrábke 2 vedrá odpadu, prestrelená pečeň, slez, pľúca, šrapnelov bolo ešte aj v krku, rebrá rozbité, doteraz nevieme jak je to možné, prvý jeleň čo som strelil s vulkanom tak neviem...napíšte ako Vám to ide na vysokú. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 25.12.2016 o 16:47

Už som v témach na tento kaliber popísal toho viac, ale kedže vidím že táto téma je znovu aktuálna tak sa ešte zapojím. Vulkan od Normy strielam tretiu sezonu, pred tým som aj iné strely skusil ale pri Vulkane som ostal, kto skusil pochopí prečo :) Stagstalker má zrejme s tou dlžkou hlavne zrejme pravdu pre tie ťažšie strely, samozrejme zavisi tam aj od twistu. Moja hlaveň má 60cm a na strelnici na 100m z továrenským Vulkanom sa 7 vystrelených rán dotýkalo, doslova vytvorili jednu nepravidelnu dieru, sám som bol s týmto nástrelom prekvapený, škoda že nemám foto ako dokaz. Momentálne mám zakupenu aj jednu krabičku Oryxov a jednu včielku som poslal jeleňovi 2.VT za lopatku a po 50m odskoku rezignoval, avšak farba takmer žiadna, poškodenie zveriny tiež prakticky žiadne, priestrel. Oryx som strielal aj z 8x57js, veľa poľovníkov tu uvádza že oryx je tvrdá strela, ale je to zavádzajuca informácia, oryx sa otvára už pri nižších dopadových rýchlostiach ako Vulkan, lenže Vulkan sposobuje vacsi hydrodynamicky šok, aj z prispením dutinky a tiež z neho aj sem tam šrapneliky uletia :) kdežto oryx drží pokope a pýta si lopatku na okamžity učinok, v osmičke mi tie oryxi z 51cm hlavne lietali ozaj pomaly a ajtak sa výborne otvárali. Co sa farby aj smrtiaceho učinku týka je vhodnejší Vulkan, ak strielame na lopatku, prípadne nevadí že kus odbehne aj do 100m tak je lepší Oryx, ktorý takmer vobec nepoškodzuje divinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off peterber, 24.12.2016 o 20:47

Co tak vyskusat Accubond LR, ohromne funguje pri extremne dlhych vzdialenostiach a aj pri velmi nizkych rychlostiach. Nevyhoda: cena a niekedy nedostupnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kapon, 24.12.2016 o 18:47

Tiez som majitelom tohto kalibru a nedam nan dopustit,nieco uz mam odpolovane aj z tymto kalibrom i z inymi razami..spominane streli som takmer vsetky pouzil(polujem hlavne jelenia,diviak,srncia..momentalne strielam cesky nosler partition-velka spokojnost,znaci,farbi,nepokazi divinu-hovorim o komorovich ranach,nechcel som normu,ta je natrieskana,strielam z FS 550 z 52cm hlavnov...Dost dlho som strielal aj nosler balistik tip od normi 7,8g.tiez parada,nepokazi a asi najlepsie znaci,a moj postreh asi najkratsia unikova vzdialenost po rane na komoru a pri strelbe od 50 do 200m..odskok od 5 do 30m. Mega,a prebijana RN od Hornady tiez vynikajuce..Vsetkym zastancom tohto kalibru,hlavne myslim zodpovednym strelcom ktori vedia co maju v rukach prajem veeeeeela polovnickych zazitkov a radosti z dobrych ran... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mirec99, 24.12.2016 o 15:59

ja mám zatial len dve skúsenosti,z 6,5x55 Mega vs.Vulkan.Oba lanštiaky 40kg strelené na komoru,vnadisko vzdialené necelých 50m.Odbehnutie cca 60m pri Mege extréne farbenie a väčšie narušenie vnútorných orgánou ako u Vulkanu.Poškodenie diviny minimálne skôr žiadne.Obe strey sú viac než výborné.Do 120 m mi to stačí a kto už je dobrý strelec a chce dalej dočiahnuť,tak by som volil blaser cdp ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 24.12.2016 o 8:45

S fabrickými megami mám skúsenosť len v kamarátovej S 202. Na čo som strelil to spadlo :) Zo svojej strieľam prebíjané megy a skúsenosti mám rovnaké. Strelivo robil MAJSTER - 6,5x55 fanatik a na 100m idú z mojej Haenelky v rozptyle cca 1cm. Na zver fungujú parádne. Teraz som si dal prebiť dalšiu stovku :) Rovnako však fungujú aj fabrické "salámy" Hornady ineterlock. Prípadne normy vulkany - tie však dymia ako starý továrenský komín. Fabrický prach im v 56cm hlavni veľmi nesedí a už po jednom výstrele vyzerá hlaveň ako stará udiareň. Najviac ma však zatiaľ prekvapili perfektným účinkom prebíjané Hornady SST - 129 gr. Nie sú síce veľmi šetrné k divine, ale spoľahlivý smrtiaci účinok majú aj na dlhé trate (200m +). Rovnako super balistiku a sú pomerne ľahko dostupné. No pre mňa zatiaľ top sú 140 gr. accubondy. Aj na ťažkú zver... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM