Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako fotiť lesnú zver a hlavne ako sa k nej dostať? - diskusia

autor: off Doduin
pridané: 11.4.2008 8:39
Je lepšie chodiť za zverou a náhodou stretnúť, alebo je lepšie nájsť si miesto a čakať? Vôbec sa neviem dostať k zveri :( Nedarí sa mi. Ako si nájsť dobré miesto? Poraďte prosím niekto! Aké máte vy skúsenosti?
počet zobrazení: 28 390
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-221 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off milank, 9.5.2008 o 18:59

Jo Dodo Tomáš Ti radí dobre.Sadni si na miesto,kde predpokladáš pohyb zvere alebo kde sa bude ráno vracať z paše,ale ešte za tmy.Zistíš,čo všetko tam chodí a pre Teba kadiaľ a hlavne nič(ak budeš mať šťastie) nevyrušíš.Zver sa vracia väčšinou na briždení(tá opatrnejšia za tmy),ale občas sa pozabudne a vracia sa už za vidna a to je tvoj čas.Najdlhšie sa von na poli moce srnčia tú načapeš aj o 8:00 a počas ruje máš šancu celý deň.A hlavne dávaj pozor na smer vetra.Jednoducho musíš sa správať ako každý poľovník a ty z foťákom musíš byť opatrnejší ešte viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 9.5.2008 o 15:11

dodo 5:30 je strasne neskoro, na pole ked ides tak cakas zvacsa zver ktora sa z poli vracia, na poli ma dobry prehlad po okoli a tym aj velku unikovu vzdialenost, takze musis ist skor, kukni sa kedy vychadza slnko podom si odpocitaj hodinu , vtedy sa zacina briezdit a odpocitaj si este 20 minut aby si zver nevyrusil prichodom, samozrejme ze nebudes moct fotit kym sa nerozvidnie ale tym ze tam budes skor tak si zver zo svojho najblizsieho okolia tak nevyplasis a mozes cakat ze ti pride az pred pusku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 9.5.2008 o 13:15

Začal som chodiť ráno, ako ste mi poradili. Chodím na pole, okolo 5:30 som už na mieste. A moje návštevy sú úspešné. Teraz musí prísť na rad druhý level ;-) treba sa dostať bližšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 25.4.2008 o 21:03

ved to je jasne ze rano bude len viac a viac svetla a tym lepsie na fotenie,a vecer naopak cim dlhsie tym tmavsie:-)))).ja som myslel ze niekedy mas stastie stretnut a videt zver rano niekedy mozes viac videt vecer.lebo d4 sa pytal ci ma chodit za zverou alebo ma cakat,tak som mu poradil cakat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.4.2008 o 9:56

Juraj 22 ja som večer a rano povedal hlavne pre výborné svetlo . Na obed fotit hocičo na tvrdom svetle je veľmi zle . A to aj keď si podexponuješ o nejake čisielko . Samozrejme aktivita zveri je rano a večer lepšia . Ale ked si rano môžeš aj do 10.00 ešte počkať večer sa naopak svetelne podmienky zhoršujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.4.2008 o 9:53

Ešte sa vrátim k technickej kvalite a kompozícii . Veľmi dôležita vec pri fotení prírody je aj úroveň fotofrafie nie iba nejaký zver nacapený často do stredu + mizerné svetlo . Na toto treba tiež dbať.Najlepšie sa to da naučiť na špecialnych fotoportáloch kde si ľudia poradia .S tejto stranky poznám s fotoportálov troch ľudí Martinhodon,Dudusko, a Godi je to cítiť dosť výrazne na ich fotografiach . Taký najlepší Slovenský fotoportál kde som i ja a spomenutý traja členovia je odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.4.2008 o 21:21

No ráno je čakať lepšie a najlepšie ked vyde slnko s oparu ma take jemne svetlo to je potom pecka fotky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 23.4.2008 o 20:56

edu ma pravdu.najlepsie je cakat a byt co najlepsie maskovany a najmenej sa hybat.lebo je zarucene ze ked sa budes pohybovat tak ta skorej spozoruje zver.vecer alebo rano??je to nevyspitatelne niekedy je viac stastia rano inokedy na vecer.drzim palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 23.4.2008 o 15:40

OK, takže čakať. Vďaka.
Teraz ešte podotázka: ráno? večer?
a úloha pre mňa - nájsť miesto aby som sa niečoho dočkal ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.4.2008 o 13:56

Tato tema je vyriešená D4. Najlepšie je čakať v krytoch mať oblečenie ktoré ruší perspektívu ako ma kamarat Juraj Macko .Ukážka : odkaz /> Niečo obdobne používam aj ja . +kryt .Dobre sa fotí aj s posedov kazatelníc atd . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 23.4.2008 o 12:41

Edu, áno, nie je tu spomenutá technika, lebo najskôr je problém č. 1 dostať sa k zveri a až potom keď je čo fotiť sa môžeme zaoberať technikou ;-) Ale áno, určite aj to je veľký problém a dobrá téma na diskutovanie a určite sa k nej dostaneme, keď vyriešime túto otázku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.4.2008 o 11:02

Ono je dosť malo sa po zver dostať a urobiť cvak spušte. Keď pozriete fotky mojich medvedov ,rysa,vlka tak môže to byť deprimujuce . Nejake fotky mam z nemecka kde chodím fotit na niekolko dní zver. Tie najlepšie fotografie vznikajú práve tu v Národnom parku bavorský les . Preto v časakoch tie namakane zvieratka su zväčša s tejto lokality .Samozrejme že mam srnčiu ,jeleniu ,mufloniu aj diviačiu zver aj z volnej prírody .Kedže asi 20 rokov poľujem poznám už ako sa k zveri dostať . Najlepšia metoda je čakanie v kryte slniečko v zlatej hodinke rannej alebo večernej + vnadidlo .O čom tu však nehovoríte je Technicka kvalita fotografie a kompozícia fotografie .Toto sú nemenej dôležite veci pri dobrej fotke .To sa dá naučiť na fotoportaloch .Napríklad odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ranar, 15.4.2008 o 23:05

Ja keď idem fotiť zver robím čo najmenší hluk,aby som tú nejakú zver našiel,ale keď vie zver o mojej prítomnosti skôr ako ja tak mam smolu.Keď sa mi podarí priblížiť sa knej aspoň na 100m tak sa potichu zakrádam.Keď zver začuje nejaký hluk spozornie a rozhliada sa a načúva,vtedy sa vôbec nehýbem.Keď sa začne zase pásť,začnem sa približovať až na vhodnú vzdialenosť.Nafotím čo najviac fotiek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 15.4.2008 o 13:21

Pravda pravda Fatran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 14.4.2008 o 13:35

ahoj mal by si sa dohodnúť s miestnymi poľovníkmi a používať ich vybudované posedy pretože tie sú väčšinou postavené tak aby sa z nich dala zver pozorovať a uloviť a je jedno či zbraňou alebo foťákom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.4.2008 o 13:15

D4 - na pole bacha ! zver ma velky prehlad a unikova vzdialenost casto presahuje 400m ! takze skor si skus najst nejaky ukryt,alebo hladaj meista pri lese, remizkach, krikoch a podobne, kde by si zakempil a mohol v pohode fotoloviť ;-) ved si v podstate ako polovnik a snazis sa zver dostat, musis rozmyslat ako lovec, predsa aj tebe je najlepsie, rovnako ako lovcovi, aby mal zver co najblizsie....ale uznavam, na 0,5m by sa fotilo dost blbo, aj strielalo :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 14.4.2008 o 10:47

Je lepšie chodiť večer či ráno? A na lúku alebo pole? Mám v okolí obe možnosti, ale na lúke som ešte nevidel cez deň, a pole je široký pojem a väčšinou vidím iba z diaľky. OK skúsim niečo vymyslieť, ďakujem za rady zatiaľ. Ale napíšte ešte ak vás niečo napadne. Možno sa takéto rady zídu i ostatným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhodon, 14.4.2008 o 10:23

Par dni pozoruj kde zver rano vychadza na pasu, tak zistis ich miestecka a potom uz len sadnut a cakat, najdolezitejsi je smer vetra a hlavne sa dobre zamaskovat a nerobit prutke pohyby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 14.4.2008 o 9:28

Fotak vzdy pripraveny..a cakat ak vies ze cakas na mieste kde zver chodi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam52, 12.4.2008 o 20:27

najdi si dobre miesto a bud trpezlivy...prinesie to svoje ovocie, neboj nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 12.4.2008 o 19:25

ja stretnem denne velmi vela zvery ale bud je fotak doma alebo v pohotovostnom režime mne sa nedarí fotit ale osobne myslí že chodiť a hlavne mimo cesty a proti vetru a z pripraveným fotakom prajem veľa úspechov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-221 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov