Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Ako fotiť lesnú zver a hlavne ako sa k nej dostať? - diskusia

autor: off Doduin
pridané: 11.4.2008 8:39
Je lepšie chodiť za zverou a náhodou stretnúť, alebo je lepšie nájsť si miesto a čakať? Vôbec sa neviem dostať k zveri :( Nedarí sa mi. Ako si nájsť dobré miesto? Poraďte prosím niekto! Aké máte vy skúsenosti?
počet zobrazení: 28 455
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 10.7.2008 o 18:46

A ešte jedna vec k foteniu . Čím si bližšie tým rastie technická kvalita fotografie priam neuveritelne . Je obrovský rozdiel odfotit vtaka na 2 m a 4 m .Ťo by sa niekomu zdalo vlastne to iste rozdiel je však neuveriteľný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 10.7.2008 o 18:06

Hoci nemam dobre fotky(zly fotak) ale stale zver vidavam z posedu stojaceho blizko pola s horcicou. Uz o 19-tej tam toho je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Goral, 18.6.2008 o 20:26

Edu: diky za radu, budem sa snazit;D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.6.2008 o 17:06

Goral no potom treba zvladnuť zakladnu surovinu fotografie . Tou je svetlo. Musí svietit od tvojho chrbta. Dobry statív spravna clona trocha kompozicie a je to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Goral, 18.6.2008 o 8:09

No hej lenze ja mam miesta kde viem ze tam napr v lete uz o 19:00 prichadza zver a je tam nerusena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.6.2008 o 12:07

Dobre je čakať v kryte ale treba tam byť celkom určite za tmy . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Goral, 17.6.2008 o 9:59

Najlepsie je asi cakat, lebo niekedy natrafit na nu je dost nahoda a po druhe musime mat svoje miesto kde vieme o ktorej tam zver chodi:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 7.6.2008 o 22:31

kto dnes v okoli Ziliny po tom dazdi nebol v hore moze lutovat, sice som bol od travy po pas mokry ale ale o siedmej ked som prisiel uz bolo neskoro , skoro vsetka zver vonku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.6.2008 o 21:57

Gabriel ISO ďakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 7.6.2008 o 19:18

Edo, tvoje fotky a ďaľších fotolovcov nebudem ich menovať nemajú chybu,žiaľ mi zo slabšou technikov robíme čo môžme,škoda ža pred kúpou foťaku nebol dobrý radca, chlapi držím Vám palce,je radosť sa na vaše fotky pozerať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.6.2008 o 11:46

Fiha Kalo ďakujem toľko chvali som nečakal. No zatial ma nenapadlo zmazať fotky a partia je tu celkom fajn . Poznam vojny s fotoserverov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kalo, 6.6.2008 o 22:12

Edu - nerob si z toho nič, lebo ta to nasere ,stiahneš fotky a ti normalny prídu o vela - lebo su super. Na pár pribrzdenych si zvykneš.Nesmie ta to rozhadzat.Je vás tu par chalonov - už profikov. Držim palce a tešim sa na dalšie fotky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.6.2008 o 20:50

Ešte jedna vec je dôležitá narúšanie siluety človeka . V tomto urobili pokrok američania TZV. Digitálnymi maskáčmi .Uplne narúša siluetu a perspektívu .Jedna ukážka týchto fraktátov odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.5.2008 o 9:28

Vlado ved ja sa teme venujem .Len darmo niekomu radiť ked mi v zapätí píše pod fotky nepáči a že som podvodník .A že sťahujem fotky z netu . O pikantných správičkach tipu Tymr už račej vôbec nehovorím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 27.5.2008 o 8:44

Edu a spol.,nechajte to už tak,nemá to zmysel,radšej sa venujme tomu,čo je v názve tejto diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.5.2008 o 19:16

Ale ved keby mal čo zavidieť .Zaostriť fotku neni zase taký problem . Osobnme by som si nedovolil take hluposti písať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cervuselaphus2711, 26.5.2008 o 16:27

to máš tak Edko závisť niekedy nepozná hraníc... :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.5.2008 o 14:37

No je to smutne ked je tu 10 ročne deco ktoré si dovolí prisť mi pod fotku zavaliť nepáči a napíše že som podvodník a fotky sťahujem z Tzv : lool netoveho webu :

odkaz />
odkaz />
Tak ako deťi tipu lovec 100 . Ja ked niekoho obviním minimalne viem argumentovať čo som urobil a prečo .Takže ak je podla tohoto dieťata internetový web ako to nazval lool toto: odkaz />
Tak potom hej je to server zaoberajúci sa fotografiou .Len jeden dovetok :

Autor fotkofrafíí som ja nie internet lool . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cervuselaphus2711, 25.5.2008 o 14:02

Miňo to bol kompliment? hehe no ďakujem ti a máš pravdu držme sa témy radšej a nechajme túto záležitosť plávať :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cervuselaphus2711, 25.5.2008 o 14:00

martinhodon: Maťko máš pravdu ale človeka to trošku aj mrzí keď sa fotka zdarí a dajú nepáči... Ale veď dobre no čo už narobím :-))))))A máš pravdu 100 ľudí 100 chutí :-))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 25.5.2008 o 13:12

cervuselaphus2711 ...Maťka,keby si tak moje fotky niekto s Edovými pomýlil..vieš aký by som bol happy:-))) ?
Ale Vážené Dámi a Páni držme sa témy!...Ako fotiť lesnú zver a hlavne ako sa k nej dostať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhodon, 25.5.2008 o 12:48

Je tu dost takych co zavidia pekne fotky , kedze taku nespravia tak ohodnotia ju nepaci, a nejde o hodnotenie, ci ano? ked mam s tej fotky dobry pocit ja tak nazor druheho ma nemusi trapit, ako sa hovori 100 ludi 100 chuti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cervuselaphus2711, 24.5.2008 o 22:18

jasné haha ale to hádam nebude potrebné - jaj veď ok ja to beriem nevadia mi tie nepáči - aj keď vytočilo ma to popravde.. no ale kritika má posunúť dopredu to si povedal ty a máš pravdu a tak som sa zmierila a odkážem bratrancovi ktorý fotky fotil nech sa polepší haha :)))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2008 o 22:13

Maťka asi by si sa nemala so mnu kamaratit :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cervuselaphus2711, 24.5.2008 o 21:35

Edu: No čo už Edko, všeliaki sme - a len preto som dostala nepáči že si zjavne omylom pani Janina myslela že fotky sú tvoje tak mi našváckala nepáči a zjavne na to upozornila aj p. M.Tymra - touto cestou im obom ďakujem že sa zaobreali problematikou ktorá ich trápila okolo toho kto tie fotky skutočne fotil a nehodnotili to čo je na fotke.. Vďaka ešte raz :)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2008 o 19:03

Niekedy pochybujem o všeličom ale toto ma dostalo :
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

odosielateľ: janina
dátum: 24.05. 2008, 17:41
predmet: RE: re
text: Ahoj Edu, teť jsem koukala na slečnu cervuselaphus a píše, že ty fotky nefotila ona, tak jsem se tě chtěla zeptat, jestli sto nefotil ty, je to tvuj styl děkuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 23.5.2008 o 11:39

Edu> tu hlasku o nepoctivo zarabajucich fotografoch som myslel ironicky ... a takych ako MartinTymr este stretnes ... naco si nimi kratit zivot ...
Mne sa Tvoje fotky pacia a ked mam cas, rad sa inspirujem ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 22.5.2008 o 20:23

ok povolil som vám to, môžete písať komentár i bez nutnosti hodnotenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 22.5.2008 o 17:04

Mám ten istý názor ako Vlado2406 .
Už som to dávno písal, že hodnotenie a bodovanie fotiek je nezmysel. Nemáme všetci rovnaké podmienky, techniku a ani skúsenosti. Osobne sa prikláňam k volnej diskusii k fotografiám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.5.2008 o 14:50

Vlado 2406 maximalny súhlas vo všetkom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 22.5.2008 o 14:03

A ešte poznámka k tej kvalite fotiek,v tomto sa mi veľmi nepáči tento systém hodnotenia,lebo komentár k fotke môže človek dať až po jej ohodnotení,no niekedy to fakt nie je možné,lebo niektoré fotky sú strašné a dať im nepáči len kvôli komentáru to sa mi nezdá fér voči autorovi a dať im kvôli tomu páči???To je zasa tiež pekná hlúposť,lebo nedám predsa páči fotke na ktorej nič nevidno,alebo treba objekt hľadať lupou...to je však len tak na zamyslenie nad súčasným spôsobom hodnotenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 22.5.2008 o 13:57

Edu: presne tak,kritika posúva človeka o kus dopredu,ale vážne iba toho,ktorý si zoberie s nej ponaučenie a na poukázané chyby sa pozrie aj on sám a bude sa snažiť ich viac nerobiť.Čo sa týka fotenia v parkoch a zverniciach,osobne na tom nič zlé nevidím,veď dostať niektoré druhy za svetla pred objektív je už skoro nemožné(aj keď Ivan Godál porušuje toto moje tvrdenie),je však pri tom dôležité nevydávať tieto fotky za fotky z divočiny,lebo keď sa na to príde značne utrpí česť fotografa.Toto si uvedomujú všetci mnohí fotografovia prírody,ktorí sa pri svoje fotky neboja napísať,že sú z uzavretých chovov zveri(viď kniha Fotolovy od R.Stacha),jednoducho to nepotrebujú a toto dodržuješ aj Ty,to sa mi páči a preto odkazujem všetkým,ktorí znehodnocujú prácu fotografov(aj je iba koníčkom)nech si vyskúšajú urobiť dobrú fotku v nejakom zooparku alebo v zoo,je to oveľa ťažšie ako vo voľnej prírode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2008 o 20:32

Nuž niekto kritiku neznesie a pusti sa do plaču .Tých inteligentnejších posunie kritika do predu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2008 o 20:28

odosielateľ: MartinTymr
dátum: 21.05. 2008, 20:18
predmet: RE: RE: meil
text: No včera jsem dostal šest meilu nebo zpráv ( nevím jak se to tady bere ) a dnes jich bylo jedenáct. A to co jsem si přečetl mně velice ale opravdu velice potěšilo. A po přečtění všech meilu jsem zjistil že ty tvoje názory jsou velká ale opravdu velká NULA. Přeji mnoho krásných záběru ochočené zvěře. A tvému umění přeji PRÁCI ČEST. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2008 o 17:46

Samo je to velmi ťažke predavať fotky ktore jsou zhodnoceny NIC MOC !!!Ved ja netvrdim že nie su nic moc ale potom tie jeho kde keby fotku nenazval knourek sa divak nedozvie čo vlastne na nej je tie su potom čo ked moje su NIC MOC ???

Zas take ťažke to s tým predajom nebude asi :)))

Dobrý den,

chtěla jsem se s Vámi domluvit, zda máte i vlka s vyceněnými zuby ve vyšší kvalitě - (A4 nebo alespoň A5 - viz fotografické podklady)

Líbil by se nám na titulní stranu časopisu.
Za foto otištěné na titulní staně nabízíme 1000,- Kč.

Prosím, dejte mi co nejdříve vědět, ať vím, zda mám shánět něco jiného.

S pozdravem
Pavla Mládková
šéfredaktorka časopisu Naše příroda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 21.5.2008 o 17:01

No k tomu nieje co dodat ...
Chudaci nepoctivo zarabajuci fotografi ... ale ved kazdy ma pravo na svoj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2008 o 16:28

D4 rad poradim avšak poradiť sa dá iba človeku ktorý o radu stoji !!!
Keď som poradil Martinovi Tymrovi alebo nebodaj som si dovolil vyjadriť kritiku na jeho fotografie odpísal mi toto :

Nazdar pane Profíku.
Tak za prvé já bych svoje fotky nikdy nikam neprodal. Vydělám si dost poctivou prácí. A dále jsem rád že takový fotky mám. Protože jsou autentycký a hlavně jsou z volný přírody a ne znějakého zoo parku kde to ke mně přijde na zašustění piškotu. A hlavně jsou to fotky skutečný a ne nějaký uboze trapný fotomontáže. To je jako kdy bych si nechal udělat stádo sobu a napsal ktomu že je to z naší honitby. Fuj. Nemám čas hodnotit každou tvoji fotku ale kdybych to měl vyjádřit dvěma slovy tak bych řekl NIC MOC. Nechtěl bych ty tvoje fotky ani darem natož za ně zaplatit. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.
Sbohem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 10.5.2008 o 15:00

Vďaka za rady, budem sa nimi riadiť a budem vás postupne informovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.5.2008 o 19:45

Ano ráno je samozrejme tá najlepšia doba na fotolov . ešte je dobre mať slnko v chrbte .Pripadne použivať vabničky . Da sa vabiť aj digitalnymi nahravkami zveri ktorá je zakazaná ale iba pri lovení . Ked sa dostaneš k zveri dosť blísko najmä vtactvu da sa i priblisnuť ale pozor nie naprašíť bleskom iba jemnučko pohladiť nedosvetlene miesto . Inak by bola fotka plocha zanikla by plastičnosť a tiene . Jednoznačne treba dobrý statí + guľovú halvu ktorá je vhodná . Telekonvenktor nedoporučujem ničí to technickú kvalitu fotografie a vždy je kvalitnejší maximalny výrez ako nasobič 1,4 alebo 2x . Nehovoriac o tom že je problem z ostrením . Ostriť treba vždy na oko zveri !!! Fotit podla možnosti z urovne oči .Tzv z oči voči. Pred zverou treba nechať priestor v smere pohľadu optimum je okolo tretinky inak by zver utekala tzv z obrazu čo je dosť nepekná vecička. K maskovaniu najlepšia je maskovacia sieť kde je dostatočný priestor na manevrovanie . Zver sa dá fotit aj čakaním na chodnikoch kde často pride na pár krokov . Samozrejme že tie najväčšie pecky vznikaju v parkoch ako je Bavorský les .To sú tie šlehy čo poznáme s časopisov sú zväčša s tejto lokality .Mam tu aj ja nejake fotky odtial. Nie je to zoo na zver si treba pekne počkať . Osobne som čakal 3dni na svine dive žial som ani jednu nezahliadol . Ale nelutujem podaril sa vlk,rys aj medveď . V zoo sa zver fotit neda obyčajne je v zlej kondícii a v otrasnom prostredí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM