Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

CZ 550-557-FS - diskusia

autor: off brano027
pridané: 25.11.2012 19:26

Ake su recenzie na novu gulovnicu od Českej Zbrojovky na rok 2012-13 . Bude to to iste ako model 550 s maličkymi vylepšeniami alebo to bude uplne nova gulovnica s vymakanejšim zaverovym mechanizmom lebo už teraz starši model 550 mal zaver nič moc ... Čo vy na to ?

počet zobrazení: 93 501
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off BLEIKER, 13.3.2014 o 19:51

Moja prvá a zároven posledná skúsenost s touto zbranou-v jednom polovníctve mali skladom ráž 30-06 a 243.Po overení,že sú na sklade som sa v rámci služobky rozhodol ich "otestovat".Vyzbrojený vybíjacími nábojmi v oboch rážach som si nechal vyložit obe.Klady-krásne drevo u oboch modelov,spracovanie bez výhrad,výborné vyváženie-tažisko zbrane je medzi strelcovimi rukami,bližšie k lúčiku,čím nepripadá,že má 3,3kg.Spúšt-u oboch výborná už z fabriky,lepšia ako má moje SAKO.Vravím si -paráda,až na tú krátku hlaven.Horšie to už bolo s chodom záveru-síce lepší ako u 550,ale stále NIč-MOC.Kryt mušky-nič sa nedeje,dá sa dolu.Ergonomia-pištolová rukovat fajn,ale chrbát pažby sa nepodaril-po prilícení cez mech .mieridlá super,na optiku to nie je.A potom to prišlo-vsuniem vybíjací náboj priamo do komory-nevytiahlo a pri vybíjaní ostal v komore u oboch ráží.Skúsili sme vybíjčky priamo z predajne-rovnaký výsledok.Náboje som vytiahol a skúšal s ostrými.Naládoval som do schránky 5-prvé 4 bez problémov nabíjanie aj vybíjanie,posledný sa vždy vzpriečil a ani za B..a do komory-u oboch ráží!Pružina schránky!Nerozumiem jednej veci-ako niečo takéto može opustit fabriku a prejst cez výstupnú kontrolu.Chcel by som sa spýtat p.Vrágu,ako robil nástrelný terč-asi s tuškou,alebo posledný náboj vložil priamo do komory.Ked porovnám túto katastrofu s AZ 1900 PRO S BATTUE,kde pultová cena je vyššia iba o 180Ečiek,tak nie je o čom.CZUB Už ASI SKUTOčNE STRATILI SúDNOST.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 795 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off millos, 16.3.2014 o 20:54

V približne rovnakej cenovej hladine sú aj kvalitnejšie zbrane ako značka CZ. Pandur1, urobil si dobre, že si nečakal a vzal AZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off pandur1, 16.3.2014 o 20:33

je to sice vec vkusu a chuti, ale ja som cakať nechcel a kupil som AZ. Ked si dáte tieto dve pušky vedľa seba tak rozdiel tam nie je. A nie je ani v cene. Avšak AZ vynikajúca poistka, ktorá po zaistení automaticky spustí napinak. Vynikajúca spúšť s napinakom aj bez a bezchybný chod záveru, čo u CZ zatiaľ nie je. Záver síce u CZ nie je zlý, ale nie tak hladký ako u AZ. A o nastrelení v podstate "surovej" hlavne u AZ ani nehovorím. Viď moje foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off BLEIKER, 16.3.2014 o 20:24

Borza má pravdu,oplatí sa počkat-minimálne však aspon rok,kým sa CZUB podarí vychytat všetky "drobné"muchy tohto modelu.Po ich odstránení to bude fakt celkom slušná puška. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off borza222, 16.3.2014 o 20:15

oplatí sa počkať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off polovnicok, 16.3.2014 o 19:53

Ja ju mám objednanu od oktobra.V predajni ma ubezpečuju že pride vraj,,každu chviľu".Poľovať mam z čim,tak čakam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off jager30, 16.3.2014 o 19:40

Ja som sa rozprával u nás v poľovníckych potrebách a vraj ze zaciatkom apríla :D ale sú to pekné sĽuby keď už sa na Slovensku mali predávať od minulého roka........... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 557 v kalibri 8x57 (autor: jager30).

off pandur1, 16.3.2014 o 19:34

pochybujem, a asi dlho ani nekúpi :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 14.3.2014 o 19:13

asi takto-ak tu budeš vystupovat iba pod jedným nickom,som ochotný sa s tebou bavit nielen o dlžke hlavne ale aj o inych odborných témach.Ak veríš Helebrantovi,nemám nič proti tomu,ja som však urobil uplne PRAKTICKý realny kvázi test tejto zbrane a M-Hunt ako výhradné zastúpenie-napr.p. Vyletel ti tieto problémy velmi rád dosvedčí-nie je to totiž prvý prípad.Predajna s tým nič nemá,zámerne som sem nedával názov,oni za to nemožu,ale oficiálny dovozca ti to vysvetlí.Alebo si kludne napíš výrobcovi,ja nemám dovod-takže overuj.A za svojím testom si stojím,nemám jediný dovod hanit túto zbran,nemám žiadnu averziu voči nim,ale toto bolo na mna privela.A nečítaj medzi riadky-ja som totiž nič nereklamoval, reklamuje sa kúpený výrobok a to nie je moj prípad.Snád si nemyslíš,že by som si kúpil atrapu,ktorá nevyhadzuje vybíjacie náboje a nie je schopná podat do komory posledný náboj v schránke?Chcel si adresnú kritiku,tak ju tu máš...A ešte jedna vec-presne kvoli takýmto super odborníkom stráca táto stránka kvalitných ludí,pretože nemajú chut a ani čas sa dotahovat s niekým,ako si ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off stefansen, 14.3.2014 o 11:36

K Blleiker. K výhrade k dľžke hlavne 52 cm nemôže byť objektívny dôvod. Treba si pozrieť testy zbraní s dĺžkami hlavní 20 palcov, kde sa dosahuje presnosť streľby submoa. Pre objektívnosť prikladám link na test tejto guľovnice v časopise Myslivost : odkaz od Ing. Helebranta. Na mňa tento test spravil dobrý dojem a chcem si 557 osobne odskúšať. Ak je pravdou to, čo napísal Bleiker o problémoch s nabitím posledného náboja, bolo by dobré napísať výrobcovi. Rád by som si prečítal ich vyjadrenie, ako riešili túto reklamáciu. Pre ptvrdenie kritiky by som rád vedel v akej predajni toto zistil. Kritika má byť adresná a overiteľná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefansen, 14.3.2014 o 11:36

K Blleiker. K výhrade k dľžke hlavne 52 cm nemôže byť objektívny dôvod. Treba si pozrieť testy zbraní s dĺžkami hlavní 20 palcov, kde sa dosahuje presnosť streľby submoa. Pre objektívnosť prikladám link na test tejto guľovnice v časopise Myslivost : odkaz od Ing. Helebranta. Na mňa tento test spravil dobrý dojem a chcem si 557 oosobne odskúšať. Ak je pravdou to, čo napísal Bleiker o problémoch s nabitím posledného náboja, bolo by dobré napísať výrobcovi. Rád by som si prečítal ich vyjadrenie, ako riešili túto reklamáciu. Pre potvrdenie kritiky by som rád vedel v akej predajni toto zistil. Kritika má byť adresná a overiteľná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 14.3.2014 o 10:50

A ja si zas vysoko vážim názory-kohut 64-a myslím to vážne a viem prečo.Jasné,že tým zbraniam nič nechýba,až na to ,že v 30-06 neodpalujú niektoré SPCE-I KED TO NIE JE UPLNE CHYBA CZUB-ale zas tie v USA ,nestrielajú.Horšie je,že ak naládujem do shránky napr.3ks a vystrelím na spoločnej prvý a neskor druhý,s tým,že chcem duplovat na rozzúreného kanca rútiaceho sa na mna-jednoducho ten posledný do komory nedostanem.Možno ,že amíci nesušia,takže to,že nevytiahne vybíjací náboj nikoho štvat nebude,ale ten druhý prípad by mohol byt aj tým amíkom asi osudný....Takýto exemplár jednoducho NESMIE OPUSTIT BRáNY FABRIKY A BYT UVEDENý NA TRH-nikde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kohut64, 13.3.2014 o 20:13

Nedá mi nereagovať. Názory a rady BLEIKER-a si vážim. To po prvé. Bezpochyby je málo prispievateľov (a ubúdajú) na tomto fóre, ktorí sa "vyznajú" tak ako on. Po druhé, k zbraniam CZ (všeobecne) myslím, mám čo povedať. To , čo BLEIKER uviedol podpisujem, azda okrem jeho narážok (konštatácií) okolo problémov "vytiahlo-nevytiahlo". Treba si uvedomiť, že daný model je prednostne určený na trh USA. No a tam sú priority (ak vôbec) kladené na niečo úplne iné ako chod podavača... hlavne aby to stálo čo najmenej..."veď to dlho používať nebudem". Tie kusy, ktoré boli uvedené na náš (v širšom slova zmysle) trh sú iba zbrane, ktoré výrobca neumiestnil na trhu USA. Tým nechcem povedať že im niečo chýba. Presnejšie z pohľadu US "lovca" im nechýba nič, také isté sú dodávané aj k nim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 13.3.2014 o 19:51

Moja prvá a zároven posledná skúsenost s touto zbranou-v jednom polovníctve mali skladom ráž 30-06 a 243.Po overení,že sú na sklade som sa v rámci služobky rozhodol ich "otestovat".Vyzbrojený vybíjacími nábojmi v oboch rážach som si nechal vyložit obe.Klady-krásne drevo u oboch modelov,spracovanie bez výhrad,výborné vyváženie-tažisko zbrane je medzi strelcovimi rukami,bližšie k lúčiku,čím nepripadá,že má 3,3kg.Spúšt-u oboch výborná už z fabriky,lepšia ako má moje SAKO.Vravím si -paráda,až na tú krátku hlaven.Horšie to už bolo s chodom záveru-síce lepší ako u 550,ale stále NIč-MOC.Kryt mušky-nič sa nedeje,dá sa dolu.Ergonomia-pištolová rukovat fajn,ale chrbát pažby sa nepodaril-po prilícení cez mech .mieridlá super,na optiku to nie je.A potom to prišlo-vsuniem vybíjací náboj priamo do komory-nevytiahlo a pri vybíjaní ostal v komore u oboch ráží.Skúsili sme vybíjčky priamo z predajne-rovnaký výsledok.Náboje som vytiahol a skúšal s ostrými.Naládoval som do schránky 5-prvé 4 bez problémov nabíjanie aj vybíjanie,posledný sa vždy vzpriečil a ani za B..a do komory-u oboch ráží!Pružina schránky!Nerozumiem jednej veci-ako niečo takéto može opustit fabriku a prejst cez výstupnú kontrolu.Chcel by som sa spýtat p.Vrágu,ako robil nástrelný terč-asi s tuškou,alebo posledný náboj vložil priamo do komory.Ked porovnám túto katastrofu s AZ 1900 PRO S BATTUE,kde pultová cena je vyššia iba o 180Ečiek,tak nie je o čom.CZUB Už ASI SKUTOčNE STRATILI SúDNOST. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off borza222, 13.1.2014 o 21:42

Ked CZ tak už skús 557 predsa je to len novinka a nemala by byť horšia ako jej predchodkyna. Osobne mám už druhú 550 FS v kal. 8x57 JS a nemám výhrady za tie peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off urssus, 13.1.2014 o 20:29

A co tak Tikka T3 hunter? Nasiel som to za 1111€, majú ju aj v .308w. Osobne som to nemal v ruke, ale kedze Tikka je lacnejsia verzia Saka, a pocul som na to vela chvaly, isiel by som do toho radsej ako do CZty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Pepes33, 13.1.2014 o 14:11

Kúp si pušku takú, ktorá ti bude sedieť a bude sa ti páčiť. Máš to ako s autom, jeden chce audi, druhý BMW a tretí sa odveze aj na aute ŠKODA. Pod úroveň kvality CZ nechoď, keď už tak len vyššie. Staršie flinty nekupuj, kúp si novú, budeš prvý majiteľ, vieš čo s ňou bolo robené, ako bola udržiavaná. Veľa poľovníkov si vlastnú zbraň zničí nedostatočnou údržbou, hlaveň ti vydrží dlho, avšak ak sa o ňu nestaráš, tak sa jej životnosť rapídne znižuje. Ak by som si mal vybrať medzi CZ550 a 557 v kalibri 308W, tak idem do CZ 557. Konečne renovovali ten starý mauserácky záver s vyhadzovacou bočnou platničkou, za novší záver s odpruženým vyhadzovačom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off SPIBY, 13.1.2014 o 12:44

nekupuj drahu pusku kup si z bazaru pusku po prvom majitelovi za polovicu dokonca za 1000eu kupis cz aj s meostarom co uz je slusna kombinacia uvidis ze budes polovat rovnako ako z drahymi puskami a nebude ta boliet ked ju sem tam oskres alebo zoberes do pohonu a prezije ta....ina je situacia ked nevies co s eurami.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off lovec84, 12.1.2014 o 22:34

Ja som mal CZ 550 excellent v 7x64 a musím povedať, že to bola dobrá puštička za tie peniaze. Jediné čo mi osobne nevyhovovalo bola poistka tak som ju predal. Síce mám dvoch sauerov S 202 mannlichera SM 12 krieghoffa, ale že som tú čezetku predal banujem do dnes. Všetci CZ haňajú, ale ja som s ňou nemal zlú skúsenosť. Ak si začínajúci poľovník, kľudne si 557 v 308 W kúp nič tým nepokazíš. Ono je to ako s autom. Octávia síce nieje mercedes S, ale keď naň človek nemá tak aj v octavii sa dá slušne voziť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Tribecman, 12.1.2014 o 14:52

URSSUS - Este som sa definitivne nerozhodol, Davam si robit cenove ponuky zatial. Tazke je to rozhodovanie. Je to 49R8lux na 51(M03 Stalker) pacia sa mi takmer rovnako obe maju svoje pro aj proti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Tribecman, 12.1.2014 o 14:35

lanus, kupoval som to na sezonu mozno dve. A mozno si ju aj necham. Mam ju rad. Je to ako s milenkou :) uz mas inu ale tu predchadzajucu mas stale rad :))) Nevadi mi mat znacku CZ v trezori ani na pleci. Po R8 a M03 pokukujem uz dlhsi cas ale dat cc 4000 je nie malo. Ono stale tie prachy clovek potrebuje niekde inde. Som rozhodnuty ze jednu znich urcite kupim. Studenic : Moja rada je : pipis na portali ale ty musis ist do obchodu a s flintou sa zoznamit len tak budes vediet co ti sadne ztych co mas vhladaciku. Mozes porovnavat vahu pazbu ono ty vyrobcovia popisu vzdy len dobre o svojich vyrobkoch. Daj si poradit od starych jagrov ale ty maj posledne slovo lebo ty ju budes nosit na ramane. S kalibrom 308Win urcite vedla nesliapnes. 270Win, 308Win, 7x64, 8x57 su urcite vsetky dobre. a ked polujes na SK kdekolvek urcite siu postacujuce na vsetku nasu zver. Nezabudni ze nie len kaliber ale naboj je dolezity. O umiestneni strely ani nehovorim. Vsetko dobre pri vybere zbrani. moj typ je ta CZ. Ten tvoj si musis vymierit ty. Vsetko dobre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off slavino, 12.1.2014 o 14:25

S CZ550 by si mohol byt spokojny. Vyskusaj si ju (popros kamarata/znameho co ju vlastni) pred kupou na strelnici a dopraj si dost casu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off horvathm, 12.1.2014 o 13:47

Na nejakej českej stránke písali chlapi že v ČZ557 sú slabé pružiny na úderníkoch. Neodpaluje im to náboje hlavne tie vlašimské. Asi zase vydarené kusy dodo - dodělej doma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off lanus, 12.1.2014 o 11:37

Tribecman - Keď máš na R8 resp. M3 tak si možno spravil chybu keď si kúpil "medzikus" ; avšak Studenic je 22 r. chalan ktorý uviedol svoj limit a tak si myslím,že ho čaká bežný kariérny postup a to veľa rokov v pohone . Čiže potrebuje flintu kde nebude musieť "plakať" nad každým škrabancom ktorý sa i napriek maximálnej pozornosti "podarí "!. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Studenic, 12.1.2014 o 11:32

no mne sa viac paci asi ta 550 lux ale este som ju nevidel na zivo iba na fotkach a teraz s komentarov rozmyslam aj nad : antonio zoli az1900 proS-Baute 308 win, 530mm hlaveň,schranka na 5 nabojov 1240eur . browning x-bolt hunter 308 win, 560mm hlaveň, schranka 4+1 1224eur . CZ 550 Lux 308 win , 600mm hlaveň , schranka na 5 nabojov 790eur . CZ 557 Lux 308 win ,520mm hlaveň ,schranka na 5 nabojov 830eur . prosím poradťe mi nad výberom z týchto zbraní skúste ich okomentovať a povedať vaše životne skusenosti dakujem velmi pekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off urssus, 12.1.2014 o 8:56

To je presne to o com som hovoril. Kupovanie takychto medzikusov je zbytocne vyhadzovanie penazi. A pre zaujimavost pre ktoru si sa rozhodol? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Tribecman, 12.1.2014 o 0:44

557 jednoznacne. jednu mam. sice ju predavam ale nie ztoho ze by to bola za tie peniazky zla zbran. Sikovna gulovnicka je to - sedi dobre do pleca, zaver ide hladko ziadne zadrhavanie pazba je tiez viac sformovana ako u 550. Kupil som si ju ako medzi kus pokial sa nerozhodnem medzi R8 a M03. To je moja pravdiva skusenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off stromboli, 11.1.2014 o 21:11

Ešte Haenel Jäger 10 je v ponuke. Tiež zaujímavá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off peho7, 11.1.2014 o 10:24

kolko ludi tolko chutiiiiiiiiii :D mne osobne vadilo na novsich 550tkach ich plastova schranka a s 557 na zaciatok nepokazis asi nic. ale ak snivas o inej zbrani tak si dospor a kup si ju.je to na tebe kazdy bude svoje perie chvalit ale skor tu 557icku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off krajec, 11.1.2014 o 9:27

Páni ja sa zatiaľ málo zapájam do diskusií, lebo ešte nemám skoro nič odstrielané ibo to čo mi dali kamaráti zo svojich pušik. Teraz chodím po predajniach a zháňam niečo v podobnej cenovej relácii. Za 1000 € naozaj toho nie je moc veľa ale najviac zo všetkého ma zajal Antonio zoli 1900. Čo sa týka funkčnosti si myslím že 100%. Všetko celoocelové chod záveru hladký ako pri drahších puškách, hlaveň Lothar Walter a poistka úplne tichučká narozdiel a čo som bol prekvapený Sako 85(cena cca1600€) tam je poistka hlučná aj keď dá sa odistiť aj potichu ale pri tom AZ 1900 si nemusíte dávať pozor že by bola hlučná mal som v obchode 3 ks a každý zhľadiska funkčnosti si myslím za tú cenu úplne super. Spúšť má napínačik ale dá sa strieľať úplne v pohode aj bez neho(ja to preferujem viac). No ale keď príde rad na estetiku tak je to horšie. Ale to sa dalo čakať pri flinte za 1000€ resp 1200€. Drevo je úplne obyčajné to by mi ani nevadilo ale ale farba laku bola neaká bledá. Pre mňa nie veľmi pekná ale predajca tvrdil že nosením stmavne. K CZ sa vyjadrovať nebudem lebo to sa s týmto nedá porovnať je to že dorob si sám. Ja som sa rozhodol Pre AZ 1900 pro S Batue dobre tvarovaná monte Carlo pažba, kanelovaná hlaveň 53cm, kontrastné pevné mieridlá cena cca 1200€. Ale štandard sa dá kúpiť do 1000 bez kanelovanej hlavne o dĺžke 60 cm. K tomu rosleru má ho kamarát strielal som s ním v kalibri 8x57. Chod záveru nie úplne lahký ale čo ma na tej puške odradilo najviac je podávanie nábojov zo zásobníka 2 x za dobu čo sme strielali mu vôbec nechcel záver zasunúť naboj do komory. Ale čo sa týka estetickej stránky je na tom rosler lepšie ako AZ 1900. Ešte sa vyjadrím k jednej puške z ktorej som strieľal a pokiaľ by si chcel jednoravku je Bergara Apex. Ľahučká flinta spúšť jak cukrík, aj strielanie z nej bolo výborné skúšal som 308 win. Len má plastovú pažbu ale dá sa vybrať aj imitácia dreva a vyzerá dobre. cena do 1000€. Toľko len moje poznatky nikomu nič nevnucujem každý nech si pobehá obchody a odskúša ideálne nech kamaráti požičajú vystrelíš skúsiš a uvidíš čo ti bude vyhovovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off bakchus, 11.1.2014 o 6:33

Chcel som tiez novu pusku a uvazoval som nad CZ 550,557 ale odradili ma tie pazby. Hrube. Tazke. Neohrabane... Ja som račšej došetril a kupil som Sauer 101. Ak sa však chceš zmestiť do 1000cky tak by som ja račšej uvažoval nad rozumnou použitou puskou. V kalibri 308w by to nemal byť problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off urssus, 10.1.2014 o 22:57

No puska ako taka vydrzi aj 100 rokov, s tym nie je problem. Ale ak uz ma Studenic nasporenych 1000€ oplati sa mu dosetrit nieco malo € a kupit si nieco co nielen vydrzi ale bude aj stat za tie peniaze. O kvalitach ceskych pusiek netreba pisat, uz sa popisalo dost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Turbiak, 10.1.2014 o 22:44

Osobne sa nezastavam ziadnej znacky, ale ked plastovo - duralove Rosslery,Tikky , Mannlichery, Blasery budu mat vsetky tieto diely opotrebene a popraskane tak kazda celoocelova puska bude stale 100 % funkcna ( vratane CZ ) cize urcite by som sa vyvaroval viet typu vsetko je jednoznacne lepsie ako CZ , ano je pravda ze opakovacia gulovnica CZ z pultu je katastrofa a zaver je nahurbo obrobeny a pri manipulacii to ma chod a zvuk ako by ste tam vysypali kilo piesku , avsak po dolapovani a celkovom doladeni je to spolahliva zbran na dlhe roky - na rozdiel od vyzsie spomenutych plastovo-duralovych zbrani ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off Jeger, 10.1.2014 o 22:34

CZ - máš overenú kvalitu, primeranú cenu, chlapi s tým poľujú celý život takže tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off jozef, 10.1.2014 o 22:17

urssus a cz má problém vydržať rok ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off hyperon, 10.1.2014 o 21:28

pani, nechcem sa CZ zastavat, ale preco by to nebola dobra volba? vsade po svete ich ludia kupuju pre ich spolahlivost a su spokojni... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off lukas01315, 10.1.2014 o 20:48

ta 557 nie je zla mam ju ties ale aj ta Tikka je super to je dobra flinetka a hlavne presna-... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off urssus, 10.1.2014 o 19:09

Keď už tak Tikku. Ten Roessler je podľa mňa ešte horšia voľba ako CZ. A ešte lepšie je došetriť a kúpiť si niečo čo sa ti páči a čo ti aj vydrží nejaký ten rôčik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

on 308Winchester, 10.1.2014 o 19:09

Browning X-Bolt Hunter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off lanus, 10.1.2014 o 19:04

Studenic - Do 1000€ by som ja volil toto : Tikka Battue Lite: 887€,- bez napináčika z BW Arms !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie CZ 550 Lux alebo CZ 557 Lux (autor: Studenic).

off fedi, 10.1.2014 o 18:43

Tikka T3-1050€ alebo Rossler titan 6-1090€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 795 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM