Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Swarowski EL RANGE. vs. ZEISS Victory Rf - diskusia

autor: off riverdo
pridané: 5.12.2012 1:31

Ahojte chcel by som poradit kto mate prakticke skusenosti. Chcem, kupit dalekohlad smeranim vzdialenosti. Islo by mi hlavne o dalekohlad s rovnakou kvalitou zobrazovanie v obidvoch castiach binokularu. Viem ze niektore dalekohlady to maju robene cez jednu cast binokularu a to znamena ze jedna strana ma menej optickych vrstiev kvoli presnosti merania. Zda sa mi ze swaro to ma robene mimo podobne ako leica. Hlavne by som chcel bino s dobrou svetelnostou za sera s meranim vzdialenosti. Medzi moj vyber patria


Swarowski EL Range. 10 x 42 mm


Zeiss Victory RF 10 x 45 mm


Zeiss Victory RF 10 x 56 mm


dakujem






počet zobrazení: 11 320
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-47 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off JakubPE, 10.12.2012 o 1:10

Mate niekto skusenost zo Zeisom RF o ktorom tu je rec? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JakubPE, 9.12.2012 o 2:27

A ked uz je tam spomenuta Leica tak ake mate skusenosti s puskohladom Leica Magnus 2,6-16x56??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shooter400, 7.12.2012 o 9:58

jakub, nie je to vela, dalekohlad ma 1,1 KG takze to udrzis bez problemov. Na pirs po chodniku ti staci aj 8, pokial to chces na dalej, radsej tu 10. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JakubPE, 6.12.2012 o 22:48

Moj osobny favorit je Zeiss Rf. Velmi uvazujem nad jeho kupou. Este som ho nemal v ruke ale aj to bude. Jedna otazka mi ale este vrta v hlave. Priklonil by som sa k modelu 10x56 ale neviem ci je mozne tu desiatku aj dobre udrzat aj zamerat ciel. Nebola by vhodnejsia ta 8cka??? Nie je 10 predsa trochu privela? Viete niekto nieco co by mi pomohlo? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shooter400, 6.12.2012 o 18:49

Mam Swaro aj Zeiss, no Zeiss meria urcite rychlejsie a dovolim si tvrdit, ze aj presnejsie. Aj ked v EL je meranie uhla, este je to predsa v plienkach a ku dokonalosti to ma daleko. A ked mas dostatocne skusenosti, uhol si vies urcit aj sam, resp. balistiku podla uhla strelby. Co sa tyka svetelnosti, urcite 56, jednou nevyhodou je vaha dalekohladu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 6.12.2012 o 7:06

Ja mám leicu Geovid 7x42 odkaz, a som spokojný lebo plní účel, na ktorý som ju chcel, teda meranie vzdialenosti, čo sa týka svetelnosti, z mojej skúsenosti či už sa jedná konkrétne o optiky na fotke alebo iné, najlepšiu svetelnosť má optika z najväčším priemerom čočiek a teda 56-tka. Zeiss 8x56 Dialyt, ktorý mám tiež a na večer iný nenosím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off JakubPE, 6.12.2012 o 2:22

Takže dobrý večer. Práve som uvažoval o uverejnení podobnej témy. Ja by som pridal ešte aj Leicu. Zaujímala by ma aj kvalita obrazu v porovnaní napríklad zo Swaro EL,alebo Zeiss Victory FL. Dakujem a dúfam že sa táto téma rozbehne. Tak dotoho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-47 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov