Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako fotiť lesnú zver a hlavne ako sa k nej dostať? - diskusia

autor: off Doduin
pridané: 11.4.2008 8:39
Je lepšie chodiť za zverou a náhodou stretnúť, alebo je lepšie nájsť si miesto a čakať? Vôbec sa neviem dostať k zveri :( Nedarí sa mi. Ako si nájsť dobré miesto? Poraďte prosím niekto! Aké máte vy skúsenosti?
počet zobrazení: 28 389
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Ondrik, 15.7.2010 o 23:25

Ranné fotenie je náročné...hlavne na vstávanie z postele:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 15.7.2010 o 14:17

Ok, skúsim tam ísť najbližšie zase ráno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.7.2010 o 13:25

Hovorí sa ,že srnca vidíš do Jána . V týchto horúčavách zver vychádza veľmi neskoro . Srnčia je zalezená v repkách odkial chodí na žitá a vodu . Podobne je to u diviakov. Daleko lepšia úspešnosť je fotenie ráno .Hlavne sa ti stále zosvetluje . Ranný opar dáva fotkám často fantastickú atmosferu. Samozrejme je to i o znalosti danej lokality atd. Nejeden raz som zavádzal hosťa na srnca a vyšiel vždy a tam kde som presne vedel že príde :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 15.7.2010 o 13:02

batuska ... hej bol som tam prvy krat rano, takze je mozne ze tam ta liska chodi. K tomu co pises, ja toto miesto pozorujem uz 3. mesiac. A vzdy chodili este za svetla, chodil som vzdy vecer. No v poslednej dobe (4 krat) co som tam bol vecer, vysli horko tazko len po tme. Ze ci to je teplom alebo cim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 15.7.2010 o 12:40

admin ono je velmi casto o skusenostiach. Skor ako si ides niekde sadnut a cakat, musis vediet ci ta zver na dane miesto vychadza alebo danym miestom prechadza. Zver migruje za potravou a vodou z miest svojho denneho odpocinku, ktore nemusi byt az tak vzdialene od miesta kam sa chodi popasat. Takze zver si musis najskor castym pozorovanim vyhliadnut. Zacal by som srncim, to je dost konzervativne a ak raz najdes srncie, ktore niekam vychadza na pasu je velmi velky predpoklad, ze tam bude vychadzat v tom obdobi i nadalej. Niektorí hovoria, ze si mozes podla nej nastavit i hodinky - tak vychadza presne. samozrejme ak prebieha ruja vsetko moze byt trocha inak :-)...vysoku musis tiez najst, hlavne si vsimaj pobytove stopy....ohryzy, stopy, chodniky...a vysoka potrebuje vodu...ak revir nepoznas dobre je spytat sa miestnych polovnikov..dufam, ze budu ochotní...minuly rok som fotil o takomto case vysoku, ktora velmi rada chodila spasat zitko a dokonca v blizkosti pola v hustinach i zalihala a do hor vytiahla az v auguste, pred rujou, ked zvliekla z lyka parozie...teraz je na danom mieste slnecnica a vysoka sa presunula kusok dalej...zasa k zitku...i ked danym miestom prechadza ak ide na vodu...takze treba chodit co najcastejsie a vela pozorovat...no a samozrejme niekedy musis cakaz na zaber aj niekolko dni...vela stastia a hlavne sa nevzdavat :-) PS: ta liscicka nemusi byt nahoda...mozno chodi pravidelne na to pole lovit mysi..ale to zistiz az pri dalsej navsteve pola v obdobnom case... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 15.7.2010 o 10:00

Bol som včera večer od 19:00 do 22:00, čakal som na poli a nič. Dnes ráno som išiel skúsiť (tento rok som ešte ráno nebol), bol som tam od 3:45 do 6:45. A jediné čo mi prišlo bola líška o 5:00. Som rád aspoň tej líške, no čo sa týka srnčej alebo vysokej tak nič. Tá líška myslím bola skôr náhoda. Je možné, že sa tá zver stiahla vyššie do hôr alebo chodí len v noci? Čo si o tom myslíte? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 13.7.2010 o 17:19

ani nie trreba chhodit rano ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 13.7.2010 o 17:02

goret a okrem ovadov je vonku i zver? Či ani nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.7.2010 o 15:14

v takomto lete aj na horných lúkach cez deň i podvečer kurevsky hryzú ovady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 13.7.2010 o 12:09

admin ešte nemám :) chcem si ho kúpiť no teraz mi to finančne nevychádza :) lebo som si kupil novú zrkadlovku :) ja chodím do hory ráno o 4 už je pekne vidno a srnčia je na paši aj do 8 u nás pokiaľ ju niečo neruší ... a vtedy sú už celkom dobre podmienky na fotografovanie :) a chodím na lesné lúky alebo polia blízko lesov som z Oravy čiže mi tu ani nemáme nejaké lány :) :) večer ani nechodím to by som nafotil skôr motorkára ako nejakú zver :( :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 13.7.2010 o 11:32

Petere5- naco su Ti kluce od posedov? chces zver fotit, alebo co? z posedov dobre fotky nikdy nenarobis, jedine, ze by si fotil zirafy. zabudni na posedy ak ti mozem poradit a vysedavaj pekne na zemi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 13.7.2010 o 11:32

Chcem sa spýtať, kam a kedy chodiť fotografovať? Z mojich pár posledných výletov za fotením to je asi takto (z môjho pohľadu): Chodím fotiť na polia, a v týchto veľkých teplách tam zver chodí až po západe slnka, čiže už vôbec nie sú podmienky na fotenie. Kam teda chodiť fotiť a kedy? Chodiť na lesné lúky, ktoré sú vyššie položené? Kedy chodiť fotiť (čas)? Zaujímajú ma vaše skúsenosti v tomto teplom období. Ja chodím ako som písal na polia večer od cca 19:00. No už po 21:00 nie sú podmienky na fotenie. A vy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 13.7.2010 o 11:28

Wolf-F ja nie. A ty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Wolf-F, 9.4.2010 o 13:46

zdravím, používa tu z vás niekto hejkal ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 1.4.2010 o 19:44

no lubos mne toto hovorit nemusis srnciu zver mozem kludne fotit aj pocas dna a vobec ju nevirusim s jelenmi je to horsie nemam dobre miesto na ne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 17.3.2010 o 19:46

Peter,jedna rada,ak chceš fotit srnciu zver,pozoruj kam vychádza večer alebo rano na pašu,ked ich budes pozorovat,ale POZOR,nevyrusis ich,zarucene presne na ,minutu ti tam pridu aj nasledovny den,ale samozrejme ze za ten den co si ich pozoroval by ich nemal nikto rusit,potom ti tam pridu,a budu presny na minutu :) vyskusaj to,len jedna nevyhoda ze rano alebo vecer je zle svetlo, tak skus si vsimat odkial resp kadial chodia na pašu,potom choj na tu cesticku a uspech mas na 80% zaruceny :) tolko odomna ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 22.2.2010 o 10:35

kormp musis vediet aj o kolkej tade chodia nielen to ci tade chodia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 15.2.2010 o 21:17

Neviem ako ostatní, ja využívam metódu poznania a pozorovania prechodov zveri po revíri. Mam niekoľko takých miest, kde trpezlivo vyčkávam aj 3 hod. Občas sa však stane, že nevidím nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 4.2.2010 o 19:08

to vyrieš s hospodárom PZ, ktorému posedy patria ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 4.2.2010 o 19:02

Edu alebo ak ste tu niekto polovnikom chcem sa spitat ako mozem dostat povolenie v mieste svojho bydliska aby som mohol chodit do lesa do zamknutich posedov teda aby som dostal opravnenie a kluc ku tomu danemu posedu je to vobec mozne alebo do nich mozu chodit len ty ktorm patri dakujem bohuzial vätsina posedov u nas je zamknuta asi 95 percent a co neni zamknute je tesne pred rozpadom tak dakujem zaz raz znova ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2010 o 23:36

:))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 19.1.2010 o 20:51

to su tie vseliake kockate tvary? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2010 o 19:26

Zigi9 + Cilan je toho na mňa moc ! Azbuku trocha poznám veď som z toho maturoval :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 19.1.2010 o 18:43

treba to priebezne ukladat do ignor listu a nekukat an tie odkazy co posielaju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.1.2010 o 16:55

Edu, ty aspon víš co po tobě chcou, ale já se azbuku nikdy neučil, takže já je rovnou ignoruju :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2010 o 16:31

Zigi9 ja mam na icq milion všeliakých ruských hajzlov tak som ho vypol a používam iba skype ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.1.2010 o 16:25

jj - já mikrofon nevedu, a něco jako sdílená obrazovka je pro mě úplně španěslá vesnice, to ani neznám abych řek pravdu. Takže pro mě tehdá byla jediná záchrana icq :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2010 o 16:19

samozrejme Zigi9 icq či skype je dobrá pomôcka ako i zdielaná obrazovka ešte lepšia je hlasity skype+teamwiever čiže praktická ukážka z môjho compu na počítači iného . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 19.1.2010 o 16:10

vyborna je tiez kombinacia skype+teamwiever:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.1.2010 o 21:34

Edu ty mě překvapuješ :-) Ale je fakt, že Peter5 má teprve 16 roků, takže letos toho hodně dožene, příští rok si začne hrát s manuálním nastavením a bude to mít v malíku a pak přejde na vyšší level v podobě digizrcadlovky a to už v jeho podání bude jiná písnička. Jen je potřeba chodit, fotit a zkoušet a vyptávat se. Dobře se ty věcí řeší přes icq, kde se dají posílat fotky a být v přímém kontaktu a děláš v programu jen to, co ti na icq zrovna píše kamarád na durhém konci. Důležité je mít takového kamaráda, který má čas, chut a rozumí tomu i po té nastudované literární stránce :-) (což bohužel není můj případ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 21:24

Zigi9 ja ich režem stale a stale fotím iba do amaterskeho JPG nie do RAW. Správne exponujem čím nepotrebujem rovnať histogram či vyťahovať prepal a správne vážim bielu . A k clone furu foto mám na plnú dieru fotených :))) takže ani to sa neunuvam niekedy aspoň jednu clonu pridať :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 21:21

Peter5 ja som uplný čistokrvný amater ! kupil som si foták a fotím nič viac nič menej oproti tebe mám ešte jednu nevýhodu ,že ja som sa v škole neučil softver ani počítače všetko som sa musel naučiť pred pár rokmi sám od toho na čo je myš až po photoshop . absolútne som nevedel ,že existuje kompozícia ,či nejaká clona . Vôbec nič . Jedniné čo som chcel fotit bola príroda a tak si ju cvakam tak ako to vidím ja v hladáčiku a tak to prezentujem. Všetky rady som sa dozvedel na odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 18.1.2010 o 20:41

zigi viem ze fotky mam o nicom zase necakaj odomna uplneho amatera ze budem robit fotky ako Edu alebo niekto ini ako hovoris chce to cas treba mi hlavne nabit plnu bateriu a skusat fotit a zistovat sam musim najlepsie zistit kedy urobim dobru fotku a mozno casom dostanem aj viacej hlasov aj peknych komentrov ku fotkam mozno tak za 15 rokov hehe ale nie uvidime ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.1.2010 o 20:31

na fotoaparat.cz se připrav na pěkný očistec :-) Jako fotky máš zatím oničem, nenech si nic nalhávat. Ale musíš vydržet a musíš zkoušet a nenechat se odradit blbýma kecama na internetu, i když budou třeba pravdivé. A pamatujj 100 lidí = 100 chutí. Zezačátku ti doporučuju naučit se komponovat a zaostřit hlavní objekt fotky. A taky základní kroky v nějakém programu na úpravu fotek. Tam si tu fotku ořežeš, jak ti to upravil Edu a přidáš kontrast a barvy, pak už jen zmenšíš a doostříš, to jsou takové nejzákladnější kroky. Ale časem se naučíš fotky neořezávat a dělat je hned ve fotáku kompozičně lépe ... chce to prostě čas. A ořezávat fotky je dobré jedině tak pro web a i tam když to přeženeš, tak z té fotky bude vždy jen odpad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 18.1.2010 o 20:19

tak vies Edu keby som ja tam pridal fotky tak asi nepochvalia toho moc na kzadu fotku by povedali malo zaostrene malo farby a podobne ale tak pokukam a uvidim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 19:52

všetko záleží na tom či chceš fotit alebo sa iba tváriš že chceš fotit Peter. Ak skutočne chceš fotit a robiť dobré fotky publikuj na fotoserveroch tam ti poradia ku každej fotke osobitne . Čo bude dobré pochvalia čo zlé pohania . Takže odkaz ,odkaz alebo najväčší a najlepší odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.1.2010 o 19:24

Peter5: jestli fotíš tou FZ7, tak na tom otáčecím kolčku nahoře máš různá písmenka, tak si tam našteluj to písmenko A -to by měla být tuším "priorita clony" a foť jen na tuhle funkci. Já kdysi začínal dosti podobně, prostě jsem chodil a cvakal, dnes po cca 3 letech už ty fotky ani nemám v pc, vymazal jsem to :-) Se svým současným fotákem jsem na tom obdobně, ale přecijen už aspon něco trochu vím. Prostě zkoušej a zkoušej, dívej se na různé jiné fotky a porovnávej. A nebo normálně přečti návod k obsluze a možná si ušetříš dost práce :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 18.1.2010 o 17:33

Edu ak ty mam pravdu povedat ja vlastne ani neviem ako fotim a v ktorom programe a dokonca ani poriadne neviem ako to mam nastavene ja sa do toho as tak nerozumiem mne ked vinde zver alebo tak tak len odfotim niekedy ked stiham tak zameram ale inak ze by som to nejak inak robil neviem presne co takze fotim ako mi prakticki vinde dakedy to vinde ale vätsinou nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 17:28

Peter5 ja teda neviem čo máš v ostrosti problém veď zamierim stredovím bodom automatikou a musí to byť ostré ! V softe z rozmazanej fotky ostrú neurobíš !!! Ja si skôr myslím ,že by si mal pracovať na kompozícii ostrosť je podľa mna už len bežná rutina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter5, 18.1.2010 o 17:19

lesnica1 osobne si myslim ze tie fotky niesu najhorsie na moje skusenosti s fotenim a vobec este poriadne nepoznam vsetky funkcie fotaku teda mojho myslim neviem kedy to bude ostre a kedy zasa rozmazane tie fotky niesu zasa upravene ze som na nich pracoval 2 hodini co asi zase aj vidno ale ako hovoris snaha sa ceni a len tak lahko fotit neprestanem us som na tom bohuzial zacal byt zavisli aj ked nejaky lepsi fotacik by som ties uvital ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov