Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

6,5x55 SE skúsenosti a postrehy - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 28.12.2012 16:27

Dobrý večer! poprosil by som o vaše skúsenosti s týmto kalibrom. Viem, že tot téma tu už je, ale nič poriadne som sa odtiaľ nedozvedel. Zaujímajú ma hlavne účinky na vysokú a dospelú diviačiu zver. Za vaše príspevky ďakujem!

počet zobrazení: 111 656
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jazer, 12.4.2015 o 12:43

Kaliber pre fajšmekrov,so strelivom Barnes TSX alebo Nosler Accubond,extaza,tiche,nekope to,presne,zver dobre značí a neodbieha.Na Slovensku nežije zver ktoru neulovíš stímto kalibrom

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 601-640 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off jager7, 29.5.2008 o 23:13

To máš pravdu. A ty si s tou svojou 6,5-kou spokojný? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 29.5.2008 o 23:03

jager7 - vieš čo sa men moc ráta ? že udávajú marha presnosť na dve desatinné miesta a pritom je to len také že nič....pomeraj si niektoré "broky" a uvidíš :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off jager7, 29.5.2008 o 12:48

for BR-RADKO sorry fakt to bolo trochu od témy ale keď som napísal, že SG a LG broky tak viem o čom hovorím presné priemery su: SSG-6,83 Spec. SG - 7,62 SG - 8,43 a LG-9,14 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 29.5.2008 o 0:19

niekdajšie značenie SB : LG 9,1mm, SG 8,? mm, asi 8,4 , SG special 7,62mm. najnovšie česi 9,1mm brok nerobia, takže neviem čo a ako. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off BR-RADKO, 28.5.2008 o 23:56

Trošíčku mimo témy , pre doplnenie informácii : LG sú 9,1 SG sú 7,5 a SSg 7-ky ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off jager7, 28.5.2008 o 13:20

Pokiaľ ja viem naši dedovia netakých kancov strieľali s SG alebo LG brokmi a padalo im to v pohode :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 28.5.2008 o 12:03

for iboo- nikdy som nepovedal ze niekoho citujes...a ako som uz vravel vsetko je mozne a 7x 57R povazujem za super kaliber na vzdialenost 100m ...stymto kalibrom som strelil svojho prveho jelena s ocovej kozlice oco stym poloval 20 rokou a to co popisujes ty sa mu nikdy nestalo...ale to co popisujes som videl u remingtona presne na lanstiacikovi vlani v zime bezal popred strelcov dostal od jedneho 2x jednu na zadnu komoru strela sa rozbyla na rebre a sklonila smerom dodola to vyzeralao ako keby si ho porezal a druhu mal v zadno stehne diviacik si bezal kludne dalej az kym ho nedostrelil 30-06 host ale kludne sa moze stat 130 Kg kanec je hora svalou ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 27.5.2008 o 22:18

milanko12 - s tvojou vetou musím stopercentne súhlasiť! troška odbočím- videl som kanca cca 130 kg streleného v zime obaleného hrubo vrstvou blata....mal tri zásahy, vsetko komoraa....zlava 7x57R 11,2g MHP, sprava 7x57 9,0g SP a 8x57JS 12,7g MHP. obe sedmičky prepálili blato, rozdrvili rebrá asi na 3,5 cm kruhu, poškodenie orgánov za miestov vniknutia slabé, ani náznak na druhej strane zvnútra na rebrách. 8x57 prebehla blatom, rozflákala plúca a na druhej strane za lopatkou bolo niečo akoby natlačené na rebrách, trošku podliate, bez priestrelu ! Vrátim sa k tvojej vete- beriem aj gulovnicu štandardného kalibru, napr takú 7x57(R) ktorej v tomto prípade chýbalo čo? troška viac energie? kvalitnejšia strela, ktorá by prešla ešte trpoška hlbšie a tam by zaúčinkovala? Nikoho som neobvinil, že je debil keď používa české strelivo. Len raz (bodaj by nie) možno príde podobná situácia a stane sa to, že dvaja páni "sedmičkári" sa tešili, že ulovili velkého kanca, ale bolis me tam viacerí pri ejho rozoberaní a museli sme konštatovať, že diviaka prisúdili pánovi o štand ďalej, ktorý ho zložil s osmičkou ešte na väčšiu vzdialenosť. Bolo by zaujímave zistenie, keby ten pán mal v osmičke niečo kvalitnejšie a kompaktnejšie, iste by som videl aj výstrel. iný prípad - lanštiak cca 60 kg strelený s 8x57 JS na 30 metrov na zadnú komoru - v koži na druhej strane sme našli zbytky a nie malé z plášťa. Videl, niesol a zakopával som chorú diviačicu vychudnutú o váhe cca 80 kg strelenú podobne,a le z 308 win a strela sako super hammerhead 11,7g. diviak síce po okamžitom páde odišiel ešte cca 20 krokov, ale vstrel a výstrel bola len dierka, strela sa deštruovala minimálne. Myslím si, že rozpad strely pri zásahu na mäkko, kde nechytí nič tvrdé je nežiadúci pri love ťažších kusov našej zveri. ešte stále si myslíš že opisujem napr. pána Lihockého ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 27.5.2008 o 20:35

for iboo - nepatrim medzi starych ani mladych nepatrim medzi lovcou ani sniprov v prvom rade so polovnik ak ti to slovo nieco blizsie hovory je to zivotny styl presvecenie v nieco uzitocne nieco preco zijes ja som dieta prirody a bavy ma pokecat o hoci com nechel som ta urazit ani inak nahnevat ale neviem ci si videl co dokaze gulovnica strdneho vykonu na zeleze skus si zobrat 5 mm plech a ver tomu ze 7x64 ho prestreli bez vecsich tazkosti ....videl som strelen diviaky kance v zime na polovackach doslova mali na sebe cencule a nepomohlo im to je pravda ze neboli prestrelene skrz na zkrz mozno preto ze to bolo "ceske strelvo" ale stacilo to vzdy na to aby to tu zver zabilo. keby som mal 243W tiez by som racej kupoval hytenberger alebo sako ale to len na jelena alebo diviaka lebo by som jeho vlastnosti chel vyspickovat do extremu a to tiez nie vzdy plati lebo ceske strelivo sa rozklada vseobnecne najdes plast a oloco niekde inde a preto ma vecsiu ranivost ale musi vniknut dostatocne hlboko nato potrebuje neaku vahu a energiu...ja som si stvojich prispevkou urcite nieco zobral nehnevaj sa na moje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 27.5.2008 o 19:22

milanko12 - vytrhavas z kontextu ! nemam nastudovanu nejaku tu brozurku z jednej firmy to by som si nedovolil na tvojom mieste tvrdit tak sa neunahluj! je to tu prilis maly priestor na prezentaciu tak nerob unahlene zavery! ked spomeniem narast odporu tela zveri tak nemam na mysli posunutie zasahu o plus minus 15 cm, ale napr. ze vymenis telo srnca za telo dospleheo jelena, alebo diviaka obaleneho pancierom. tam vyskusaj tu tvoju uzasnu strelu nielen v 7mm RM a potom hovor nieco! ja som uz take cosi videl a nie v jednom kalibri tak viem co hovorim an rozdiel od niekoho, kto tu len tara a v zivote neskusil nic ine len ceske naboje. Ale ak patris k tym stovkam starsich polovnikov co si musia pred mladsimi vzdy neico dokazovat tak to napis hned a nepritvrdzuj zbytocne ton. mam zaujem o serioznu debatu, nie o hadky o nicom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 27.5.2008 o 15:05

for iboo- tak ty tvrdis ze ja ked strelim srnca magmum ceskym strelivom na lopatku tak sa strela rozlozi a nepokracuje dalej ano?:))))))ty si iny srandysta:)))sarapatu narobi taka ci onaka strela ked trafis lopatku to viem videl som to....ukazkovo sa spravaju strely len pri zasahu trupu nie lopatieka a kostii a tvrdit co mas nasstudovane s neakej brozurky ktoru vydla neaka firma ako sa ta a ona strela sprava je kratkozrake spytaj sa tych co lovia ti ti povedia ako sa strela sprava tie iste naboje v kazdom kuse zveri pri inom zasahu inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 27.5.2008 o 14:18

milanko12 - a s nárastom odporu tela zveri potom zbadáš, že zrazu sa ti ejdna (nekvalitná) strrela rozložila a druhá kvalitnejšia pokračuje celá ďalej a o tom to je. skús trafiť tou 7mmRM srnca na lopatku českým a RWS a zbadáš. A jouly nielen pri magnum kalibroch su klamlivym udajom. Joul este niste nikoho nikdy nezabil! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 27.5.2008 o 10:28

milanko12 - tú poslednú vetu máš za 100 bodov -tam nieje čo dodať . :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 27.5.2008 o 8:11

for iboo - tak porovnavat ucinok streliva na srncovi sa u 7rem mag kalibru vobec neda aj to jalacnejsie strelivo robi malu skodu ked nechyti lopatku vies vobec vypocitat za kolko preleti gulka ktora leti 1000m/s telom ktore nema ani 50cm a co dokaze za tu dobu spravit?moc toho asi nestihne.ked jej nic nekladie odpor ani si nevsimne ze preletele cez neakeho srnca a je jedno ci mas ceske naboje alebo nemecke ten tlak co vytrhne 5cm pri vystrele nesposoby deformacia strely ale rychlost ktoru ma to ze podliva je iba vedlajsi jav rychlosti a tlaku.a k magnumom len tolko ze jauly su len klamlivym ukazovatelom energie ktoru nesu realita je ina...vyhoda magnuma je len v predlzeni polovnej vzdialenosti pri strelbe lebo na 300m este dokaze zo zverou narobit to co 7x57 na 100m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 27.5.2008 o 1:03

milanko12 - si troska inde....7 mm remington magnum so strelou SB SPCE 11,2g som spomenul, ako velmi nekvalitnú strelu pre tak rýchlu laboráciu v 7mm RM. Inak ej to fajn náboj, ale je treba použiť kvalitnejšiu strelu. pokial je odovzdanie energie podla teba velký strelný kanál, velký úbytok energie v tele zveri tak doporučujem používať čo najmäkkšie strely ešte horšej kvality ako SB. ale výsledok by potom aj stál za to :D na druhej strane diera ako po čakane, podliate aj ratice :D kamoš mal tiež tento náboj a strielal RWS TIG, videl som streleného srnca za lopatku...doslova dierka-dierka. Ale ajtak je tento kal. podla mňa k nám troška predimenzovaný. Neodbáčajme ale od témy, lebo tí čo na to upozorňovali mali pravdu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 27.5.2008 o 0:07

for iboo -- uz si pri extremoch ja som tiez pocul pribehy kedy uz akoze mrtvy jelen pri foteni sa postavil a usiel aj s flintou zavesenou na parohoch vsetko je mozne aj nemozne.ale rec bola o inom.7rem mag ma brat a hovori ze dobry kaliber len nestiha odovzdat tie uzasne jauly ktore nesie pri svojej rychlosti takze by som ho moc s 8 neporovnaval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 26.5.2008 o 22:09

milanko12 - aj tá váha, aj to je parameter, s ktrorým sa dá čarovať. na posed je určite vhodnejšia tažšia puška s vyššou presnoťou, ale na posliedky a do pohonu bez optiky a čo najlahšiu to uznám (ale mal som pocit že sme sa bavili o univerzáli) Nikto ti nenúti náboje po 80 sk, zober si najlacnejšiu kvalitnú strelu do 8x57 JS, čo je GROM od prvi partizan, krabička okolo 550 sk čo stále namá ani na SB! je to strela modernej konštrukcie , ktorá sa otvára do pekného pravidelného hríbu a má vyosku zostatkovú hmotnosť. Keď hovoríš, že tá tvoja gulovnica s nábojmi SB má dostatočnú energiu...videl som prípad v podobnej konštalácii faktorov, kedy diviak cca 150 kg sa po rane zvalil ako handra, po 2 sekundách postavil a zmizol.....kždý raz (teraz nehovorím len tebe) príde na to, že energia nieje všetko ( typickým príkladom je náboj 7 mm Rem Mag so strelou SPCE 11,2g ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 26.5.2008 o 16:50

Mal som CZ550 lux 308W ja som nepísal všeobecne písal som vlastnú skúsenosť stouto zbraňou. Máš úplnú pravdu všetko sa opotrebuje ale mne lak na pažbe stmavol po 2 búrke keď sa taký vlhký trel o kabát . čiernenie vydržalo pol roka v pôvodnom stave hrdzu chytala skoro hneď keď som bol vonku. Nemyslím si že si protirečím s použitím streliva len moja 8x57JS má dostatočný výkon aj s českým strelivom a na spoločných poľovačkách vystrieľam kopec nábojov nemám nato aby som tam strieľal 80korunove náboje na 50m keď mám dobré skúsenosti s českým jednoducho keby som nato mal kľudne budem strieľať RWS ti čo si to môžu dovoliť majú určite psychyckú výhodu. Neviem aké máš praktické skúsenosti s nosením guľovnice ale mne osobne vadí keď ma guľovnica vyzlieka s kabáta lebo sa pod váhou sklzáva s pleca. Ak si mam vyberať určite si nevyberiem to čo sa mi nepáči ty si vyber to čo sa ti páči. A nepochybujem o tom že vydržis behať po lese s 5kg na pleci ešte si kludne pridaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 25.5.2008 o 22:40

milanko 12 - čo si to mal za českú gulovnicu? to čo tu opisuješ sa mi hrozne podobá na ZKK ! Nikde nieje napísané, že z pažby pri hlavni je treba zbrúsiť, ak ti zbraň striela v pohode, to znamená že hlaveň nemá tak velký kmit (podla kalibru) tak netreba zbrusovať, to nieje nikde napísané, že keď obrúsiť pažbu okolo hlavne tak dosiahneš sústrel ako zo sniperky. A protirečíš si...spomínaš že na strelive sa neoplatí šetriť a treba používať kvalitné a sám strielaš SB, tak kde sme?Ukáž mi jedinú zbraň, ktorá má brúnírovanú hlaveň a lakovanú pažbu, ktorá sa pri používaní neopotrebuje!!A čo sa tej váhy týka - niečo také že nárast hmotnosti zbrane zvyšuje jej stabilitu počas výstrelu a teda priamo ovplyvňuje presnosť? bežná gulovnica, ktorá ma spolahlivo slúžiť a nerozhadzovať , s namontovanou optikou môže mať celkom kludne aj 4-5 kg! ak to neunesieš tak si kúp jednoranovku. nenútim ti môj názor, ale opisuješ tu české gulovnice, akoby mali pažbu z drevitriesky, alebo skôr z MDF-ky a hlaveň natretú čiernou farbou. napíš akú gulovnicu si mal ty, kolko mala rokov.aby si doplnil svoje infromácie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off milanko12, 25.5.2008 o 21:46

Zdravím poľovníkov. Téma je 6.5x55SE ja predsa len odbočim diskutuje sa tu o guľovnici roslerr. Chcem povedať že som sa dlhý čas rozhodoval pred kúpou druhej guľovnice českú zbraň som nechcel tu som mal a nebol som snu spokojný chod záveru je tak nepresný a ma takú vôľu že ma to doslova rozčuľovalo. Povrchová úprava je pekná len kým sa zbraň nezačne používať železne časti chytajú hrdzu pri nosení sa čiernenie na hlavni kde si zbraň pridržiavame ošuchá alebo doslova vybledne, lak sa odiera ,poistka je tak hlučná že som ju odistil hneď ako som sadol do posedu ju odisti hneď ako si sadnú do posedu,s lepšou montážou a lepším puškohľadom sa váha prehupne cez 4kg. výhody vidím v cene a v spoľahlivosti a celkom slušnej presnosti. Komu sa nepáči sauer? komu sa nepáči blaser alebo stayer? Ale kde je cena??? Rozhodnúť sa v cenovej relácii do 30 tisíc je na slovenskú ťažké s 3 typov guľovníc sa moc vyberať nedá. Českú som už nechcel a medzi roslerom a tikou rozhodli sympatie. Pre rosller hovorila váha úprava a prevedenie vlastním ho s pažbou štandard a som spokojný olejová politúra má niečo doseba ,neviem či plast vydrží neaké pády ale tak často zas nepadám a o zlomených lúčikoch sa dá dočítať len na nete zo skúsenosti až 4 osôb čo je takto nepreukazateľné a inde som sa stým nestretol. Presnosť je viac než dobra stoho som mal obavy ale tie ma prešli už pri nastrelovaní pri mojej 8X57JS s českým strelivom som na 150 metrov nemal horší sústrel ako 3cm zo stojana. Pažbu netreba brúsiť aby sa nedotýkala hlavne spúšť je doladená netreba upravovať poistka je neuveriteľne tichá chod záveru je bez zbytočnej vôle a uzamykanie do hlavne je super zaver sa da vytiahnuť ako na maloražke stlačením lúčíka žiadne páčky navyše netreba. Zaver mauser je spoľahlivý. Pútka na remeň sú rýchloupinacie čo je tiež výhoda. Zbraň je celkovo ľahká krátka a celkový komplet veľmi dobre prepracovaný a zladený. Obe zbrane spoľahlivo splnia na čo sú určené je to len o vlastných pocitoch. A k kalibru 6.5x55SE môj názor je že kvalitnejším strelivom sa dá vyšlapať sneho skvelý výkon nakoniec severania lovia sním losy ale cena kvalitného streliva má svoju cenu ale šetriť na strelive je zla cesta, len si treba predstaviť 7X64 alebo iný výkonný kaliber s takto kvalitným strelivom a prebytočný výkon nie je na poľovačke nikdy zlý. Podľa mňa je 6.5x55SE vhodná na zver do veľkosti lane je to výhradne pohodlný, kľudný, posedový kaliber. Toto je môj názor ine názory aj negativne si rad prečitám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off snipko, 5.5.2008 o 20:11

..ono je to všetko o zvyku a nárokoch lovca, kto začína poľovať s takou alebo onakou zbraňou alebo kalibrom, ťažko ho niekto iný bude chcieť presvedčiť že ten jeho kaliber alebo zbraň je lepšia. Môj názor je, že nech si každý sám zvolí taký kaliber a zbraň na ktorú finančne má a ktorú v danom revíri dostatočne aj využije. Nech je to ČZ, Rossler, Tikka.....

Téma ale je 6,5x55SE, tak už nebudem odbočovať. Ak sa chceme baviť o jednotlivých zbraniach tak založíme novú tému a môžeme diskutovať.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 5.5.2008 o 18:49

snipko -nie ja CZ nevychvaľujem len porovnávam s rosslerkou -nejde mi o to či ju mám ja ,ale o to čo je spolahlivejsie ja na poľovačke skorej ožaliem trochu ťažší chod záveru ( čo je tiež individuálne u jednotlivých kusoch CZ) a trocha hrdzi na hlavni ( čo sa ti nestane ak sa o zbran budeš dobre starať ) ako u rosslera zadrhovanie záveru prípadne úplne zaseknutie (v tuhších mrazoch ) - čo možno onedlho problem nebude kedže sa globálne otepľuje :) ehehh) alebo ulomenie spúšte čo je z môjho doslechu dosť častá závada . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off snipko, 5.5.2008 o 17:06

...každá líška si chváli svoj chvost.... Myslím že to každý chápe, alebo nie??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off maverick, 5.5.2008 o 16:29

rossler vs čZ jednoznacne čz, rossler je "novinka" za par rokov mozno bude za nieco, ked jej vychitaju vsetky chyby stat ale to bude cena niekde inde.... firma prisla na trh vyrabat zbran v urcitom standarde za najnizsiu cenu ale pri novych technologiach sa cena za kazdu cenu nemoze tlacit dole potom to vizera ako rossler, mne osobne absolutne nesimpaticka flinta, len tak na rychlo zmontovane, nahadzane na kopu nejak v tom nevidim celok... a kto nejakym sposobom chce porovnavat roosler a sauer to je jak porovnavat luk a strelnu zbran...to sa proste nerobi cz ma nejaku historiu i ked v poslednom case trocha mutia hladinu americania a s kvalitou to ide troska dole vodou ale stale sa da vybrat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 5.5.2008 o 15:31

fero - nie niesú to starší konzervatívni páni! rozdiel medzi luxom a standardom je v dreve a o tom som hovoril! popri iných nekvalitách je standard este aj odfláknuté drevo, takže tak. Skúšal som ten test aj na iných gulovniciach a podla teba drhne 90 % zbraní, jedine staré vylágrované ZKKčky majú "hladký chod záveru" čo je totálna blbosť. drhnutie je niečo, čo ti prekáža a nevieš to prekonať, potom by ti drhli aj dvere na staršom aute, čo je zasa blbosť. A čo sa Mausera 94 vs rosslera týka, tak to čo spomínaš je asi také tvrdenie, ako že CZ 555 je jemne upravená karabína 98K.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 5.5.2008 o 14:55

Fero- s čoho ty usudzuješ že je kvalitnejší rossler ? ja usudzujem s toho že Cz je podsatne menej náchylnejšia na poruchy ako Rossler čo je aj " logické" kedže Cz je jednoduchá puška a rossler je "skladačka ". U puškára čo som sa ja rozhodoval pr kúpu zbraní mi povedal že na rosleer je podstatne viacej reklamácii ako na CZ . problémy u tejto zbrane sú : vo väčších mrazoch drhne záver alebo sa úplne zasekne ( píše sa o tom na viacerých fórach -(myslivost ,lovectví.cz) , dalej sú problémy s plastovým zásobníkom -( náboje sam zavše zaseknú ), zbraň je príliš ľahká - niekomu to môže vyhovovať -ale stretol som sa z názorom že silnejší kal . ako 270W by v tom urcite niektorí nebrali - ( ale spätný náraz je individuálny u každého jednotlivca - mne osobne prekáža a mám 97kg.), lámu sa spúšte - táto dilema bola riešena na polovníctve mn. alodosť častý problém a mám aj skúsenosť bratranca ktorému sa to stalo dvakrát a bol rád ked sa toho zbavil .
Čo sa týka že Cz je najlacnejšia na na trhu tak"nieje " lacnejšia je zástava M70 , TOZ 122 , aj remington seven som videl asi za 25000 čiže podobné, niektoré opakovačky od firmy savege . a určite ich bude viac .
To že rossler je "vlastne " mauser" M94 ?akto tvrdíš -tak to určite "nieje" -je to iba jeho "nevydarená kopia" M94 som mal v rukách a je to úplne o niečom inom a aj kvalitatívne .
K púzdru z ľahkých zliatin iba toľko - 6e sauer si svoju kvalitu vybojoval svojou dokonalosťou a zliatiny ktoré on používa nemajú s rosslerkou nič spoločné ( teda úplne ). Sauer sa nestal kráľom trhu za dva roky ako rossler :) a tak isto som pri sauerke nepoču o drhnutí -prípade zaseknutí záveru pri nižších teplotách -ak by boli tieto zbrane porovnateľné - "nebol by finančný rozdiel medzi nimi 30 000". jedine čo má zo suerom spoločné je skladačková konštrukcia .
O tom že môjmu kamarátovi -to povedal kamarát - ? by sa dalo hovoriť asi s takou výpovednou hodnotou ako tu na fórach. Čiže spochybniť sa dá všetko .
Čo som ja preberal s puškárom čo mi ide meniť hlaveň na guľovnici -bol jeho názor na rossler -boli viac kritické ako dobré - s tým že ešte má rossler svoje mucha -ktoré treba vychytať a potom to bude OK -ale ked to bude OK tak aj cena bude niekde inde ako" dnes ".
Týmto nechcem rosslerku haniť ale takú super pušku ako tu o nej píšeš a takú kvalitnú kúpiť za 26 000 ? no neviem -myslim že to hovorí same za seba .
Ale každý sa učí na vlastných chybách a rosler sa s tým bude určite snažiť vysporiadať --viac menej bude musieť ak bude chcieť uspieť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off snipko, 2.5.2008 o 19:54

Každý má svoju pravdu ale najlepšie je veci vyskúšať na vlastnej koži a nie počul som, niekto spomínal.... Áno stojí to človeka dosť vysokú sumu a daň za to že bude nakoniec sklamaný. Prax a vlastné skúsenosti, je to čo človek potrebuje aby sa možno poučil. To len tak, na okraj ohľadom CZ versus Rossler. Myslím ale čo sa týka univerzálnosti je na tom lepšie Rossler, výmenné hlavne, kvalita... Je to ale iba môj názor. Nechcem ho nikomu vnucovať ani nikoho uraziť.
Čo sa ale týka kal. 6,5x55SE myslím je to zaujímavý náboj a aj dosť univerzálny, nie??? Ja osobne ho nemám ale začínam o ňom uvažovať, páči sa mi po každej stránke. Preto ma zaujíma každá skúsenosť s ním... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off fero, 2.5.2008 o 16:57

Iboo - zasa omyl, rozdiel v luxe a štandarde je iba v dreve, teda druhu dreva na pažbe, železo je to isté. Keď sa ti páči CZ a stačí ti tak ti to nebudem vyvracať rešpektujem tvoj výber. Chcel som iba uviesť na pravú mieru niektoré technické veci ktoré ste nižšie tvrdili nepresne. Čo je to mnoho puškárov, a ja poznám tiež niekoľkých. Sú to všetko starší konzervatívni páni. Tí mladší flexibilní to netvrdia, prijímajú nové veci ľahšie, nemajú predsudky. Drhnutie záveru - skús otvoriť záver hlaveň otoč dohora 30-40 stupňov ak sa záver presunie do zadnej polohy, nedrhne, ak nie....
Viac sa nebudem vyjadrovať, téma je 6,5x55 SE... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 2.5.2008 o 13:30

videli ste už novú CZ550 Full Stock v 8x57JS ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 2.5.2008 o 13:30

fero - môj názor, tvoj názor, každý má vlastný! mne sa viac páčia CZ, záver na mojej flinte nedrhne, rozptyl a presnosť je podla mňa super. ako už bolo spomenuté ak chceš mať rosslera tak musíš mať aspoň prevedenie lux, lebo standart za vela nestojí, podla mňa! Rossler je podla mňa na podobnej úrovni ako CZ a keď ti je môj názor ukradnutý, tak mnoho puškárov povedalo,že radšej CZ ako rossler! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off fero, 2.5.2008 o 12:53

Iboo,lovecccc - z čoho usudzuješ že cz 550 je oveľa kvalitnejšia ako rossler. Ja tvrdím presný opak. Tu ešte stále u ľudí prevláda názor ako u škodoviek je naša a preto je dobrá. Skúste si pozrieť zahraničné katalógy CZ je najlacnejšia guľovnica čo vypovedá aj o jej kvalite. Je ťažká, má ťažký chod záveru-drhne, hlučnú poistku aj napináčik treba vyberať z viacerých kusov ak chceš dosiahnuť slušný rozptyl, kvalita železa išla dole.
Rossler je koncepčne iná guľovnica z vymeniteľnou hlavňou. Je to vlastne Mauser 94 alebo jeho kópia. Puzdro záver z ľahkých zliatin vyľahčuje zbraň, môže byť použitý preto že zaver sa uzamyká do hlavne šiestimi ozubmi a nie do puzdra záveru ako má cz. Sauer používa tiež puzdra z ľahkých zliatin, tam to nikto nespochybňuje. Montáž sa "lepí", to je iba polovičná pravda. Na puzdro záveru sa kamene priskrutkujú každý dvoma skrutkám a ešte sa použije špeciálne lepidlo. Ver že ten spoj je odolný ako zvárený. Dokonca to udrží bez problémovaj aj na tebou spomínanom kalibri 9,3x62, ak tam nedáš Edenberg. Na značkových zbraniach sa to robí rovnako lebo každá montáž na želanie musí mať iné kamen. Ak sa pokazí aj Sauer neznamená, že je to zlá zbraň. To, že zamrzne záver a môjmu kamarátovi to pevedal jeho kamarát je málo dôveryhodné aj keď som už niečo podobné dávnejšie zažil ale so zamrznutou vodou v závere. Keby som sa mal rozhodnúť akú zbraň tak radšej zachovalú Zkk600, Rosslera, Tikku. A kto na to má tak Sauer 202. Nakoniec podotýkam, že nie som ani díler ani predajca rosslerov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 29.4.2008 o 21:54

Súhlasím s iboom rossler nieje bohvie čo aj mna od neho odhovárali s tým že jeCZ podstatne kvaklitnejšia či kamaráti či skúsenosti bratranca čo ju mal a predal a dokonca aj puškar čo mal v obchode CZ a rosslera a ten rossler bol o dve tisicky drahsí -a odporucil mi CZ . Na rosslerovi sa dosť často lámu spúšte (prípad môjho bratranca ) a vela iných nestasných majiteľov - reklamacia nieje uznana -tvoja chyba a vaľaj dalšie peniazky za opravu . Pažba u štandardného prevedenia nieje bohvie čo --taký drúk a v luxke si zasa poriadne priplatíš tuším že asi o 7000 sk viac . Tie púzdra su zliatiny z nejakých kovov neviem prese asi tiánu z niecim a montáž ako píše iboo sa tam "lepí" . Dokonca som niekde čítal že ten materíaál na púzdre záveru v prudkých mrazoch pracuje a že došlo k zamrznutiu záveru v púzdre a nedalo sa to nijak otvorit -len s nabitou puškou ist do teplucka a počkať az sa to umúdri . Aj príspevka od profi puškárov čo robia zbrane na mieru hovoria že určiťe radšej CZ ako roslera -- tým akože rosslera nehania len mu eštš treba vychytať mušk a bude to OK ale kedy ? to je vo " hviezdach " :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 29.4.2008 o 19:30

snipko - rossler? nie neprosím....jeden puškár spomínal, že nemajú ocelové púzdra záverov, a že montáž sa lepí špec. lepidlom. OK technológia je jedna vec, ale chcem si rpedstaviť takého rosslera 9,3x62s lepenou montážou, alebo teda kolajničkou! mne osobne sa rossler nepáči, ale ak je to tvoja volba, tak prosím! mňa všetci odhovárali, aby som si ako prvú gulovnicu nekúpil Ižku v 7,62x54R kvôli rôznym dôvodom. faktom ale je, že ekď som ju dal preč tak odošiel aj kus zo mňa.....to je zvyk a vkus! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 29.4.2008 o 19:28

snipko - vyzerá to tak športovo, hrubá hlaveň,ale to je spôsobené len malou dierkou :-) drevo ej vraj robustnejšie, čo si ja ososbne nemyslím, mám "dlhé prsty" tak oblapiť čokolvek na flinte nieje problém, s kvalitou som spokojný,akurát lešťenú časť záv era chytá nejaký matný "flak" nejde to dole, leštiť znova som to enskúšal,a le podarí sa! inak v celku spokojný. balistické údaje? načo? :-) viem že má 156grainov a úsťovú rýchlosť a energiu, na 100m padá "rovnako" ako norma oryx , tedá zásahy sú v kruhu 3,5cm tak mám kvalitný náboj aj "podradný" naraz nastavený na presnosť. nieje čo riešiť. mám aj kompletný katalóg sortimentu PP v elektronickej podobe, ale tá hajzli sa neunúvajú to čo i len zverejniť, ale myslím si že za tú cenu si tie balistické hodnoty v prípade potreby zistím prakticky aj sám :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off snipko, 29.4.2008 o 15:22

iboo - a ako si spokojný s CZ 550 Lux v tomto kal.??? Myslím čo sa týka funkčnosti a spoľahlivosti zbrane CZ??? Počul som na CZ kadečo, preto sa pýtam.
Inak a čo by si hovoril na Rosslera v tomto kal.???
Mám v zbierke naáboj 6,5x55SE od PP, s tou pomalou a ťažkou strelou. Odkial bereš bal. údaje PP??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 29.4.2008 o 10:00

iboo- a sakra ja som zabudol na tú cenu --nikde som čítal že klasický barnes s tym modrým povlakom stojí tuším 60 sk-kus --hmm? to naozaj nieje čo špekulovať norma je istejšia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 29.4.2008 o 1:29

snipko - mám nejakú údajne výberovú CZ 550 lux. znakovanie? čo som strelil diviaka cca 80kg nacca 50-60m (zly zasah na hlboko zadnu komoru) tak sa zhrbil, otočil ako keď otáčaš bicykel o 180 stupňov cez zadné koleso, ale nohy nedvíhal tak vysoko a ako keby na troch nohách zhrbený odkríval do hory, našiel som ho po nejakých 35-40 krokoch. inak nemôžem posudzovať, ostatné úlovky boli zasiahnuté na motorickú sústavu, takže to nemôžeš zahrnúť do objektívneho hodnotenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off iboo, 29.4.2008 o 1:26

lovecccc - pri tej cene si myslím že sa mi neoplatí špekulovať. bolo príliš vela zlých skúseností s nábojmi SB a hlavne so zápalkami a ich kvality, pred časom jeden človek kúpil krabičku nábojov do 243, športový strelec, vystrelil na terč na 100M a našiel v ňom 19 dier, nieje možné že dve sa sto percetne prekryli ! strielal z loveckej flinty. iný človek do 7x64 premeral navážky prachu pre strelu MHP 11,2g a zistil dosť velké rozdiely! za cenu SB TSX si kúpim v pohode normu, na ktorú som nepočul nič zlé. spätný náraz ? čo ti budem hovoriť, je to fajnovejšie ako napr. 308Win, flintu nedržím tak pevno, kludne ju nechám "potlačiť" plece, rana je mäkkšia aj lepšie sedí. normálne sa nechám "vyfackať" ale po sérii oryxov na strelnici som naložil RWS, ktorý sa spätným nárazom skoro vyrovná 308! čiže pri tej kombinácii akú mám s apotvrdilo, že časť energie nesenej strelou ide "aj do pleca" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off snipko, 28.4.2008 o 16:42

iboo - a akú pušku máš v tomto kalibri?? Mňa zaujíma znakovanie zveri a poškodenie diviny. Aké máš s tým skúsenosti??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kaliber 6.5 x 55SE (autor: peter804).

off lovecccc, 28.4.2008 o 14:47

iboo- hmm? zaujímavéé a aky to ma spätný ráz -ked to porovnaš z niečim silnejším ? A este sa ta chcem spýtať či si do toho neskúšal TSX od SaB ? v jedno čísle poľovníctva a rybarstva bola presne v tomto kal. testovaná TSX a hodnotili ju na asi 10 strelených kusoch ---celkove hodnotenie dopadlo dost kladne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 601-640 z 642 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov