Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Ako fotiť lesnú zver a hlavne ako sa k nej dostať? - diskusia

autor: off Doduin
pridané: 11.4.2008 8:39
Je lepšie chodiť za zverou a náhodou stretnúť, alebo je lepšie nájsť si miesto a čakať? Vôbec sa neviem dostať k zveri :( Nedarí sa mi. Ako si nájsť dobré miesto? Poraďte prosím niekto! Aké máte vy skúsenosti?
počet zobrazení: 28 447
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lesnica1, 18.1.2010 o 17:08

peter....ale myslím, že hej. Ak sú teda tie pridané tie, čo mali byť akože upravené...hmmm.Nuž, máš pred sebou veeeeľmi dlhú cestu, ale aj snaha sa cení. Ved raz sa na tom sám zasmeješ. Ale odradiť sa nenechaj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 18.1.2010 o 17:05

tak Edu najskor treba doje...ť vela fotiek aby som sa to naucil a potom na ukor tych dojeba...ch budu ostatne dobre aspon dufam a myslim ze som to as tak nedoje...l ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 21:50

Peter5 podla mna to doje...š ale necham sa prekvapiť :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 17.1.2010 o 20:02

dnes som si stiahol jeden program na upravu fotiek a myslim si ze to celkom funguje fotka je viac farebna a neni as taka tmava zatial to este dobre neovladam zajtra hadam pridam dve fotky ktore som upravil tak hadam sa budu aspon trosku pacit nato ze aky som zatial amater ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 17:35

Preto je debata aby sme si poradili !!! Tá výmena názorov sem tam v debatách patrí k tomu. :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off el, 17.1.2010 o 17:28

celkom faj stránka je aj www. fotoradce.cz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 17.1.2010 o 14:43

fiha prekrasne ja si na teke fotky este dlho budem musit pockat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 17.1.2010 o 12:16

ou, no nič, pred tvojimi fotkami som už dávno sňala klobúk :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 9:12

:)) ano sú
odkaz /> odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 16.1.2010 o 21:02

edulko.....na tej stránke sú fakt prekrásne fotky.
odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 16.1.2010 o 20:35

Zoner Photo Studio 9 -cokoli jiného je pro mě moc složité :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 16.1.2010 o 20:33

ja používam Photofiltre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 16.1.2010 o 20:16

poradte nejaky program na upravu kde sa bude dat pohrat hlavne sa farbami dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 16.1.2010 o 15:18

Ešte je dobré aj tak Edo píše jednoducho ísť na fotoserver napr. vivo.sk,dať si tam pár fotiek,prímať rady od ľudí,pozerať a porovnávať fotky a hlavne čítať komenty pod fotkami s ktorých sa dozvieš čo je zlé,čo je dobré a potom to všetko už len preniesť do reality :-) Good luck ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 16.1.2010 o 15:13

Dobrý web na osvojenie si základov fotenia a teóriu,škoda len v češtine odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.1.2010 o 15:00

Jedna dôležitá vec ktorá dáva človeku motiváciu je napozerávanie si kvalitných fotografíí iných autorov . Tu sa dá zhliaduť veľa pekných fotografíí prírody
odkaz />
polistovať šípkami !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 16.1.2010 o 13:54

nebo jsou ještě různé programy na úpravu fotek a tam si můžeš přidat sytost barev a kontrast a to taky může hodně pomoci, ale nesmí se to přehánět ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 16.1.2010 o 13:31

Jo ta barva chybí hlavně proto, že ti nesvítí sluníčko, to dělá strašně moc. Jedna fotka je tam na sluníčku a barvy jsou ok, sníh je bílý, akorát to prostředí okolo nenabízí žádné další líbivé barvy. Pokud budeš chtít fotit zvěř i s prostředím, tak to musí být hlavně kompozičně zajímavé a musí to díky té kompozici chytnout za oko. Určitě bude jinak vypadat pozdimní fotka barev než monotoní lán obilí např. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 16.1.2010 o 13:24

no len vies publikovat fotky som rad ze ich davam aspon tu moje fotky niesu dobre nemam ziadny dobry fotak ale myslim si ze pomali ziskavam rozne tipi ako sa dostat ku zveri co najblisie snazim sa fotit zver aby ju bolo vidno aj s pozadim nie len zver ako celok takze nefotim s totalnim prblizenim co na mojom fotaku robi nejakych 12x mam tu us par fotiek ale podla mna im chiba hlavna vec a to je dobra farba co povies ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.1.2010 o 8:53

Peter5 nie len neumiestnenie do stredu je kompozíci a trtinový spôsob . Máme i kompozíciu tvarov a farieb napríklad . Skús si tú fotoškolu preštudovať celú je to tak na 30 minút .Mnohé sa tam dozvieš . Potom ti poradím aby si publikoval fotografie na špecializovaných fotoservroch tam sa dozvieš viacej čo a ako robiť .Napríklad vivo.sk , ephoto.sk alebo fotoaparat.cz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 15.1.2010 o 20:13

Edu pozeral som tu tretinovu kompoziciu na kveti a vtaky to moze byt celkom pekne a zaujimavejsie ako by to malo byt presne v strede ale na zver neviem keby mala byt uplne v jednom alebo druhom boku muselo by tam byt nejake pekne pozadie napriklad vycod slnka alebo podobne ak by bolo pozadie obycajne tak nedaval by som to osobne as tak doboku iba tak kusok posunut myslim ze by to lepsie vyznelo samozrejme treba odskusat vsetky mozne tipi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2010 o 11:44

Zigi9 samozrejme nie vždy sa môžeš postaviť tam kam chceš ale po dohode s hospodárom a predsedom mám obyčajne na výber troška keď sa dá samozrejme . Dynamická fotografia je uplne iná ako stojaca srna . Z honcami by som fotil tak akurát zadky niečoho :) Ja som v pohone nebol dlhé roky takže ja som nadstávač hlavne :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.1.2010 o 11:26

Edu to focení při společných honech bere trochu jinak. Já tam většinou chodím s honcema, a tak musím dodržovat nějaká pravidla. Nezbývá než ti Edu závidět, pokud fotíš tímto způsobem a přeju ti to, přecijen jsi o nějaký ten level výše než já s focením :-) Navíc poslední roky u nás v listopadu a prosinci moc sněhu není, takže se dá fotit normálním způsobem, ale spíš ten leden a únor je pro mě takový kritický a to už hony nejsou. Co se týče toho focení ptactva v zimě, tak tam má Edu naprostou pravdu, já na ptáky moc nejsem a tak je ani nefotím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2010 o 7:42

Podľa mňa je dobré fotit v zime najmä pri nahánaní zvere . Kedže srnčiu na Slovensku nenaháňajú najviac stresujúco vlci ,psi ani turisti treba fotiť tam kde sa naháňa . Najviac sa v čase núdze nahaňa srnčia zver na spoločných poľovačkách duričmi a honcami . Nie len srnčia ale všetká zver si ide nohy dolámať niektorá si ich i doláme . Takže najväčší stres zažíva všetká zver durením . Vtedy je dobre postaviť sa s fotoaparátom na nejaká lukratívny chodník najlepšie ked je slnečno a slnko máme od chrbta . Potom už len čakať kedy bude nejaká zver bežať priamo na nás a spúšťať na ňu sekvenčné dávky ak zver beží v parádnom prašáku je to len + . Zver sa snažíme fotiť pokial sa dá zoči voči . Čiže nie zhora ani zdola ale z výšky očí zveri. Priestor treba nechať v predu pred zverou .Čím je zver vo väčšom pohybe tým je treba priestoru viac . Zver v strede a zver ktorá má viac priestoru vzadu nie je dobré riešenie tzv. nám potom zver uteká z obrazu. Tiež je treba dbať na kompozíciu ,ktorá je veľmi dôležitá .V základe sa snažíme o tretinový spôsob komponovania ale kreativity niekdy nie je dosť . Také základy tretinovej kompozície sa dajú vyčítať tu : odkaz /> Zima je výborá na fotenie vtáctva pri krmive . Nefotíme však v krmítku ale na vytvorených konárikoch ktoré sa umiestnia pri krmive .
Takto to vypadá v praxi:
odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz />
ftáky fotíme s krytu a čo na najkratšiu vzdialenosť . Ja fotím asi na 180 cm .
Prajem dobré svetlo.LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 14.1.2010 o 22:55

Zigi9 súhlasím s tvojim názorom. Je pravda, že teraz cez zimné obdobie som nebol fotiť ešte ani raz :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 14.1.2010 o 21:02

Zde by mohla být zajímavá diskuze, jen nemám sílu v tom listovat tolik nazpět :-) Takže. V zimě téměř nefotím, bo jsem líný a navíc v takovém velkém sněhu je mi blbé zvěř stresovat, navíc bych musel čekat asi jen u krmelců. Chození ve sněhu je moc náročné a hlučné. V létě naopak stačí sednout na posed nebo na místo dobrého rozhledu a jakmile člověk uvidí zvěř, tak se k ní dá připlazit (mluvím o srnčí zvěři -nic jiného u nás pořádně není). Nejlepší čas na focení je období říje. Větší pravděpodobnost střetu se zvěří. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 14.1.2010 o 19:50

tak chlapci zacal som pridavat foto neni to nic moc stim mojim fotakom dufam ze postupne sa zlepsim aj v upravovani fotiek cez pocitac tak drzte palce a davajte hlasy nech ma povzbudite dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2009 o 23:52

D4 fotky sú super vzhladom na techniku ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 16.12.2009 o 19:22

Dík za pochvalu. Viem, že tie fotky nie sú super. ;-) ale dík
Lenže mne sa podarí odfotiť nejakú pozerateľnú fotku jednu za rok :( Ale viem, že problém je niekde medzi foťákom a stoličkou ;-)) Veď uvidíme. Vďaka za reakcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2009 o 22:23

D4 tá posledná srnka ma zaujala to je veľmi pekné dievča to sa ti potom fotí :)) Fotky máš super ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 15.12.2009 o 21:37

Edu - ja chodím skôr náhodne. Že viem zhruba kde zver je, ale či stretnem, to nechávam na náhodu. A v poslednej dobe som chodil tak, že prechádzka a čo príde odfotím. To som si len hlúpo myslel že to bude ok. Vôbec sa dobre nefotí, že idem a niečo možno stretnem. Lebo na prechádzke väčšinou zver ktorú vidím, tak je to len vyplašená z kríkov pri ceste, a v behu fotiť, taký macher ja nie som ;-)) Čiže osvedčila sa mi zatiaľ lúka alebo pole, kde ja som čakal a zver prišla. Tie vtáčiky, to áno, to sa celkom dobre fotí v zime. I keď každý vtáčik mi pózovať nebude :-D Ale otázkou som skôr myslel zver typu srnčia, vysoká, diviaky, líška. Takú mám totiž okolo seba a rád by som mal vo svojej zbierke pekné fotografie tejto zvery. Všimni si moju galériu, zatiaľ to nič moc nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2009 o 21:19

D4 ja sa špecializujem hlavne na makrofotografiu a hmyz . Ale fotím i zver . Srnčia zver sčriedovaná sa v zime fotí výborne . Taku srnčiu v prašáku na behu na to sa chystam tiež tento rok . Samozrejme prikrmované vtactvo z krytu je najlepšie fotit tiež v zime . Prilietaju chochlače severské ktore sa daju výborne fotit . Tiež drozd čvíkotavý a monoho iných vtakov. Takže príroda sa dá fotit celoročne . Ja sa obyčajne snažím fotku do predu vymyslieť na náhodné cvakance sa nespolieham . Čiže viem kde je srnčia zver kde som ja a hlavne kde je svetlo tiež sa snažím domyslieť pozadie a veľa iných vecí . Potom už len prísť na to aku zver okabátit a je to . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 15.12.2009 o 21:06

Je fotenie zvery iné teraz v zimnom období? Čo chodíte fotiť teraz? V zimnom období sa dá k zvery dostať ľahšie, ťažšie? Chodíte do prírody fotiť menej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.11.2009 o 15:57

Nuž mám rôzne maskovanie ale dnes ked ku mne prišiel Martin a ukazal mi čo ma v ponuke tak som ihned oplachol 120€ za brutal kryt !!! Vôbec som nezaváhal ! Naozaj pecka !!!
odkaz Má niekto skusenosť s týmto kvalitným krytom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 2.10.2009 o 20:28

no k tomu statívu, ja ho používam iba pri fotení z posedov /inak tento spôsob ma už moc nebaví, lepšie je to zo zeme, zoči voči/
Ale pri ,,špacírke,, po lese statív nenosím, to je zbytočný náklad navyše... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 2.10.2009 o 20:21

mne sa k zveri dostat nerobi problem.....kazdy den pozoruem srnciu...15 - 20 m odomna a stale o mne nic nevie....iba raz sa mi stalo ze ma zvetrili...inak vzdy idem podla vetru,a vacsinou sa plazim....takze ku zveri neni problem..mne ide hlavne o kvalitu fotky lebo s touto krabickou vela neodfotim....vsak si pozrite sami samsung D75...hlavne kvalitu a ide mi aj o zoom lebo s ked uz ten fotak tak samozrejme aj stativ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 2.10.2009 o 19:32

Edu to zhodnotil na 100%....ja keby som teraz šiel kupovať foták tak už iba zrkadlovku, zatiaľ však musím pracovať s tým čo mám. A ten zoom?!, ten 20 násobný využiješ tak akurát zo statívu ale z volnej ruky /pri maximálnej transfokácii/ iba ťažko, možno jedna z X fotiek bude stáť za niečo....treba sa dostať k zveri čo najbližšie a potom je už skoro jedno aký je ten,,zoom,,.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.10.2009 o 19:25

Ano odkaz je výborná voľba za fajn peniaze . Poradil by som ti na zver objektív Napríklad toto je pevná 400 odkaz /> Ale máš na to tisíce euro ???
aj ja mám ohnisko 400 ale s clonou f 5,6
ale za inu cenu nejakých 1500€
Vidíš Luboš nie je všetko v zoome !!! Takže zoom ma vôbec nezaujíma !!! su to reklamne trháky pre nefotografov . 12 x zoom toho budeš mať na compacte hajaj !!! Takže 20 x ok ale ako povedal Ondrík neočakavaj od toho zázrak . Žiadne sklo neurobí nič lepšie ako keď budeš zveri čo najbližšie to je zaklad a potom základná surovina fotografie a tou je SVETLO . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 2.10.2009 o 15:50

...chcem sa tiež zapojit, LubosP...radšej zober ten Canon, 20 násobný opt. zoom aj tak poriadne v rukách neudržíš, bude ti to ,,plávať,, a to už nehovorím o tom Olympuse s 24 násobným problížením a ten canon bude robiť aj kvalitnejšie video sekvencie a,,Canon je Canon,, nie Edu?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov