Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Ticha a kôprová dolina - diskusia

autor: off Pakôň
pridané: 3.4.2008 14:49
co myslite?nechat tak alebo vyťažiť?
počet zobrazení: 7 111
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Pakôň, 20.5.2008 o 17:09

ale nehovorim ze kazdy je taky! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 20.5.2008 o 17:09

nechcem urazit stredoskolskych lesnikov ! ale taky lesnik bol vychovavany v slepej viere ,ze bez tazby nemoze les rast! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 20.5.2008 o 13:19

Pakôň - spominas tu nejakych ujov vedcov, čo maju vela kadejakych pismen pred aj za menom (isto) a povazujes ich za renomovanych, fundovanych, erudovanych a urcite aj za schopnejsich nez su nasi lesnici , ludia z fachu a hlavne ti, co "to" dennodenne robia a vidia na vlastne oci. Skus si uvedomit jednu skutocnot, ze na svete je to proste tak - mudri clovek, co cely zivot nosi oblek sa vyjadruje pekne, spisovne a mudro. MA za sebopu monimalne jednu vysoku skolu a je z neho odbornik. Strom videl naposledy na strednej, ked ho ucili pilit metrovicu . Bezny lesnik, co nosi oblek len na zasadnutia a porady, co ma strednu skolu je s tymi stromami fest v kontakte a vidi kazdy den, co dana problematika vyzaduje, dennej riesi problemy tam, kde vzniknu, nie v kancelarii ustredia neveimcohosi, alebo u enjakeho ochranara. Mozno ochranari vyhrali mnoho procesov preto, lebo mali za sebou velkeho sponzora a sam dobre vies, ze ktora strana je "zaplatena viacej" ci uz lepsim pravnikom, tak ta vyhra! nezajem ci trepu kraviny, alebo pravdu! Môj nazor na ochranarov je, ze ich robota je tiez potrebna, ale v diametralne inom rozsahu v akom sa hybu teraz. V dnesnej dobe povedat neico take - ze samovyvoj alebo nechat vsetko na prirodu niekde, kde z toho chces aj nieco mat je nezodpovedne. Mas zahradu? ovocne stromky? vinohrad? skalku? kvetinovy zahon ? skus to nechat cisto na prirodu (je to ta ista priroda co hocikde inde) a zbadas, mozno aj pochopis.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 20.5.2008 o 11:00

Ach jaj ..kolo kolo mlynské .... a dookola ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 19.5.2008 o 22:25

srrnka. To ma ochranari naučili 5 argumentov a ich omielam furt dookola. 8) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off srrnka, 19.5.2008 o 21:57

milý pakôň.VLK hovorí o lesoch prirodzených vo vysokých stupňoch nadmorskej vysky. Ten film je o hlučnej nie z hľadiska ťažby a kalamity a tak ale je o divočine tj. prirodzenom a vyzretom ekosystéme. Hovoríš o tých ochranároch tak pohŕdavo. Stojí za nimi veľa renomovaných vedcov zo SR,ČR ktorý majú mnohonásobne vyšší citačný index (SCI) ako všetci hospodári lesa dokopy. Niektorý lesníci protestovali tiež a stratili job, 7 ľudí z vedeckej rady TANAPu vyhodili, vymenil sa riaditeľ ktorý bol proti. Zaujímavé nie?? Myslíš, že ochranárom ide o prachy?? A keď im upiraš pravdu, nie je zaujímavé, že už vyhrali dosť súdov ohľadom ochrany. TO JE COOL ne?? sa tvaris akoby si tomu rozumel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 19.5.2008 o 21:52

milá lesniciarka. VLK hovorí o lesoch prirodzených vo vysokých stupňoch ochrany. Ten film je o tichel nie z hľadiska ťažby a kalamity a tak ale je o divočine tj. prirodzenom a vyzretom ekosystéme. Hovoríš o tých ochranároch tak pohŕdavo. Stojí za nimi veľa renomovaných vedcov zo SR,ČR ktorý majú mnohonásobne vyšší citačný index (SCI) ako všetci hospodári lesa dokopy. Niektorý lesníci protestovali tiež a stratili job, 7 ľudí z vedeckej rady TANAPu vyhodili, vymenil sa riaditeľ ktorý bol proti. Zaujímavé nie?? Myslíš, že ochranárom ide o prachy?? A keď im upiraš pravdu, nie je zaujímavé, že už vyhrali dosť súdov ohľadom ochrany. TO JE COOL ne?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniciarka21, 19.5.2008 o 21:40

Pakôň ja ani moc nie ak tam budu podobne myšlienky ake propaguju tzv. ochranari tak to budu zas vyhodene peniaze na ich medializaciu. Minule ma poburil v spravach jeden prispevok kde Balaž rozpraval o tom, ze lesníci nadarmo sadili stromceky lebo aj tak vsetky vyschnu...tak to nieje vobec pravda! Tam kde nieje les neda sa uvazovať o prirodzenej obnove, preto sa stromky vysadzaju ručne a ked je pocas ich rastu o ne dobre postarane tak nieje predsa mozne aby všetky vyschli to je logické....pan Balaž by sa mal zamyslieť nad všetkymi svojimi slovami lebo nimi dehonestuje dobre meno slovenskych lesnikov nielen tu na Slovensku ale aj v zahranici. A ako absolvent SLŠ by sa mal hambiť zato, že nešíri posolstvo : Zachoavť lesy potomstvu! ako nam to na vštepovali do srdca počas studia.... ale plne to chapem pre peniaze je človek schopny zapredat svoju dusu v dnesnej dobe hocikomu...tak na zaver dokial sa nezmeni chore zmysanie v tych ich "ochranarskych" hlavach tak sa tazko bude s nimi dat nieco normalne riesit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 19.5.2008 o 20:47

uz sa tesim na film o tichej!!s nazvom POSLEDNA PEVNOST ..ale vijde az na buduci rok ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.5.2008 o 14:26

nepovedal som ze nemas pravdu... :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 15.5.2008 o 12:44

nic v zlom ale nedalo mi to :) a ked clovek cita postupne tie prispevky neda mi sa nad tym nepousmiat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.5.2008 o 11:31

heh. tak dik Cilan. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.5.2008 o 11:30

Pakôň - tebe sa este raz ospravedlnujem - ako som uz pisal pazitke zmotal som prispevky.. stale vsak mam nazor ze tvoje prispevky su tvrdo jednostranne.. kazdy mame svoju hlavu ale mozno by nebolo zle naucit sa pocuvat aj tu druhu nie? a co sa tyka tych 109 odborníkov - klobúk dole pred ich odbornostou a vedomostami - nikto im to neberie. ale je mozne ze dalsich 109 odbornikov by malo iny nazor nemyslis? a to ze ci mas 15, alebo 75 je mi uplne fuk. z tvojich prispevkov vidiet ze sa tejto problematike venujes so zaujmom, aj ked na to nemas vzdelanie a odbornost a info cerpas hlavne z netu. tu odbornost nemam ani ja. slachti ta to, ze v tvojom veku mas zaujem a to je podstatne. vacsina tvojich rovesnikov nema ani minimalnu predstavu o tom co je les a uz vobec netusia o nejakych problemoch v ramci lesov ( nie len Tichej a Koprovej doliny) a ani ich to nezaujima. takze riesit tu to ci niekto ma 15 alebo 70 mi pride zbytocne. samozrejme v pripade ze sa drzime zasad slusnej komunikacie. nech to ma uroven. len tolko som chcel.. priznam sa ze uz sa mi tu z toho mota hlava, stale je to dokolecka ako bludny kruh. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 15.5.2008 o 11:23

....alebo viac hlav viac kapusty :D:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.5.2008 o 11:21

jasne sorry.. uz sa tu toho premlelo tolko ze som si doplietol prispevky - obom sa Vam ospravedlnujem.. pazitka k tvojim prispevkom - paci sa mi sposob vyjadrovania i niektore myslienky... da sa komunikovat na urovni co sa pri niektorych jedincoch povedat neda. :) co sa tyka prispevku - pazitka - reagoval som na to ze neostane ziadne hnijuce drevo - ved aj haluzina a konare hniju..reagoval som len na to ze tvoj prispevok vyznel ako keby na zemi neostalo nic. :) a co sa tyka lykozruta - sam sa k tomu nechcem velmi vyjadrovat lebo na to nemam kvalifikaciu a nebudem kafrat do remesla odbornikom z radov lesnikov alebo ochranarov. stale zastavam nazor ze najlepsie by bolo spojit sily a najst spolocne riesenie.. zial v situacii aka je teraz - ze ochranari napadaju lesnikov aj bezdovodne a lesnici rovnako ochranarov to asi nie je realne... jednoducho povedane - jeden druheho zerieme miesto toho aby sme sa dohodli a spolocne nieco vymysleli. viac hlav viac rozumu... ved obom stranam ide o to iste!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pazitka, 14.5.2008 o 15:52

Solirov - to si asi hovoril mne a nie Pakonovi :)
no, ved ja sa snazim, ja pocuvam aj lesnikov, teda snazim sa, ale az tolko moznosti ako k profakom na to nemam.
Z mojho jedneho prispevku nemozes vediet aky je celkovo moj nazor...aj ja sa viem na veci pozriet z roznych hladisk - aj podla toho z ktoreho sa na to pozeram vo chvili ked pisem, tak sa moje prispveky mozu trochu jeden od druheho lisit.
Zostane v lese drevo aj po tazbe - ale vacsinou len tenke konare a vetvy...predsa len hlavny hruby kmen je nieco ine...
Po vichrici som bola tvrdo zato nech sa to vsetko vytazi -asi aj trochu egoisticky lebo sa mi zle chodilo zo psom na prechadzky:):):) - nevedela som si ani predstavit ako sa v tom vsetkom bude brodit zver.
Ale postupne ked som pocuvala vsetkych tych ludi, tak som prestala vidiet iba lykozruta...a myslim ze mojim kompromisom je to nech sa nieco vytazi a zopar popadanych stromov nech sa tam necha...Ale tam je tolko dalsich roznych aspektov ze to sa neda takto jednym prispevkom vyjadrit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 14.5.2008 o 12:01

pakôň - k tvojmu poslednemu prispevku - este som nevidel ze by po tazbe neostalo na zemi ziadne drevo - naopak, ostava ho tam viac nez dost... takze ten vplyv na iny hmyz okrem lykozruta nebude az taky tragicky.. pretoze v lese ti nikto nepoupratuje ako doma na koberci. co sa teba tyka - mas svoj nazor (resp. nazor ktory si ziskal vdaka ludom co ti prednasaju) co je sice pekne (neriesim ci mas 15 alebo 75) ale stale je len a len tvrdo jednostranny..neverim ze nazor vsetkych ekologov a biologov a odbornikov je rovnaky ako mas ty. medzi lesnikmi pracuje vela odbornikov rovnako... co tak skombinovat nazor zastancov tazby s nazorom odporcov a prist na spolocne riesenie? hm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pazitka, 14.5.2008 o 9:41

LOVEC - ano, predstihnes vyvoj. A vytazit to je podla mna najlahsie riesenie(nehovorim z hladiska financneho) - ale podla vsetkych ekologov a biologov a neviem kto vsetko mi este na skole prednasa - bude to menej stabilne, nebudu ziadne stare hnijuce drevo, ktore potrebuje aj iny hmyz ako lykozrut. Vymizne velka cast hmyzu, na ten su naviazane ine zivocichy, na tie zase dalsie... Mozno by to trvalo dlhsie ale bolo by to kvalitnejsie keby sa aspon cast kalamitneho dreva nechala na mieste.
ale ved to je jedno, ja mam len cervenu bodku v profile takze ziadne z tychto argumentov nebudu aj tak AKCEPTOVANE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 13.5.2008 o 23:53

otázka :Ticha a kôprová dolina

posudzovat tak naročnú plochu je zložité ..les prosím sa vyvíja niekolko rokov až generácie ..... aký kolvek zásah ,,,či už od matky prírody či samotného človeka je poznať niekolko rokov.... su možnosti ako môže sam človek napomôct odstranit určité negatíva "potencionalnych škodcou" v prírore preddíst tomu ...takéto opatrenia sa konaju na základe niekolko ročných štúdii a výskumov ...prosim ja viem že aký kolvek zásah je viac ako citlivý pre nás všetkých..kto by nechcel vidiet krasny les a nie mesačnú krajinu .... ale bohužial treba konat v zamedzení poškodzovania lesa škodcami.... Samotným vyrubaním celej plochy a len časti sa mení pôda , okolie ....samotné klimatické zmeny je toho vela..... prosím takýmto zásahom môžeme len napomôct obnove s niekolko ročnými predstihom ako pri samo obnove prosím.....

dajme si otázku .....kolko rokov sa bude samo obnovovat les ?? a kolko pri regulacii a obnove človekom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 13.5.2008 o 21:45

jej PA kôn .... jej da na teba som zabudol že aj ty mas 15 ....prepač ... vlastne aj ti pekne odpisuješ ..teda nas školíš vlastne....ja by som ti chcel vybavit ..keby si mohol príst na štátne lesy do BB..ked budeme mat taku vedsiu schôdzu s celej SR kde by si mohol rečnit .... o lesoch ...všetkým..hm prídeš ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 13.5.2008 o 21:18

echt LOVEC ja im neodvravam, ja im hovorim im pravdu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 13.5.2008 o 21:01

15 je dost nie ....to je akurát po puberte alebo začiatok že by..je to čas odvravania dospelým a dokazovanie si niečo....
mat 15 a som kominár... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 13.5.2008 o 20:49

vlado to ked mam 15 to o tom nemozem vediet nic??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 13.5.2008 o 14:47

horarstevo,Lovec:Ja sa vám čudujem,že sa dokážete nad vyjadrením 15-ročného na takýto problém rozčúliť.Veď on nemá ani poňatia o tom čo píše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 13.5.2008 o 14:11

ked si taky mudry tak mi povec skade som to skopiroval??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 13.5.2008 o 14:10

LOVEC !!narozdiel od niektorych si nieco aj precitam!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 13.5.2008 o 13:44

Pakôn ::::))))

tvoje vyjadrenia su .... pip....,, bol si niekedy v lese ?? si teoretik zrejme ? je vidieť že často sedíš doma za PC ... a naučil si sa jednu vec ..kopírpvať a prilepiť ... ,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 13.5.2008 o 13:23

...uz ma to nebavi, nevladzem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 13.5.2008 o 13:19

Les ponechany na samovyvoj si zachova svoje funkcie! Popadane stromy brania eozii pôdy, lavin.....Ochranna funkcia popadanych stromov 30 rokov prevysuje ochrannu funkciu nasledneho porastu!..to znamena ze spracovanie kalamity sposobuje vecsie narusenie ekosystemu ako samotna kalamita alebo dokonca poziar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 13.5.2008 o 11:54

Pretoze okrem lykozruta sa tam navlecu mykozy, je zvysene nebezpecenstvo poziaru, urychli sa obnova porastov,..... ja by som to nenazval ,,tazba" (od slova: vytazit, ziskat,..) skor tomu hovorim ,,upratovanie" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 12.5.2008 o 20:33

tak preco tam potom tazit? kôra leziacich smrekov 2a pol roka po polome je zaschnuta alebo rozozrata lykozrutmi.Rozozrate casti kôry sa pri tazbe dreva lúpu a ostavaju v lese aj so miznucimi lykozrutmi.Z lesa sa vytahovalo v podstate len drevo bez lykozrutov. to znamena ze z hladiska ochrany lesa neexistuje dôvod na plošnu tazbu tohto dreva!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 12.5.2008 o 17:48

O ake peniaze??? Uz som to raz rozpisoval, nevadi. Tazba 1 m3 v horskom terene stoji cca 600 sk. Manipulacia, odvoz a vagonovanie (kamion) dalsich 200-300sk (podla vzdialenosti). Momentalna cena ihlicnatej vlakniny je 900 sk. Teraz je lesnik na nule. Prichadzaju naklady na zalesnovanie (sadenica+ praca 7 sk....x 6000 ks /ha) , vyzinanie (7000 sk/ha x 6 rokov), ochrana proti zveri, vyseky, prerezavky........a lesnik je hlbokooo v minuse. Keby islo ,,o peniaze" najlepsie by bolo nechat vsetko na samovyvoj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 12.5.2008 o 15:37

po 1._experiment-(ako to nazyvaju lesnici) nieje to ze sa les ponecha na samovyvoj,to je prirodzeny stav!!!...experiment je to co robia lesnici....experiment v tom zmysle ze kolko ten les vydrzi!__po 2. kto je v tomto pripade odbornik? proti tazbe hovorilo 109 ODBORNIKOV ako napr.Mgr. Slavomír Adamčík, PhD., mykológ ,Botanický ústav SAV, .. Mgr. Pavel Beracko...ekológ Prírodovedecká fakulta UK.... a dalsich 107 renomovaných slovenských vedcov a akademikov z oblasti prírodných vied i lesníctva! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 11.5.2008 o 21:43

ide tam o peniaze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 5.5.2008 o 17:02

Neviem presne znenie zakona (ak treba, zistim),ale zhruba tak:,, Ak organ statnej ochrany prirody nedovoli spracovat kalamitu v 5. stupni ochrany, je povinny na VLASTNE NAKLADY urobit opatrenia proti dalsiemu sireniu kalamity podla pokynov obhospodarovatela lesa . " Co myslite, preco sa lykozrut siri dalej? RE Pazitka: mas pravdu, v suchom dreve uz lykozrut nebude, no budu tam huby (podpnovka, korenovka vrstevnata) a ich podhubia budu skodit dalsiemu lesu aj o desiatky rokov( ak nevybagrujes celu Tichu a Koprovu). Tak, ako sa teraz z Tatier rozvaza lykozrut, mozno sa budu susene podpnovky- to bude kapustnice!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 4.5.2008 o 11:21

A neboli tam protestovat len ochranari,ale aj lesnici! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Silentwalley, 18.4.2008 o 20:04

Pazitka od ktorej profky,zaujima ma to ciste z osobneho hladiska,Je to niekto z TU Zvolen.RAd by som sa s nou na tuto temu pobavil.Dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Silentwalley, 18.4.2008 o 19:58

Aj nam Tatry uschnu ale nie pre lesnikov! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 18.4.2008 o 19:42

Super ujko Pišta,či Max...tieto riadky sú napísané aj z toho môjho srdca a myslenia.Len na margo toho všetkého...prví ochrancovia na našom území boli lesníci a poľovníci a nie,takí čo sa skrývajú za značku "Ochranár". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 18.4.2008 o 11:33

MAX, solirov... suhlasím s vami.....

predsa stolár nebude fušovať do remesla advokátovi.... posledne vyjadrenia poniektorých boli alarmujuce....
to vsjo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM